Skole u inostarnstvu

sleeping-rose

Početnik
Poruka
6
evo i ja da stavim neku temu napokon....pa da krenem...
Ako biste mogli, da li biste isli u drugu zmlju da se obrazujete?
Ja sam otisla prosle godine i odlicno je, bolje nego tamo isreno.
Znaci ovo je iskustvo jedne devojke ali ne i svih. Sada ste svi vi culi da su ovde skole jako lake i za debile....hehehehehhe.....to je najbolja sala koju sam cula. znate li vi koliko su teze ove skole? savki Boziji dan imaju domacih koji traju po tri sata uglavnom. Imas dve vrste casova. Prvi je da imas svaki dan 6 casova po 50 minuta ili tri casa po sat ipo vremena. Ja sam u ovoj drugoj. Takodje ovde imaju isto malo vise testova i kvizova. Da mi je sve to na srpskom bilo bi lako, ali posto je na engleskom, ma koliko god ja perfektno znala engelski, tesko je brate. I te kako je tesko. Ali profesori su sjajni, ne kao nasi.....nasi ne znaju ni da predjau ...a ovde gledas Troju na cas da bi naucio kako su se strai grci borili...hehhehhehe....i starsno se sale...ja crkavam od smeha ovde....
Sto se tice dece...ma ok su...bas kao u filmovima...ali oroginal je sve isto i meni je extra. U Bg si morao da budes zesci streber ili sasvim druga suprotnost da bi se druzio sa "cool" ljudima. Ovde ne bas. Ovde moras samo da budes normalana i opusten......
ali ima jos tu da se pise...ako imate pitanja, smao pitajte...
 
sto se tice drustva, meni je tako bilo samo u osnovnoj...
a u srednjoj mi je kao sto je kod tebe...naravno uvek imas Bar jedan izuzetak...
i kod nas je osnovni i srednji sistem opao tako da je ostalo veoma malo mesta gde mozes kvalitetno da naucis...a sto se tice cool ljudi...ti koji ih jure sto ti kazes da su ''streberi'' su posebna klasa koje muce kompleksi...ne bih da se upustam u raspravu o tome...posto to i ne mora nista da znaci...
i uostalom, k'o hoce da nauci, naucice

a koja si ti godina? i gde si to?
 

Back
Top