"Hrvatsko primorje"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
one:
Necu.Uramicu ono sto se meni dopada.Ta slika Hvara mi se dopada.Na njoj nema ljudi.Samo more,Sunce, stene, suma...i niko ne prica o primoriju, svi pricaju o Hrvatima.
Na Hrvatskom primorju treba jos spomenuti nacionalni park Kornati,gradove Trogir,Split i definitivno Dubrovnik.
Od ostrva interesantna su Hvar,Korcula i Mljet.
Brioni su isto interesantni od kada su otvoreni za javnost. :D :D
 
pisem odgovor jer vidim da nisi nista shvatio.kao prvo-i ja sam Srpkinja kao i drugi.a kao drugo odgovaram na neke primjedbe koje su napisali ljudi prije mene pa zato to pisem tako.kao trece-nalazim se u zapadnoj Evropi i u takvom sam polozaju da mogu da putujem u bilo koji dio svijeta.prosle godine sam posjetila i Malaziju i otputovala kod rodjaka u Australiju.ove godine idem na Kubu.tamo je predivno iako svasta ljudi govore.a prije nego sto pocnes da me blatis pokusaj da procitas ove sto su prije mene pisali pa ces da shvatis sta sam pisala.ako ne,zaboli me glava...
 
ljilja:
pisem odgovor jer vidim da nisi nista shvatio.kao prvo-i ja sam Srpkinja kao i drugi.a kao drugo odgovaram na neke primjedbe koje su napisali ljudi prije mene pa zato to pisem tako.kao trece-nalazim se u zapadnoj Evropi i u takvom sam polozaju da mogu da putujem u bilo koji dio svijeta.prosle godine sam posjetila i Malaziju i otputovala kod rodjaka u Australiju.ove godine idem na Kubu.tamo je predivno iako svasta ljudi govore.a prije nego sto pocnes da me blatis pokusaj da procitas ove sto su prije mene pisali pa ces da shvatis sta sam pisala.ako ne,zaboli me glava...
Kao prvo
tvoje misljenje nije niko trazio,a ponajmanje ja.Tako da je sve sto si rekla totalno irelevantno.
Kao drugo
ja sam Srbin, ali sam za razliku od tebe imao mrtve u ovome ratu, te mi to daje za pravo da o pojedinim zemljama imam svoj trajan stav.
Kao trece
Za razliku od tebe posedujem Nemacki pasos ( i jos poneki ) i putovao sam tamo gde ti sigurno nisi niti ces moci u skorijoj buducnosti, a ne u trecerazredne zemlje kao sto je Kuba,Malezija ( Australiju cemo izuzeti jer si u poseti rodjaku ).
Kao cetvrto i najbitnije
Ja sam se IZVINIO u prethodnim postovima za sve sto sam rekao.
 
Kao prvo
tvoje misljenje nije niko trazio,a ponajmanje ja.Tako da je sve sto si rekla totalno irelevantno.
Kao drugo
ja sam Srbin, ali sam za razliku od tebe imao mrtve u ovome ratu, te mi to daje za pravo da o pojedinim zemljama imam svoj trajan stav.
Kao trece
Za razliku od tebe posedujem Nemacki pasos ( i jos poneki ) i putovao sam tamo gde ti sigurno nisi niti ces moci u skorijoj buducnosti, a ne u trecerazredne zemlje kao sto je Kuba,Malezija ( Australiju cemo izuzeti jer si u poseti rodjaku ).
Kao cetvrto i najbitnije
Ja sam se IZVINIO u prethodnim postovima za sve sto sam rekao.[/quote]

evo ovo je zadnji put da nesto pisem i svadjam se sa tvrdoglavim svijetom.kao prvo nisam odgovarala samuraju(ma kakvi samuraj.-kineski ili .....) nego gostu.a to sto si se izvinio ne znaci da je nesto zaboravljeno.tako ti je i sa mrtvim.sta mislis da nitko nema poginule u familiji.i kod mene sve sve to izdogadjalo,ali to ne mogu da pisem jer oni pocivaju u miru i ne zelim da blatim sjecanje na njih pravdajuci se tebi.ali moram ti jedno samo reci-i dalje vidim da nisi shvatio moje prvo pismo pa ne znam da li ces shvatiti i ovo drugo pismo.posedovanje njemackog pasosa i jos nekog je nezakonito pa vidim kako se kotiras sa savjescu.a jos nesto,rat je zavrsio nedavno i nije proslo toliko godina da bi covijek mogao da dobije njemacki pasos sto znaci da si ti morao biti u Njemackoj dok je moja sva familija(i ja sa njom) zivjela 200-250 metara od 1.bor.linije.pa mi nista ne spominji rat.a to sto idem u tvz.trecerazredne zemlje vidi se da samo tezis da ides i za ostalima,kud vecina tu i ti.mene to ne interesuje jer sam vec posjetila i francusku i talijansku i grcku rivijeru.sada hocu nesto originalno,a ne ono sta drugi smatraju da trebam.sto se tice pasosa ,ovaj koji ja posjedujem daje mi vecu slobodu kretanja nego tebi u Njemackoj a jos pored toga ne moze niko nista jer je diplomatski.....ja ne zivim u svijetu mrznje.kad bi svi mislili tako,kud bi svijet dosao. moramo da shvatimo da je to bio rat i da su ljudi ginuli na obadvije strane.to sto smo mi bili tvrdoglavi pa mislili da cemo pobijediti cijeli svijet,udarilo nam se o glavu,ali ne znaci da zbog toga ne mogu da odem da posjetim ako nista drugo bar grobove umrlih i poginulih u ratu.
 
Posto su se neki udaljili od teme, a i ocigledno nisu procitali pravilnik o ponasanju (ovo nije mesto za svadju, raspravu, ma bilo sta), onda cu se ja vratiti na zapocetu temu - hrvatsko primorje...

Poslednji put sam bila na ostrvu Bracu davne 1990. godine i obzirom da sam bila jos uvek dete, nisam znala da ce politicka situacija dovesti do toga da poslednji put uzivam u prelepoj rivijeri... Sam boravak (posto sam imala tamo kucne prijatelje, pa smo porodicno isli svake godine po 20 dana) u mestu Pucisce mi je i dan danas ostao u nezaboravnom secanju... Cistoca vode, skoljke, skupljanje kamencica, po koja meduza koja me opece svojim pipcima ... sve to jos uvek zivi u meni. Iako nemam slike, uspomene zive u meni i secam se svakog kamena, svakog talasa, prelepog budjenja uz zapljuskivanje talasa (kuca u kojoj smo boravili je bila na samoj obali), hladna, bistra voda... Predivne uspomene!!!

Volela bih da odem ponovo tamo, jer ostavila sam deo detinjstva na tim plazama... I u Splitu sam bila, ali njega se ne secam bas najbolje, zato ne zelim da komentarisem...

Tetka i teca su otisli prosle godine u Pucisce i sada tamo zive... Kazu da je predivno... Da li da im verujemo? :wink:
 
kv:
jel da,da su na vecem nivou inteligencije..
pitaj svoju bracu po veri,koji tamo zive,na kom stepenu inteligencije su ti hrvati..
ali tebe verovatno boli kita za n jima
Naravno da ih ima svakakih.Isto kao i kod nas .No vi to vidite drugim ocima.Nemojte nikada celu naciju svrstavati u istu grupu.Razlikujte dobro od zla.Budite iskreni prema sebi pa se upitajte:
-Gde cete svrstati nasu naciju?
-Nisu li nasi(pojedinci)cinili mnogo veca zla?
-Hrvati su nam najblizi sunarodnici.
-U veri su minimalne diferencije.
-Do 1054god smo isli skupa i molili se u istoj crkvi.
-To sto su oni prihvatili novi kalendar a mi stari nisu nam oni krivi sto je nama rekao Bog da svuda kasnimo pa i ovde za dve nedelje.
 
Samuraj:
ljilja:
pisem odgovor jer vidim da nisi nista shvatio.kao prvo-i ja sam Srpkinja kao i drugi.a kao drugo odgovaram na neke primjedbe koje su napisali ljudi prije mene pa zato to pisem tako.kao trece-nalazim se u zapadnoj Evropi i u takvom sam polozaju da mogu da putujem u bilo koji dio svijeta.prosle godine sam posjetila i Malaziju i otputovala kod rodjaka u Australiju.ove godine idem na Kubu.tamo je predivno iako svasta ljudi govore.a prije nego sto pocnes da me blatis pokusaj da procitas ove sto su prije mene pisali pa ces da shvatis sta sam pisala.ako ne,zaboli me glava...
Kao prvo
tvoje misljenje nije niko trazio,a ponajmanje ja.Tako da je sve sto si rekla totalno irelevantno.
Kao drugo
ja sam Srbin, ali sam za razliku od tebe imao mrtve u ovome ratu, te mi to daje za pravo da o pojedinim zemljama imam svoj trajan stav.
Kao trece
Za razliku od tebe posedujem Nemacki pasos ( i jos poneki ) i putovao sam tamo gde ti sigurno nisi niti ces moci u skorijoj buducnosti, a ne u trecerazredne zemlje kao sto je Kuba,Malezija ( Australiju cemo izuzeti jer si u poseti rodjaku ).
Kao cetvrto i najbitnije
Ja sam se IZVINIO u prethodnim postovima za sve sto sam rekao.
I ako zivite van dimasaja (SLOBINOG)rezima a i Ideologije vidi se da ste mu INDENTICNI.Ne zaboravite da i pored svega zivot ide dalje,isetite se Isusovih reci:Nije covek ko na zlo odgovori vecim zlom,vec je covek koji moze da oprosti.
 
Da je lepo more i obala - lepi su, ali morao bih spavati sa oba oka otvorena. Mozda za nekih desetak godina. Inache, nigde drugde u blizini nema tako lepe obale. Narochito Kornati i Mljet.
 
Interesantno,da oni ne vole ni slovence,koji su bili skoro jedini posleratni turisti kod njih i još sada ima jih puno.Mislim,da su ljubomorni ,jer kod vas se živi ,kod nas u Sloveniji se radi a kod njih sve stoji.
 
malinero:
Otok Žižanj,Robinzon kučica,poluostrvo,1500 m naokolo nikoga,čamac,ribolov,divna terasa sa pogledom na Kornate,roštiljade,vino,ribe,cvrčki...
*¡ politiko
:lol: :oops:
Jel moze ponovo da se putuje na kornate ako je tako eto mene nazad na leto. Sada sam u Latinskoj Americi tacnije u Boliviji na jednom dosta dugom putovanju tipa "Trotamundo".
Tako sam i ja dozivljavao Jadran i nisam znao i nije me interesovalo koje je cije ostrvo. Vazne su bile ribe i "ribe" rostilj, vino i priroda.
Tvoj Dujka
 
Ja sam letos bila na Istri posle 12 godina i odusevljena sam,super provod,divne plaze i sve me je podsecalo na detinjstvo!Doduse malo su skupi ali moze se nekako priustiti!
Sto se tice rata to treba malo vec zaboraviti,biti cool,i gledati napred!Sta je bilo bilo je i ne ponovilo se!!!!!!
 
Rijeka! bila sam skoro i nisam imala utisak da me neko mrzi, verovatno zato sto ja nikog ne mrzim.
Meni se Kvarner i Istra svidjaju, pogotovo ona mala mesta (Lovran, Opatija)....i narod je specifican...gostoljubiv, priroda potpuno neverovatna.
a Rijeka je specificna jer je skroz urbana a na moru. preporucujem svima!
 
Pa mogu reci da je Hrvatska ovog leta hit u Francuskoj-citav metro je izlepljen bilbordima koji reklamiraju taj deo Jadrana.
Realno gledano njehova obala jeste lepsa (a i cistija,bolja usloga..itd...Crnogorci su preprljavi,fuj :shock:), ali kontam da ne moraju bas sa Srpskim parama da grade drzavu...i slazem se da ne treba nikoga "a priori" mrzeti zato sto je Hrvat,cisto da covek ne bi sebe punio negativnom energijom,i lisio sebe uzivanja u prelepoj prirodi.
Ali ne podrzavam stav da "treba zaboraviti"...zaboraviti Jasenovac,citav Drugi rat..."Oluju","Bljesak"...?Citava Evropa pamti i seca se sa ponosom i prkosom,zasto bi Srbi zaboravili? :?

I mali komentar na onog lika kako "nam niko nije kriv sto smo izabrali da kasnimo za svetom u svemu, pa i u veri".Ti onda lepo predji u konfucijanstvo, kod njih je sad pethiljda i neka godina, pa da ne kasnis :!: :shock: :? :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top