NAJBOJI FOTO APARAT ZA 400 EVRA

Za modno fotografisanje ti treba profi aparat, citaj DSLR koji su sa cenom od 900 eura pa na gore plus objektivi - nimalo jeftini.
Za 400 ti je najisplativiji neki od ultrazum aparata (superzum) 10 do 12x zum.Reacimo fuji s9500(9600),
ili panasonik u toj klasi.
 
Mozes kupiti polovni DSLR, za koji kasnije mozes kupovati objektive.
Proguglaj malo za polovnjake, a cini mi se da je neko na ovim temema pominjao da prodaje neki polovnjak.
Nisam siguran da li za ultrazum klasu (fuji 5600,9500 ili slicni njima) postoje dodatni objektivi, a mislim da postoje neki dodaci, ali zato objektiv koji koristi s9500 (citiram sa axelovog sajta) ima "raspon snova", a na photokinu je predstavljen i s9600, dosta poboljsan.
Inace i sam sebe smatram za laika,pozdrav.
 
SRPSKICAR:
IMAM 400 EURA HTEO BI DA KUPIM DIGITALNI FOTO APARAT ZA MODNO FOTOGRAFISANJE. KOJI MODEL DA UZMEM. AKO 400 EVRA NIJE DOVOJNO ZA NOV FOTO APARAT DALI MOGU DA PRODJEM SA KUPOVINOM POLOVNOG.


Za taj novac mozes samo da kupis dobar objektiv, bez tela, pricam naravno o DSLR aparatima.
Ako mislis na ozbiljno bavnjenje modnom fotografijom, bez 1000 eura ne pomisljaj da moze i da krenes sa pucanjem.........

Ljudi su ti vec pomenuli odlican sajt www.dizajnzona.com , procesljaj malo, ima odlicnih saveta. Imas i internet foto berzu (naci ces link na ovom sajtu) pa pogledaj cene, nisam upucen u desavanja u Srbiji po tom pitanju.

Mozes uzeti neki polovan Nikon D50, ili Canon 350D, za ovu cenu koju pominjes bi mogao da ih nadjes, ali onda sledi ulaganje u objektive.
 
miamia:

Nije moj aparat i nemam nikakve veze sa istim . . .
Bez uvrede, ali razglabate o nekim aparaticima, a ovaj je . . .
I na kraju-kazite hvala . . .


@montekristo
danez ti je lepo rekao sledece :
"Mozes takodje potraziti polovne DSLR.
Racunaj novac i za blic, na ugradjeni u aparat ne pomisljaj za te potrebe."

e, da . . .
Sve ovo se odnosi na montekrista i cara :) .. .
Nikako nije kritika, vec zelja da dobar aparat ode u srecne ruke . . .
 
Naj bolji aparat za 400 ojra ti je EOS 350 D, za 650 ojra..
banghead-1.gif
 
HTEO BIH PUNO DA SE ZAHVALIM NA SAVETIMA. KAD REZIMIRAM SVE NAJBOJE JE DA POTRAZIM POLOVAN DSLR. PREDLOZENI SU MI NIKON D50 I CANON 350D. KOJI JE BOLJI OD NJIH, DA LI POSTOJI JOS NEKI FOTO APARAT KOJI JE U RANGU SA NJIMA A PO VASEM MISJENU MOZDA BOJI OD NJIH I STA MISLITE O DRUGIM PROIZVODJACIMA. ZANIMA ME JOS KOJI SU OBJEKTIVI POTREBNI ZA MODNO FOTOGRAFISANJE DALI NOGU DA PRODJEM SA JEDNIM ILI JE POTREBNO VISE OBJEKTIVA UZMITE U OBZIR I CENU.
 
Care, dok se ti razmsiljas i dalje kuckas po forumu , otici ce ti ovaj 350 D koji ti je Miamia predlozio, neces vise naleteti na tako dobru ponudu. Pare u sake i uzimaj to!

Ako se dobro secam, imas u paketu i kit objektvi, nije nesto posebno ali za pocetak ce da odradjuje posao. Kasnije ces videti sta i kako sa ulaganjem u nove objetive, bolje, skuplje, kada se malo oporavis od ovog finansijskog soka.
Sve zavisi za sta ti trebaju objektivi, mozda kasnije neki dobar prime , tele zoom 50-200mm ili nesto slicno..........
 
Ukoliko nemaš nikakve objektive, kupi pomenuti 350D uz njega ide objektiv 18-50mm što je za početak više nego dovoljno. Kada počenš da slikaš videćeš koji ti objektivi trebaju pa onda kupi i njih. Ako budeš čekao da se sve složi biće dugo, a i cifra će biti četvorocifrena.

Što reče klika, kupuj pomenuti dok nije otišao, jer je cena pristojna.

 

Back
Top