Chedo, Chedo...

joca111

Aktivan član
Poruka
1.725
Evo jos jedno pitanje, ako moze neko da mi pomogne?

Ceda kaze da je i on patriota, sto je sasvim u redu!
I to kaze , najveci i jedini pravi, koliko sam cuo!

E sad , ako je normalno da novosadjanin kaze da vise voli Evropu od Azije, Srbiju od Bugarske, Vojvodinu od Sumadije , Srem od Banata, Novi Sad od Sremske Mitrovice,
a zato sto sudbinu deli sa tim narodom i oni su svi isti u tom gradu, svi se znaju, sa njima zivi tralalala....

A sa druge strane ja sam zao , glup..... , zato sto kazem da Ja najvise volim ljude od svih zivih bica, da u okviru ljudi najvise volim belce jer sam beo i slicni smo, u okviru belaca najvise volim Srbe, jer sam Srbin, gde je tu moja velika logicka pogreska zbog koje sam ja , kako bese, glup , nacionalista, zaostao....
 
joca111:
Evo jos jedno pitanje, ako moze neko da mi pomogne?

Ceda kaze da je i on patriota, sto je sasvim u redu!
I to kaze , najveci i jedini pravi, koliko sam cuo!

E sad , ako je normalno da novosadjanin kaze da vise voli Evropu od Azije, Srbiju od Bugarske, Vojvodinu od Sumadije , Srem od Banata, Novi Sad od Sremske Mitrovice,
a zato sto sudbinu deli sa tim narodom i oni su svi isti u tom gradu, svi se znaju, sa njima zivi tralalala....

A sa druge strane ja sam zao , glup..... , zato sto kazem da Ja najvise volim ljude od svih zivih bica, da u okviru ljudi najvise volim belce jer sam beo i slicni smo, u okviru belaca najvise volim Srbe, jer sam Srbin, gde je tu moja velika logicka pogreska zbog koje sam ja , kako bese, glup , nacionalista, zaostao....
Bar nisi zao
 
joca111:
Glup covek- po definiciji , covek koji nije sposoban da logicki pravilno rasudjuje,

ako sad ti ne znas da obrazlozis svoj stav da sam ja glup, e onda iz toga proizilazi samo jedan zakljucak...
Ja mislim da si pitanje mogao postaviti i bez skandiranja Chedo, Chedo...pametnjakovicu:)

Strucno tumacenje reci pametnjakovic:Onaj komi pametuje, koji se pravi pametan, budala (RMS)
Pa,ti sad vidi sta ti je bolje da budes:)
 
Волети своју расу је лепо ако искључује мржњу.
Али опет, Србима је појам расе доста далек... ми када се мало боље погледа са "белцима" и немамо ништа заједничко.
 
*BILJA*:
Ja mislim da si pitanje mogao postaviti i bez skandiranja Chedo, Chedo...pametnjakovicu:)

Strucno tumacenje reci pametnjakovic:Onaj komi pametuje, koji se pravi pametan, budala (RMS)
Pa,ti sad vidi sta ti je bolje da budes:)

Da, slazem se da bi mogla pomisliti da se pravim pametan, to je tvoje misljenje i to postujem!
Sto se tice izraza Chedo, Chedo... , ako je jedino sto ti pada na pamet skandiranje, onda ebiga!
 
Alekasandar2:
Волети своју расу је лепо ако искључује мржњу.
Али опет, Србима је појам расе доста далек... ми када се мало боље погледа са "белцима" и немамо ништа заједничко.
Sad ga i ti lupi...
 
Silent Bob:
Sad ga i ti lupi...

Срби су били 500 година под турцима, под исламом.
У Исламу појам расе је непознат, што је једна од ретких добрих страна Ислама, у исламу расизам је стран. тако, 500 година Срби су пре били упућени на Грке, Румуне, Бугаре идт него на западну европу, носиоца идеде расе. једноставно, нама је појам расе стран, па огромна већина срба, србе сматрају посебном "расом".
 
Alekasandar2:
Срби су били 500 година под турцима, под исламом.
У Исламу појам расе је непознат, што је једна од ретких добрих страна Ислама, у исламу расизам је стран. тако, 500 година Срби су пре били упућени на Грке, Румуне, Бугаре идт него на западну европу, носиоца идеде расе. једноставно, нама је појам расе стран, па огромна већина срба, србе сматрају посебном "расом".
1. 350 godina je bila Srbija
2. 170 godina Srbi u Vojvodini i Hrvatskoj

Ali, tacno je i da se vecina Srba smatra posebnom rasom... zbog toga smo oterali polovinu Srpskog naroda od sebe...
 
Alekasandar2:
Срби су били 500 година под турцима, под исламом.
У Исламу појам расе је непознат, што је једна од ретких добрих страна Ислама, у исламу расизам је стран. тако, 500 година Срби су пре били упућени на Грке, Румуне, Бугаре идт него на западну европу, носиоца идеде расе. једноставно, нама је појам расе стран, па огромна већина срба, србе сматрају посебном "расом".
E, a samo mi reci , jel mislis da su Srbi bolji od drugih, ali iskreno!
Pritom ne mislim da ti mrzis druge narode i rase, to si vec sam negirao!
 
Ljudi ja sam nacionalista, volim vise svoj narod od drugih , gde gresim!
Ma ja bih voleo da ozenim crnkinju i da imam male melezane :) (Srbe nadam se) :) , dakle ja mogu voleti drugu osobu koja je cak i druge rase, ali od naroda cu uvek najvise voleti Srbe, bar mi se tako cini iz ove perspektive!
Ljudi, ja mislim da treba razlikovati ljubav prema osobi i ljubav prema pojmu koji oznacava druge ljude slicne tebi, to je sustina, zasto moramo ici u krajnosti?
 
Zar od vas iz LDP-a niko ne zna da objasni zbog cega sam ja glup?

Da ste bar bili toliko politicni pa da kazete:" Ako vec krenem od pretpostavke da si glup nema smisla ni da pokusam da ti objasnim"- ali nista od toga i od bilo cega drugog!
 
serb_pagan:
evo,ja nisam nacionalista,volim svoju zemlju,svoju porodicu i prijatelje vise od drugih,meni nepoznatih ljudi...i savrseno me ne interesuje me ko je koje nacije...znaci li to da ja negde gresim?
O tome i govorim, ne gresis, ja i nisam od toga krenuo, vec od price da je onaj ko ne misli tako -glup!
To je silovanje zdravog razuma!
 

Back
Top