Palpitacije, tahikardija, aritmija...ili nesto cetvrto?

bella04

Početnik
Poruka
24
Pre 2-3 meseca osecala sam neko cudno udaranje srca uvece kad legnem u krevet,ne ubrzano lupanje, vec nekako JACE udaranje, malo sam se raspitala po netu i zakljucila da su palpitacije u pitanju. Posto su mi se desavale uglavnom kad sam bila pod stresom, ne tako cesto, nisam otisla kod lekara.I prestalo je.Medjutim, vec nedelju dana se javljaju svakodnevno, vise ne samo kad legnem da spavam, vec i u toku dana, prilicno cesto. Da li je u pitanju slucajnost, ali bas pre nedelju dana sam pocela da trcim, trcala sam 4 dana po 10 minuta laganim tempom. Dok trcim, hodam, bilo sta radim, ne osecam to udaranje srca, dal zato sto nije dovoljno jako, ili zato sto se uopse ne javlja, ne znam.Jedino kad sam mirna mogu da osetim, ali je veoma neprijatno. Zanima me sta je to, dal su stvarno palpitacije ili moze biti jos nesto(ako moze, sta?) i da li je mogue da ima veze sa pojacanom fizickom akticnoscu, jer pod stresom vise nisam?Hvala
 
Moze biti hiljadu i jedna stvar, no kako nista o tebi ne znamo sem da trcis tesko je i reci (losa krvna slika, lose gvozdje, neki virus, srcane aritmije, nizak pritisak, hijatus hernija, podignut zeludac i jos mali milijon razlicitih stvari). Najbolje je svakako da odes kod kardiologa d ati uradi EKG i da te pregleda, a sve ostalo ce ti reci on nakon sto bude obavljen pregled
 
Kod kardiologa mogu tek za 2 nedelje, tad mi je zakazano. Zato i pitam ovde, znam da je tesko reci bilo sta bez kompletne dokumentacije. Pitala sam ako mozete da procenite po onome sto sam opisala da osecam u grudima, da li su palpitacije, jer ne znam kako da ih razlikujem od aritmija, tahikardija i slicnih problema sa srcem.Nikad nisam imala nikakvih problema, jedino sto imam je ali prolaps za koji znam da nije nista ozbiljno. Doktoru cu naravno ostaviti da proceni zasto mi se te tegobe javljaju.
 
Potpuno vas razumem. Ali samo vam trazim da mi kazete da li je moguce(ne da li je to slucaj kod mene, shvatam da je moguce da bude sve i svasta i da su za otkrivanje pravog stanja potrebni razni nalazi) da su palpitacije normalna pojava uz trcanje? Samo da li je moguce, ne trazim nikakvo konacno misljenje.Bilo kako bilo, hvala vam i na ovome sto ste napisali.
 

Back
Top