Vrtic

spegla

Obećava
Poruka
70
Pozdrav svima,

ocem da otvorim vrtic....ima li neko iskustva u tome i moze li da mi pomogne

mislio sam da otvorim vrtic na novom beogradu
iznajmim stan
organizaciju vec imam u glavi ( kako , sta, obojiti, pripremiti, napraviti program....)


P.s.
da li trebaju neke dozvole od drzave....ili ko zna ...sta sve ....zna li neko???

P.s.
i kakvo je sad stanje u vrticima...ima li mesta u drzavnim....i koja je cena u drzavnim


hvala

Nikola M.
 
E Nikola koliko ja znam ima da se otelis dok slupis sve paprie. Po ovom novom zakonu niko ne moze da otvori vrtic , jer za to treba da ispunis brdo uslova. Vecina privatnih vrtica su registrovani kao agencije za cuvanje dece ili tako nesto...
Mislim da na pogresnom mestu trazis informacije. Guglaj malo , bilo jepo novinama tih uslova kad je bila frka oko predskolskog.Citala sam tad.Sve je jasnopropisano..Nema mnogo mudrosti.Ne moze stan , ne moze bez dvorista , ne moze bez ovog i onog...Ma cudo zahteva.
A ne bi bilo lose i da svratis do nekog ko se razume u to , ministarstvo, neko ko je vec to uradio pre tebe..Ima ovde medju nama jedna zena al ne znam koji je nik. Drzi vrtic na Banovom brdu. Proveri nik u temi Bg vrtici ...

I sa srecom...Trebace ti za to sto is naumio.
 
Ok hvala za informaciju-e
raspitacu se

znam da ne moze vrtic..nego je kao neke agencije za druzenje dece ..il sa vec...( kako svi tako cu i ja ) ...znam da kuhinju ne mogu da imam nego mora da se kupuje...200din dnevno obrak za jedno dete ( i to je izvodljivo )...

Nikola M.
 
Pa nece biti bas 200 din...Kontakturaj Lido ketering iz zemuna oni donose hranu u vrtice na Banovom brdu.Oko 80 evrica je mesecno bar koliko ja kapiram ako gresim izvinjavam se.
 
Haha mislim da si pogresio oblast u kojoj zelis da poslujes. Recimo u NS postoji gomila novootvorenih vrtica sa velikim dvoristima, odlicnom opremom i programima, ali bez dece..Mnogo ulaganja, a mala zarada :(
Neki cak pruzaju usluge 0-24 i opet nista...
Mada, mozda bi to proslo na NBGD, naravno da ne bude registrovano kao predskolska ustanova (koju ako vec zelis da otvoris uzmi normativ i procitaj koji su uslovi)
 

Back
Top