pun mi kufer lupanja stomaka!!!

Betty

Elita
Poruka
21.481
:cry:
Mislila sam da je od stresa i nervoze, misliala sam da je od pušenja ili previše kafe...ali ne vredi šta go da mislim o tome. Od 6. osnovne mi lupa stomak, i to tako BOLI - bole me ramena i vrat, gušim se, osećam pritisak u glavi i slabost u rukama, oooodvratno, mislim da se to dijafragma lepi za želudac, pa cela utroba (i srce!) krene u tom ludačkom ritmu da dambara tako da ako držim papir u ruci on vibrira kao da je ostavljen da motokulitivatoru! :twisted:
Sada dok pišem boli me koren vrata (:shock: ) i to jako, kao knedlu bolnu da sam progutlaa, i osećam pula naravno kako ubrzano kola...grozno stanje organizma :cry:
Ovo ume da potraje SATIMA. :idea:

Pokušavam SVE
: da dišem duboko, da diše, sporo, da zaustavim disanje (i tako nekako spustim to lupanje iz grla u stomak), da sedim, da ležim, da hodam (tako se opet popne u grlo da guši!), i ne vredi :neutral: Ne znam o čemu je reč i ima li leka protiv toga, i najvažnije ŠTA JE TU PRVA POMOĆ i usled čega se javlja to lupanje :?:

Dok završavam ovaj post bol mi podigao u potiljak (steže za glavu i peče!!!) se lupanje se spustilo negde usred grudi, oko srca....i opet podiglo u grlo : :roll: . Jel da skačem (nisam neozbiljna), šta da radim na poslu sam?
I pun mi je kufer ovih smrdljivih pušača na poslu majke mi :twisted:
 
Bila, ali jedina fora je da odem tamo i da me prime ODMAH, DOK još lupa...a uglavnom prestane za 1h, te ne vredi. Šta bi onda, kad sve prođe? Već su mi rekli na studetskoj poliklinici da nemaju pojma i da prvi put čuju za takve simptome.


Jel nekom zvuči poznato ovakvo dešavanje tresuće? :roll: Kad se zalepi dijafragma za ...za nešto?
 
meni se tako nesto desava kad sam pod stresom, jako nervozna ili besna.ili kada se jako bojim.
mislim na to lupanje,puls,preznojavanje,bol u glavi.
ali uglavnom prestane posle desetak minuta ili kada prodje neprijatna situacija.
poslednji put mi se desilo,i to vrlo naglaseno, kada sam se posvadjala sa tatom pa je krenuo da urla na mene,a ja mrzim kada se on dere na mene jer izaziva u meni neke pomesane emocije besa,straha i agresivnosti.
a posto imam fobiju od visine,desi se uvek i kada se nalazim na nekoj visokoj tacki i gledam dole...kada mi proradi adrenalin.
eto,uglavnom kada sam pod nekim stresom ili iziritirana...
 
Uf Beti, meni to jako liči na moju baku (ne zezam se). Njoj slično "lupa želudac" i dok to traje (a može da traje sasvim kratko ili sasvim dugo) ona nije sposobna ni za šta, samo se povuče u tamnu sobu sa čašom vode, legne na stranu i umiri.
E sad, šta je u pitanju - nikad nismo tačno saznali, doktori nisu imali ni ime za to. Ona ima gastritis, ali da li je povezano pojma nemam.
Uglavnom, ona ovo ima već jako dugo i javlja se vremena na vrijeme, intenzivnije i češće kad se sekira oko nečega.
Znam da ne pomažem puno, ali eto...
 
Betty:
Pikax, lupa u gornjem delu stomaka (ispod rebara!) i sve to U RITMU krene, i srce i puls....i onda krenem da se malo kanda gušim....i tako :roll:
(.. samo razgovaramo... :) )
Gde ispod rebara ? Sa desne ili leve strane ?
Ovo ostalo sto opisujes/osecas je zato sto se uplasis u tom trenutku..
Pokusaj da sledeci put iskuliras u smislu " Ma nije to nista - neka lupa " :)
Jesi li primetila kada se to lupanje javlja - mozda kada jedes, lezis ili u pokretu ili kada si napeta i sl. ? Pokusaj da povezes sa necim..Ima li pravila ?
( u svakom slucaju mozes da se javis lekaru...)
 
Betty:
:cry:
Mislila sam da je od stresa i nervoze, misliala sam da je od pušenja ili previše kafe...ali ne vredi šta go da mislim o tome. Od 6. osnovne mi lupa stomak, i to tako BOLI - bole me ramena i vrat, gušim se, osećam pritisak u glavi i slabost u rukama, oooodvratno, mislim da se to dijafragma lepi za želudac, pa cela utroba (i srce!) krene u tom ludačkom ritmu da dambara tako da ako držim papir u ruci on vibrira kao da je ostavljen da motokulitivatoru! Sada [I pun mi je kufer ovih smrdljivih pušača na poslu majke mi :twisted:


Meni se desava da ne osecam glad ,ali imam slicne simptome,onda lagano sazvacem neku suvu hranu i to se polako smiri.
Imam utisak da su mi zeludac i mozak povezani u jednu celinu :shock: kad zeludac pocne da podbija(sto rece moja teta Nata)dijafragmu bole me mozak i svi organi usputno do njega..... :wink:
 
pikax:
(.. samo razgovaramo... :) )
Gde ispod rebara ? Sa desne ili leve strane ?
Ovo ostalo sto opisujes/osecas je zato sto se uplasis u tom trenutku..
Pokusaj da sledeci put iskuliras u smislu " Ma nije to nista - neka lupa " :)
Jesi li primetila kada se to lupanje javlja - mozda kada jedes, lezis ili u pokretu ili kada si napeta i sl. ? Pokusaj da povezes sa necim..Ima li pravila ?
( u svakom slucaju mozes da se javis lekaru...)

:lol: ma ne uplašim se, Pikax, ja sam zen-žena, praktikujem tantrički seks ..
Tada kada se desi umirujem disanje & puls, usporavam se do maximuma, dišem plitko i - prođe. Inaće, lupa u sreini ispod rebara (što mi niko ne veruje) baš ŽELUDAC lupa i pumpa.
Btw. desi se recimo kad učinim neki jako nagli pokret (tipa sagnem se) a nisam jela. Nije psihosomatska, dr, hval na lepim željama ;)
 
Betty:
:lol: ma ne uplašim se, Pikax, ja sam zen-žena, praktikujem tantrički seks ..
:D:D...a je l' ?
Tada kada se desi umirujem disanje & puls, usporavam se do maximuma, dišem plitko i - prođe. Inaće, lupa u sreini ispod rebara (što mi niko ne veruje) baš ŽELUDAC lupa i pumpa.
Btw. desi se recimo kad učinim neki jako nagli pokret (tipa sagnem se) a nisam jela.
Ja ti verujem :D..moguce je.
Mozes do gastroenterologa( sto je i dr napisala )..Izbegavaj da jedes - pa onda da lezis i uzimaj manje porcije hrane, a cesce...
Koliko dugo traje taj, da ga nazovemo - 'napad' ?
 
Dr, čemu cinizam? Objasnih X puta da su rekli da ne vredi da snimaju u momentu kad ne lupa nego kad lupa. A lupa par puta godišnje.
Ja ovde ne tražim dijagnozu nego pitam da li ikome zvuči poznato ovo, jer je sve ostalo u redu. Pojava se dešava...cirka 20 godinica već.
 
Da ne vredi da snimaju u momentu kad ne lupa.
Daj Betty molim te , to ti nijedan lekar nije rekao garant.Uopste nisam cinicna, da ti je tradjena gastroskopija moglo bi se reci da li imas ili nemas hiatus herniu, i to moze uzrokovati lupanja koja ti spominjes a za gastroskopiju osim gladaovanja od popodneva dan pre iste ne treba nista drugo.
Ako nemas nikakvih drugih tegoba,cista psihosomatika!
 
Čaos...

Slušaj sad. :wink:


Kod mene je to vrlo deprimirajuće. Znači Udari u prijedjelu solarnog pleksusa koji osjetim kao nekakav grč sve do adamove jabućice, nemožeš da udahneš navala nervoze i vručine.

To je u kratkim crtama ima još ali da nedavim ako imalo prepoznaješ sebe u ovome javni,jer koga sam god pitao veze nema šta je to :confused:

Ja sam ufurao da je to srčka, jer sve navodi tome. Uradio sam more EKG-a UZ nisu ništa konstatovali.Kad su mi rekli da je moguća hernija uradih i rengenski pregled želudca.

Ništa samo su rekli da imam nekakav kaskadni želudac???????

Prepisaše mi gasvan i cisap i to pijem evo pola godine a tegobe imam jedno četiri godine.

Sad mi nije jasno ako je želudac zašto opet imam problem iako pijem terapiju ciljanu baš za to.

P.S
I meni govore "kao" sve je to ipak više psihogeno, nesvjesno reagovanje organizma?

Lično nisam nešto ubjeđen u to.
I još jedno pitanjce:Kako doktori nemaju ikakvu ideju šta to može biti???
Ne kritikujem doktore bože saćuvaj, ali stvarno ko ima ovaj problem je pod stalnom kako da objasnim tenzijom, jer je vrlo neugodan osjećaj :roll:
 
A zasto vam je tako tesko da prihvatite da uzrok problema moze biti psihogen, citava grana medicine se bavi time i opet to je nesto strasno...radije idete na masu pretraga, u stanju ste da se podvrgnete vrlo neprijatnim dijagnostickim procedurama samo da vam se nadje nesto organsko a nijednog momenta ne prihvatate ideju da vase telo stvarno reaguje na povecan stres, na ono unutrasnje.
 
Nije mi teško nego (moje mišljenje) nema logike toliko je to stvaran osjećaj da je strašno :shock:

Nemojte da me shvatite pogrešno ali vrlo realiti. Znaći to je osjećaj koji teško možeš objasniti ali je stvaran(pa radi toga ja mislim da nema logike pa onda idem da vadim svakojake nalaze)
Hvala na odgovoru ;) ;)
 

Back
Top