Crtani filmovi

Nesto jednostavno, kratko, i bez negativnih likova koji ce ga istraumirati. Moja cerkica je pocela s Teletabisima, sad voli Nodija, Majstor Boba i Jagodicu Bobicu. Pustamo joj i Snezanu i Pepeljugu ali se plasi vestica i posle nekog vremena joj postaje dosadno jer ne moze da prati tako dugacku radnju. Obozava i Magicnu vrtesku.
 
Na SBB kablovskoj ima kanal Baby TV. Fantastičan je. Pustiš ceo dan pa vidiš šta tebi i detetu odgovara. Uvek ide istim redom program tako da možeš da u odredjeno vreme gledaš odredjenu emisiju. Uglavnom su animirane ili lutkarske emisijice, ni jedna više od 10 min. A odlične su i za učenje engleskog, nikad nije rano.
Toplo ga preporučujem, posebno za malu decu.
 
Ја имам колекцију цртаних филмова на DVX-у - Мики Маус, Душко дугоушко, Цица-маца, Дамбо, ..... све су то фини цртани филмови. Углавном преферирати оне где нема сцена насиља. А за ове цртане, не знам да ли неко зна начин како да их "закачим" на нет, па да скидате по потреби.
 
U vrticu im pustaju Teletabise i Medu u velikoj plavoj kuci. Inace ovi Diznijevi crtaci je ne zanimaju. Probacemo sa Nodijem. Da li neko zna gde se moze kupiti CD Teletabisi ?
 
Oprostite sto ja malo mimo teme al' sto djeca uopste MORAJU da gledaju ikakve crtice? Mislim, zar ne mogu da se igraju, upoznavaju sebe i svijet oko sebe? A ne primaju servirane informacije?
 
Ma ne moraju. Ni je ne volim da se sedi pred TV-om po cele dane. Dozvoljavam samo jutarnji crtani kad ustane i uvece kad se vec umori od jurcanja pa sama trazi da nesto gleda. Joooj miline kad sedne i bude mirna makar samo na 15 min.
 
Mamaa, ja imam CD sa teletabisima, a mislim da bi Lolek i Bolek bili isto ok, kao i profesor Balatazar kojeg uravo trazim.Super je Nodi, i sve vec navedeno. Diznijevi crtaci su OK ali se neka deca boje vestica.Javi se na pp.
 
Stefan ( ima 21 mesec) voli da gleda Ulicu Sezam, ali naravno nikad ne odgleda od pocetka do kraja. Voli Nodija, i majstor Boba, i one koale sto su istop na taj fazon. U principu ne voli prave crtace vec te kompjuterski odredjene trodimenzionalne. Kupila sam mu neki slican crtani Voboti i bas je dugo gledao. Inace voli i emisije o zivotinjama tako da moze dosta dugo da gleda Discovery. U vrticu znam da im pustaju teletabise.
A kad vidi nasilje na TV-u uplasi se i trazi da prebacim. Jednom se uplasio i onog cuvara Bakingemske palate kada je gledao Mr. Bean-a.
Da, voli i da gleda smesni video, i stvarno se smeje...
 
Becki jeste bezveze, ali stvarno prija i korisno je, ako ništa drugo ono bar da ga umiri na neko vreme.

Vanja obožava emisije o životinjama. Sad je počeo da gleda onaj Elmov svet ili tako nekako, što je polu lutkarska a polu živa emisija.
I počeo je više da se zanima za dugometražne npr braća Grim crtaće i Wild i Madagaskar eto to su mu omiljeni.
Samo da ima životinja i to mu je super.

A zgrozim se ponekad šta im puštaju u vrtiću, užas jedan.
 
Ma jeste, slažem se - kad ruča onda joj pustim tv, reklame ili tako nešto za šta znam da bi joj privuklo pažnju i uveče kad je nervozna i umorna a treba da se malo smiri i popije mleko isto koristim tu zlu naprvu zvanu TV :lol:

Al neću još da je uputim u sve blagodeti tog čina
 
Joj mi to sa tv i jelom ne praktikujemo. Mada bi ga verovatno duže zadržalo na stolici ali mrzim gledanje tv i jelo.
Ali mu redovno puštam nešto da gleda dok ga presvlačim, jer samo tako mogu da ga zadržim u mestu a da ne jurim sa majcom za njim. :D
 
Becki jeste bezveze, ali stvarno prija i korisno je, ako ništa drugo ono bar da ga umiri na neko vreme.

Vanja obožava emisije o životinjama. Sad je počeo da gleda onaj Elmov svet ili tako nekako, što je polu lutkarska a polu živa emisija.
I počeo je više da se zanima za dugometražne npr braća Grim crtaće i Wild i Madagaskar eto to su mu omiljeni.
Samo da ima životinja i to mu je super.

A zgrozim se ponekad šta im puštaju u vrtiću, užas jedan.
Pa da to je to. Ulica Sezam, Elmov svet i Groverov globus ti je isto. Iste su lutke samo sto su uzeli tog Elma i Grovera iz Ulice Sezam ( valjda su najpopularniji) pa napravili kratke emisije gde su oni glavni junaci. Mislim da su dosta poucne.
 
Joj mi to sa tv i jelom ne praktikujemo. Mada bi ga verovatno duže zadržalo na stolici ali mrzim gledanje tv i jelo.
Ali mu redovno puštam nešto da gleda dok ga presvlačim, jer samo tako mogu da ga zadržim u mestu a da ne jurim sa majcom za njim. :D

haha - pa to mu dođe to, ova moja je mirna kad je skidam i presvlačim al kad jede to su katastrofe, vuče kašiku oće sama da jede pa joj ja onda pridržavam ručicu pa se ona sama hrani pa onda kreće da baulja po tanjiru i op.... eto ti ga na patosu prvi put kad na sekund skreneš pažnju... Zato tv koji je inače tu radi svoju funkciju držanja pažnje besprekorno :lol:
 

Back
Top