''Морао сам да се одселим...''

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Идем ја тако улицом, овако млађахна, затегнута и напирлитана....кад пролази неки чича и јавља ми се, обративши ми се именом....:roll:
Станем збуњена, са мишљу о томе како тај матори, крезубави чилагер зна моје име...кад оно - мој друг из основне! Генерација! :shock:

''Најбољи момци, са корзоа млади лавови, мангупи, угурсузи,
сад су шофери, магационери, крију их мрачни бирцузи....'' :-?

Имате ли некад жељу да никада више не видите све оне нај фаце из младости...бар да бисте их сачували у сећању као у формалину? :-?
 
Kada smo mali, recimo u osnovnoj školi, svi smo nekako "isti". Vremenom kako odrastamo razlike postaju drastične. Stvarno je nekada neverovatno kako su osobe koje smo poznavali otišle u različitim "pravcima". Život je zaista čudna stvar. Nekako svi imamo "istu početnu poziciju", ali ciljevi su nam potpuno različiti. :)
 
Hellen:
Идем ја тако улицом, овако млађахна, затегнута и напирлитана....кад пролази неки чича и јавља ми се, обративши ми се именом....:roll:
Станем збуњена, са мишљу о томе како тај матори, крезубави чилагер зна моје име...кад оно - мој друг из основне! Генерација! :shock:

ahahahaha :lol:
 
Hm... Pa osnovna mi je već poodavno, pa se primeti kako to više nisu ti ljudi.
To, jednostavno, više nisu oni.
Mada, nešto ih i ne srećem.
Volela bih da odem na neko okupljanje, 10 godina recimo, ne bi trebalo da bude daleko, ali mislim da će mi posle toga već biti jezivo...

Pa neki će i da umru, kakva pomisao :shock:
Ne mislim sada na tako daleku budućnost, nego - zveknula ga kola, pao sa mosta, ubio se, razboleo...
Razredni je već poodavno. Hm, relativno mlad čovek.
Nekako mi je neverovatno da je umro, mislim da bi on bio jedina osoba koju bih prepoznala kao ono što je bio.
 
jel znate onu pesmu sto su otpevali Bora Corba i Legende,zove se ''Tocak zivota''
Kaze ovako:
Svi smo mi jednom bili na istom,
al' zivot je tocak pokrenuo,
nekom sa slavom i lovora listom,
a neko je tiho venuo.

Nekom je cetkicom dodao krunu,
nekome opet prosjacki stap,
nekom u casu, do vrha punu,
seretski kradom,dospe jos kap.

Pitam se cesto gde sam ustvari,
ko to povlaci sudbine nit,
cijom se igrom radja i stari,
ostaje na dnu,postaje mit?

Pomislim nekad da sam na vrhu,
podamnom gledam ambise ,mrak,
a onda bacim pogled ka nebu,
kako sam mali i kad sam jak!

Stegni me jace,sapni mi nezno,
sta to coveka toliko veze,?
oboji Suncem ledeno,snezno,
odgovor trazim,a misli beze!

Boldovana strofa je moja omiljena,drzi me na ''zemlji''!

E da,bas su cudni putevi!
 
e, udjem ti ja sa sejom u neku radnju da kupim cigarete, kad tamo moja skolska drugarica radi kao prodavacica... tu se ja jako obradujem sto sam je video posle toliko godina, a ona jos vise sto je ugledala mene.. i kako to obicno biva kad se sretnu skolski drugari, krene tu prica o nasoj generaciji.. pitam je za peru.. kaze ona: "koji pera?"..reko: "onaj sto ti stera"... ma ne, salim se ja.. pitam za srdjana, a ona ce: "pa ti ne znas? srdjan je umro pre dve godine"... (ha! neka, neka..i osecam kako mi raspolozenje raste).. "bas mi je zao, dobar je bio srki", rekoh skruseno.."eb ga, odlazi polako ta nasa generacija..onomad i milan umro"..(jedva suzdrzavam osmeh..).. "ma da.. a jesi cuo za stevu? " .."ne, sta je bilo?".."pa i on.. pre sest meseci.."...(tu vec ne mogoh da izdrzim..istrcah ispred radnje i uhvatih se za stomak da ne puknem od smeha.. ma ko vam ebe mater, sve cu da vas ispratim..).. "izvini, ugledah branka...pa, nesto da mu kazem...eh, jadni steva..sta ces... dobro, idemo sad...navraticu ja ponekad"..

kad izadjosmo ispred radnje, primetih da me seja gleda zapanjeno.."bato, jel ti to stvarno skolska drugarica?", jedva promuca nekako... "da...sto?".. "pa ne mogu da verujem... izgleda kao da ti je tetka"..(haha..tetka...sve bolje od boljeg..)

od tada, kad god me zdrma depresija, ja svratim kod te moje drugarice u radnju... i kako udjem i ugledam je, meni raspolozenje pocne da se popravlja.. (haha... tetka..)...i jos kad mi isprica ko je sve umro i ko 'samo sto nije', od te nase generacije..
 
Uf, pa to je kod Riblje Corbe, onaj susret sa lepoticom iz mladosti:
"Otvorila mi matora
sa licem aligatora"
:)
Moji uglavnom jos uvek izgledaju dobro, cak bolje nego kad smo bili u skoli - do sada sam dozivela samo prijatna iznenadjenja - debeli smrsali, musavi se doterali i tako to, cak mi se par puta da desilo da gledam nekoga na ulici i zakljucim "e, ovo je dobar frajer/riba" i ispostavi se da je to neki drugar/ica iz skole... I jos imaju ozbiljne karijere :lol:
Ali dosta ljudi je umrlo, sto nesrecni slucajevi, sto dop, sto infarkt. :( O tome bas ne volim da razmisljam...
Nikako da NEKO (samo ne ja!) organizuje godisnjicu mature - bas bih volela da vidim i sta rade ljudi i kako izgledaju - sad me mozda interesuju i vise nego kad smo isli u skolu :)
 
Hellen:
Идем ја тако улицом, овако млађахна, затегнута и напирлитана....кад пролази неки чича и јавља ми се, обративши ми се именом....:roll:
Станем збуњена, са мишљу о томе како тај матори, крезубави чилагер зна моје име...кад оно - мој друг из основне! Генерација! :shock:

''Најбољи момци, са корзоа млади лавови, мангупи, угурсузи,
сад су шофери, магационери, крију их мрачни бирцузи....'' :-?

Имате ли некад жељу да никада више не видите све оне нај фаце из младости...бар да бисте их сачували у сећању као у формалину? :-?

Hellen, znam o čemu pričaš...Kad smo letos slavili mnogo godina od mature- pola nisam mogla da prepoznam. A bogami ni oni mene. Bez lažne skromnosti- pomislih u sebi: ti si najbolja...A , kako je tek ovom mom bilo milo oko srca kad je video sve one svoje nekadašnje "ribe" iz srednje škole koje sad imaju samo po "par kg" viška, podbratke,cipele iz Metro-a i sarmice na glavi...I bi mi milo što sam nekada samo bila u TOP 5 u generaciji, al' ne i prva... ;)
 
ja pre dva dana sretnem druga iz osnovne...on je Ciganin..stao na stanici pa me gleda,reko sta je zinuo ovaj ciga..kad ucini mi se poznat Pa to je P...Gde si, sta si, kaze da sam se prolepsala, pa me odmeri u sto dobro izgledas...ja se smeskam (ne umem da primam komplimente)...on ,vidim izgubio neke zube, pocela kosa da mu sedi iza usiju...pitamo se ko koga vidja, gde ko radi...on kaze ozenio se odmah posle osnovne, ebote posle skontah da njegova deca mozda idu i u srednju skolu jer imamo po 31 godinu...
 
gudajoka:
Ja zivim u ubedjenju da izgledam bolje od svih iz moje osnovne. Ali verovatno i oni isto to misle za sebe....

Е, скупили се ми на 15 година матуре....а поред мене стоји једна тетка-тетка и само коментарише другарице које пристижу:''Јао, гле ова како је оматорила! Јао, у шта се ова претворила! Јао, како су се збабале!...'' ...па све тако...А ја мислим:''Па ТИ си се највише збабала од свих!''...ал она то не види.....:-?
...Можда је и она исто мислила за мене....:roll:
 
Sretnem druga, nema nekoliko zuba, ne nije bio u nikakvim tuchama, manjak colgate-a ih pojeo. Obucen je moderno, papagajski, zubi su mu nevidljivi ili zuti i iskrivljeni.
Drugi drug - totalni raspad, zivot je sranje, nema nicega, niko ga ne voli, nema zbog cega da vodi racuna o sebi kaze.
Drugarica jedna bila raspadnuta posle srednje, sa nekim majmunom se muvala i gadno zaljubila a on je ostavio pa je pala u komu koja je trajala tri godine, bila je svacija za to vreme i prilicno su je 'iskoristili'. Ali,
vidim je pre neki dan sa novim mladicem, doterana, revitalisana, ponovo mlada, lepa, i srecna.
Masemo jedno drugom, bus pored busa.
 
Na proslavi mature koja se desavala ovoga juna meni su svi nekako bili isti. Oni koji su skakali i drali se da bi dosli do izrazaja su i dalje to radili samo sada za kafanskim stolom u mesto iz klupe. Oni koji su bili povuceni i cutali su i danas takvi, oni koji su bili lokalna spadala i prosipali fazone i sad su nas zasmejavali do suza...Karakter se nikome nije promenio i odnosi u grupi su ostali isti. Nije bilo nikakvih iznenadjenja da se neko iz teske ilegale vinuo medju zvezde pa da smo svi ostali zblanuti. Kakvi smo bili sa 16 takvi samo i sada u trideset i nekoj. Fizicki- tu i tamo, mada se nismo nesto posebno po tom pitanju odmeravali, vise je to bilo na temu hajde da vidimo sta je ko u medjuvremenu postigao.
 

Back
Top