Zenske slabosti

smarinela

Početnik
Poruka
1
Sta biste vi uradili da ste na mome mestu???
Bila sam od onih zena koje su srele svoga princa, uvek sam verovala u te price. Udata sam, on me voli i ja njega, nije sve idealno, ima nesuglasica, ali kad trezveno razmisljam (sto je retko), znam da mi je lepo. Znam da je normalno da posle 17 godina romansa nestane, da je normalno da mi vise nije princ. Znam i da mi to nije vazno, nisam ni ocekivala da ce biti ceo zivot ali je problem sto ja ne mogu vise trezveno da razmisljam. Da li je to slabost, sta li...Cak sam i pocela da se okruzujem ljudima za koje unapred znam da ce me podrzavati, govoriti kako je moj zivot samo moj i da imam prava da radim sta hocu, a vidim i u njima slabice koji to pricaju samo da bi me oraspolozili, ni nemaju pojma kako je to. I opet u trenucima trezvenosti znam da nije bas sve tako i da je to samo povrsno gledanje. Kao sto sam rekla, retko trezvenim trenutcima...
Njega sam upoznala jedne cudne noci kada sam bila nepripremljena za susret sa nekim ko ce da me uvede u novu fazu mog zivota. Tako prvo smo poceli pricati, flertovali, smejali se glupostima i ponasali se kao klinci. I on je ozenjen tako da sam to shvatila da je to dobro za nas, da mozemo pruziti jedno drugome posebnu paznju koja nam nedostaje i tako sam to shvatila povrsno. Povrsno ...da me ovo nece promeniti, da znam sta hocu od svega, od zivota...I to vec traje od februara...Jako smo pazljivi da nas neko ne otkrije jer se vecina svodi na razgovore kod njega (zena mu cesto nije tu) i ponekad se nademo na kafi. Ali u poslednje vreme stvari se menjaju, ne osecam se dobro u svemu, puno mi toga smeta, a on se trudi da me zadrzi ali zelim da se sve zavrsi ali ne znam kako. Kako, kad cim sam u prilici ja pozelim da ga vidim. Cim se rastanemo, ja onda zalim sto sam ga uopste videla. Jace je od mene sve to. Znam, slabosti...Da jednostavno je reci kraj ali ga ne zelim povrediti (verovatno pre sebe uskratiti za njega). Ne verujem da je on moj princ, ustvari sigurna sam ali ce mi mnogo nedostajat taj novi dah koji je uneo u mome zivotu, osecaj da neko misli na mene/da sam potrebna nekome emotivno i telesno, osecam da smo trebali se sresti pre, da necemo biti zajedno jednog dana zauvek sve me to buni. Cak i on to govori, ja ga gledam, nekada citamo misli jedno drugome, a ja kazem ovo je glupost moram prekinuti moram otici...jel me sve ovo ne cini zadovoljnom. I prema muzu sam losa od tada(decu namerno ne spominjem), valjda zbog toga svega, zbog bezanja od mojih slabosti kojih sam svesna ali ne mogu da ih kontrolisem, ne znam...Pokusala sam da kazem sebi, ajde zivi svaki dan kao da je zadnji, uzivaj kad si sa njim, uzivaj i sa muzem, da uhvatim neku ravnotezu ali ne ide. Sve dublje tonem, predajem se tome, povredjujem one koje ne zelim, svesna sam da on nije taj, ma cak sam i sama sebi mrska posle nekih susreta sa njim gde sam svesna da sam mu nesto popustila, a nisam takva, samo da bi osetila da nije ljut, da me voli i dalje. Znam, slabosti...Pogotovo sto on ni nema pojma sta je u mojoj glavi. To vise nije ni dilema, a bila je neko vreme, sad sam sigurna da zelim da ga zaboravim, da me ne opterecuje u svakoj sekundi mog zivota, da sam sa porodicom, a ne mislim na njega, da imam slobodnog vremena i da ne razmisljam samo kako cu ga videti, da prosetam po radnjama bezbrizno. Kako ???
I za kraj, nekako me ovi stihovi podsecaju na mene :
Tamo gde se vali lome
ostavljaju prostor otvoren
ispada se vrlo lako
no se zato tesko uspinje
moj se napor odbija o stenje, hridi, kamenje,
meni se duso od tebe ne rastaje
 
Нашла си цркву у којој ћеш да се молиш! :lol:

...Сад кад оплету по теби савршена безгрешна бића......:roll: Спреми се на свашта!
 
Oh kako je lako udarati shamare drugim ljudima, za greshke koje nikada ne bi oprostili sebi, ili zamislili da cemo se u njima naci. Da li onda shamaramo sami sebe, kako bi se unapred osigurali da necemo tamo otici?
Koga kaznjavamo tim shamarima?
Druga je pricha kada se nadjemo u drugoj prichi....

'Pouka rupe je da bez obzira koliko vremena provedes izlazeci iz nje, uvek mozes pasti u delicu sekunde' - M.P
 
Odmah da kazem da ja necu da kritikujem tvoju situaciju u smislu Kako se usudjujes, ti udata zena, kako si mogla da se zaljubis? A ne ja nisam u tom fazonu...Ebiga, brak, monotonija, rutina ucine svoje...ali odlucuj kao odrasla osoba! Znaci ako ti je lepo s njim u krevetu, u redu, radi to, ako ti se razvodi, razvedi se... Al kritiku imas od mene za odlazak u njegovu gajbu! Svi se mi ponekad opustimo, mastamo, ali moramo biti svesni da je u momentu to nesto sto je tudje, uvek sladje, lepse, kulturnije...naravno gresimo i to puno...i taj hrce, i taj je nervozan, i taj ima milion mana, i taj prdi, i ostavlja dasku od solje podignutu... al mi to ne znamo. Pamet u glavu, ili ga iybij iy glave i zgrabi muza jos koliko veceras, il daj sebi rok kad ces prekinuti tu situaciju jer izgleda da ne umes da sedis na 2 stolice! Srecno!
 
pa kad se vec izdesavalo sve to, sad mozes samo da odlucim sa kim ces nastaviti svoj zivot. mislim da je najstrasnije to sto ti ne znaci toliko taj sa strane, nije bilo dovoljno razloga da tako nesto uradis ocigledno kad sad ne zelis da nastavis sa njim. a da li mozes da se vratis muzu sad? ma ne znam, ko smo mi da bilo sta kazemo... ali ne moze jedno dupe na dve klupe!
 
Mislim da si zesce nezrela, eto sta mislim. Muz je muz, porodica je porodica a ljubavnik je samo to: ljubavnik. Ali, da si stvarno zrela, verovatno nikada ne bi ni postala preljubnica :) pa da ne mudrujemo o tome.
Ja bih ti preporucila da pocnes da pijes i da se drogiras (lekovi za smirenje su ok u tvojoj situaciji i polozaju) i da napravis totalni haos od svog zivota - a onda ce sve nekako srediti samo od sebe :) Zvuci blesavo, al na kraju je uvek tako.
 
NEKA KAMEN BACI ONAJ KO NIJE GREŠAN!

da vas vidim sada!?

pravis sebi pakao od zivota. trenutno si u onoj situaciji - ako uzmes kajaces se, ako ne uzmes kajaces se! otvorila si pandorinu kutiju!
resenje znas i sama - sedi i razmisli. da li ti je stalo do braka u kome si? sta je uzrok tvog nezadovoljstva? kad to razjasnis, imaces razresenu situaciju.. a do tada - sve je to zivot.
 
'Ajde, sta sad, nisu svi jaki, dobri i pravolinijski...
S druge strane, nisam razumela ko posle 17 godina nije princ?
Je l' ta veza traje tih (sto) sedamnaest godina? Ili brak?
Prosto, probala zena nesto drugo, usla u drugu poslasticarnicu, htela bi da je voljena i pazena ( i tu i tamo, tj, i u braku, i van), htela bi da izadje iz te "veze" jer nije to, a htela bi i da ostane jer... mozda nikada vise nece biti DODATNO, znaci van braka, voljena.
Eto, kad malo ostari, procice joj...
Pa i ta pesmica na kraju... uželi se covek jos nekog tračka romantike, lakog daha mladosti, osećaja da je jedinstven i poseban... A okolo stvari prizemne, svakodnevne: posao, pijaca, muz, prebivanje u stanu "princa" kada mu zena putuje.... Zivotno i pomalo tuzno...
Nema, bre, da kada prodjes, nekom pravom PRINCU zastane dah,
obeznani se, zategne uzdu konju, A ONDA:
desnicom te zagrli u struku viseci sa konja,
pa te JEDNIM POKRETOM podigne sa zemlje,
stavi u sedlo ispred sebe,
poljubi te snazno da ti se zamuti vid,
i odjezite, tako,
u plavi horizont...itd...itd...
 
Mmmmmm,ovako...moje skromno misljenje je:sve to sto se tebi desava je nista drugo do zivot!

ALI,izmeriti se mora sta je to sto je vrednije,mislim,tebi vrednije.
Kad je prevara u pitanju,kriv je onaj koji vara,a ne treca osoba,ali posto ste oboje iz tog filma,potire se!:)
Vidjanje kod njega-pa zar je bitno gde.....znas onu cuvenu scenu iz filma(jednog od mojih omiljenih) ''Vrata sudbine'' kad zena zatice muza sa ljubavnicom u njihovom bracnom krevetu....reakcija joj je bila od prilike ovakva ''Jeste li za caj?"......odusevljena sam tom scenom.....znaci,u tvom braku je doslo do ,verovatno,uletanja u kolotecinu,popricaj sa muzom o tome,reci mu sta je to sto ti je postalo dosadno,pitaj ga da nesto novo uvedete u vas odnos....a ta romansa koju prolazis,pa dobro,nista strasno,samo nije pohvalno to sto si losa prema muzu.On nije nista zgresio.....
Za kraj,moram da zabiberim !Jesi li citala Danteov pakao....e,vidis,preljubnike je svrstao deveti(najgori krug),a znas kako ja to tumacim...evo ovako:ako varam onog koga volim,sta sam onda u stanju da uradim nekom koga ne volim???

Ti sad verovatno mislis da sam ja neka maksimalno konfuzna cim sam ti navela pet objasnjenja i kroz tekst te i ohrabrila ,a i iskritikovala...eh,to je tako,jer ni sama ne znam kako bih postupila....verujem,cak sam ubedjena,da velika vecina ljudi nije u stanju da racionalno proceni,sve dok ne dodje u makar slicnu situaciju.
 
Bila jednom jedna prica o princu i pricezi....Princeza je imala 17 leta kada se udala za princa.Nakon godinu dana dobili su bebu i sve je krenulo nizbrdo.Princezi nije bio dovoljan jedan vec je trazila drugog princa.Vreme je prolazilo,Deca su rasla a mama princeza je menjala ljubavnike ko carape.I Dan danas zivi kao princeza ima stalnog ljubavnika vec cetiri godine (svojoj cerki je to cak i priznala) a princ naivan i glup pominje kako uskoro treba proslaviti 20 godina braka...
Neko mi je ispricao tu pricu pa rekoh da je podelim sa vama,kad vec verujete u bajke.
 
Ukratko Polni organ je Ženska slabost.

Šta se mici svidi biće i uvek je bilo.....


Sve ostale priče, o emotivnom ispunjenju...phhh, kompatibilnosti......phhh, slučajnosti......phhh, nesmotrenost.....phhh....
Još nijednu ne videh da će rušiti vezu, dok ima reakciju da se nasmeši kad je spustiš na krevet.
Ili da citiram nešto u trendu,Ena iz Velikog Brata: " E sad je sve ovo podnošljivo"......"Baš mi je lepa ova zima"
 
Ah da , da budem kompletan....
Fetiši.....

Jedan od fetiša je i iz porodice, a to je neophodnost varanja partnera da bi se osećao svoj na svome....
Drugi je fetiš zavere....Takodje često dovodi do švalerskih kombinacija....
Treći je fetiš pametnice.....Šta sve mogu , a da drugi ne mogu (da primete).
 
sevilja:
Mmmmmm,ovako...moje skromno misljenje je:sve to sto se tebi desava je nista drugo do zivot!
znaci,u tvom braku je doslo do ,verovatno,uletanja u kolotecinu,popricaj sa muzom o tome,reci mu sta je to sto ti je postalo dosadno,pitaj ga da nesto novo uvedete u vas odnos....a ta romansa koju prolazis,pa dobro,nista strasno,samo nije pohvalno to sto si losa prema muzu.On nije nista zgresio.....
.
E bas to!
U njenom braku se desava brak, a u romansi, romansa! U ovom momentu joj romansa prija zato sto tamo nema problema koje brak nosi sa sobom. Onog trenutka kada bi sa romansom dosla do istih svakodnevnih desavanja (da li smo paltili racune, da li izbacio smece, opet nemamo para za godisnji odmor, ko danas kupi decu ...) romansa bi prsla kao tikva!
 
Tuzni_patak:
Šta se mici svidi biće i uvek je bilo.....
patko,osecam da iz tebe govori zrtva prevare,dakle,,,nemoj da banalizujes.
meni ne moras ali sebi postavi pitanje da li je iko ikad ikom bio potpuno veran ???

smarinela,nadji problem koji te tera drugom coveku a udaljava od tvoje porodice.
postoje nacini da se brak osvezi,razgovaraj sa svojim muzem ako postoji neki problem.
a ako si se jednostavno zasitila njega...pa ti najbolje znas sta zelis i sta mozes a izgleda da mozes i da se nosis sa tim.
 

Back
Top