Skotska hoce nezavisnost..

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
Poslednje ispitivanje javnog mnjenja potvrdjuje da Skoti zele nezavisnost i odcjepljenje od U.K.
Srecno Skotlandjani..

- Many adults in Scotland would prefer to become a sovereign nation, according to a poll by ICM Research published in The Scotsman. 51 per cent of respondents support Scottish independence, while 39 per cent favour a continuation of the current status quo.

The Kingdom of Scotland was an independent state until May 1, 1707, when the Acts of Union established the United Kingdom of Great Britain.
 
ne znam koji ce im to kad vec imaju reprezentaciju u fudbalu.
mada, meni se ideja svidja, vec imaju brend
2x3.jpg
scotland.gif

5211-connery-bond.jpg
 
south:
osecaju se ugrozenim,jer ceo svet misli da je skotski viski iz engleske :shock:
nezadovoljstvo je veliko,pa se na mitinzima podrske cuje ''scotland radi,a london se gradi''
..treba podrzati nezavisnost :lol:

Слажем се, угроженост њиховог националног идентитета је повелика - па замисли само на свечаностима УК носе оне шкотске кариране и плисиране сукњице испод којих према обичају не носе гаће... а нигде није наглашено да су то Шкотланђани а не Енглези....... :razz: :razz: :razz: а гајде и да не помињем......

п.с. Видели људи шта се догађа овде на Балкану, па ко веле, ''ајмо и ми.....
 
pa nisam ko alisa jer ne gajim iluzije.
ali mislim da bi baskija trebalo da dobije nezavisnost jer su drugi narod,kultura i jezik od spanaca isto kao sto mislim da bi severna irska trebalo da se pripoji republici irskoj a gibraltar spaniji.
to se nece desiti po svoj prilici ali valjda mogu da prokomentarisem.
 
To mi je jedini primer u svetu, da neko hoće nezavisnost, a da nije siromašan ili egzistencijalno ugrožen. Obično se žale neke zemlje, pokrajine ili regije koje nemaju leba belog. Škoti se tu ne uklapaju, ama baš nikako. Verovatno im je nedovoljna doza nacionalnog identiteta. ima neko podatke, koliko je običnog sveta za to? Mislim u %
 
komentariši siouxsie, nemoj zbog pere da se ustručavaš. progledaće on vrlo brzo kad završi faks. mada ima istine u njegovoj tvrdnji...imaju brend ljudi pa to ti je. kad ono bejah ranije u aberdeen-u video sam definitivno da mrze engleze, ali na njihov specifican skotski nacin. Inace divna zemlja...kao što reče junak filma Ljubičasti taksi.... što svi koji žele da umru dolaze u škotsku, kao da smo mi groblje slonova...
 
:neutral:

molila bih te lepo da mi kazes gde sam spomenula petra u bilo kakvom kontekstu na ovoj temi osim u ovom poslednjem postu gde izrazavam cudjenje sto si se zalepio za njega.

ako ne mozes to da mi pokazes mani se obratanja mojih postova.
hvala unapred.
 
Banshee:
:neutral:

molila bih te lepo da mi kazes gde sam spomenula petra u bilo kakvom kontekstu na ovoj temi osim u ovom poslednjem postu gde izrazavam cudjenje sto si se zalepio za njega.

ako ne mozes to da mi pokazes mani se obratanja mojih postova.
hvala unapred.

nema na cemu... :) samo je petar promenio misljenje koliko me secanje vara kad smo pre 6 meseci pricali o nezavisnosti.... ili si mislila na nekog drugog??? :confused: kazi ko te toliko iznervirao sa stavom da nisi htela da pises?
 
marlon:
nema na cemu... :) samo je petar promenio misljenje koliko me secanje vara kad smo pre 6 meseci pricali o nezavisnosti.... ili si mislila na nekog drugog??? :confused: kazi ko te toliko iznervirao sa stavom da nisi htela da pises?
ne znam sta je petar pisao pre sest meseci niti se secam te tema,sta vise ne bavim se opsesivnim pracenjem njegovih postova.

drugo i ako je promenio misljenje,sta tu ima cudno.
meni je mnogo bolesnije kad se neko drzi jednog misljenja ko pijan plota cak i kada uvidi da je to misljenje krs.

znas ti na koga sam ja mislila :D

off topic,mislim da je odraz zerlosti znati kada je pravo vreme da promenis misljenje ako se ispostavi da nisi upravu i znati to priznati.
 

Back
Top