PROBLEM SA AKTIVACIJOM - VISE NE DOZVOLJAVA

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
imam problem sa aktivacijom. windows je legalan, i otkad ga imam na ovom kompu, 3 puta sam morao da formatiram hard. Nakupi se djubreta i to, i sada sam ga formatiro i da odem da aktiviram windows on mi kaze da "prema podacima, koje ja ovde imam," je ovaj produkt aktiviran previse puta. (message number: 45092)
i tera me da ukucam drugi serial za njega

sta da radim:x? jel neko zna
 
jesam siguran sam da je legalan, znam kako sam ga kupio.
menjao sam harddisk. poslednji put kada je aktiviran pre ovoga, to je bilo sa ovim hard diskom koji sada imam.
ma krvi cu im se napiti, pise im u helpu da moze neograniceno na istom komfjuteru da se aktivira.
sada ja tu moram da zovem nekog tamo 0700 po ceni lokalnog u beograd da vidim sta cu sa njihovim windowsom. ima da me drze ko malo vode na dlanu, inace idem i ja u pirate
 
master uze mi reci iz usta.
e a da imaju mozga glupi ameri, da ovde gde je 80% softvera ilegalno, uzmu recimo 1000 windowsa i podele za DZ, da nas na neki nacin stimulisu da uzimamo legalne.
ovako me jebu u zdrav mozak sto imam legalan windows. da sam instaliro windows sa pijace, nebi nista sada bilo
 
Nije samo problem Windows-a. Sličan problem je i sa drugom intelektulanom svojinom kao što su muzički CD-ovi i filmovi na DVD-ju. Po onome što trenutno rade, samo "kažnjavaju" one koji regularno kupe nešto. Recimo u UK je protivzakonito legalno kupljeni CD ripovati i prebaciti u sopstveni iPod! Ostaje samo da se vidi kako će im se to olupati o glavu, mada već ima nekih pokazatelja na tu temu.
 
Odma ce ti biti jasno sve:
Legalna verzija Windows XP Home Editon moze da se regisruje i aktivira na tri racunra.
Podrazumeva se Dektop sa jednim racunarom u mrezi i neki od prenosnih racunara.
Na svakom od njih ti jedozvoljena promena tri hardware komponente.
Znaci ako si ga registrovao i aktiviroa puetem interneta, nisi menjao vise od tri komponente na istom
racunaru mora da mozes da ga aktiviras bez ikavih problema.
Ides na opciju: Lets activate only! (ne na opciju Registare and activate)
Ovo ti je 1000% tacno!
 
Ništa kupi sebi drugi Windows ako imaš para oriđinale ako ne onda jedan sa pijace mhhhmmmhhm :) E da si lepo čitao postove ovde već bi znao da Windovs dozvoljava samo 3 aktivacije :(
Pitam li se šta će biti kada ljudi krenu da kupuju Vistu koja dozvoljava samo jednu aktivaciju :(
Ko ti je to rekao?
Puna versija Viste moze isto vise puta da se AKTIVIRA!
http://download.microsoft.com/documents/useterms/Windows%20Vista_Home%20Premium_Serbian%20(Latin)_a3f3baf6-9af6-4726-9983-faa65b8452ab.pdf
 
imam problem sa aktivacijom. windows je legalan, i otkad ga imam na ovom kompu, 3 puta sam morao da formatiram hard. Nakupi se djubreta i to, i sada sam ga formatiro i da odem da aktiviram windows on mi kaze da "prema podacima, koje ja ovde imam," je ovaj produkt aktiviran previse puta. (message number: 45092)
i tera me da ukucam drugi serial za njega

sta da radim:x? jel neko zna
Evo ovde sve pise:http://www.microsoft.com/about/legal/useterms/default.aspx
 
E,sad, koliko je ovo legalno koliko nije,hmm.
Ovo sam sa nekog foruma pokupio, ali nisam bio u prilici da ga i primenim ;-)

Da se ne traži ponovo aktivacija preko tel......(prvi put treba aktivirati!)

Pre formatiranja kopirati file wpa.dbl na disketu

(pogledaj u C:\WINDOWS\system32 )

Nakon instalacije windowsa, restart i u Safe mod (tipka F 8), pronaći file

wpa.dbl

C:\WINDOWS\system32

i promijeniti ga

u wpa.noact

Iz diskete sačuvani wpa.dbl kopirati u

C:\WINDOWS\system32

Napraviti restart
 

Back
Top