Tri metra iznad neba

procitala sam, i nisam nesto bila odusevljena, mada je nisam brzo zaboravila, sto je vec nesto. uglavnom, svideo mi se nacin prenosenja atmosfere, nacina razmisljanja, ideja da su naizled i najveci grubijani dusice u srcu (mada ne znam koliko je ovo realno). nije mi se dopala izvesna sladunjavost, ali dobro, ne mozes sve imati.
sto se tice filma, izasao je 2004. godine. ne znam da li ga ima kod nas. mozes pogledati osnovne podatke ako na www.imdb.com ukucas naslov knjige u originalu, mada je ocenjen kao losiji od knjige i to od strane devojke sa ovih prostora, no to ne mora nista da znaci
 
Temu sam oživeo jer sam pročitao knjigu i mogu da kažem da je veoma, veoma dobra. Takođe, drugarica iz razreda ima knjigu i drustvo iz razreda se bukvalno svađa ko će prvi da je čita. Uhvatila ih manija. Čak i drugarica koja se uvek bori za dvojku, koja je retko u školi, koja je tipična blejim*po*žurkama devojka, pročitala u jednom dahu. Znači knjigu preporučujem SVIMA, bez obzira na pol ili godine. Pisac je Federiko Moća.
Lično odgovaram ako vam se knjiga ne svidi.
 
nedavno sam procitala i prvi i drugi deo

prvi deo mi je jedna od omiljenih knjiga, mada ni drugi nije za bacanje :hahaha:
nikada nisam volela te romansirane knjige, ali ova mi je bas bas :super:

dok sam citala drugi deo, samo sam mislila o tome kako ce se stvari popraviti izmedju Stepa i Babi, al nista...jedino me je to malo razocaralo...

nisam gledala film, ali filmovi su uglavnom uvek losiji od knjige...
 
pa prwi deo sam prochitala kad sam bila u posebnom dushewno mstanju pre godinu dana,i to mi je omiljena knjiga,zaista je prelepa...drugi deo sam dobila za rodjendan ali iskreno ochekiwala sam wishe,mada je lepo....sama radnja je dobro osmishljena,i nije 'glupi ljubitj' kako ima obichaj da kaze jedna moja drugarica...tako da je preporuchujem swima kao shto je wetj neko pre mene spomenuo...:heart::heart::heart::cmok:
pozdraw!
 
Ja sam procitala oba dela.. I mislim da su dobra... Ali u nekim delovima knjige, oseca se taj neki preterano sladunjavi romanticarski stil...
Sad, zanima me film.. Zanima me gde da ga nadjem, posto sam trazila na torrent-u, ali nisam uspela?
 
Iskreno, nikad nisam voleo romantične knjige, ljubavne romane i slične idealizovane gluposti.
ALI! Ovu knjigu sam pročitao pre recimo, dve godine i mogu reći da me je dirnula. Slučajno sam počeo da je čitam, i kasnije nisam mogao da prestanem. Jednostavno, knjiga probudi u osobi (pogotovu ako si tinejdžer) onaj osećaj idealizma, prvih ljubavi, letnjih raspusta, srednjoškolskog perioda, i svega što ide uz to. Kada sam je pročitao, mogu reći da sam bio zapanjen završetkom. Knjiga ima fantastične, gotovo filmske opise, sjajnu ideju, odličnu radnju, i sjajan završetak. Nikako klasična ljubavna glupost, od koje ti dodje da se ispovraćaš. Fantastičan roman.

Drugi deo sam pročitao malo kasnije i, iskreno govoreći, više mi se dopada prvi. Nisam tip koji se fura na rasplet kao u sapunicama, a i ne volim nastavke, osim ako se ne radi o nekom fiction žanru (npr. horor). Elem, ova knjiga nema rasplet kao u sapunici, Step i Babi ne ostaju zajedno (što pomalo razočarava), ali i ta prividna realnost knjige izgleda jako bajkovito kad pogledas (Džin ga pratila svo vreme, pisala dnevnike o njemu, a najjači fazon je što su se sreli slučajno na benzinskoj pumpi dok je on prolazio kolima, znači-nidje veze). Ipak, bolje i da se tako završilo, nego da Step i Babi opet budu zajedno. To bi već bilo bljutavo i roman ne bi neku imao vrednost, ja mislim. Mada... ko zna...

U svakom slučaju, Tri metra iznad neba mi je vrh knjiga, dokument mladosti, idealizma, svega onog čemu težiš kad imaš šesnaest godina, višak hormona i osećaja, a manjak razuma. Briljantno.
 
knjiga je extra steta sto nisu ostali zajedno :(
ja da sam na njenom mestu ostala bi sa stepom kad je sve do tad mogla da izdrzi mogla je i dalje.... zao mi je stepa jer ni u drugom delu knjige nema srece bas bzvz..... da li mozda ima treci deo? bilo bi super da ima
 
Prvi put sam je procitala pre nekoliko godina i bila sam odusevljena.S veremena na vreme je uzmem i uvek slicne emocije.
Onaj tuzan kraj..neizbezna je reka suza.
Drugi deo je ostavio slabiji utisak,iako mi je Djin bolja za Stepa.Nekako sam se pronasla u njenom liku.
 

Back
Top