razne stvari

mara laza

Početnik
Poruka
31
ja sam veoma zabrinuta za ekologiju nase zezmlje i celog sveta. :roll: procitala sam mnoge knjige i sve govore isto dolazi kraj...ali mene interesuju vasa misljenja i neke cinjenice bilo sto sta ste procitali nasli i shvatili...neke zanimljivosti,legende,strasne stvari sve oko ekologije...
na pri.-pelene za jednokratnu upotrebu se razlazu do 500 godina
- krave ispustaju metan koji unistava ozonski omotac

i tako to...
unapred hvala :wink:
 
Mislis nesto kao npr:
- pikavcu je potrebno oko 300 godina da se raspadne ili
- pusaci dnevno na ulice beograda izbace oko 4 tone pikavaca i nekoliko tona stetnih gasova (u vazduh, naravno).

Dakle, svako ko zeli da doprinese ekoloskom osvescenju morao bi odmah da prestane sa pusenjem kao i sa kupovinom sokova i drugih napitaka koji su u plasticnoj ambalazi.
Naravno, tu ima jos mnogo toga cega ne mozemo da se odreknemo ali necemo sada da razvodnjavamo temu.
 
Evo jos nekih zanimljivosti preuzetih sa jednog sajta:

Ogromna kanta za smeće
Plastični otpad u Pacifiku preti životinjskom svetu
Prema nedavnoj studiji Grinpisa, stare četkice za zube, igračke s plaža i upotrebljeni kondomi deo su ogromnog vrtloga plastičnog otpada koji se formirao u sredini Tihog okeana. Kako se plastika ne razgrađuje poput organskog otpada, okeanske struje nosile su je hiljade kilometara i nakupile u području između Havaja i zapadne obale SAD-a. Nakupina plastičnog otpada koja bi mogla da naraste do veličine Teksasa predstavlja veliku opasnost za ravnotežu životinjskog sveta. Studija pokazuje kako je barem 267 vrsta, što uključuje ptice, kornjače, tuljane, kitove i ribe, direktno ugroženo morskim otpadom, neke vrste poput albatrosa i zbog toga što zamenjuju plastiku za hranu.
 
Mozes mnogo toga da ucinis...
Mozes da upises fakultet koji se bavi zastitom zivotne sredine, da pristupis nekoj od organizacija koje se bave istim, da edukujes svoje prijatelje novim saznanjima iz ekologije i vec si na dobrom putu, ko zna mozda jednog dana uradis nesto znacajno za nasu Planetu....
 

Back
Top