peckanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sivkovic

Početnik
Poruka
3
moja devojcica od 8 g na odredjene vremenske intervale (na svakih otprilike 8 meseci ) pocev od pre dve godine ima sl simptome peckanje pri mokrenju i pojava kapljica krvi . To traje jedan dan i po pocetku uzimanja terapije nestaje kao da nije ni bilo prisutno .Nema temperaturu ,niti mucninu ni bolove a radjen je i klirens kreatinina . Rezultati po misljenju pedijatra su u granici normale . Intresuje me sta je uzrok ,dali je u pitanju prehlada (mislim na besiku ) ilisu bubrezi ili cak hormonski poremecaj zbog vremenskog intervala .
 
Sada je u pitanju pancef suspenzija 2 puta dnevno i najnoviji rezultati glase da bakterija ima dosta prva vrednost sa liste urina 50-60(nisam sigurna za tacan naziv ) a leukociti sedimentacija isve ostalo sto se vidi davanjem krvi kao i ostali nalazi urina su uredni . Sta da radimo i sta znaci pedijatrova pretpostavka cistitis zbog prehlade ? Devojcica obozava da ide bosa i verujem da kada nismo kod kuce ne obuva redovno papucice . Molim vase misljenje (ako neko ima ) zabrinuti smo iako nas pedijatar uverava da nije nista alarmantno .
 
Klasican, knjiski primer cistitisa ili upale mokracne besike, koja je daleko cesca kod devojcica nego decaka zbog blizine uretre i cmara.
Najverovatnije da se radi o e.coli i to nema mnogo veze sa tim sto ide bosa po kuci, higijena mora da bude na jako visokom nivou, pre svega da vodite racuna kako se brise nakon velike nuzde,da ne bude od cmara ka napred,nego obrnuto.Da se trudite da sto vise tecnosti unosi svakodnevno i da ustali neku rutinu da prazni besiku na svaka 2 do 3 sata.
Terapija se naravno podrzaumeva.
Imate sve ovo i mnogo vise pod temom e.coli,koristite pretrazivac.Nemojte da vas zbuni sto pod temom ima i postova odraslih zena sa tim problemom, to je isti problem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top