nero... i problemi sa njim

J

jah

Gost
imam nero ver 5.5.9.0. narezivanje audio diskova traje vecnost, a kada hocu da radim cd copy, kaze da mi je prazan disk nesto sje*ban. medjutim, kada seljacki napravim kopiju (sa drag&drop), onda sve radi. onda, cd rewritable diskove (kad ih ja narezem) ni jedan osim mog copma ne moze da otvori, i jos ne mogu da ih dorezujem (iako izaberem multisession i ostavim disk otkljucan). to me uzasno nervira, a verovatno zato sto mi je verzija krsina! molim vas da mi neko kaze sta da radim, i koja verzija valja. koristim win xp, ako nekom znaci....

p.s. kakva je ova najnovija verzija 6.3.0 ?
 
e ebiga, toliko puta sam menjao sve zive programe, i reinstalirao sam windows... dizao i rusio sistem...
nemam pojma koju sam verziju koristio prvi put.

dobro, znaci najnovija verzija 6.3.0 i nije neko resenje?
 
Nemoj skidati 6.3.0.0 posto sam cuo da ima puno bug-ova. Sto se tice verzije koju ti ja preporucujem to je 6.0.0.28 Kod mene radi savrseno.

A sto se tice diskova, verovatno su neko totalno s*anje. Probaj sa verbatimima.

Nisi napisao koji rezac imas, ali cisto da znas Asusovi rezaci mogu da citaju neke diskove koji ostali ne mogu da citaju.
 
Ukoliko si dobio Nera uz rezac, ne cdu ti se nalaze tri programa:
sam Nero kojeg obavezno instaliraj bez obzira da li postoje nove verzije ili ne.
InCD programcic koji sluzi upravo za rad sa CD-RW diskovima i spasava te muke oko narezivanja Cd-Rwova na klasican nacin, kada instaliras InCD on ce ti svaki CD-RW prijaviti kao disketu Windowsu i onda ces moci da radis sa CD-RWeovima sta hoces i odakle hoces, bukvalno iz Explorera, WinCommandera... odakle hoces mozes da kopiras na rw ili brises sa njega, bez reformatiranja, ili uopste bilo kakvog odlaska u Nero.
Ono sto je neuzgodno je sto oni kojima dajes takav cd ne mogu da ga procitaju ako nemaju instaliran InCD, ali zato ti sluzi treci programcic na Nerovom disku, on je mali staje na disketu i predstavlja neku vrstu drajvera koji ti omogucava da citas InCD diskove iako nemas InCd instaliran.
 
aha.
e, bio sam na teac-ovom website-u, posto imam rezac "teac cd-w540e". tamo mi preporucuju da instaliram nero, ali verziju 5.5.7.2. gde sad to da nadjem??? na ww.nero.com ima samo ovo novo sranje| verzija 6.3.0.
i taj incd... jel je to dobija uz nera? ili kao neki power pack? koja verziju incd-a?
kako je ovo sve komplikovano... hoce li mi ikada sve proraditi???
 
Najnoviji Nero i to od verzije 5.5.10.50 ima bug(ove),a najupadljiviji je da smanjuje kolicinu podataka koju mozes da rezes(oko 695 za 703 mb CD).InCD je mislim 4 poslednja-ali nece svi cdovi da citaju taj format(tj tudji cdovi)
 
jah:
imam nero ver 5.5.9.0. narezivanje audio diskova traje vecnost, a kada hocu da radim cd copy, kaze da mi je prazan disk nesto sje*ban. medjutim, kada seljacki napravim kopiju (sa drag&drop), onda sve radi. onda, cd rewritable diskove (kad ih ja narezem) ni jedan osim mog copma ne moze da otvori, i jos ne mogu da ih dorezujem (iako izaberem multisession i ostavim disk otkljucan). to me uzasno nervira, a verovatno zato sto mi je verzija krsina! molim vas da mi neko kaze sta da radim, i koja verzija valja. koristim win xp, ako nekom znaci....

p.s. kakva je ova najnovija verzija 6.3.0 ?

NE preporucujem CD Copy preko Nera...znas vec zasto 100x sam rekao
Audio diskove slobodno pravi u Windows Media Player-u 9. Odlican je - veruj mi
6.3.0.2 nije toliko losh. Tacno je da ima bagova ali reze li? ..pa reze...Uostalom kako nero moze da reze...?
 

Back
Top