ШЕШЕЉУ НИЈЕ ДОЗВОЉЕНО ДА СЕ БРАНИ

Strela

Elita
Poruka
17.244
ŠEŠELJ UDALJEN IZ SUDNICE


Lider radikala Vojislav Šešelj udaljen je sa statusne konferencije u Haškom tribunalu, jer je, po mišljenju sudskog veća, istrajavao u ometanju postupka, pa ga je u nastavku zastupao advokat u pripravnosti Dejvid Huper. Na samom početku statusne konferencije, Šešelj je insistirao da predsedavajući sudskog veća Alfons Ori udalji ili njega ili Hupera iz sudnice, jer "u sudnici nema mesta za obojicu". "Meni je psihički nepodnošljivo da trpim Hupera i O'Šiju.

Moja odbrana je nemoguća dok su oni u sudnici", istakao je Šešelj. On je, kao i na predhodnoj statusnoj konferenciji, ponovio da je Huper "špijun i lažov" koji ometa njegovu odbranu.

Sudija Ori upozorio je više puta Šešelja da će ga, ako nastavi da ometa postupak, udaljiti iz sudnice.

Ori je rekao Šešelju da, ako se ne slaže sa nekom odlukom, ima na raspolaganju pravne lekove, ali da to svakako nisu ometanje rada i reda. Šešelj je zatražio da bude udaljen i da ga više nikad ne dovedu u sudnicu ukoliko Huper bude sedeo u njoj, posle čega je sudija Ori odlučio da Šešelj, zbog ometanja postupka, bude udaljen.
........................................................................................

То је штура вест из Хага коју је пренео "јавни сервис"... Да ли грађани имају право да у директним ТВ преносима прате суђење др Војиславу Шешељу и да ли Шешељ има право да се брани сам?
 
jomini:
Ne iznenađuje me takvo ponašanje od strane Šešelja. Ne bi trebalo nikoga. I zato mu se ne piše dobro...

Ни мене не изненађује. Шешељ се увек понашао примерно прилици, саговорницима и супарницима. Хашкој гамади се не сме показати ни трунка поштовања и респекта. У лице им се мора рећи да су шљам, прљави плаћеници и непријатељи српског народа. Кад им то нико не би рекао то би једноставно био историјски пропуст и срамота.
 
untouchable:
Ни мене не изненађује. Шешељ се увек понашао примерно прилици, саговорницима и супарницима. Хашкој гамади се не сме показати ни трунка поштовања и респекта. У лице им се мора рећи да су шљам, прљави плаћеници и непријатељи српског народа. Кад им то нико не би рекао то би једноставно био историјски пропуст и срамота.
Zato će i ispaštati. Da je pametan, kao što nije, a vidi se iz priloženog, mogao bi da se smiri i na fin način ih zaebava. Ovako - medveđa usluga samom sebi. Cirkusant.
 
Какав је такав је.За др. Шешеља се можда може рећи свашта
али да је глуп или необразован -мало теже. Зна колико може
и шта тамо да добије, као и цену тога.
Оно за шта му суде нема везе с мозгом. То јасно и суду и др. Шешељу.
 
filatelista:
Neće mu proći taj stil koji je "pekao" u našoj skupštini. Mislim, da ako već nemaju ništa čvrsto kako se priča, treba civilizovano i pravnički da ih nadvisi. Neće valjda tog sirotog holandeza (kojem ni samom nije jasno kako se tu našao) polivati vodom i čupati mu mikrofon.
To nikako nece moci, zato nemoj da brinesh za "holandeza"! Ako tom nesrecnom "holandezu" nije jasno sta tu trazi (nije nikome) sto nije odbio da u toj farsi ucestvuje?
Jos manje je jasno svakome- iole objektivnom, sta ce Seselj uopste u Hagu.?
 
*BILJA*:
To nikako nece moci, zato nemoj da brinesh za "holandeza"! Ako tom nesrecnom "holandezu" nije jasno sta tu trazi (nije nikome) sto nije odbio da u toj farsi ucestvuje?
Jos manje je jasno svakome- iole objektivnom, sta ce Seselj uopste u Hagu.?
Pa sam je tamo otisao a evo zasto su ga zvali www.un.org/icty/bhs/cases/seselj/indictment/ses-ii030115b.htm - 109k - dal je to istina ili ne i da li ce nesto dokazati ili nece ne znam ali ovo je razlog.
 
King David:
*BILJA*

Sheshelj je sam trazio da ode u Hag. Zasto je trazio, Biljo?
Koliko znam, protiv njega je bila podignuta optuznica. On je saznao za nju i pre nego sto je zvanicno bila obelodanjena. Tada je dosovska vlast u sprezi sa Karlom del Ponte zelela da makne Seselja iz Srbije, blizili su se izbori......
Otisao je da ga ne bi lovili, toliko je imao ponosa.
 
King David:
@BILJA

To nije tacno! On je jos od 1995-te, konstantno trazio holandsku vizu, da bi se pojavio u Haag-u. On je to silno zeleo i stalno se hvalisao kako ce da rasturi hashki sud...
Znaci, nije bio optuzen?
Sto ga saceka policija u Amsterdamu, sprovode do Sheveningena (sa kesom na glavi) i ostavi u "pritvoru" 4. godine?
Sto, ako nije bio optuzen, mogli su ga deportovati nazad, izbaciti kao kofer iz zemlje klompi, nanula i lala, i gotovo :roll:
 
al bundy:
Ocemo Seselja na TV live ionako nema vise ni Mucki ni Simpsona a Seinfeld i South park su kasno uvece pa bi mogli malo da nam ubace pre podne sa vojvodom da ceo dan bude veseo.
Valjda ce B92 uciniti tu uslugu svojim poklonicima....
Za one koji nisu poklonici pomenutog "medija" - prenos sudjenja Seselju mozete pratiti na-
www.domovina.net, uzivo.
 

Back
Top