Koštuničin referendum na putu propasti

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
RIK i Cesid saopštili da je do 14h glasalo svega oko 10% upisanih birača,a na nivou Vojvodine manje od 9%. Ako se nastavi ovim tempom,prvog dana referenduma izlaznost će biti svega nešto malo iznad 20% i pored toga što se ljudi bukvalno vuku za rukav da glasaju.
Reklo bi se da je jedini spas u ponoćnom glasanju pa očekujemo da vidimo i taj scenario..
 
Kira Neris:
RIK i Cesid saopštili da je do 14h glasalo svega oko 10% upisanih birača,a na nivou Vojvodine oko 9%. Ako se nastavi ovim tempom,prvog dana referenduma izlaznost će biti svega nešto malo iznad 20% i pored toga što se ljudi bukvalno vuku za rukav da glasaju.
Reklo bi se da je jedini spas u ponoćnom glasanju pa očekujemo da vidimo i taj scenario..
U srpski mentalitet je usađeno da se sve čini u “minut do dvanaest”.Prema tome cekaj sutra posle podne...
 
nedaleko jednog glasackog mesta,stoji par momaka u patikama pored kontejnera za djubre na kojima su nalepljeni plakati BOJKOT....prolazeci pored njih pitam ih sta rade...oni meni cuvamo plakate....ma reko momci nece to niko da gleda....ma znamo kazu oni...ali nervozni su djubretari kada prazne djubre pa ih ostete prilikom kipovanja u kamion...i.....a oni samo dodase da ih sad ni djubretari ne fermaju te stoje samo pored djubravnika ,onako,samo za ukras do osam uvece,inace od aktivisticke dnevnice nema nista....a i pitanje je da li ce dobiti raspored za cuvanje djubretarsko-kontejnerskih plakata u nedelju....mislim sta reci...ti djubretari stvarno nemaju niti malo obzira prema cuvarima isplakatiranog djubreta
 
veKsla:
nedaleko jednog glasackog mesta,stoji par momaka u patikama pored kontejnera za djubre na kojima su nalepljeni plakati BOJKOT....prolazeci pored njih pitam ih sta rade...oni meni cuvamo plakate....ma reko momci nece to niko da gleda....ma znamo kazu oni...ali nervozni su djubretari kada prazne djubre pa ih ostete prilikom kipovanja u kamion...i.....a oni samo dodase da ih sad ni djubretari ne fermaju te stoje samo pored djubravnika ,onako,samo za ukras do osam uvece,inace od aktivisticke dnevnice nema nista....a i pitanje je da li ce dobiti raspored za cuvanje djubretarsko-kontejnerskih plakata u nedelju....mislim sta reci...ti djubretari stvarno nemaju niti malo obzira prema cuvarima isplakatiranog djubreta

Pa gospodine veKsla,kada večeras podjete u svoju smenu,vi budite obzirniji i pažljiviji prema čuvarima plakata za uzor ostalim kolegama djubretarima..
 
BG5:
U srpski mentalitet je usađeno da se sve čini u “minut do dvanaest”.Prema tome cekaj sutra posle podne...



Ne bih rekla kad je ovo u pitanju. Mi smo "stara nacija", penzioneri otkidaju na glasanje i uvek su prvi (verovatno u redu pre otvaranja biračkog mesta!). A i, kolko sam do sada primetila procenat izlaznosti u drugoj polovini glasačkog dana je skoro isti prvom. Primenimo to na dva dana, damo prednost nedelji i...opet ne verujem da je ovo uspelo!
 
28. oktobar 2006.
Brojne nepravilnosti na glasanju
Prema podacima Liberalno-demokratske partije do 11 sati je na referendumu o Ustavu glasalo 6,04 građana sa pravom glasa, a u prvim satima referenduma su uočene mnoge nepravilnosti, izjavio je predsednik LDP Čedomir Jovanović na Trgu Republike dok su građani potpisivali Povelju slobode.

"Članovi opštinskih izbornih komisija i biračkih odbora krše proceduru utvrđenu zakonom, agituju za Ustav i traže od građana da se pozitivno izjasne za njega. Ljudi zaposleni u javnim servisima, kao i državni službenici, otvoreno su pozivani telefonom da podrže Ustav, jer je to državni posao", rekao je Jovanović novinarima.

Jovanović je rekao da se kontrolori LDP nalaze ispred ulaza 1.000 biračkih mesta na kojima se glasa za novi Ustav Srbije, jer im nije dozvoljeno da učestvuju u kontroli unutar tih mesta.

Prema saznanjima LDP, rekao je Jovanović, predsednik opstine Topola, član Nove Srbije Dušan Jovanović "tražio je od predsednika i članova izborne komisije da u toj opštini obezbede izlaznost od 60 odsto, jer je se danas brani Srbija".

"Spremni smo da svakog trenutka te podatke stavimo na uvid institucijama koje od nas to zatraže, i nećemo dozvoliti da se nelegitiman i nelegalan predlog Ustava izglasa na takav način", rekao je Jovanović.

Jovanović je rekao da je LDP predao prigovor Vrhovnom sudu Srbije na odluku RIK-a da višak glasačkih listića u izbornim kutijama ne predstavlja kršenje izborne procedure.

Prema njegovim rečima, ako se Vrhovni sud ne oglasi tim povodom, LDP će se žalititi sudu u Strazburu jer, kako je kazao, neće dozvoliti da se kradu glasovi građana u 2006. godini.

Lider LDP je rekao da ima informacije da će neke stranke tokom noći povući svoje članove sa biračkih mesta. On nije želeo da kaže koje će stranke povući svoje predstavnike iz biračkih odbora, ali je istakao da je reč o partijama koje imaju “demokratsko opredeljenje”.

Jovanović je rekao da LDP prati dvostruko veći uzorak biračkih mesta od CeSID-ovog i uzorka Republičke izborne komisije.

On je ocenio da je zabeležena izlaznost do 11 sati "uobičajena za Srbiju".

Potpisivanje "Povelje slobode" koju je organizovao LDP, je poruka građanima i odgovor te stranke svima koji smatraju da u Srbiji ne postoji politička alternativa, rekao je lider LDP.

"Ona postoji, ona je organizovana i doći će do izražaja već na narednim izborima", dodao je on.


trg2.jpg


trg3.jpg


trg4.jpg


trg5.jpg
 
Најсмешнији ми је овај памфлет од свега данас :) Није ни четврт времена прошло а она дилеја ће да се жали :) Стразбуру. :)

Иначе колега ерасер објасните неукима, којом технологијом ти ”ваши” прате двоструки узорак ? :)
 
Mae:
Ne bih rekla kad je ovo u pitanju. Mi smo "stara nacija", penzioneri otkidaju na glasanje i uvek su prvi (verovatno u redu pre otvaranja biračkog mesta!). A i, kolko sam do sada primetila procenat izlaznosti u drugoj polovini glasačkog dana je skoro isti prvom. Primenimo to na dva dana, damo prednost nedelji i...opet ne verujem da je ovo uspelo!
Da,ali ljudi znaju da se glasa DVA DANA.Mentalitet je to...
 
Ne znam čemu ovolika drama, subota je, može da se glasa i u nedelju, uostalom ljudi su i navikli da glasaju nedeljom, što ću i ja učiniti.
Sasvim je dovoljno da danas izadje i 15-20%, a sutra dosta više.
ozbiljne procene govore da će na referendum izaći preko 50% gradjana sa biračkim pravom (tačnije 52-56%).
 
DellBoy-011:
Ne znam čemu ovolika drama, subota je, može da se glasa i u nedelju, uostalom ljudi su i navikli da glasaju nedeljom, što ću i ja učiniti.
Sasvim je dovoljno da danas izadje i 15-20%, a sutra dosta više.
ozbiljne procene govore da će na referendum izaći preko 50% gradjana sa biračkim pravom (tačnije 52-56%).
Bice idila videti sutra kako placu zajedno LDP i Nacionalni stroj...
 

Back
Top