USEE - Fakultet za pravne i poslovne studije

cao svima da li neko moze da mi kaze nesto za master? odnosno da li su uslovi prosek ocena,duzina studiranja itd? posto bih upisao ovaj fakultet ili visoko skolsku ustanovu kako god zelite inace upisao bih u Nisu posto sam iz Nisa a skoro sam cuo za ovaj fax i cuo odlicne stvari o njemu.
da li su tacne??? neko sa tog faxa iz Nisa iskustva i slicno....??????
Imam info. iz Ministarstva Pravde odnosno zvao sam ih da proverim i posto je odsek-Pravo pri put ove godine 2009\2010 studenti koji su zavrsili master imaju pravo da polazu pravosudni to me najvise i interesuje????
unapred hvala ko moze da mi da pouzdane informacije????
a da i akreditacija se obnavlja svake godine i iz ministarstva su mi to stavili do znanja sto znaci da mozda za 3-4-6god ovaj fax moze i da se zatvori mozda? da uhapse Dekana? i sta onda???
 
cao kao Gerov si reg. na krstarici da te zamolim da li mozes nesto da mi kazes bar na neka pitanja koja znas jer donosim zivotnu odluku da li da upisem http://www.fpps.edu.rs/index.htm
mozes da mi kazes nesto za master? odnosno da li su uslovi prosek ocena,duzina studiranja itd? posto bih upisao ovaj fakultet ili visoko skolsku ustanovu kako god zelis inace upisao bih u Nisu posto sam iz Nisa a skoro sam cuo za ovaj fax i cuo odlicne stvari o njemu.
da li su tacne??? iskustva??
Imam info. iz Ministarstva Pravde odnosno zvao sam ih da proverim i posto je odsek-Pravo pri put ove godine 2009\2010 studenti koji su zavrsili master imaju pravo da polazu pravosudni to me najvise i interesuje????
a da i akreditacija se obnavlja svake godine i iz ministarstva su mi to stavili do znanja sto znaci da mozda za 3-4-6god ovaj fax moze i da se zatvori mozda? da uhapse Dekana? i sta onda???
 
ja idem na ovaj fakultet ali u Novom Sadu tako da ti mogu reci samo na osnovu toga kakav je u Novom Sadu profesori nisu nadrkani pokusavaju da ti objasne nema izivljavanja kao na drzavnom masters kod nas u Ns mislim da primaju svake godine po 20 naravno da se gleda prosek ocena.To sto su ti rekli iz ministarstva hoce samo da namlate pare da upises drzavni.Ne vidim razlog zasto bi uhapsili dekana jer je verovatno doktor nauka cim je dekan generalno ljudi na ovom fakultetu svi uglavnom ili predaju ili su predavali na drzavnom ,a akreditaciju je dobio fakultet pre drzavnog prosle godine u prvom krugu tako da ne vidim zasto ne bi opet dobili.Ali moram ti reci da nisam taj smer sto te zanima.Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
 
Evo, prenecu vam svoje iskustvo. Zavrsila sam osnovne akademske studije na Fakultetu za pravne i poslovne studije. Vec sam pricala da sam prezadovoljna nacinom na koji fakultet radi.
Kada sam dobila diplomu, mnogi su pricali da cu imati problema sa zaposlenjem, da me niko nece zaposliti, da je bolje da sam bila na drzavnom...
Zaposlila sam se bez problema. Ni u jednom momentu poslodavci nisi doveli u pitanje moju diplomu i znanje. Uspela sami da promenim posao, da napredujem. I to sve s diplomom Fakulteta za pravne i poslovne studije.

Vec smo videli da su komentari gospodina Mihica od samog pocetka banalni. Mislio je da sve zna, pa je samim tim pricao stvari koje, ne znam gde je mogao da cuje. Govorio je da su nama obecali da cemo dobiti zvanje MA nakon trogodisnjih studija. Niko nikada nam na Fakultetu to nije spomenuo. Pa zatim problemi s akreditacijom....

Zapitajte se zobg cega je Fakultet za pravne i posloven studije dobio akreditaciju mnogo pre Filozofskog. ( Nisam sigurna da Filozofski ima akreditovane smerove ili samo ustanovu ) Zbog cega su studenti psihologije na Filozofskom ispit iz Fiziologije polagali u kaficu preko puta. Zbog cega, iz tog istog predmeta moraju da kupe knjigu ciji je autor predmetni profesor, a za ispit uce iz drugih knjiga?
 
Evo, prenecu vam svoje iskustvo. Zavrsila sam osnovne akademske studije na Fakultetu za pravne i poslovne studije. Vec sam pricala da sam prezadovoljna nacinom na koji fakultet radi.
Kada sam dobila diplomu, mnogi su pricali da cu imati problema sa zaposlenjem, da me niko nece zaposliti, da je bolje da sam bila na drzavnom...
Zaposlila sam se bez problema. Ni u jednom momentu poslodavci nisi doveli u pitanje moju diplomu i znanje. Uspela sami da promenim posao, da napredujem. I to sve s diplomom Fakulteta za pravne i poslovne studije.

Vec smo videli da su komentari gospodina Mihica od samog pocetka banalni. Mislio je da sve zna, pa je samim tim pricao stvari koje, ne znam gde je mogao da cuje. Govorio je da su nama obecali da cemo dobiti zvanje MA nakon trogodisnjih studija. Niko nikada nam na Fakultetu to nije spomenuo. Pa zatim problemi s akreditacijom....

Zapitajte se zobg cega je Fakultet za pravne i posloven studije dobio akreditaciju mnogo pre Filozofskog. ( Nisam sigurna da Filozofski ima akreditovane smerove ili samo ustanovu ) Zbog cega su studenti psihologije na Filozofskom ispit iz Fiziologije polagali u kaficu preko puta. Zbog cega, iz tog istog predmeta moraju da kupe knjigu ciji je autor predmetni profesor, a za ispit uce iz drugih knjiga?

Evo, posto sam licno prozvan, moram i da odgovorim.

1. Da, uspeo sam dda pronadjem taj moj odgovor gde sam napisao da USEE obecana MA posle tri godine, ali je on bio psoledica jednog prehodnog maila u kojem je student USEE to tvrdio. da ste citali moje psotove tako pazljivo, videli biste da sam se naknadno izvinio zbog ove tvrdnje i priznajem da sam pogresno obavesten.

2. USEE ima i dalje problema sa akreditacijom nekih smerova, tako da nisam nista izmislio. Ustanova jeste dobila akreditaciju par meseci (ne bas mnogo) pre Filozofskog, ali USEE je tada akreditovao 3 a Filozofski 18 studijskih programa. U tome je mala razlika.

3. Problem sa akreditacijom se ogledaju i u tome sto na master studijama postoji drastican par broja upisanih, odnosno sto po akreditaciji na nekim smerovima samo 20ak posto onih sa osnovnim studijama imaju pravo da upisu master studije. Dakle, nesto fali-prostor, nastavnici, oprema... Neki smerovi ni nemaju master studije, pa zar ovo onda nije problem sa akreditacijom?

4. Kupovina knjiga profesora je ili izmisljena ili neko tu nesto ne konta. A psoto ja sa glasinama ne volim da baratam, molim da obavestite osobu koja je bila priorana da kupi knjigu bilo koje od dve profesorice Fiziologije kod nas da se javi sefu Odseka (moze i anonimno) i da proverimo tu tvrdnju. Ovakve stvari su strogo zabranjene, kao i ispit u kaficima. Nesto mi tu ne izgleda kako treba, nisam siguran da su ovo stvari koje su se zaista desile. No, sve je moguce, ali zato je Odsek da kontrolise i ispravi ovakve stvari.

I da, na kraju, Filozofski fakultet ima akreditovane sve svoje programe i za osnovne i za diplomske studije, plus jos pet za doktorske. Odsek za psihologiju konkretno ima najveci broj mesta na master nivou u celoj drzavi (vise i od Beograda), sto valjda nesto govori o kvalitetu Odseka i nastavnika na njemu. I na kraju, vecina mojih postova koje pomalo zlurado navodite su napisani pre skoro tri godine. Od tada se mnogo sta promenilo i USEE jeste izrastao u pristojnu ustanovu, ali vodite racuna o tome da su tome umnogome doprineli i nastavnici koji su otisli sa drzvanog fakulteta tamo. Dakle, ako hocete javno da kazem, da, USEE nije vide los izbor, makar za psihologiju koju dovoljn poznajem. Za druge smerove ne znam, zaista.
 
Nije nista izmisljeno sa tim da se mora kupiti knjiga da bi se polozio ili samo izaslo na ispit. Imala sam najmanje 12ak takvih profesora..i jos uvek nove knjige iz kojih nikad nisam ucila, a niko i nece jer su knjige `zigovane`, tj. potpisane od strane profesora.

Mozda nije za druge fakultete, ali je koleginica direktno prozvala Odsek za psihologiju na kojem radim. Ovo je, moje je licno misljenje, netacno, a ako je i tacno, onda je to grubo krsenje pravila studija koje se resava jednom primedbom sefu odseka. Ja za 8 godina koliko radim i 4 godine koliko sam bio student ovog Odseka nikada nisam cuo ni za jednog profesora koji je polaganje ispita uslovljvao svojom knjigom. Opet ponavljam, na Odseku za psihologiju, iako sam siguran da je takvih slucajeva bilo (ima?) negde drugde.
 
Stojim iza onoga sto sam navela. Studenti prve godine psihologije su morali da kupe knjigu izvesne profesorke (ne znam kako se zove) ciji je autor, i to u originalu zbog zadnih 10-ak strana u boji. Niko ni jedan pasus nije ucio iz iste, vec su ucili iz drugih knjiga. Ne znam zasto bih izmislila ovo. Ukoliko se malo raspitate kod studenata, videcete da vas ne lazem.

Ja nisam rekla da su svi profesori na Filozofskom takvi. O Tatjani Paunovic, Vladi Jovanovicu, Ljiljani Lopicic imam samo reci hvale. Medjutim, svuda postoje izuzeci. Uvek ce se naci neko ko ce kvariti ugled drugima.

I ne, na USEE-u je akreditovano svih 5 studijskih programa na akademskim studija (toliko ih i ima), i 3 na diplomskim studijama. Ostala dva ce biti uskoro.
 
Stojim iza onoga sto sam navela. Studenti prve godine psihologije su morali da kupe knjigu izvesne profesorke (ne znam kako se zove) ciji je autor, i to u originalu zbog zadnih 10-ak strana u boji. Niko ni jedan pasus nije ucio iz iste, vec su ucili iz drugih knjiga. Ne znam zasto bih izmislila ovo. Ukoliko se malo raspitate kod studenata, videcete da vas ne lazem.

Ja nisam rekla da su svi profesori na Filozofskom takvi. O Tatjani Paunovic, Vladi Jovanovicu, Ljiljani Lopicic imam samo reci hvale. Medjutim, svuda postoje izuzeci. Uvek ce se naci neko ko ce kvariti ugled drugima.

I ne, na USEE-u je akreditovano svih 5 studijskih programa na akademskim studija (toliko ih i ima), i 3 na diplomskim studijama. Ostala dva ce biti uskoro.

Sada je malo jasnije... Vi govorite o Nišu, a ja o Novom Sadu i tu je zabuna. Ja naravno nemam pojma da li se to dešava u Nišu, a ako se dešava onda je skandalozno.
Što se akreditacije USEE tiče, akreditovane 4 programa (Poslovni menadžment nije, bar ja ne vidim da jeste ni na sajtu Komsiije za akreditaciju, ali ni na sajtu Fakulteta), ali su samo dva akreditovana pre novosadskog fakulteta koji je, ponavljam, akreditovao 18 studijskih programa, a USEE do tada samo tri.
Fakultet za pravne i poslovne studije ima samo četiri akreditovana programa (pravo, psihologija, engleski i civilna bezbednost-barem tako piše na njihovom sajtu www.fpps.edu.rs) i akreditovane su osnovne i master studije na tri programa, a na engleskom samo osnovne studije. I na kraju, osnovna zabuna jeste sledeća-USEE ima akrteditovane samo programe u Novom Sadu. Niški programi uopšte nisu akreditovani, a koliko vidim na sajtu Komisije za akreditaciju (http://www.kapk.org/images/stories/odluke/VI_CIKLUS.pdf), samo za dva se i traži akreditacija. Možda nisam dovoljno pažljivo gledao, ali znam sigurno da se akreditacija programa u Novom Sadu ne prenosi direktno i na Niš, što uostalom piše i na sajtu samog Fakulteta - http://www.fpps.edu.rs/sr/dokument1.htm ("obratite pažnju na termin odobrava se upis... U SEDIŠTU").
I na kraju, o relativnoj ozbiljnosti ovog fakulteta, ali nažalost i države svedoči i ovaj podatak-Fakultet je dobio akreditaciju i dozvolu za određeni broj studenata, a raspisuje konkurs za duplo veći ! Na primer, na psihologiji je odobren upis 56 studenata na osnovne i 20 na master, a konkurs je raspisan za 90 studenata na osnovne i 40 na master. Verovatno je tako i za druge smerove, mada sada vidim da su neke promene na sajtu, ali se ova informacija i dalje može naći (http://www.fpps.edu.rs/sr/dokument/konkurs 2010.htm), bolje sakrivena, verovatno iz straha od mogućih znatiželjnika poput mene :)...
I na kraju samo još jedno zapažanje-ja i dalje mislim da je FPPS jedna od, po kadrovima, boljih ustanova makar kada se govori o privatnim fakultetima. Ali, zamislite kako onda tek izgledaju loši fakulteti kada se ovaj ponaša na način koji je daleko od zakonitog? Lako je biti faca sa studentima kada kršite zakon i ignorišete državne odluke...
 
Poslednja izmena:
ja idem na ovaj fakultet na smer isti koji te zanima,ali sam tek prva godina,profesori su u redu mislim da svi ili predaju na drzavnim ili su predavali.Drustvo je meni dobro ,jer ima ljudi svakakvih vrsta ljudi tako da nisam cuo nikog da se zali da mu nijedna osoba neodgovara.Uprkos tome sto gospodin Mihic pokusava da obezvredi ozbiljnost ovog smera(iako mu navodno priznaje kvalitet,narednim recenicama pokazuje svoju netrpeljivost prema privatnim fakultetima)smer nije neozbiljan.Sto se tice zaposlenja nemam pojma to i mene zanima,ali znam da je diploma priznata od evropske asocijacije psihologa,tako da pretpostavljam da to nesto znaci.
 
ja idem na ovaj fakultet na smer isti koji te zanima,ali sam tek prva godina,profesori su u redu mislim da svi ili predaju na drzavnim ili su predavali.Drustvo je meni dobro ,jer ima ljudi svakakvih vrsta ljudi tako da nisam cuo nikog da se zali da mu nijedna osoba neodgovara.Uprkos tome sto gospodin Mihic pokusava da obezvredi ozbiljnost ovog smera(iako mu navodno priznaje kvalitet,narednim recenicama pokazuje svoju netrpeljivost prema privatnim fakultetima)smer nije neozbiljan.Sto se tice zaposlenja nemam pojma to i mene zanima,ali znam da je diploma priznata od evropske asocijacije psihologa,tako da pretpostavljam da to nesto znaci.

Hmmm... Opet sam prozvan :-)
Dakle, ponavljam, smer poslovna psihologija jeste pristojan smer na USEE, ali nijedan od profesora koji predaje psiholoske predmete ne predaje paralelno i na drazvnom faksu jednostavno zato sto je to zabranjeno Zakonom. To ne smatram previse relevatnim, samo ako je nekome bitno. Dakle, NE OBEZVREDJUJEM JA OZBILJNOST OVOG ODSEKA VEC FAKULTETSKE ADMINISTRACIJE I DRZAVE KOJA NE POSTUJE SVOJE ODLUKE O AKREDITACIJI. Ako ce nekome biti lakse, istu nezakonitu odluku je doneo i BG Filozofski fakultet prosle godine, sto samo znaci da nis drzavni fakulteti nisu operisani od muvanja.
Sto se tice netrpeljivosti prema privatnim fakultetima, ona mozda i postoji, ali je uslovljena javaslukom istih. Na jednom od boljih sam radio, pa i tamo je bilo katastrofa od organizacije.
Dakle, ne smeta meni kvalitet USEE, ali vodite racuna, ponovo, da i ovaj fakultet krsi Zakon i akreditacione norme raspisujuci konkurs za duplo veci broj studenata nego sto pise u dozvoli za rad i duplo veci broj od onog koji je optimalan za standarde ovog fakulteta. Da li ce neko na ovo reagovati? Ne znam, mozda i nece, ali ako bude reagovao, posledice mogu biti poprilicno velike za ovaj fakultet. To je sve sto sam zeleo da kazem, a svako donosi svoju odluku da li zeli ili ne zeli da rizikuje.
I na kraju, EFPA (evropska federacija psihologa) ne priznaje diplome nijednog fakulteta na svetu, niti na to ima pravo. To vrse drzavna ministarstva i Drustvo psihologa koje izdaje (u nekoj buducnosti) Evropsku diplomu psihologa. USEE samo ima program koji je po strukturi PREPORUCEN od EFPA, a ne priznat, sto ne garantuje da ce diploma biti priznata u Evropi, ali ni da nece.
 
Poslednja izmena:
Eh svega se ja ovde nacitah :) Zaista mislim da nema potreba za bilo kakvom vrstom raspravljanja sto se tice fakulteta.Svako ima svoje misljenje, i naravno svako ima pravo da ga iskaze i brani, ali ljudi katkad i preteraju.Ja sam ove godine upisala USEE-Poslovnu psihologiju, tacnije od jeseni sam prva godina.O ovom fakultetu sam cula reci hvale, a i licno imam drugaricu koja je zavrsila trecu godinu i prilicno je zadovoljna, a poznajuci nju, znam kakav je perfekcionista sto se tice takvih stvari, tako da ne sumnjam u njene reci. Sto se tice drzavnog za njega ne bih rekla nista lose, niti bi ga ikad vredjala, ali i tu ima svakakvih stvari od strane studenata, tipa da uzimaju neke testove od medicinara za ispit jer navodno neki/neka profesor/ka daje iste testove.To mi je licno potvrdila jedna devojka koja je sada je zavrsila trecu godinu studija na psihologiji.Zaista sve ima svoje prednosti i mane tako da nema potrebe da se polemise previse.Svako radi za sebe, i trudi se da uspe u zivotu, ali nazalost u ovakvim uslovima u kojima mi zivimo bitnije je kako ce covek da se izbori i koliko je snalazljiv i smatram da je to 50% od onih 100% sto mi zovemo uspeh. Ponavljam razlicita su iskustva i misljenja sve ih treba uvazavati ali i drzati se onog svog licnog..:)
 
Hmmm... Opet sam prozvan :-)
Dakle, ponavljam, smer poslovna psihologija jeste pristojan smer na USEE, ali nijedan od profesora koji predaje psiholoske predmete ne predaje paralelno i na drazvnom faksu jednostavno zato sto je to zabranjeno Zakonom. To ne smatram previse relevatnim, samo ako je nekome bitno. Dakle, NE OBEZVREDJUJEM JA OZBILJNOST OVOG ODSEKA VEC FAKULTETSKE ADMINISTRACIJE I DRZAVE KOJA NE POSTUJE SVOJE ODLUKE O AKREDITACIJI. Ako ce nekome biti lakse, istu nezakonitu odluku je doneo i BG Filozofski fakultet prosle godine, sto samo znaci da nis drzavni fakulteti nisu operisani od muvanja.
Sto se tice netrpeljivosti prema privatnim fakultetima, ona mozda i postoji, ali je uslovljena javaslukom istih. Na jednom od boljih sam radio, pa i tamo je bilo katastrofa od organizacije.
Dakle, ne smeta meni kvalitet USEE, ali vodite racuna, ponovo, da i ovaj fakultet krsi Zakon i akreditacione norme raspisujuci konkurs za duplo veci broj studenata nego sto pise u dozvoli za rad i duplo veci broj od onog koji je optimalan za standarde ovog fakulteta. Da li ce neko na ovo reagovati? Ne znam, mozda i nece, ali ako bude reagovao, posledice mogu biti poprilicno velike za ovaj fakultet. To je sve sto sam zeleo da kazem, a svako donosi svoju odluku da li zeli ili ne zeli da rizikuje.
I na kraju, EFPA (evropska federacija psihologa) ne priznaje diplome nijednog fakulteta na svetu, niti na to ima pravo. To vrse drzavna ministarstva i Drustvo psihologa koje izdaje (u nekoj buducnosti) Evropsku diplomu psihologa. USEE samo ima program koji je po strukturi PREPORUCEN od EFPA, a ne priznat, sto ne garantuje da ce diploma biti priznata u Evropi, ali ni da nece.


Zaista snalazljiv i domisljat odgovor u odbranu sebe samog.Licno mogu da zakljucim da si ti tako dobro zashao u SHTIVO USEE, i da znas neke stvari koji ni pripadnici tog fakulteta 'nazalost' neznaju, cime bih zaista htela da te pohvalim.:klap:Samo ne razumem cemu tolika odbrana sopstvenog stava, kad su drzavni fakultet BILI bolji od privatnih uvek :)Mozda se bojis da se stvari polako u ovoj ludoj drzavi se pocinju okretati u suprotnom smeru? (sto je vrlo moguce) Nazalost, drzava nam pada u tesku privatizaciju, i za par godina mi nista svoje necemo imati.Dobro je poznato da i kad imas diplomu u rukama to je samo onih 50% tvog uspeha, a ostalih 50% lezi u tvojoj snalazljivosti. Ja sam upisala USEE-Poslovnu psihologiju, i iskustva su pozitivna.Ali koliko vidim imas predrasude, a da to za jednog apsolventa kao sto si naveo ako sam dobro upamtila, nije bas za pohvalu.Trebalo bi da podrzavas svoje buduce kolege, zar ne? Filozofski u Novim Sadu je nazalost lose organizovan, a i slucaj uzimanja testova sa medicinskog fakultetu pa studenti sa filozofskog naravno obaraju desetkama,dobro je poznat, ali uredu ne zelim da zalazim u to, ali jednostavno ne mozes ni da poreknes jer sam se licno uverila u to :) Sto se tice USEE ne znam da li si imao ikakva iskustva tamo, verujem da nisi, tako da i nisi merodavan da argumentujes bilo sta.:ok:
 
Zaista snalazljiv i domisljat odgovor u odbranu sebe samog.Licno mogu da zakljucim da si ti tako dobro zashao u SHTIVO USEE, i da znas neke stvari koji ni pripadnici tog fakulteta 'nazalost' neznaju, cime bih zaista htela da te pohvalim.:klap:Samo ne razumem cemu tolika odbrana sopstvenog stava, kad su drzavni fakultet BILI bolji od privatnih uvek :)Mozda se bojis da se stvari polako u ovoj ludoj drzavi se pocinju okretati u suprotnom smeru? (sto je vrlo moguce) Nazalost, drzava nam pada u tesku privatizaciju, i za par godina mi nista svoje necemo imati.Dobro je poznato da i kad imas diplomu u rukama to je samo onih 50% tvog uspeha, a ostalih 50% lezi u tvojoj snalazljivosti. Ja sam upisala USEE-Poslovnu psihologiju, i iskustva su pozitivna.Ali koliko vidim imas predrasude, a da to za jednog apsolventa kao sto si naveo ako sam dobro upamtila, nije bas za pohvalu.Trebalo bi da podrzavas svoje buduce kolege, zar ne? Filozofski u Novim Sadu je nazalost lose organizovan, a i slucaj uzimanja testova sa medicinskog fakultetu pa studenti sa filozofskog naravno obaraju desetkama,dobro je poznat, ali uredu ne zelim da zalazim u to, ali jednostavno ne mozes ni da poreknes jer sam se licno uverila u to :) Sto se tice USEE ne znam da li si imao ikakva iskustva tamo, verujem da nisi, tako da i nisi merodavan da argumentujes bilo sta.:ok:


Hajde polako da zavrsavamo ovu raspravu i da ostavimo ovaj forum onima koje interesuju aktuelne stvari vezane za FPPS. Dakle, nemam vise ni zelju niti nameru da nekoga ubedjujem u kvalitet bilo kog fakulteta, pa ni psihologije na Filozofskom (na kojoj radim, a nisam apsolvent). FPPS je meni licno zanimljiv zato sto znam gotovo sve profesore sa psihologije, a gotovo svi su radili na nasem odseku te ih dobro poznajem. I tvrdim, nisu losi, ali ni nista bolji od od onih koji trenutno rade na drzavnom Odseku za psihologiju. Moj osnovni problem sa ovim fakultetom, ali ne samo sa ovim fakultetom, jeste da se zarad novca nezakonito upisuje prevelik broj studenata i time ugrozava obecani kvalitet nastave, a istovremeno se hiperprodukuje broj psihologa sto obecava da ce i u buducnosti mnogo bitnija biti veza nego znanje za sticanje radnog mesta. To je zalosno.
Sto se testova sa medicinskog fakulteta tice, ne sumnjam da toga ima. Ali, broj tih ispita je mizeran (3 od otprlike 60 na 5 godina studija), tako da je pomalo smesno govoriti o trendu ovakvog nacina polaganja ispita.
Ponavljam, svako bira svoju buducnost. Konkurencija je uvek dobra za studente, ali smatram da ogrooooman broj studenata (kako privatnih tako i drzavnih fakulteta) upisuje studije bez ikakve ideje sta ce posle moci da radi sa tom diplomom. I onda kada dodju problemi neko kaze "pa sto niste pitali na pocetku". Dakle, sve sto vas interesuje, pitajte na pocetku i videcete da veliki broj stvari iz reklama fakulteta su samo to-deo reklame...
 
dobar dan svima!!!

malo sam citala po internetu i naisla na ovaj forum..naime i ja sam zainteresovana za privatni fakultet i planiram se ove godine prijaviti na neki od privatnih u novom sadu..malo sam se raspitivala ali niko bas nema neke konkretne informacije vezane za privatne fakultete..dali su bolji i dali se uopste mogu usporedjivati sa drzavnim fakultetima???dali su priznati kao i drzavni i dali se zaista isplati upisati neki privatni..zanima me dali neko planira ove godine da upise na USEE ili neko ko je prosle godine upisao da podeli neke svoje utiske!! hvala!
 
Ja studiram famoznu poslovnu psihologiju na Fakultetu za pravne i poslovne studije i javljam se da kazem par reci o ovoj ustanovi. Na master studijama sam,trudicu se da budem krajnje objektivna,necu vredjati nikoga. Nas uce na fakultetu malo i o emocionalnoj inteligenciji. Prvo jedan psiholog kao gospodin koji se gore predstavio tako i kaze da radi na drzavnom fakultetu mora da zna da se fakulteti dele na dobre i lose,a ne na privatne i drzavne. Moj fakultet je odlican,radimo u malim grupama,sto nam omogucava blizi odnos sa profesorima i bolje savladavanje materije nego na drzavnim,nasim profesorima mi nismo broj. Sto se tice profesorice Mirjane Francesko,svako ko ima dodira sa naucnom i primenjenom psihologijom za nju je cuo,profesorka je izvanredan i priznat strucnjak,pa kome bilo pravo,kome krivo. Na nasem fakultetu ne rade dva profeosra vec dvadesetak doktora psihologije,tako da je gore navedeno laz cista,sto se tice akreditacije dobili smo je pre nekih drzavnih fakulteta,tako da je i to laz. Sto se tice gore navedenog sukoba interesa,profesorka je dobrovoljno otisla iz te vase bajke od drzavnog i napravila fantastican program na nasem fakultetu. Moram spomenuti i profesora Djordja Djurica,za kog su svi psiholozi culi,on takodje radi na nasem fakultetu,covek-akademik,treba li dalje pricati? Cuveni metodolog profesor Fajgelj?! Za njega ste takodje culi? Profesorka Dobrila Vujic iz oblasti ljudskih resursa,profeorka Vesna Gojkovic,strucnjak iz oblasti kriminalne patologije,za nju ste takodje culi? Treba jos da nabrajam? Ja razumem da se vi sa drzavnog osecate ugrozenim,ali to je svakako samo vas problem,odsek za psihologiju je u teskom haosu,provereno to znam,tako da....Mislite o tome. :D
 

Back
Top