USEE - Fakultet za pravne i poslovne studije

Znam da Momcilo Grubac nije na Privrednoj akademiji, ja sam napisao da su na sajtu stavili razlicita imena, cak i onih koji ne predaju tamo (mada su mozda imali neko pojedinacno predavanje).


Sto se tice toga da je neko otpao pri upisu, cisto sumnjam jer ako je BG Pravni ove godine jedva ispunio kvotu tek u drugom upisnom roku, ne verujem da je sitaucija razliciti u Novom Sadu.
 
savomilosevic:
NISKI PRAVNI FAKULTET DO PROSLE GODINE NIJE IMAO ODELENJA,NE ZNAM DA LI SU OVE GODINE NESTO RADILI PO TOM PITANJU....

mala ispravka ... niski pravni fakultet unazad 5 godina uveliko ima 4 isturena odeljenja... a mislim da su otvarane nove.......


a ovaj post pedja (valjda bese tako) uopste necu da komentarisem.... ja sam samo preneo ono sto se meni desilo i ono sto mi je receno .... ako ne verujes ?? ne moras ... ja ovde ne postujem sa ciljem da nekog vredjam a jos manje da nekog ubedim u nesto :).
 
liberal82:
mala ispravka ... niski pravni fakultet unazad 5 godina uveliko ima 4 isturena odeljenja... a mislim da su otvarane nove.......
.

MOGU DA TI VERUJEM,MOGU DA TI NE VERUJEM :)

INFORMACIJU SAM DOBIO LICNO U DECEMBRU PROSLE GODINE OD PREDSEDNIKA SAVEZA STUDENATA NISKOG PRAVNOG FAKULTETA PRILIKOM SASTANKA SA MINISTROM PRAVDE,!!....LIK MI JE DELOVAO OZBILJNO I INACE NIJE SLICIO PREDSEDNICIMA SS NA KOJE SMO NAVIKLI...MISLIM DA JE U TO VREME BIO I STUDENT PRODEKAN....
 
Nis nece primiti sigurno.

Inace taj ozbiljan predsednik saveza. :)... elem... malo o njemu.... napokon su ga skinuli tj. cim se neko zainteresovao skinuo je tog predsednika saveza koji je namontirao da pravo glasa imaju samo clanovi saveza a clanstvo se placa :)... i naravno da niko nije hteo da plati i naravno da je bio predsednik saveza tj. da je reizabran .... e ove godine su ga skenjali :).... toliko o ozbiljnosti.... mada i jeste bio ozbiljan..... inace postoje odeljenja.
 
roxy135:
Stvarno ne znam.

Inace vlada je na sednici u petak odobrila 10 budzetskih i 50 samofinansirajucih mesta za KG Pravni, tako da to nije neki veliki broj, pogotovu ako ne bude bilo ekvivalencije.

U BG je situacija sarena, neki fakulteti primaju, neki izricito ne primaju (ako imas vezu primicete svugde).
bice ekvivalencije tj bice izjednacavanje u pravima a ne u zvanjima.
Ne zanima mene za ovu godinu nego za sledecu sad ja necu stici da diplomiram do pocetka master studija...
 
Pedja ja sam iskreno zainteresovan za ovaj fax! Moja drugarica je presla na njega ovde u Nisu i kaze da je odusevljena i zivot joj se promenio za 360 a do juce je na drzavnom pravnom padala u nevidjene krize zbog nama svima dobro poznatih pojedinih "istaknutih" profesora koji glume neki toboze ogroman autoritet time sto ce sto manje studenata pustiti u roku i tako dobiti na "reputaciji" a kasnije i doci na mesto dekana fakulteta.Mislim sta reci,bruka i sramota za sve koji upravljaju ovakvim ustanovama! No da ja mnogo oko toga ne ...svi vrlo dobro znaju kakvo je danas stanje sto se tice toga! E zato i ja mislim da pobegnem iz ovog magnovenja pa mi reci ako mozes nesto vise o USEE kao i to da li i ti nesto planiras da se prebacis tamo!?Inace ono sve sto si napisao u prvom postu moja drugarica je sve potvrdila i rekla mi da su podaci u potpunosti verodostojni!
Srdacan pozzz
 
Nemam ni ja nameru nesto zesce ulaziti u sve ovo ali osecam da i ja moram neku prozborit kao i svaki "pravnik" ;) ,,,dakle bitno je doci do tog papira,a to da li je master ili diplomirani ili sta vec (s obzirom na polemiku koja se vrti poslednjih dana na tv-u i novinama i ne zelim vise da raspravljam o tome,jer se tek sad vidi da se ne zna ko sta prica i da se iz supljeg presipa u prazno i to sve na nasu muku) i da li traje tri ili cetri(pet,sest) godina vise mi stvarno uopste nije bitno ali ni najmanje. Meni je bitno da u vremenu kakvo je danasnje dodjem do toga na nacin koji ce me najmanje kostati nervnog sistema. A kad vidim da onoliko para (koje mucno zaradjujem) koliko bacim u toku godine na drzavnom a koji je poceo da me koci strasno zahvaljujuci pojedinim profesorima,su u stvari iznosi skolarina privatnih na kojima ti isti prof. (kako liberal kaze)predaju....sta mi drugo preostaje nego da izaberem logicniju opciju,barem znam da me tamo moraju mnogo drugacije gledati i ceniti moj trud,inace leti odatle! Sve u svemu to je za mene samo obican papir do kojeg teskom mukom treba doci,i to je jedino sto priznajem i postujem...dakle samo taj tezak i naporan put (jer svakako da nauka nije laka) do tog papira kako bi bio neko i nesto u zivotu sutra....Danas bas citam kako je sudija Slijepcevic predlozen za predsednika USS a poreklo njegovog rada govori da je krajnje neadekvatan za takvu f-ju i jos ga citav VSS pokriva (sto je i normalno jel),mislim sta vise reci...I zar mislis da ce neko u ovoj drzavi narednih godina,barem dok mi jos bivstvujemo,neko gledati tezu koju ti zastupas ili ce gledati da imas samo taj neki papir (bio drzavni ili privatni,cetvorogodisnji ili trogodisnji) i to kako obavljas svoj posao tj.koliko doprinosis firmi. Dakle,ovim zavrsavam,za mene je to najobicniji ajde da ne kazem i bezvredan papir na kome neko nesto verifikuje kako bi ti to prilozio kasnije u CV-ju i potom dosao na razgovor, posle kojeg bi video da si jos jedna u nizu jedinki koja se moze samo moliti Bogu da ce ga pozvati i da je sam taj razgovor koji si obavio cak 50 % ako ne i vise citavog tog postupka pri zaposljavanju i da poslodavac,samo u tom razgovoru (cemu inace on i sluzi), moze sebi izgraditi uvid u nivo koji si stekao tokom studiranja a ostatak naravno pokazujes na radnom mestu....ipak nasa drzava jos nije na tom stupnju razvoja na kojem bi mi svi ocigledno zeleli da bude na osnovu svih ovih silnih prica koje pricamo i proci ce jos dosta dok neke stvari budu stvarno pocele da se razlikuju i cene na nacin koji to dolikuje....!
 
borische:
dakle bitno je doci do tog papira,
borische:
Sve u svemu to je za mene samo obican papir do kojeg teskom mukom treba doci,i to je jedino sto priznajem i postujem...
borische:
ili ce gledati da imas samo taj neki papir (bio drzavni ili privatni,cetvorogodisnji ili trogodisnji) i to kako obavljas svoj posao tj.koliko doprinosis firmi

Mislim da ako budes isao logikom da studiras zbog papira neces se bas previse usreciti sa diplomom.
To i jeste jedan od najvecih problema sa obrazovanjem u Srbiji jer se na skolovanje ne gledao kao na priliku da se nesto nauci nego na dobijanje "papira" koji sluzi kao "simbol" necega.
Naravno to vucemo iz socijalizma a u narednim godinama koje dolaze takvo razmisljanje je put i sugrnu propast.
Inace posle 3 godine tesko da ces uspeti da dobijes zvanje dipl.pravnika i da ces sa njim moci da polazes pravosudni.Pre ce biti da ces dobiti BACHELOR diplomu a da ce ti do pravosudnog trebati jos 2 godine MASTER studija.
 
Rekao sam da necu vise postovati, ali zbog borische cu pogaziti rec :)

Trudicu se da ne budem preopsiran, iako ima materijala ;)

Prvo, u vezi sa trajanjem -
Fakultet USEE zaista traje 3 godine, i tu nema nedoumica. Ljudi, Bolonjska to propisuje(3 bachelor + 2 master), a nasi univerziteti su je potpisali, tako da je to nesto sto je ODAVNO trebalo da se uvede na SVIM fakultetima. Dakle u procesu smo reformisanja visokog obrazovanja hteli mi to da prihvatimo ili ne (e sad, kao sto je nasa zemlja spora u svemu, tako je i u ovome).To ce i biti uradjeno, najkasnije do 2008. godine, a svi fakulteti koji ne postuju odredbe zakona (i deklaracije), nece moci da prodju proces akreditacije.
Drzavnim fakultetima to ne odgovara izmedju ostalog jer po Bolonji nema vise "suverenosti" profesora. Onaj koji ne zadovoljava kriterijume (fakulteta i studenata koji ocenjuju) posle 2 opomene - leti. Pretpostavljam da znate da trenutno profesor sa drzavnog ne moze da dobije otkaz (dusu dalo za izivljavanje, malverzacije, korupciju).

Ja sam se vec raspitao za master na NS univerzitetu - CAESAR (Evropske studije) http://www.caesar.ns.ac.yu/ i posle USEEa mogu da ih upisem. To mi je cilj i to cu sigurno i uraditi.

USEE sam upisao. priznali su mi 15/20 ispita sa drzavnog i imam 4 diferencijalna + poslednju godinu.

Za sada sam i vise nego zadovoljan. Namerno sam ponistio ispit sa drzavnog da bih video razliku (arbitraze) - i razlika je NEUPOREDIVA. Ne u materiji, nego u pristupu materiji. Na drz. sam ga polozio a da nisam maltene znao o cemu pricam. Ovde - predavanja, vezbe, dodatna literatura, MNOGO slucajeva i prakticnih vezbi, i sto je najbitnije, jedva cekam svaka naredna predavanja i vezbe.

Za sada nemam zamerke.

Ipak je duze nego sto sam planirao.. :)
Za kraj bih naveo 2 napomene :sve ovo mogu da tvrdim samo za USEE u NSu. I, ja zaista ne planiram da radim u sudu.. tako da je zamene sve ovo IDEALNO, pa sam mozda malo subjektivan, otkud znam... :)
 
pazi ne zelim da ti ne verujem ::).... elem... velika je razlika izmedju maticnog fakulteta i isturenih odeljenja ......
inace da peca iz upravnog predaje u nisu..... a bivsi neki komandir u supu u nisu je dr mr pr.. neki budza na tom fakultetu u nisu...... dakle ako hoces i ako je sve ovo tacno sto pise pedja i ako ti odgovara idi u ns a ne u nis....
 
Pedja to sto si dao 20 ispita na mom Novosadskom fakultetu je uspeh ravan zavrsavanju neke prosecne gimnazije.Studiranje pocinje tek posle toga.
Vidim da ovde ismevas predmet Arbirazno pravo koje predaje Ranko Keca,covek koji se tom materijom bavi jos pre 30 godina kad je cela oblast bila jos u povoju u Evropi,covek koji predaje kao profesor i na Beogradskom fakultetu,koji je konsultant Arbitraze Privredne komore a svi oni koji predaju na tvom fakultetu su njegovi djacici(u deminutivu)...I sto je najvaznije kad polozis arbitrazu a nisi GPP naravno da ti puno toga nije jasno,zato profesor i preporucuje da se prvo polozi GPP,jer u suprotnom to je kao da peres ruke sa rukavicama.
Takodje si mogao da ides na vezbe iz GPP gde bi radio i slucajeve arbitraze.
OK,nisi mogao da zavrsis drzavni,nemoj sad da imas komplekse zbog toga.
Privatni pravni fakulteti su smesni u NS.
Slazem se,neka svako studira sta hoce.
 
Samo jedna stvar. Nema sanse da ti neko dozvoli sa trogodisnjim studijama da polazes pravosudni ispit. Znaci morao bi da ides jos dve godine na master. Dok sadasnji studenti cetvorogodisnjih studija koji su upisali pre 2004. godine ce imati ista prava kao i buduci masteri sto se tice pravosudnog ispita.
 
-MISTER:
to sto si dao 20 ispita na mom Novosadskom fakultetu je uspeh ravan zavrsavanju neke prosecne gimnazije

Bravo. :roll: Ako ti je zavrsavanje gimnazije bilo takvo iskustvo, necu te opterecivati.. :roll:
Arbitraze nisam ismevao.. mada.. Kecha me je upisao u mobilni i rekao da dodjem u kabinet i naucim prvih 40 pitanja (?!) To sam i uradio, i polozio naravno. Onda sam spremio GPP. 3 dana pre nego sto cu izaci, moj drug je preko posrednika platio GPP. (ne kod Keche, vec kod.. znate vec kod koga). To nije bio prvi slucaj, vec kap koja je prelila casu. U tom momentu sam se prebacio na privatni fakultet. I super mi je :)

Sto se tice pravosudnog - naravno da NE MOZE posle trogodisnjeg faxa. Ali zato je tu master za one koji hoce da polazu pravosudni..
 
Hahaha,smesno...Mnooooogo lazes! Nikad nisam cuo da je bilo ko kupio GPP i bilo koji drugi ozbiljniniji ispit*zbog kojih si ti i presao na privatni,ajde priznaj?!! :)

A istina je da Keca dozvoljava pogodnost polaganja ispita u kabinetu ali iskljucivo onima koji polazu po 5-6 puta,a ko polaze arbitrazu toliko...ma bolje nista da ne kazem vise,sem da si napravio pravi potez prelaskom na ovaj privatni,nije drzavni ni bio za tebe :)
 

Back
Top