Treba li uvesti kazne za nesavesne glasace?

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Mislim da je taj indiferentan stav jednog dobrog dela srpskih glasaca - postao odavno OUT.

Takodje mislim da je glasanje ne samo pravo vec i OBAVEZA!

Meni je dosta tih indiferentnih, koji su kao cool i ne glasaju iz razlicitih razloga (sve sami izgovori)!

Dakle, ja bih ubuduce uvela neke kazne za sve te koji se ne pojavljuju na glasanjima!

Vi?
 
SURbel:
Milanche,

samo neka dodju na glasanje, pa neka glasaju i za indijance. Vremenom ce se izgubiti ti indijanci kada se malo - pomalo osveste.
I deca prvih dana se samo zezaju u skoli , no - kako nastavljaju, shvataju je sve ozbiljnije
ali sto da dodje ako nece ******....ima jos nesto vlada koja bi to dovela naisla bi na gnev prve grupe tih "nateranih biraca" koja bi je castila glasanjem za opoziciju na prvim izborima.....
 
Iskreno, nerviraju me mnogo ti indiferentni.
To je kao u jednom domacinstvu - imas clanove porodice koji su vise ili manje vredni. A oni koji BAS NISTA ne rade, nisu bas omiljeni (najblaze receno) u toj kuci, zar ne?
Zamisli sad svi se u tvojoj porodici trude da zarade vise, da bi opremili kucu lepse, svako pazi da iza sebe ostavlja red, svako doprinosi necim lepim a onda se pojavi jedan skot koji je kao COOL i samo sedi za stolom i cita novine i nista ne radi, ali se zato ne stidi da jede i pije i koristi ostale pogodnosti. E, pa ne moze, mora i on da necim doprinese, pa makar samo da pokaze zainteresovanost (npr: lepse su ljubicaste fotelje od crnih stolica...)
 
Još nas za to nisu kažnjavali, pa što da ne probaju? Bolje da se zapita ova usporena država o nekim ''manje bitnim'' stvarima od ''spasavanja sveta''... Npr, drugar mi dobio sina pre 5 meseci, snajku mu više ne isplaćuje firma njena, već treba a dobija pare od države, platu svoju za porodiljsko bolovanje... Međutim, plate nema, on podstanar, dvoje dece sad već....
Vidiš SURbel, kada se reše ove i ovakve sitne stvari, ovde će i ljubičice iz kamena da izrastu. Međutim sve naopako.
Tako nam i treba... Odoh da spavam, laku noć.
 
SURbel:
Mislim da je taj indiferentan stav jednog dobrog dela srpskih glasaca - postao odavno OUT.

Takodje mislim da je glasanje ne samo pravo vec i OBAVEZA!

Meni je dosta tih indiferentnih, koji su kao cool i ne glasaju iz razlicitih razloga (sve sami izgovori)!

Dakle, ja bih ubuduce uvela neke kazne za sve te koji se ne pojavljuju na glasanjima!

Vi?
Kao prvo nemože se uvesti kazna za one koji ne glasaju jer se time krše pravo građana na slobodan izbor.
Pod dva nemože na referendumu da bude pitanje DA ili NE , već mora da postoji i stavka SUZDRŽAN jer to je osnovno pravo svakoga birača da se suzdrži,
Pod tri unapred se znalo da će referendum da prođe jer u ovim manipulacijama su svi učestvovali od Patrijarha Pavla koji je valjda prvi put u životu izašao na glasanje i pozvao posle toga sve da glasaju , pa preko SVIH stranaka. do same RIK i uz amin CESID-a , jer ona manipulacija u zadnjih par sati kada je u proseku na birališta izlazilo po 7% građana a to vam je u proseku po 60 glasača na sat na svim biralištima , da sada ovde ne ponavljam koja je procedura i kako se glasa (a ja to dobro znam jer sam više puta bio u izbornim komisijama ) i mogu slobodno da tvrdim da je to NEMOGUĆE.
 
Jary:
Mislim da bi bilo bolje da se prihvataju rezultati makar izaslo i manje od 50 % cak i extremno manje. Bilo bi bolje nego kazne a posle nema niko prava da gundja jer je mogao da glasa. Ako ga ne zanima za tih dva dana sto da se sekira posle toga.

Тачно, ово је и за мене најприхватљивије - па ако болиди хоће да МАЊИНА бира власт - ето им га. Увео бих само просту већину од изашлих, па да видиш како би трчали
на гласање.
 

Back
Top