Srednje skole u Becu...

smilinggirl

Početnik
Poruka
13
Bas sam citala predhodnu temu o nastavljanju studija u becu... da ne zna neko nesto o mogucnosti prebacivanja u gimnaziju u Becu? ja sam ovde III godina, odlican djak pa me interesuje kakve su sanse da maturu polazem u Austriji? Da ne znate nesto o smestanju u Gastfamilien? :-? Hvala unapred...
 
mozda najbolje da odes u austrijsku ambasadu?
tamo stvarno mislim da bi dobila najvise informacija...
imam samo sestru koja studira (doduse sad se preselila u graz...) tamo...ajde raspitacu se...ionako mene misle da sutnu tamo...
 
sestra kaze (sve je vezano za Graz jer je ona trenutno tamo, ali gledaj to sa ove strane, Graz je jeftiniji, nema toliko ''zutih'', i strasno podseca na varos (samo prepricavam, nisam nikad bila tamo...), i kaze da je mirno mesto za zivot, i naravno ima provoda ako zelis...)

dakle...sestra kaze - mnoge gimnazije nemaju uslov za strane djake (nece da ih primaju jer onda znaju da ce i na studije, a sve je manje austrijanaca, sve vise zutih, crnih i nas i rusa...)
kaze u Grazu ima neka super gimnazija, ima poseban smer za informatiku, imaju svoj dom, izgleda pomalo kao manastir ali je zato unutra super...

sto se tice Beca, kaze da je premestaj komplikovaniji nego premestaj u Graz, i gimnazije nisu teske.
hej, tek sad procitah smestaj u Gastfamilien...koliko je to pametno? inace to neces naci...ako ides preko neke agencije prvo ce te oni odrati, onda ce cuti da niko nece da se mesa sa srbima...ili ce ti reci visu cenu...mnogo visu...

moj savet je da lepo ovde zavrsis srednju skolu (verovala ili ne, ali po statistikama nase imaju veoma nabudzen plan i program i kazu da spadaju u jedne od najtezih, e sad, niko nikog nije pitao kako se sprovodi taj plan i program...naravno to ne vazi za svake nase gimnazije...), pa da se vani upisujes na fakultet

u kojoj si gimnaziji??
 

Back
Top