Немоћан бес и тешке увреде

Great Old One

Primećen član
Banovan
Poruka
995
Од како су све парламентарне странке подржале предлог Устава и позвале народ на референдум, кренула је права стихија беса усмереног према свему што је српско. То је кулминирало у недељу увече и траје до данас, с тим што су на овом форуму ипак неки онемогућени да вређају и провоцирају.
И поред тога, чујемо гласове како су они добрице, а ми је ли вређамо њих. Па је ЛДП онако сав конструктиван изложен мржњи и цинизму.

А сада погледајмо шта је дан пре референдума говорио један (по свом признању не-) писац и такође наркоман (опет по свом признању). Који су то "аргументи" да се не гласа за Устав.

E, pa serem ti se onda na tvoj doživljaj Sajma ako ti je ustav najbolja knjiga, koji je inače jedna vrlo loša knjiga. Evo, moja knjiga je deset puta bolja od ustava. Nemam pojma, ja sam to seo pa napisao, pa mi je trebalo duže vremena nego njima što je trebalo da napišu ustav. Pa knjiga ima i neku poentu. Hiljadu puta sam, kada me neko pita - pa, dobro, šta bi ti preporučio, ja iz zajebancije kažem - moju knjigu, ali uglavnom iz zajebancije. Ali on je čovek stvarno mrtav ozbiljan juče rekao kako je ustav najbitnija knjiga na Sajmu. Posle takve izjave ne vidim kako bilo ko normalan više može da glasa za taj ustav. Znači, sad više nije ni sam ustav u pitanju, nego je ovo šta se radi baš pred samo glasanje, pred sam referendum stvarno, stvarno nečuveno. Znači, nema nikakve izborne tišine, da se ljudima slegne, to znači da će oni nas da bombarduju ustavom i ustavom i u subotu i u nedelju, i u noći između subote i nedelje. I ona glupost koju sam čuo, ne znam da li je tačna, ali sam čuo da je neko iz Republičke izborne komisije rekao da nije strašno ako se nađe veći broj glasačkih listića od broja ljudi koji su izašli. Pa, znači, to je elementarni zločin, to je kriminal, to je nešto za šta se u normalnim državama ide u zatvor.

Neću nikad da glasam za ustav dok god mi se Šešelj i Nikolić keze sa bilborda i pozivaju me da glasam za taj ustav, jer to je i njihov ustav, to je ustav i Socijalitičke partije i sramota je Demokratske stranke što je to onda i njihov ustav. **** mi se za taj ustav, neću da glasam, meni to uopšte nije znak da su oni postigli bilo kakvo jedinstvo, jer kad se pročita taj ustav vrlo je jasno da nije dostignuto nikakvo jedinstvo nego da su oni konačno i formalno svi postali isti. I njihovi bilbordi pokazuju da su oni svi isti. Imaš tamo kod CK bilbord DS-a i pored njega bilbord Srpske radikalne stranke i na prvi pogled, onako dok voziš, iz kola, ne možeš da provališ da li je to DS ili je to Srpska radikalna stranka. Na oba imaš zaokruženo DA, samo ovde piše radikalno DA, a ovi pišu - reforme, ustav, ovo, ono.Sve je isto, ispiračina mozga koja njima ide na sramotu, ljudima koji su zajedno sa radikalima i sa SPS-om preko noći doneli ustav koji ima toliko mana. Za početak, prilično je nacionalistički orijentisan. Mi imamo stvarno retku sreću da imamo dva ravnopravna pisma i retku nesreću da budale koje su na vlasti to ne prepoznaju. To je samo jedan detalj koji me je kao nekoga koji piše posebno smorio.

Dokle god se oni tretiraju kao junaci, heroji koji su branili Srbe i Srbiju, biće i tog lažnog moralisanja, kao - jao, oficir, a nema stan. Pa ******, mislim, koliko ljudi koji su mnogo manje sranja pravili od tih oficira nema stan. Jako mi je žao, ali ja bih oficire koji su komandovali ovom vojskom stavio u redove za stan na poslednje mesto, a kao prve u redove za stan bih stavio izbeglice, koje su rezultat ratova koje su ti jebeni oficiri vodili. Pa ******, ti si vodio rat i sad kao nemaš stan - baš me briga, ima ljudi koji su žrtve tih ratova, koji takođe nemaju stan.

Ovaj ustav debelo ima veze sa njima. Ovo je ustav konsenzusa, znači radikalsko-SPS-ovski ustav, jer svaki konsenzus mora da uključi i njih, a to su vuci koji ćud nisu promenili, niti se prave da su je promenili. Iz svake radikalske i SPS-ovske izjave i dalje govore devedesete, i dalje govori Milošević i dalje govore zarđale kašike. **** se njima da se menjaju, oni samo ucenjuju. Oni još ljudi čak nisu ni došli u situaciju da počnu da se prave da su drugačiji, kao HDZ u Hrvatskoj. Ja ovde padnem u vatru dok pričam, i prošli put sam rekao i sad ću ponovo da ponovim da ja živim ekonomski bolje od 90 odsto stanovništva Srbije i mogu sebi u okviru ove Srbije da napravim interni svet u kome će meni da bude okej. Ja u suštini i jesam opušten, ja ću opušteno izaći i glasati protiv ustava i opušteno ću dočekati izbornu krađu i opušteno ću dočekati i izbore, jer meni se malo toga menja, ja sam u principu zadovoljan svojim radom i svojim životom. Ja samo nisam zadovoljan što ostalim ljudima nije tako, što kad izađem na ulicu ljudi su nadrkani. Oni moraju da ukapiraju da je najbolji put do promene celog sistema daleko, daleko od donošenja ovakvog ustava. Najbolji put do promene ovog sistema je da se poseru po onima koji su ovaj sistem napravili, po onima koji ga održavaju u životu, a to su svi ovi koji su ovaj ustav doneli.

http://www.b92.net/info/emisije/pescanik.php?yyyy=2006&mm=10&nav_id=217874

Иначе, само прочитати није пун доживљај, пошто се током интервјуа драо као да жели да се такмичи са Чедом Јовановићем. А то је још био "Пешчаник", могу мислити како би се понео пред циничним неистомишљеником. Рецимо мени да је изашао на црту.
Уосталом, симпатични су ми кад се тако нервирају. Уосталом, телетабиси знате шта је рек'о Чанак после уосталом... Уосталом....
 
Kolega,kao prvo,pretpostavljam da se niste zabezeknuli citajuci transkript ove kultne radio emisije.Priznacete da su ucesnici ipak eminentne i uticajne licnosti javnog zivota Srbije.Prema tome njihova prisutnost u javnosti je pozeljna i preko potrebna,kako uredniku pomenute medijske kuce,tako i ucveljenim aktivistima IN zablude.Takodjer drzim da vas literarni ukrasi tipa,"serem,yebe mi se..."i daljnjim arsenalom biranih reci da ne dajem tezinu izrecenih misli,nisu sokirali.Znate ljudska i intelektualna nemoc ponekad prerasta u animalnu.To se moze okarakterisati kao " nestao je u sopstvenom ROPCU ",znate kolega,da ponovim postojanost ovih misaonih nosica parola je ipak dobra za Srbiju,da ne kazem pozeljna.
 
Слажем се колега са вашим постом. Још ми једини није јасно да ли сте кад сте рекли "IN заблуде" мислили на оно СрбIN?
А ропац одјекује већ читавом Јевропом што је колега Хирург лепо објаснио апострофирајући крик из пјесмице Careful with That Axe, Eugene... Код наших корифеја је тај последњи крик много изразитији јер навикли су бити већи католици од друга раре... хоћу речи папе, збунила ме латиница :lol:
 
Great Old One:
Слажем се колега са вашим постом. Још ми једини није јасно да ли сте кад сте рекли "IN заблуде" мислили на оно СрбIN?
А ропац одјекује већ читавом Јевропом што је колега Хирург лепо објаснио апострофирајући крик из пјесмице Careful with That Axe, Eugene... Код наших корифеја је тај последњи крик много изразитији јер навикли су бити већи католици од друга раре... хоћу речи папе, збунила ме латиница :lol:
Kolega,vasa transcedetalna opservacija sa nivoa EUrope zakljucno sa svetom stolicom,je suvise akademska,glede jezicne plasticnosti.Fakat je da srpski jezik ima bogatiji repertoar reci i krikova koje je na neke jezike nemoguce prevesti.E sad posledica prekomerne i nekontrolisane upotrebe prostoprosirenih izraza,koje inace nisu uvrstene u relevantne recnike,nastala je verovatno u momentima budimpestanskih kurseva kada se bezalo sa casova gde su odrzavane vezbe uljudne komunikacije.A znate sta mozda su i drzaci kurseva u Budimpesti digli ruke od pomenutih tema,skenirajuci sklopove polaznika,bitne za uspesnu opservaciju istih.Prema tome stadij besa i uvreda,ipak mozemo posmatrati kao navedenu posledicu propustene lekcije,znate.Ustvari ipak bi za takove kapacitete bilo nipodastavajuce da u Budimpesti slusaju repertoar oratorski plastificiranih izraza,od kojih bi im se predavaci verovatno zagrcnuli,kada se vec ne gicaju.
 
Fakat je da srpski jezik ima bogatiji repertoar reci i krikova koje je na neke jezike nemoguce prevesti.E sad posledica prekomerne i nekontrolisane upotrebe prostoprosirenih izraza,koje inace nisu uvrstene u relevantne recnike,nastala je verovatno u momentima budimpestanskih kurseva kada se bezalo sa casova gde su odrzavane vezbe uljudne komunikacije.

То је занимљиво, колега.
Рекло би се да су ти будимпештански курсисти постали онако европејци, да говоре неким тешко разумљивим језико. Свакако, постоји једна таква фракција. Међутим, има и оних курсиста који су остали верни непатвореном српском језику, као рецимо овде цитирани Марко Видојковић, па онда Перо Луковић са оним његовим
"Јебо вас Устав, да вас јебо устав"... много волим те дупле псовке подсећају ме на Мирка Топаловића у Маратонцима
maratonci.jpg


"Само га ти чврсто... само се ти чврсто ухвати"
 
Шта да вам кажем колега... Размена кратких пасова, комбинација Југовић - Стојковић 8-)

А немоћни бес смо видели још ономад када их се после спамовања мејловима, СМС порукама и по форумима, и после позива телевизије са националном фреквенцијом, окупило 300-ак испред Скупштине па су покушали нешто упаљачима :lol:
 
Great Old One:
То је занимљиво, колега.
Рекло би се да су ти будимпештански курсисти постали онако европејци, да говоре неким тешко разумљивим језико. Свакако, постоји једна таква фракција. Међутим, има и оних курсиста који су остали верни непатвореном српском језику, као рецимо овде цитирани Марко Видојковић, па онда Перо Луковић са оним његовим
"Јебо вас Устав, да вас јебо устав"... много волим те дупле псовке подсећају ме на Мирка Топаловића у Маратонцима
maratonci.jpg


"Само га ти чврсто... само се ти чврсто ухвати"
Kolega,simpatican citat dijaloga iz kultnog filma.No medjutim iskreno se nadam,mada nisam ubedjen,da ce mladi pisac u pokusaju,uspeti prevladati svoje zabludele,da ne kazem disonantne parolice podbocene neukusom obrenovacke marvene pijace,koja bi se zastidela slusajuci ga.Znate kolega,prepoznati politickog neistomisljenika je pitanje intuicije,a markiranje ovakovih smislova je stvar instikta,u normalnih ljudi.Medjutim kako sam malopre u konstelaciji istoga spomenuo obrenovacku marvenu pijacu,ali u pozitivnom kontekstu,onda umesto instikta mozemo posmatrati kao stvar nagona.
Jos ako pomenutom piscu iz pokusaja dodate uticajnog novinara,koji u sopstvenim ustima obiluje nebrojenim polnim organima i koji mu uzgred ispadaju u savrsenom redu putem tastature.A sta se tice poruke...yebo vas Ustav,da vas yebo Ustav....nemojte to uzimati suvise ozbiljno,novinarcina se obracao ogledalu,i onda je psovka primerena kada je obracanje u pitanju.
 
Great Old One:
Од како су све парламентарне странке подржале предлог Устава и позвале народ на референдум, кренула је права стихија беса усмереног према свему што је српско.
Pa upravo ovde je sustina tvoje gluposti i tog intervjua cak si i sam boldovao vazne stvari znaci ako se neko pobuni sto kriminalac poput Legije ima onolku kucerinu ili sto Mladic takodje ima kucerinu u Beogradu ili sto Pavkovic ima bar pet kuca a oni obicni ljudi koji su ratovali medju njima oni koji su ostali teski invalidi moraju da prose za bedne drzavne dodtake jer su socijalni slucajevi, taj odmah pljuje po svemu Srpskom ili ona svinja Ojdanic komadant vojske sa 130 kila jos je djenaral Armije bio i takodje je obezbedio unuke i sada mi svi treba da se divimo nasim ratnim vodjama koje su se nakrale a pogubile su sve ratove a obicni vojnici nam jedu govna.
 
al bundy:
Great Old One:
Од како су све парламентарне странке подржале предлог Устава и позвале народ на референдум, кренула је права стихија беса усмереног према свему што је српско.
Pa upravo ovde je sustina tvoje gluposti i tog intervjua cak si i sam boldovao vazne stvari znaci ako se neko pobuni sto kriminalac poput Legije ima onolku kucerinu ili sto Mladic takodje ima kucerinu u Beogradu ili sto Pavkovic ima bar pet kuca a oni obicni ljudi koji su ratovali medju njima oni koji su ostali teski invalidi moraju da prose za bedne drzavne dodtake jer su socijalni slucajevi, taj odmah pljuje po svemu Srpskom ili ona svinja Ojdanic komadant vojske sa 130 kila jos je djenaral Armije bio i takodje je obezbedio unuke i sada mi svi treba da se divimo nasim ratnim vodjama koje su se nakrale a pogubile su sve ratove a obicni vojnici nam jedu govna.

Tuzno ali istinito!
 
Great Old One:
Од како су све парламентарне странке подржале предлог Устава и позвале народ на референдум, кренула је права стихија беса усмереног према свему што је српско. То је кулминирало у недељу увече и траје до данас, с тим што су на овом форуму ипак неки онемогућени да вређају и провоцирају.
И поред тога, чујемо гласове како су они добрице, а ми је ли вређамо њих. Па је ЛДП онако сав конструктиван изложен мржњи и цинизму.

А сада погледајмо шта је дан пре референдума говорио један (по свом признању не-) писац и такође наркоман (опет по свом признању). Који су то "аргументи" да се не гласа за Устав.



http://www.b92.net/info/emisije/pescanik.php?yyyy=2006&mm=10&nav_id=217874

Иначе, само прочитати није пун доживљај, пошто се током интервјуа драо као да жели да се такмичи са Чедом Јовановићем. А то је још био "Пешчаник", могу мислити како би се понео пред циничним неистомишљеником. Рецимо мени да је изашао на црту.
Уосталом, симпатични су ми кад се тако нервирају. Уосталом, телетабиси знате шта је рек'о Чанак после уосталом... Уосталом....


Pa ti ni ovde, ni u raspravi sa mnom, nisi znao da definises ekstremizam, ni zasto je to sto govore neke pristalice gradjanskog bloga ekstremno? Ti si samo dao link i preneo tekst... toliko o tebi i tvojoj crti! :shock:

A cekaj, sta je po tebi ekstremno kod Vidojkovica? Pretpostavljam, psovke -jel? jer to je ono na sta nisi navikao u Srbiji!

Inace taj stil ne rabi niko sem Vidojkovica, te je ovu izrazito tendenciozno i nisko, i manipulativno, no gledao se Dnevnik 2 - 90ih, a i ovih dana;) naucio se zanat!

I jos jednom al' bez citiranja i skrivanja iza toga da ti nesto podrazumevas iz citiranog teksta - sta je to ekstremno kod LDPa i gradjanskog bloka?
 
Slacker:
Pa ti ni ovde, ni u raspravi sa mnom, nisi znao da definises ekstremizam, ni zasto je to sto govore neke pristalice gradjanskog bloga ekstremno? Ti si samo dao link i preneo tekst... toliko o tebi i tvojoj crti! :shock:

A cekaj, sta je po tebi ekstremno kod Vidojkovica? Pretpostavljam, psovke -jel? jer to je ono na sta nisi navikao u Srbiji!

Inace taj stil ne rabi niko sem Vidojkovica, te je ovu izrazito tendenciozno i nisko, i manipulativno, no gledao se Dnevnik 2 - 90ih, a i ovih dana;) naucio se zanat!

I jos jednom al' bez citiranja i skrivanja iza toga da ti nesto podrazumevas iz citiranog teksta - sta je to ekstremno kod LDPa i gradjanskog bloka?

Извињавам се што се мешам, али Слацкер, да ли ти мени можеш да објасниш које ти то људе подразумеваш под појмом "ГРАЂАНСКИ БЛОК"??? Мислиш ли на грађанску класу или на ове џулове што су стицајем околности извадили пријаве
стана у Београду, или се у њему путем разбојништва настанили ??? 8-)
 
eremita:
Извињавам се што се мешам, али Слацкер, да ли ти мени можеш да објасниш које ти то људе подразумеваш под појмом "ГРАЂАНСКИ БЛОК"??? Мислиш ли на грађанску класу или на ове џулове што су стицајем околности извадили пријаве
стана у Београду, или се у њему путем разбојништва настанили ??? 8-)

Mito, Beogradjani su svi oni koji vole Beograd zato što je takav kakav je.
Beogradjani su svi oni koji: ne bacaju djubre kroz prozor, oni koji ne gaze travu, oni koji ne pljuju i ne tresu sline po ulici, oni kojima Beograd nije odskočna daska za dalje, oni koji znaju sve prečice i prolaze, da ne nabrajam dalje...
 
Iron Lord:
Mito, Beogradjani su svi oni koji vole Beograd zato što je takav kakav je.
Beogradjani su svi oni koji: ne bacaju djubre kroz prozor, oni koji ne gaze travu, oni koji ne pljuju i ne tresu sline po ulici, oni kojima Beograd nije odskočna daska za dalje, oni koji znaju sve prečice i prolaze, da ne nabrajam dalje...

Ајроне, извини, али потпуно си омануо! Ја нисам помињао Београд, него појам којим манипулишу углавном провинцијалци а он је "ГРАЂАНСКИ БЛОК", па сам
најлепше замолио да ми учесник то објасни, тј. интересује ме да ли ми овде имамо КЛАСЕ па онда и ГРАЂАНСКУ КЛАСУ и да ми се објасни КО СУ ЊЕНИ ПРИПАДНИЦИ ??? Ништа више.
 
Povod ovoj temi je transkript kultne emisije jedne uticajne medijske kuce.Ucesnici diskusije su od strane urednika slucajno ili namerno odabrani kao relevantni tumaci gradjanske misli u Srbiji.Da potsetim ucesnici su istaknuti pisac,uvazeni profesor,uticajni novinar,aktivista evropskog pokreta....cije diskusije ipak pretstavljaju ono,moje misljenje i stav je jedino ispravan,svi ostali nisu u pravu.Ucesnici kazu da su aktivno ucestvovali na tribinama sirom Srbije u sprovodjenju kampanje bojkota.Ok,to je njihovo pravo i to je omoguceno svakom u Srbiji kao slobodnoj zemlji.Medjutim nastup i diskusije putem medija bez lektorske cenzure,slozicete se ipak pretstavlja jednu dozu sizofrene frustracije,gde se u nedostatku argumenata poseze krajnjem prostakluku.Ali dobro svaciji intelekt je odmeren i knapiran.Voleo bih da sam u krivu,ali te licnosti posmatram samo sa jednog stanovista.Ako su stvarno pozvani da javno govore,tj,pljuju po svemu i svacem u ovoj zemlji,e pa gospodo sa kojih pozicija to cinite.Koje vi referense imate da bi bili kao sta niste uticajni,postovani i uvazavani.Ovo ce svako razumeti koji izdvoji vreme kada cita i slusa stvarno uticajne ljude.
 
eremita:
Извињавам се што се мешам, али Слацкер, да ли ти мени можеш да објасниш које ти то људе подразумеваш под појмом "ГРАЂАНСКИ БЛОК"??? Мислиш ли на грађанску класу или на ове џулове што су стицајем околности извадили пријаве
стана у Београду, или се у њему путем разбојништва настанили ??? 8-)

Prvo nauci da komuniciras! Ako si vec pitao nemoj da dajes sam sebi odgovor, a onda da stavljas znak pitanja posle, jer ti manipulativni trikovi izgledaju smesno, kapiras?

Rekao sam to kolokvijalno, ne znam zasto se odma treses.... a znas verovatno na koga mislim tako da ti je pitanje besmisleno - mislim na LDP, mislim na SDU, na GSS, mislim na deo Demokratske stranke, mislim na Pescanik i uopste ljude koji su protiv kompromisa sa ovakvim radikalima, i SPSom... mislim, mozda bi moglo ovo i preciznije da se kaze... al' neda mi se sada... ukratko ljudi koje bi Drug Ceda sa Kokardom proglasio stranim placenicima i domacim izdajnicima! A ti verovatno civutima, ili nekom slicnom antisemitskom etiketom!
 
i da posto se lik (Great Old One) nije udostojio da odgovori na drugom topiku, vec morao da otvara ovaj prenecu moj post odatle:

Jos jednom te pitam ko tti je rekao da trebas da mislis o Cedi lepo, sustina je da je bzvz tolika kolicina pljuvanja, po nekom ko cak nije ni u parlamentu, i ko ga nazivas ekstremistom bez osnova!!

A ova podmetanja sa time kako LDPovci mrze Srbiju su toliko niska, da ja nemam nameru da odgovaram, ako tako mislis, e onda te stvarno smatram umobolnim, i onda nema rasprave, ali onda nisam ja ekstremista sto necu da pricam s tobom, vec si ti ekstremista, jer mislis da je samo tvoje vidjenje Srbije istinito i moguce!

Drugo - Kazes mnogi govore da je DS izdao - OK mozda i govore - ali pazi reci da je neko izdao ideale stranke i reci da je neko izdajnik drzave, slozices se nije ni blizu istog i da te onda pitam ko je tu veci ekstremista? (posebno sto kada malo pogledas politicku scenu - svi su u odredjenoj meri izdali neke stranacke ideale)

Ostatak posta mi nista ne govori, nisi jasan. Pretpostavljam je to zato sto ako bi bio jasan svi bi videli kako nemas sta da kazes na ovu temu!

Jos jednom te pitam za ekstremizam... posto ovo sto si napisao meni nista ne govori, tacnije ne govori mi nista o ekstremizmu?

EDIT: Izgleda da su jedini smisleni primeri koje si dao - ovi protiv radikala (ali to me bas briga, kao i za SPS uostalom, a posebno kad uzmes u obzir da to ne radi samo LDP, vec i DS), a u vezi sa zlocinackim udruzenjem bilo bi lepo da preciziras na koje mislis jer cini mi se da optuzbe za veze s kriminalcima nisu strane nijednoj politickoj partiji - i ako tako nastavis docicemo do toga da su DS i DSS ekstremisti!
 
Jaguar b. p.:
Solana congratulates Serbia for orderly constitution referendum

Добра вест за Србију - лоша вест за ЛДП.

За све вас који сте сумњали да је Хавијер Солана већи Србин од чедоида
Kolega,lepo je da ste primetili jednu od reakcija van zemlje.Ovde smo analizirali jednu od upecatljivih reakcija uticajnih i pozvanih licnosti javnog zivota Srbije,koji u principu nisu birali reci,ironije,sarkazma i lep arsenal prostakluka.Dakle analiziramo nastup nekih licnosti koje se pokusavaju baviti i onako usput i politikom,sa ciljem da ih svet cuje,poslusa i uvazi.E sad ako ste procitali nekoliko bisera u njihovim izjavama,da li mozete zamisliti izjavu nekog politicara van Srbije kojem ce biti dostupan medij u kojem ce on bez lektorske cenzure reci...."yebo vas ustav,da yebo vas ustav.....yebe mi se za njih i nihov ustav"...Da li je inace ovako nesto negde u svetu moguce i da li su licnostima ovakovog psihicko-psihijatrijskog stanja mediji dostupni.
 
Evgo i ja kazem Yebo ustav da ga yebo i sada idem da proverim svoje psihicko stanje do Klinickog centra jer me je kolega Veksla zabrinuo i upozorio da sam mozda bolestan.
Ne stvarno to sto ovaj Veksla bulazni ovde sve se trudeci da ispadne pametan odabranim recnikom kojim prezentuje hrpu gluposti .Znaci nije problem sto predsednik "najjace stranke' koja pretenduje da vrsi vlast i covek koji zeli da postane predsednik drzave naziva za govornicom politicke protivnice govnima i dzukelama njegov guru i firer preti gradjanima pistoljem "Ja cu vam ebati majku" znaci to nije nista a kada neki pisac ili slobodni novinar koji nema nikakvu odgovornost pred gradjanima kazu neki prostakluk to je strasno sram ih bilo. :roll:
 
al bundy:
Evgo i ja kazem Yebo ustav da ga yebo i sada idem da proverim svoje psihicko stanje do Klinickog centra jer me je kolega Veksla zabrinuo i upozorio da sam mozda bolestan.
Ne stvarno to sto ovaj Veksla bulazni ovde sve se trudeci da ispadne pametan odabranim recnikom kojim prezentuje hrpu gluposti .Znaci nije problem sto predsednik "najjace stranke' koja pretenduje da vrsi vlast i covek koji zeli da postane predsednik drzave naziva za govornicom politicke protivnice govnima i dzukelama njegov guru i firer preti gradjanima pistoljem "Ja cu vam ebati majku" znaci to nije nista a kada neki pisac ili slobodni novinar koji nema nikakvu odgovornost pred gradjanima kazu neki prostakluk to je strasno sram ih bilo. :roll:
Kolega,vi imate neotudjivo gradjansko pravo da sa Ustavom radite polne aktivnosti.To mozete raditi tako da idete ulicom i galamite ili da vicete sa balkona.Ali budite uvereni da nikada necete dobiti priliku da isto cinite na medijima,pa makar oni bili i promoteri protivnika Ustava,znate.Ako vi imate nekih internih nepremostivih problemcica,pa resenje vidite u sopstvenom psovanju,ili u nakani likova koji su predmet teme,e onda ste se verovatno poistovetili sa njima.Na zalost ja vam tu ne mogu pomoci,a verovatno niti bilo ko drugi,jedina pomoc biti ce za vas vreme.Prema tome vasa politicka opredeljenost postoji,vi je afirmisete....ali morate biti malo suptilniji,nadam se da vam "uticajne licnosti" nisu opsesivni uzor.
 
Наравно да радикали јесу проблем, али ЛДП је проблем такође. Наиме, на сваку радикалску глупост, ДС-оиди одговарају глупошћу сличне килотонаже.

Пример 1

Радикали кажу да Космет и Метохија морају да остану у саставу Србије, јер је то проклета регија која се њима као проклетој странци допада.

А ЛДП на то каже: отцепљење Косова биће губитак, али губитак који ми заслужујемо.

А тачан одговор у ствари гласи: отцепљење Косова није никакав губитак.

Пример 2

Радикали кажу да је ДОС срозао Војску Србије, и да треба вратити војни рок на бар 5 година, имати војску која ће бити заснована на принудном раду становништва, и војску која ће бити употребљавана углавном против сопствених грађана и за заштиту диктатора.

А ЛДП на то каже: војска је непотребна зато што су Срби будале, боље да тим средствима које трошимо за одбрану набављамо Ђинђић мајице и качкете, отварамо сигурне женске куће.

А тачан одговор у ствари гласи: војска треба да буде комерцијална, да запошљава људе добровољно; и онда нити има принудног рада, нити има безбедносних ризика.
 
veKsla:
Kolega,vi imate neotudjivo gradjansko pravo da sa Ustavom radite polne aktivnosti.To mozete raditi tako da idete ulicom i galamite ili da vicete sa balkona.Ali budite uvereni da nikada necete dobiti priliku da isto cinite na medijima,pa makar oni bili i promoteri protivnika Ustava,znate.Ako vi imate nekih internih nepremostivih problemcica,pa resenje vidite u sopstvenom psovanju,ili u nakani likova koji su predmet teme,e onda ste se verovatno poistovetili sa njima.Na zalost ja vam tu ne mogu pomoci,a verovatno niti bilo ko drugi,jedina pomoc biti ce za vas vreme.Prema tome vasa politicka opredeljenost postoji,vi je afirmisete....ali morate biti malo suptilniji,nadam se da vam "uticajne licnosti" nisu opsesivni uzor.
Ma stvar je u tome sto su Lukovic i Vidojkovic isti slucaj kao i Bora Corba koji takodje o javnim nastupima ne bira reci i izrazava se vulgarno ali on nikome ne smeta jer je clan DSS a i jer se iskitio kokardama ko bozicna jelka pa onda moze da prica sta oce a oni koji su protiv rezima u njih se odmah upire prstom .Uostalom ako shef najjace stranke moze da psuje i vredja javno u parlamentu drzave koji je najvaznija ustanova u drzavi zasto onda ne bi mogli i ljudi koji ne obavljaju nikakvu funkciju i nemaju nikakvu politicku odgovornost ?
 
Jaguar b. p.:
Наравно да радикали јесу проблем, али ЛДП је проблем такође. Наиме, на сваку радикалску глупост, ДС-оиди одговарају глупошћу сличне килотонаже.

Пример 1

Радикали кажу да Космет и Метохија морају да остану у саставу Србије, јер је то проклета регија која се њима као проклетој странци допада.

А ЛДП на то каже: отцепљење Косова биће губитак, али губитак који ми заслужујемо.

А тачан одговор у ствари гласи: отцепљење Косова није никакав губитак.

Пример 2

Радикали кажу да је ДОС срозао Војску Србије, и да треба вратити војни рок на бар 5 година, имати војску која ће бити заснована на принудном раду становништва, и војску која ће бити употребљавана углавном против сопствених грађана и за заштиту диктатора.

А ЛДП на то каже: војска је непотребна зато што су Срби будале, боље да тим средствима које трошимо за одбрану набављамо Ђинђић мајице и качкете, отварамо сигурне женске куће.

А тачан одговор у ствари гласи: војска треба да буде комерцијална, да запошљава људе добровољно; и онда нити има принудног рада, нити има безбедносних ризика.


A gde to LDP kaze za Kosovo - da je gubitak kakav mi zasluzujemo? Mislim iako postoji negde tako nesto, pretpostavljam da je receno u kontekstu toga - kakva je politika vodjena, tj. kakva se vodi! Pa onda, ni ne cude posledice! Te je to kritika stranka na vlasti... ali i ukazivanje na realnost.
Jer, politika prema Kosovu se pogresno vodi vec decenijama - time sto se pravi problem gura pod tepih, a s druge strane - takozvane patriote na njemu skupljaju jeftine politicke poene, tako sto drece o problemu, a ne rade nista konstruktivno, i tako su samo produbile vec postojece stanje - i sta onda ocekivati?

A jeste gubitak i za to krivicu treba da snose pre svega SPS i SRS, sa politikom koju vode/su vodili... a i DS i DSS posto su s njima napravili ovaj Ustav, kojim bi da ih amnestiraju za gubitak Kosova i mnoge druge stvari...


Sto se tice primera 2 ne vidim gde je problem - LDP kaze ne treba pare za vojsku, vec za druge stvari,
ti kazes vojska treba da bude komercijalna - ako je komercijalna - znaci da privredjuje, i da ako treba da dobija ista od drzave, to nije, na ovaj sada nacin...
 
Проблем с ликовима као што су овде поменути МВ, ПЛ, и свим сличним (од Чеде Ј. до Бисерко, Кандићеве, итд) није у критици режима, овог или оног, и свих доиста негативних и крајње лоших појава овде, него што они мешају неке ствари. Што у исти кош трпају, рецимо, и Гарашанина, Хиландар, СПЦ и САНУ као институције с појединим негативностима тамо, Злободана М. Шешеља, Младића, Легију итд, итд...
Једноставније, то има везе с оном изреком о прљавој води, кориту и беби.

Поготово што то они раде, не могу се отети утиску - намерно. За разлику од неких, који можда то чине у заблуди и незнању, и којима се може опростити, јер уосталом има шансе да им се укаже како на ствари гледају погрешно, и промене тај поглед. (пре свега ту мислим ипак на тзв. «обичан народ»).

Изгледа као да су неке одистински негативне појаве и ликови њима само изговор да би рекли , «ето, какав је овај српски народ».

И зато јесте задатак и политичара и свих других, читаве елите српске, да се овима да што мање повода разним неподопштинама и глупостима.
 

Back
Top