Teorija igara
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Teorija igara

Početnik
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Teorija igara

Ima li neko nesto u elektronskoj formi o teoriji igara, teoriji odlucivanaj ili teoriji ekonomskog ponasanja?

Elita shaddow (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Re: Teorija igara

O čemu je reč? O kakvim igrama pričaš i kakve veze imaju te igre sa "odlučivanjem i ekonomskim ponašanjem"?

Početnik
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Teorija igara je teorija koja se odnosi na ponasanje racionalnih ekonomskih subjekata, odnosno na strategije. Mozda zvuci naivno ali je jako korisna cak i strategiji ratovanja. Kod nas ima jako malo literature o tome a to mi je tema za diplomski. To je grana primenjene matematike, ali torija odlucivanja ipak spada u drustvene pa se zato ova tema i nasla ovde.
    Ako si gledao blistavi um, ne znam da li znas da je radjen po istinitoj prici...nobelova nagrada koju je dobio glavni lik ( inace Dzon Nes) je upravo za dostignuca u teoriji igara.

Zaslužan član Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    265

daj nam hint....
    u medjuvremenu, progooglaj za Jurijom Lotmanom (nominativ: Jurij Lotman), one je nešto na tu temu psiao, mada se ne tiče ekonomije nego stvaralaštva i uopšte čoveka.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.10.2006.
    Reputaciona moć
    39

ma ekonomija je super ali ti i tvoje teorije niste super

Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    265

Ma ti si super.... aj sad pali.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

tesko ces naci bilo sta sa teorijske strane o bilo kojem pitanju,pa i o ovome. Ja sam se slomio trazeci bilo sta o inflaciji...Mada mozes naci neke tekstove na engleskom pa da prevodis sto bi mozda bilo i najbolje jer je ova teorija kod nas malo razvijena.Ako nadjem bilo sta javljam ti.Na kom fakultetu diplomiras?

Elita
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ovo me podsetilo na onu knjigu 'Koju igru igras?'. Ljudi moji sto je mene je ta knjiga bacila u depresiju...Jel' se seca neko te - paklene - knjizice?

Početnik
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Wink Re: Teorija igara

Na kragujevackom ekonomskom, ali istureno odeljenje u Vrnjackoj banji. Nasla sam neku knjigu sa harvarda ali mi jako lose ide prevod, tako da cu malo da se potrudim da nadjem nesto na srpskom. Trebalo bi ovid dana da uzmeme nake knjige od profesora pa cemo da vidimo. Jos nisi nasao nista o inflaciji? Od petka sam slobodna pa mogu da potrazim sta imam da ti prekucam.
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Zavrsio sam taj rad odavno,mada sam malo sta upotrebio sa neta,uglavnom iz knjiga koje sam nasao u biblioteci. Ako zelis mogu ja da pogledam sta ima na Niskom univerzitetu o toj temi i da li mozda moji profesori imaju nesto u elektronskoj formi pa da ti posaljem.Mada,koliko znam teorija jos nije siroko prihvacena kod nas. To je ipak teorija visokorazvijenih trzisnih privreda,koja objasnjava pojave u takvoj 'klimi'... Mada ne iskljucujem da je ima nekih tekstova i kod nasih pisaca. Mislim da ces najvise o tome naci u clancima nekih ekonomskih casopisa koji se bave tom tematikom.Zelim ti uspeh. Ma sigurno ces se snaci... Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Neces mi verovati ali ni na Niskom Univerzitetu ne postoji nista o teoriji igara na srpskom.Profesorka mi kaze da je najbolje da trazim Mikroekonomiju koja je normalno na engleskom i kaze da na srpskom necu sigurno naci nista.Sta da se radi,tako je... Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Verujem ti da nema. Ni kod nas nema Bog zna sta. Snaci cu se vec. Hvala ti u svakom slucaju. Da ne tracarimo na forumu za nauku poslacu ti p.p.
    pozdrav

Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    265

samo napred

Slične teme

1. Sakupljanje mini igara i zarada igranjem online igara !!!
    Autor Inspector u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.03.2011., 21:39
  2. Teorija igara
    Autor zvercicca u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.11.2006., 00:17
  3. Teorija......
    Autor u forumu Programiranje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.04.2004., 16:51

Pravila za slanje poruka