Drzavljanstvo za bilo koju zemlju Evropske Unije

[Svakih 5 godina se dele papiri, i dobiju ih svi koji imaju da plate. Zadnji put je to bilo moguće 2006-te. Ko god je imao da plati advokatu 2000-3000 evra, a pritom nije imao neki kriminalni slučaj iza sebe, neku otvorenu sudsku parnicu itd...) je te godine dobio papire.]

agapula
Papiri su zadnji put deljenji 2005 od 01.10. do 02.2006. nije morao niko da te prijavi za posao i kostalo je 1045 eur IKA (penziono-retrogradno) i 150eura taksa koja se placala u opstini, nisu bili potrebni nikakvi advokati sve uradis sam za 2 dana, lekarski pregled je obavezan i kostao je oko 70 eura, kao i dokaz da si u zemlji boravio najmanje 18 meseci ilegalno posle legalnog ulaska, odnosno vazece vize, smesno nelogicno ali istinito, o novoj legalizaciji se ne prica nista. Mada s obzirom da i ovde ima puno Albanaca, moguce da je taj tvoj prijatelj dosao bez ikakvih dokumenata, pa nije imao na osnovu cega da dobije papire odnosno da se legalizuje, informacija je 100% proverena jer sam se ja legalizovala 16.10.2005. a u Grcku sam dosla 2003.

Drugi nacin da ostane legalno u Grckoj je da mu sude zato sto je ilegalno ovde, dok je parnica aktivna:rtfm:, a to traje godinama ne, mogu da ga deportuju, onda dobija privremeni (ne radni) boravak i za to mu treba jako puno para i dobar advokat, znam ljude koji su ovde s takvim papirima, ali je rizik veliki da se kasnije dobije zabrana ulaska u sve zemlje EU, bez papira mozes lako da izadjes, ali ne mozes nikako da se vratis.:)
 
Mada ne znam kako planiras da se dokopas i nekog EU pasosa. Ni to nije bas lagana misija.
Ovde neko na forumu pomenu da se u Norveskoj dobija pasos za samo 3 godine, nisam to znao. U ostalim zemljama ti rogovi izrastu dok ne dobijes pasos.
------------------------------------------------------------------------------------------------

U Norveskoj se prijatelju drzavljanstvo dobija nakon 7 godina,a nakon 3 godine ako si vencan sa Norveskim drzavljanom(kom),ono sto vam je vec pre napisala chokolada

U njemackoj 8 godina a sa brakom 4
Nista brale il` se zeni ili za france
 
ee narode...zdravo...ehh i ja bi takodje pitala dal neko zna koja su prava u vezi primanja drzavljanstva za Austriju...a rodjena sam tamo...kratko boravila tamo i vratila se u Bosnu.....uskoro punim 18 godina i cula sam kako imam pravo birati i drzavljanstvo zemlje u kojoj sam rodjena...dal neko zna nesto o tome....to me jako interesuje jer bi voljela tamo studirati....???....molim odg ako neko nesto zna......
 
Shto se tiche francuskog drzavljanstva, moja otac je francuz i ja imam drzavljanstvo, ali moja mama je imala samo resident, ne znam iz koga razloga nije uzela pasosh, i sad (poshto su razvedeni) jedva dobija vizu... Jako je zajebano dobiti bilo chije drzavljanstvo.



Kako si ti dobio francusko drzavljanstvo? Jesi rodjen tamo ili je moguce dobiti drzavljanstvo samo na osnovu toga sto ti je jedan od roditelja drzavljanin(cak iako si punoletan)? Hvala puno na bilo kom odgovoru!
 

Back
Top