activ - pasiv

Midium

Zainteresovan član
Poruka
119
"locker bleiben" cool baby - pusti da se sve sto se oko tebe zbiva, nastavi da se desava bez tvog ucesca. gledaj na svet kao posmatrac - ne nastojeci ista da dodas ili oduzmes...

ukoliko dovoljno dugo budete pasivni posmatrac - bicete izuzeti iz kompletnog okruzenja , sve manje ce vas primecivati - bicete prakticno duh koji hoda, kazu ljudi skoro ravan osecaj onome sto bi mnogi zeleli - da vide sta ce se desavati kad oni umru kako ce okruzenje nastaviti zivot bez njih...

jeste li se ikad zapitali koliki je uticaj vasih reci i dela na okolinu ???
 
ajm aktivuna, nu sas moj rechnik nem stical vkolinu, poj nem zekolossku. sam ksatkad smislila bila pajsvina, no mi ne mogle vuzdrzzal. aj i nem pajsiv, num ozdin zdisal - num stim zzivelme.
 
Midium:
"locker bleiben" cool baby - pusti da se sve sto se oko tebe zbiva, nastavi da se desava bez tvog ucesca. gledaj na svet kao posmatrac - ne nastojeci ista da dodas ili oduzmes...
ukoliko dovoljno dugo budete pasivni posmatrac - bicete izuzeti iz kompletnog okruzenja , sve manje ce vas primecivati - bicete prakticno duh koji hoda, kazu ljudi skoro ravan osecaj onome sto bi mnogi zeleli - da vide sta ce se desavati kad oni umru kako ce okruzenje nastaviti zivot bez njih...
Ovo se moze kazati samo ako se dozivi. Pitam: zasto pasivnost direktno vodi u smrt ako se, na vrijeme, ne odustane od nje?
 
Ja smatram da reci i dela pojedinca nemaju uticaja na okolinu.........pogotovo ako je taj pojedinac drugaciji od ostalih...........ja sam pasivni posmatrac(ne uvek,ali ponekad se povlacim i samo posmatram) ali meni to ne smeta........
 
Svaki covjek ima svoje tacno odredjneo mjesto u ovom svijetu i tacno odredjene zadatke koje mora da obavi. Istina, covjek donosi vlastite odluke, ali se nista slucajno ne dogadja. Sve se odvija po strogim zakonima. Akcija je nuznost opstojanja covjeka. Aktivisti zive kao po inerciji. Oni mnogo ne filozofiraju. Ne pitaju se zasto su ovdje i sta se od njih trazi.
Jednostavno - zive zivot. Pasivisti su drugaciji. Mnogi se zale da nijesu svojom voljom dosli i da ne znaju sta se od njih trazi ili ocekuje. Ne zele nista. Mrze sve. Akciju dozivljavaju kao prisilu. Opiru se. Normalno, dolaze u sukob sa okolinom i totalno se pasiviziraju, odnosno iskljuce iz svih tokova. Tako pocnu da "ne zive". To je stanje najblize smrti.
Ono sto ovdje zelim naznaciti kao najbitnije je da se shvati da sve dolazi iz glave. Ono sto je u glavi to se i dogadja. To je zakon na koji skrecem paznju. To je obrnuto od shvatanja da uslovi sredine diktiraju stanje u nasim glavama.
 

Back
Top