Muzika za decu

mamaa

Zainteresovan član
Poruka
185
Da li neko zna kako se zove ova pesmica "Moja mama divno prica svake noci o nekakvim princevima sto ce doci i princeza ima neka u toj prici, mama kaze da na mene ona lici ...''. Gde mogu da je nadjem ?
 
Mamaa, tu singl plocu mozes naci samo u kucnim fonotekama.. . Kada budem imala vremena,tokom januara,presnimicu i poslacu ti,ako zelis. Imam je,jer sam ja to otpjevala.. . :D Pjesma se zove "Pozdrav baki". Slucajno sam dosla na ovu stranicu i iznenadila se ,da se uopste neko toga sjeca :) Bilo je to 1972 g.Imala sam tri i po godine. . . Ostala sam u muzici,ali u drugoj vrsti muzike. . .
Pozdrav iz Sarajeva
 
aria:
Mamaa, tu singl plocu mozes naci samo u kucnim fonotekama.. . Kada budem imala vremena,tokom januara,presnimicu i poslacu ti,ako zelis. Imam je,jer sam ja to otpjevala.. . :D Pjesma se zove "Pozdrav baki". Slucajno sam dosla na ovu stranicu i iznenadila se ,da se uopste neko toga sjeca :) Bilo je to 1972 g.Imala sam tri i po godine. . . Ostala sam u muzici,ali u drugoj vrsti muzike. . .
Pozdrav iz Sarajeva
Neverovatno! Pozdrav tebi, aria, bas divna koincidencija! I ja se secam te pesmice, pamtim melodiju i deo texta....:D
 
E pa bas mi je drago, da si se javila,zato sto se sjecas te pjesmice ali nikako mi nije jasno zasto se bas ta pjesmica uvukla ljudima u uho,pored i nekih drugih stvari koje covjek odradi-izgleda su krive moje planete ;) U to doba je bio tiraz oko 20.000 prodanih ploca. . mozda to ili gostovanja na nekim emisijama. . . ipak sam bila samo mala djevojcica a 2 TV kanala.I to je sve stalo,tako sto je moja mama,nakon "zahuktane karijere"zabranila Jugotonu izdavanje ploce.Sada ja radim sa djecom i one od 8g. zovem-moje bebe, i kada pomislim na to pjevanje od nekada,onda mi je jasno zasto je to ljudima bilo simpa. Nije ni meni bilo opterecenje,ali mami jeste-nositi tutu iza pozornice i zapitkivati Arijana,je li ti se piski? :-?
 
Pjesmica: " Pozdrav baki"

Dobro vece bakice
Poslala me mama
Da te pitam kako si
Da ne budes sama

Kako ti je reuma
Boli li te sada
Ja cu da je otjeram
Da mi budes mlada

Da te pitam kako si
Da ti srce dira
Dosla sam ti sada ja
S muzikom sto svira
 
aria:
Bilo je to 1972 g.Imala sam tri i po godine. . . Ostala sam u muzici,ali u drugoj vrsti muzike. . .
Kako zavidim ljudima koji se pronadju u nekom zanimanju od malena...
Ja sam sa tri po godine sam namestio tockove na automoblicicu, a nisam se zadrzao u tom poslu i nisam postao automehanicar. Eh, gde bi mi sad kraj bio...
'Si ti Jadranka Stojakovic? Nisi, ona je starija...
E, ima onaj jedan momcic i'Sarajeva sto peva sevdalinke... video/slusao sam ga prvi put pre nekoliko meseci; mnogo dobro, bre.
 
aria:
Mamaa, tu singl plocu mozes naci samo u kucnim fonotekama.. . Kada budem imala vremena,tokom januara,presnimicu i poslacu ti,ako zelis. Imam je,jer sam ja to otpjevala.. . :D Pjesma se zove "Pozdrav baki". Slucajno sam dosla na ovu stranicu i iznenadila se ,da se uopste neko toga sjeca :) Bilo je to 1972 g.Imala sam tri i po godine. . . Ostala sam u muzici,ali u drugoj vrsti muzike. . .
Pozdrav iz Sarajeva

:shock:
Аријана???'Са плавим локницама???
''Имам три ипо године и зовем се Аријана. Још сам мала, не идем у школу. Волим сладолед и рошуле и ћевапчиће, само се на рошилама склизим... Било је то већ у сред зиме, док су сњежне пахуљице падале изнад неба, једна краљица сједила испрод прозора...Ето, исприћала!!!'

:D :D :D
 
Преслатка, са плавим локницама....Имала сам ту синглицу и вртели смо је до бесвести....
''Поздрав баки'' знам целу, али заборавила сам шта је било са друге стране. Аријана, помагај!
 
Hellen :D :D Ne mogu da vjerujem-pa to je original "rousule,isprod prozora,iznad neba. . " samo na kraju je " eto,ispri(Ć)ala sam vam ! Onda krece "Vodenica". Da, imala sam plave loknice,plisanu teget haljinicu sa bijelom kragnicom na prvom nastupu-prvi "Mali slager" odrzan u Skenderiji 14. O1. 1972g. pjesmica "Uranak"-nagrada publike i citalaca Malih novina.Mnogi misle da je "Pozdrav baki" sa Malog slagera ali nije,nego sa ploce. . . Nego,bilo i ostalo uspomena,ali lijepa i draga uspomena,iako mislim da je i ta ploca vrijedna neke recenice u antologiji, jer je prva koju je snimilo dijete na ex Jugo (i sire) prostorima i to najmladje,jer koliko znam(a to treba dokumentovati) ja sam najmladji izvodjac, ako ne do sada,onda do 90-tih sigurno. O tom po tom. . .
Julijane,sta si zapeo-da neces sliku? :rolleyes:
 
'Dje sam ba zapeo...?
Nigde, samo sam nanjusio da si kvalitet kojem ce mozda ustrebati menadzer na Forumu, pa se guzim da zauzmem poziciju... Ama ne gnjavi, daj bre sliku! Vidis da su ovde sve sami tvoji fanovi... cudo cemo napraviti. Voleo bih i Fadila Toskica da vaskrsnem... i Almu Ekmecic.
 
Hahahahahahahaha Julijaneeeeeeee,proslo vrijeme!!!!Vrlo ozbiljno,sada nemam sliku,sve su pojedene,a svi koje nabrajas su poceli poslije mene :p . . . nego hocemo li na cevape-jos uvijek ih volim papati :D
 
aria:
Hahahahahahahaha Julijaneeeeeeee,proslo vrijeme!!!!Vrlo ozbiljno,sada nemam sliku,sve su pojedene,a svi koje nabrajas su poceli poslije mene :p . . . nego hocemo li na cevape-jos uvijek ih volim papati :D
Ma moze i svezija fotka... ne bunim se ja. Cak bi mi ona vise docarala tvoje trenutne domete... u poslu i kod mene, ako me razumes.
A na cevape uvek... Ja preferiram u kajmaku. Ima neka Gazdarica, ona ti je jak faktor ovde na Forumu; s njom se dogovaram, evo sa'ce vec druga godina, da idemo na cevape. Al' ona se kune u banjalucke, a je volim sarajevske; tako da... mozemo skupa, prvo na jedne, pa na druge... Eeeeeeee, a je l' ima jos ono - "partizanka"? Pet cevapa u celoj lepinji...
Zbogom Bosno, odo' ja u Sarajevo...
 
jao ne mogu da verujem, pazi kad se i ja secam te pesme, mada sam dosta mladja.. izgleda da se mami dopadala, pa mi je pustala.. secam se, iz nekog razloga sam mislila da sam to ja pevam!! :lol: :lol:
a bila sam maaaallllaaa... :lol:
 
Linabg,malo me :oops: proslo je skoro 35 god. . . i prvi put to spominjem na nekom forumu,ali vidim da je jos na jednom trazena informacija za tu pjesmicu,pa cu se javiti.
Tebi hvala,sto si napisala koju rijec :-D
 
aria:
Vidi Julijane, razumijem ja tebe,ali ja nisam trazila menadzera a bogami ni ziri ! Nego,kad se dogovorite za cevape,javite se :)
Eh, steta... A sve sam osmislio, kompletan projekat sam napravio i u neku ruku zatvorio finansijsku strukturu. Imam neke veze u Sava centru, pa sam mislio tamo da napravimo povratnicki koncert... za pocetak. Posle bi, na prolece, presli u Arenu...
Sve sam zamislio... I to, kako izgovaras - "Hvala ti Beograde! Proslo je mnogo vremena, pokusali su da nas rastave, ali prijateljstvo ne poznaje granice... Beograde, volim te!"
... A ja sedim sa Maksom Catovicem u lozi i samo se smeskam. A gosti defiluju... Tu je Hellen sa svojim ucenicima koji su spremili nekoliko tvojih starih songova... i nezaobilaznu "Kevu", po mom izboru - kao najlepsu pesmicu koju su deca ikad otpevala; tu je i Goscica, sa svojim tek rodjenim sinom Djoletom i ponosnim tatom...
I kao zvezda veceri, pojavljuje se Bojan Rambosek! Ljubite se na bini, stari prijatelji... kao Boris Dvornik i Bata Zivotinja. Steta, rekoh ti, da ne realizujemo koncert. A da razmislis jos malo?
E, a je l' se cujes sa Rambosekom? Kako je, sta radi?
Nista... ostaju nam oni cevapi. 'Ajd, dodji do Beograda, ovde ima cevapa kakvih hoces.
 
...Ееее.....сетих се оне старе:''А ја дечкоо са просеком, лудујем зааа Рамбосеком...''
(Тако је ишао рефрен.)
 

Back
Top