Naturizam

GolaEva

Zainteresovan član
Poruka
146
mozda ovo nije tema za ovde pa sam ja primorana iz toga da je stavim na vise mesta :oops: nadam se da vas necu uznemiravati sa ovime.ali evo da vam kazem razlog mog javljanja...
dugo vremena smo nudisti ja i suprug i zelja nam je bila da upoznamo ljude koji su nasi istomisljenici.ali uvek je bio problem naici na one koji nudizam vole iz pravih razloga,mnogo vise je onih perverznjaka kojima je to nacin da vide nesto uzivo :-? elem...iz tog razloga sam i napravila forum da imam mestasce na netu gde mogu pozvati na casicu razgovora sve one kojima je nudizam nesto lepo i koji zive u skladu sa time.znaci osim onoga "gola sam" ja volim se borim za prava svih ljudi,za ocuvanje okoline,protiv sam ubijanja zivotinja iz bilo kog razloga... ma sve sto svaki normalan covek voli to volim i ja.hocu da pokazem svima da biti nudista ne znaci biti sexualno frustriran ili perverzan u negativnom kontekstu.ako ste voljni vi nam se pridruzite ima tamo tema za svakoga,nije sve samo prica o skidanju.tamo mozete postaviti svoja iskustva ili traziti od drugih preporuke za letovanja i gde.uostalom i zima je sada :lol: :lol: :lol: devojke su tamo zasticene kao bele mede od svake provokacije i ne samo to, tamo smo svi isti bez obzira na razlicitosti.sta vise to je pozeljno :)

ako zelite posaljite mi pp da ne bih reklamirala ovde svoj forum,a ja cu vam odmah poslati link ka forumu.ili mi pisite na gola_eva@yahoo.com

jedan veliki pozdrav svima na krstarici,jednom od najboljih foruma na netu :)

Eva
 
....hej hajde negde da odemo leto 2007 da se samop ja i ti goli suncamo.......a?
ne volim da gledam bas obnazena tela i polne organe ma koliko voleo prirodu i zivotinje....ti vidim volis da si ponizena u ime emancipacije....to je vec stara tema a i musko si pre svega odmah se oseti..........ok pisi ako ti odgovara moj predlog i ako si stvarno zenska lujka......koja voli da je gola i da prolaze pored nje besplatno se zadovoljavajuci razni gologuzi.....e zeno ( odn, muskarcu) danas je vreme zaradjivanja na golotinji a ne skidanje pred drugima za dz pricajuci kako je to lepo......pozdrav
 
GolaEva bravo!!!!
Super tema, biče zanimljivo čitati komentare i svaštaruje na tvoj post...evo mogli smo pročitati prvu reakciju...?!#*
Zanimljivo da neki misle da se nudisti skidamo zato da bi bili goli pred drugima ili zbog drugih..
Zamisli kakve reakcije su bile kad su se moja devojka i prijateljica sunčale na velikoj plaži u Ulcinju-gore bez,ej bila je ludnica.Nama je bilo to sasvim normalno ali izgleda još ima dosta njih iz "kamenog doba"
 
Pa, znam da nije baš nudizam, ali ja se već par godina sunčam u toplesu.. I stalno imam nekih "problema" zbog toga.. Na primer, letos na plaži: jedan me je snimao kamerom, jedan je hteo da me ženi, jedan crnac je hteo da me vodi u neku njegovu zemlju (nisam ga baš razumela koju) itd, a ja sam na plaži uvek sa mojim malenim sinom i mužem, i nikad nisam bila jedina u toplesu.. E, sad, priroda mog skidanja je praktična - volim da nosim dekoltovane letnje majice i ništa mi nije mrže i ružnije nego kada mi se vide štrafte i sl od kupaćeg. Doduše, s obzirom da sam ja bela kao sir (i ridja), baš i ne mogu da pocrnim toliko (ukoliko se to uopšte zove - crno u mom slučaju), ali meni svejedno smeta i nije mi lepo.. Dakle ništa od povratka "majci" prirodi, već je u pitanju "otac" praktičar! ;)

Pozdrav!
 
divno je naici na ljude kojima golo telo nije taboo.meni je mrskije kada na naslovnicama vidim sve one razgolicene devojke i zene koje su tu kao reklama za meso.i koje su samim tim ponizene.ja kao nudista ne radim to radi koristi vec iz cistog uzivanja,a i kao sto rece sara, ruzno je imati sve one straftice kada obucem majicu sa tankim bretelama ili bez. telo kao telo nije nista sto je za stid niti za odusevljavanje pojedinih koji na to gledaju sa ponizavanjem kao da i sami ne poseduju polni organ. ali ja nisam ovde da bih ispravila krivu drinu vec da bih one koji imaju svesti i znaju sta je nudizam,pozvala da dodju na taj forum iz razloga jer smo mi organzacija u osnivanju i zelimo da nudizam prosirimo i na zimski, tipa vikend ili party za nudiste na nekom bazenu...znaci niti zelim da otimam clanove ovom forumu (nedaj boze) niti da mi ovde neki perverti daju svoje nebulozne komentare.jer od takvih se ja grozim kada pridju plazama i svojim "postenim" onanisanjem prljaju moje telo svojim pogledima.
e sada da ne bih ja otisla off evo jos jednom pozivam sve ozbiljne da mi se slobodno jave na mail.ja jesam zensko i nisam muz od eve kako mi je napisala osoba koaj se javila mailom.a to ce moci da provere svi oni koji dodju kod mene i koji budu dovoljno ozbiljni sa svojim komentarima da se mozemo cuti i na msn konferenciji. pa nece valjda i kamera lagati. mada ne znam zasto misle muskarci da sam ja musko. jer smatraju da su svi muskarci pokvareni kao oni sami ? ne to nije tacno moj suprug i nasi drugovi koji su nudisti nisu takvi kao sto je ta osoba i slicno njemuzato svi vi koji saljete one nebuloze ,provokacije i svakakve gadluke molim vas nemojte, ja sam ozbiljna osoba i moje telo je moje i ja radim sa njim sta meni prija a ne ono sto vi mislite da treba.

pozdrav od eve
 
dobro vece. ja nisam nudist, ali bih volela kada bi mi mogli objasniti, kakva je to draz biti nudist? nemojte pogresno da me shvatite, niti vas provociram, niti sam neozbiljna, niti sam perverznjak, vec sam stvarno znatizeljna...a jos vise me zbunilo to, sto zovete druge ljude da vam se pridruze...zasto?
pozdrav.
 
...hahahaha pa nudisti su besplatne zrtve..dodju posle oni koji to znaju sa kamerama snime , malo obrade i iste te stave na casopise...ne moraju d plate one koje su do sada za to uzimale pare...a onda ovi zastupaju golo telo kao nesto lepo......ok volim ja da gledam gola zenska tela...ali bogami ne ono sto sam vec rekao...i da me neko snima i besplatno zaradjuje na mom ...odn da sam zensko na mojoj p....hahahahahahahahha
a i evo nisi zenska jer rasturas samo slike i pokusavas preko oruma da navuices naivne da ti plate za slike......a one sto je bila gola sa decom i muvali je crnci i neko je sada gleda sa decom u nekom casopisu mi je stvarno zao......stvarno svasta....ali eto ima i toga...krstarica sve pokaze.....mada ne verujem ...da je bas u toj meri glupa....
 
lyriza:
dobro vece. ja nisam nudist, ali bih volela kada bi mi mogli objasniti, kakva je to draz biti nudist? nemojte pogresno da me shvatite, niti vas provociram, niti sam neozbiljna, niti sam perverznjak, vec sam stvarno znatizeljna...a jos vise me zbunilo to, sto zovete druge ljude da vam se pridruze...zasto?
pozdrav.
...
hej tebe se secam sada:-)
ma bre eva ima neki forum i trazi pare za slike one prirode.....zao mi je te sare koja se navukla i pokazala sta je ..bas interesantno ovde.....a???
 
...hahaha evo ti se toliko spustas da hoces i preko kamere da zaraDIS...MNOGE TO RADE I BESPLATNO ODN. GLEDAJU TIPOVE KAKO GA SAMARAJU I BEZ TVOJE CLANARINE...HAHAHAHA
prica se tako......
 
Eva, super si da si postavila ovu temu na forum. Ali kao sto primecujes, u manjini smo, no demokratija je i postovanje razlicitosti, pa ja kao nudista sa stazom oko 27godina isto gledam na one sa kupacim, kao i bez njih.Dok smo letovali 10 godina u nudistickom kampu na Hvaru, nikakvih problema nismo imali, nije bilo nepristojnog ponasanja, voajera,...,ali od kada smo morali da se vratimo u susednu republiku, svake godine bude nesto neprijatno, tako da se jos borim, da li da se obucemo, ili da idemo na neko drugo more.
Ipak je bolje da ti napisem nasa iskustva i bozanstvena letovanja, na PP, jer se u u nasoj sredini na naturizam gleda, kao na negativnu pojavu, pa ne bih da ulazim u neku zucnu diskusiju i polemiku, jer to treba doziveti, pa onda realno diskutovati.
 
sta reci o naturizmu.mislim da je vrlo zdravo, ali s obzirom na ozonske rupe , treba se ipak malo pricuvati. ja na to gledam ovako: u gradu vidis lepu zenu obucenu u lepu haljinu. znatizeljan si da joj vidis makar i kolena, ali kada je na plazi vidis u kupacem kostimu, ne vidis samo kolena vec i mnogo toga vise, onda je to normalno. pustite ljude da se ponasaju onako kako misle da im je lepo. meni licno nista ne smeta ni da se setaju medju nama koji smo na plazi obuceni, ne asocira me to ama bas na nista. sta to te gole zene i muskarci imaju a sto ti i tvoja zena nemaju.pa ljudski rod je i poceo od naturizma. nemojte pogresno da me shvatite, ne mislim da se vracamo u kameno doba.
 
lyriza:
dobro vece. ja nisam nudist, ali bih volela kada bi mi mogli objasniti, kakva je to draz biti nudist? nemojte pogresno da me shvatite, niti vas provociram, niti sam neozbiljna, niti sam perverznjak, vec sam stvarno znatizeljna...a jos vise me zbunilo to, sto zovete druge ljude da vam se pridruze...zasto?
pozdrav.

kao prvo izvinjavam se i tebi,kao i ostalima sto ste cekali na moj komentar ili odgovor.ovih dana sam zauzeta pripremom izlozbe,ali nadam se da cemo se vise druziti kada to privedem kraju :)

na prvi deo tvog pitanja je jednostavan odgovor: sledeci put kada budes usla u kadu obuci kupaci kostim i kupaj s ,a potom isti skini pa ces videti razliku.
drugo,tvoje pitanje neshvatam perverznim,vec onako kako si ga i postavila i ono sto svako pitanje znaci, a to je traganje za odgovorom.

a zasto zovem ljude? pa zato sto je ovaj zivot kratak i lepo je tokom zivota upoznavati sto vise ljudi i pricati sa njima. a kao sto vidis komunikacija se moze obaviti i na netu.pa samim tim smatram da je lakse da ih ovako pozovem svoje istomisljenike nego da idem svetom i pitati prolaznike:jeste li vi nudista,a ako jeste ajde da se druzimo.

a da ne bi imala mnogo nedoumica ko smo i kakvi smo doji na nas forum i videces da smo tamo skolovani,kulturni... sve samo ne perverznjaci.

pozdrav od eve
 
ralac:
...hahahaha pa nudisti su besplatne zrtve..dodju posle oni koji to znaju sa kamerama snime , malo obrade i iste te stave na casopise...ne moraju d plate one koje su do sada za to uzimale pare...a onda ovi zastupaju golo telo kao nesto lepo......ok volim ja da gledam gola zenska tela...ali bogami ne ono sto sam vec rekao...i da me neko snima i besplatno zaradjuje na mom ...odn da sam zensko na mojoj p....hahahahahahahahha
a i evo nisi zenska jer rasturas samo slike i pokusavas preko oruma da navuices naivne da ti plate za slike......a one sto je bila gola sa decom i muvali je crnci i neko je sada gleda sa decom u nekom casopisu mi je stvarno zao......stvarno svasta....ali eto ima i toga...krstarica sve pokaze.....mada ne verujem ...da je bas u toj meri glupa....

dragi moj iskuliraj malo sa tim laznim HAHAHA jel ako ti je sve tako lepo da se smejes grohotom,zasto je tvoja dusa tako jadna da po celom forumu samo trazis trn u tudjem oku. bolje makni banderu iz svoga.

a na usput o kojim to slikama ti pricas,bas bih volela da znam.jer ja nigde slike nevideh na mom forumu,osim umetnicke galerije i slika to jest portreta clanova,kojima nema pristup niko ko nije proveren i da ga nisam upoznala i uzivo. tako da tvoja teorija o tome pada u vodu.a koga je ko muvao i sta je ko radio?! ma sta mene to briga imam ja svoj zivot, za razliku od tebe.
 
goca.mandic:
Eva, super si da si postavila ovu temu na forum. Ali kao sto primecujes, u manjini smo, no demokratija je i postovanje razlicitosti, pa ja kao nudista sa stazom oko 27godina isto gledam na one sa kupacim, kao i bez njih.Dok smo letovali 10 godina u nudistickom kampu na Hvaru, nikakvih problema nismo imali, nije bilo nepristojnog ponasanja, voajera,...,ali od kada smo morali da se vratimo u susednu republiku, svake godine bude nesto neprijatno, tako da se jos borim, da li da se obucemo, ili da idemo na neko drugo more.
Ipak je bolje da ti napisem nasa iskustva i bozanstvena letovanja, na PP, jer se u u nasoj sredini na naturizam gleda, kao na negativnu pojavu, pa ne bih da ulazim u neku zucnu diskusiju i polemiku, jer to treba doziveti, pa onda realno diskutovati.


u manjini je bio i galilej kada je tvrdio da se zemlja okrece ;)

nadam se da cu imati tu cast da se cujemo na PP.

pozdrav od mene :)
 
borivoje:
sta reci o naturizmu.mislim da je vrlo zdravo, ali s obzirom na ozonske rupe , treba se ipak malo pricuvati. ja na to gledam ovako: u gradu vidis lepu zenu obucenu u lepu haljinu. znatizeljan si da joj vidis makar i kolena, ali kada je na plazi vidis u kupacem kostimu, ne vidis samo kolena vec i mnogo toga vise, onda je to normalno. pustite ljude da se ponasaju onako kako misle da im je lepo. meni licno nista ne smeta ni da se setaju medju nama koji smo na plazi obuceni, ne asocira me to ama bas na nista. sta to te gole zene i muskarci imaju a sto ti i tvoja zena nemaju.pa ljudski rod je i poceo od naturizma. nemojte pogresno da me shvatite, ne mislim da se vracamo u kameno doba.

sve sto bih dodala bilo bi suvisno, hvala vam na razumevanju i nadam se da ce takvih biti sto vise medju nama.


s'postovanjem Eva
 
a posto sam odgovorila svima, zelim vam prijatan dan,a ja odoh malo na moj forum da pozelim isto mojim prijateljima :)

Eva

p.s.
sto mrzim kada zbog jednog znaka interpukcije moram menjati poruku :lol:
 
...hahahahahahha.....pa reci ako volis da gledas dzamutke i nisi ih se nagutala , reci pa cu se skidati go pred tobom za dz...vazi? ajde da zakazemo.....i ja bih zeleo da se skidam go pred nekom tvojomisljkenicom cak sam i davao predloge ali se sve stide...ako ako hoces....i ako ne lazes...da se nadjemo i da se negde prosetamop goli...sta bre palis ovde masu , nisi ni zensko vec zastupas neke forume koji se naplacuju.....majmuni idu goli ali im ne visi dzamutka koliko znam tako da se majmunice ne ponizavaju ...hahahahahahahahahahahaha idi u zoloski vrt, i majmuni su pametniji od tebe pa kada vide neku dobru ribu pocnu da samaraju majmuna , a ova se smeje....a sto se kade tice.....i ulice....pa da uvedu zakon da sme da se seta go mozda bih se i skinuo i palio zenske osobe i uzivao hahahahahahhahaha.....za sada gole strpavaju u ludnicu...da li ti evo vodis i ljubav na ulici ili samo izmedju cetiti zida.....a ???
hahahahahahahahahah ne mogu da verujem da se toliko nisko spustas......hahahahahahahahahahahhaha ovde normalne banuju a najnizi sloj ovde izgleda opstaje....haos....
 
...mene banuju kada dajem normalne oglase na seksu koji su za to i postavljeni , a ti na turizmu dajes ovakve gluposti i niko te ne banuje...izgleda da krstarica plako postaje izvor prostitucije.....ako je ne raskrinkaju uskoro nece nikada......ili mozda je iz toga bas moderator koji se i sam odn. sama bavi prostitucijom...ajde da vdiimo koga ce da banuju sada????
 
...ti i ta bajbica se udruzite pa me banujte i nastavite da pokusavate da zaradjujete na naivnim glupacama.....pogledaj samo koliko se glupaca napalilo na temu...samo ne odgovaraju jer su "fine" hahahahahahahahhaha
 
,,,,hej i ja sam nudista :razz:
pozivam sve ljubitelje gologa muskoga tela i zene koje su napaljene dosle ovo da citaju i moderatora koji ovo smatra turizmom a moje seksi oglase banuje...pozivam da me gledaju kako svecano masturbiram pred svima vama.......vratimo se prirodi i budimo realni.....zasto da ovo radimo ispod jorgana..... :razz:
dakle zene koje hocete masovno da ME GLEDATE javite se....ajde da vidimo koga ce da banuju mene ili golu evu koja gtrazi pare ovde na turizmu za svoje forume vec mesecima a ja nesto lupim na seksu pa me baniju....stavite stop na naivne zene koje ovde dolazte bre.....one koji nesto znaju banujete i promovisete vase prevarantske agencije ovde i varate jadan narod...sramota......sada jos hocete na slikama sa nudisticke plaze da zaradite.....e moja bebice........postala si providna....da posaljemo koju inspekciju ovde a:-))))))
 

Back
Top