Intervencija ili agresija?

Kada neko zaobidje Savet Bezbednosti, on tada radi:

  • Agresiju

  • Intervenciju

  • Pozovite prijatelja


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Gledam vesti na TV BE92, i prilikom reportaže o knjizi poginulih radnika RTS-a, spikerka pročita uvodnu reč da je to bilo "za vreme NATO intervencije".

Obzirom da je pomenuta intervencija NATO armade izvršena jednostrano, mimo odluke Saveta Bezbednosti UN, čime je ova organizacija obezvredjena voljom jačeg, nameće se pitanje da to nije bila možda agresija?

Pravimo li mi razliku izmedju agresije, intervencije, odmazde, odbrane?

-----
Nije meni cilj da polemišemo unedogled o TV BE92 već o ovim rekao bih "verbalnim pojavama" koje se mogu čuti i na dnevnicima drugih TV stanica.

Registruje li naše uho te tihe i podmukle izraze izgovorene putem medija? Izraze koji bitno menjaju smisao nečemu iako je su korišćeni u okviru propratne rečenice lao uvod za nešto drugo?


Ako i nije bila namera da se vrši manipulacija javnošću korišćenjem neadekvatnih izraza onda je reč o nepismenosti urednika ili nešto sasvim treće?
 
Sede u kaficu dripac i zenska ,sto pored njih neki balavac.Balavac slucajno pogleda dripcevu ribu,dripac ustane i pridje balavcu.Svidja ti se moja riba kaze dripac,hoces da je karas.Balavac kaze ma neeeee.Dripac mu opali samar.Sto jel gadna?!Ma nije gadna,lepa je.A lepa ti je kaze dripac i opet samar.
Kako god okrenes sa siledzijom ako mu se digne popices samar.
Ako kaze bila je to intervencija,onda je to intervencija.Ako ti kazes ma ne bila je to agresija.Siledzija te stavi na led,zavrne ti prilive novca i cao.
 
sumnjivo lice:
Sede u kaficu dripac i zenska ,sto pored njih neki balavac.Balavac slucajno pogleda dripcevu ribu,dripac ustane i pridje balavcu.Svidja ti se moja riba kaze dripac,hoces da je karas.Balavac kaze ma neeeee.Dripac mu opali samar.Sto jel gadna?!Ma nije gadna,lepa je.A lepa ti je kaze dripac i opet samar.
Kako god okrenes sa siledzijom ako mu se digne popices samar.
Ako kaze bila je to intervencija,onda je to intervencija.Ako ti kazes ma ne bila je to agresija.Siledzija te stavi na led,zavrne ti prilive novca i cao.

.........a u cosku kafica sedi rus, i kaze dripcu:
"ajde ga udari jos jednom , ako smes......" :evil:
........ovaj opet odvali balavcu zausku........a rus ce opet , onako ljutito........
"ajde , udari ga , ako smes jos jednom....."......gledajuci dripca mrko........ :evil:

kada je dripac treci put zveknuo balavca, mali , sav obliven krvlju , kaze rusu........

"brate , nemoj , ljubim te , da me vise branis........ubice me ovaj...." :shock:
 
markovozd..:
.........a u cosku kafica sedi rus, i kaze dripcu:
"ajde ga udari jos jednom , ako smes......" :evil:
........ovaj opet odvali balavcu zausku........a rus ce opet , onako ljutito........
"ajde , udari ga , ako smes jos jednom....."......gledajuci dripca mrko........ :evil:

kada je dripac treci put zveknuo balavca, mali , sav obliven krvlju , kaze rusu........

"brate , nemoj , ljubim te , da me vise branis........ubice me ovaj...." :shock:
:D Bar tebi netreba crtati.Sad ce gomila komentara ratnika sa interneta.Kukavica,pic..a,ma ja bi ga odvalio stolicom i sl.
 
Iron Lord:
Gledam vesti na TV BE92, i prilikom reportaže o knjizi poginulih radnika RTS-a, spikerka pročita uvodnu reč da je to bilo "za vreme NATO intervencije".

Obzirom da je pomenuta intervencija NATO armade izvršena jednostrano, mimo odluke Saveta Bezbednosti UN, čime je ova organizacija obezvredjena voljom jačeg, nameće se pitanje da to nije bila možda agresija?

Pravimo li mi razliku izmedju agresije, intervencije, odmazde, odbrane?

-----
Nije meni cilj da polemišemo unedogled o TV BE92 već o ovim rekao bih "verbalnim pojavama" koje se mogu čuti i na dnevnicima drugih TV stanica.

Registruje li naše uho te tihe i podmukle izraze izgovorene putem medija? Izraze koji bitno menjaju smisao nečemu iako je su korišćeni u okviru propratne rečenice lao uvod za nešto drugo?


Ako i nije bila namera da se vrši manipulacija javnošću korišćenjem neadekvatnih izraza onda je reč o nepismenosti urednika ili nešto sasvim treće?

Наравно да је у питању АГРЕСИЈА и ништа друго се не може рећи, али ОЛОШ не може да слуша нити да прихвати да је у питању агресија - онда онај који је повукао тужбу против агресора (чини ми се да је то био Свилановић) такође треба да лежи у бајбоку. За агресију мора да се одговара - зато је извршен притисак на медије да нам ИСПИРАЈУ ово мало мозга што нам је остало и да употребљавају мекшу варијанту као што је ИНТЕРВЕНЦИЈА - јер они су "интервенисали да нас спасу од диктаторског режима СМ" јел'те и то путем "милосрдног анђела".

Такође на неким вестима Б92 можеш прочитати уместо
"Косово и Метохија" - "Косова"
То је део психолошког рата.
 
Klasicna agresija, ali za amere nista novo i cudno.
Amerikanci, EU i MZ koriste medjunarodne zakone na tri nacina:
1)dosledno ih primenjuju kada im to odgovara
2)tumace ih na nacin kako im odgovara
3)brutalno ih krse kada otpadnu mogucnosti pod 1 i 2.

Inace, primecujem te podmukle izraze izgovorene putem medija, klasicna manipulacija i nista drugo, jer ti mediji to ponavljaju, dakle tu nema greske.

p.s. kao trecu opciju si trebao da postavis "pola-pola":)
 
Колега Ајроне, ако се сећате, за време силеџијског бомбардовања наше лепе Србије,
олош-портпароли НАТО-а су стално изговарали :"НАТО кампања" - као да овде нису
падале бомбе и убијале људе и рушиле оно мало што смо имали.

НАТО кампања, то је као да агитују по улицама да општина помогне баба Живки
којој се срушила штала ... Маму им је**** покварену, олошку !
 
Колега Ајроне

..............sve kolege, yebote.........:)

Pa agresija , kampanja, intervencija.............termin ne menja na sustini.
Kako smo sejali , tako smo i poznjeli..........kao narod , zdusno smo stajali iza Satrapove politike , i masovno podrzavali sve njegove pogubne planove, i onda je doslo vreme za otrezjenje i placanje zabluda.......

Kao i uvek , najvise su platili najneviniji, a glavni zlikovci su sedeli u dubokim bunkerima, ili svetskim letovalistima............life is a bitch
 
markovozd..:
..............sve kolege, yebote.........:)

Pa agresija , kampanja, intervencija.............termin ne menja na sustini.
Kako smo sejali , tako smo i poznjeli..........kao narod , zdusno smo stajali iza Satrapove politike , i masovno podrzavali sve njegove pogubne planove, i onda je doslo vreme za otrezjenje i placanje zabluda.......

Kao i uvek , najvise su platili najneviniji, a glavni zlikovci su sedeli u dubokim bunkerima, ili svetskim letovalistima............life is a bitch
Друже марковозд (да те не иритирам са "колега") да нисмо као народ, како кажеш, стајали здушно иза Сатрапове политике, него радили онако како је хтела Немачка и Холандија у почетку а затим и Америка, дана би Хрватска била до Земуна, БиХ са Санџаком, Војводина можда у Мађарској а можда као Црна Гора, о КиМ да и не причам. Дакле Србија у кругу двојке ...мирна, напредна, засута инвестицијама, развијена.
Ови с Вождовца, Мирјева итд, стајали би у амбасадама српским чекајући визу
за Србију да дођу у обећану земљу.
Термини агресија, кампања и интервенција ни близу нису по суштини.
Дакле само дефетиста може да себи да дозволи да изједначава неједнако.
 
markovozd..:
Pa agresija , kampanja, intervencija.............termin ne menja na sustini.
Kako smo sejali , tako smo i poznjeli..........kao narod , zdusno smo stajali iza Satrapove politike , i masovno podrzavali sve njegove pogubne planove, i onda je doslo vreme za otrezjenje i placanje zabluda.......
Kažeš kako smo sejali, tako smo i požnjeli...
Da li to znači da je npr. Argentina 70-ih dok je na vlasti bila diktatura po američkom ukusu bila napredna i prosperitetna zemlja?
Da li su Čileanci bili mnogo mnogo srećan narod nakon što su Ameri zbacili legalno izabranog socijalistu Aljendea i doveli diktatora Pinočea?
Ili je (u ovom zadnjem slučaju bilo bitno da jedna elektronska kompanija ima nesmetan pristup silicijumu, a Pinoče parama...).
Šta hoću da kažem... pa da je malo suviše defetistički reći da je za sve kriv Satrap (a jeste kriv mnogo) jer onda Franjo, Alija i Tači nisu krivi ni za šta... bar tako kaže za sada haški tribunal ako im je verovati jer protiv prve dvojice nisu ni podnosili prijave, a protiv trećeg nemaju ni nameru bar za vreme svoga mandata... 8)
A ako su njih trojica bili tako dobri i humani (kao Gandi) kako sve ovo ne prođe tako mirno kao u Indiji...
markovozd..:
Kao i uvek , najvise su platili najneviniji, a glavni zlikovci su sedeli u dubokim bunkerima, ili svetskim letovalistima............life is a bitch
Ovde se već slažem bez komentara.
 
DraGo70:
Da li su Čileanci bili mnogo mnogo srećan narod nakon što su Ameri zbacili legalno izabranog socijalistu Aljendea i doveli diktatora Pinočea?
.
E veruj mi da jesu.Chile je danas jedina ozbiljno sredjena zemlja u Junoj Americi sa najvecim standardom a sve zahvljaljujci Pinocheu.Jeste bio dktator i kokao je komuniste ali je uradio mnoge dobre stvari.
 
_Milanche_:
E veruj mi da jesu.Chile je danas jedina ozbiljno sredjena zemlja u Junoj Americi sa najvecim standardom a sve zahvljaljujci Pinocheu.Jeste bio dktator i kokao je komuniste ali je uradio mnoge dobre stvari.

Pa i mnogim komunistima je bilo bolje posle drugog sv. rata i useljavanja u vile po Beogradu, sigurno mnogo bolje nego za vreme Obznane dok su čamili po zatvorima Kraljevine Jugoslavije.
A i Tito je od SFRJ napravio najnapredniju komunističku zemlju sa najviše ljudskih prava i sloboda, izgradili smo zemlju kroz par petogodišnjih planova, omladinskih radnih akcija..., imali smo i najvredniji pasoš na svetu itd. itd...
Jel' to onda znači da nam možda ne bi bilo bar tri puta bolje da smo posle rata izbegli taj komunizam i imali npr. ono što je dobila Italija ili Grčka?
Mislim, argument ti je malo jači... :)
 
DraGo70:
Pa i mnogim komunistima je bilo bolje posle drugog sv. rata i useljavanja u vile po Beogradu, sigurno mnogo bolje nego za vreme Obznane dok su čamili po zatvorima Kraljevine Jugoslavije.
A i Tito je od SFRJ napravio najnapredniju komunističku zemlju sa najviše ljudskih prava i sloboda, izgradili smo zemlju kroz par petogodišnjih planova, omladinskih radnih akcija..., imali smo i najvredniji pasoš na svetu itd. itd...
Jel' to onda znači da nam možda ne bi bilo bar tri puta bolje da smo posle rata izbegli taj komunizam i imali npr. ono što je dobila Italija ili Grčka?
Mislim, argument ti je malo jači... :)
Bolje bi nam bilo da smo izbegli i ostali kapitalisticka zemlja...ali Chileu nikako ne bi bilo bolje da su ga zaposeli komunci...tu je razlika poredis sva sistema jedan koji je pokazao kao propao i jedan koji se pokazao kao dobar.
 
DraGo70:
A i Tito je od SFRJ napravio najnapredniju komunističku zemlju sa najviše ljudskih prava i sloboda, izgradili smo zemlju kroz par petogodišnjih planova, omladinskih radnih akcija..., imali smo i najvredniji pasoš na svetu itd. itd...
:)
ovo i nije bas tacno...prvo nije se zemlja izgradila od petogodisnjih planova ni od radnih akcija a drugo mi postajemo ovo sto si ti rekao oko ljudskih prava i sloboda uglavnom posle 1974. kad se centralna tiletova vlast polako prenela i decentralozovala....vlast njegove strahovlade od 45-60-ih ne moze se bas podvesti pod taj pojam...
 
Bio sam blizak onome "Pozovi M radi ubistva" (za lozane - ono M je bilo u filmu, nije ono sto mislite)... Ali ipak sam glasao da je agresija.
Medjunarodna pravila se moraju postovati, a ako preostane gola sila, to ce se vratiti onome ko je zapoceo.
KOME ZAKON LEZI U TOPUZU TRAGOVI MU SMRDE NECOVJESTVOM
 
да нисмо као народ, како кажеш, стајали здушно иза Сатрапове политике, него радили онако како је хтела Немачка и Холандија у почетку а затим и Америка, дана би Хрватска била до Земуна, БиХ са Санџаком, Војводина можда у Мађарској а можда као Црна Гора, о КиМ да и не причам.


Vidovita Zorka, ti li si???? :shock:
I sta kazes, bas tako bi sve bilo?? :confused:
zorka01sy4.jpg


U, dobro je onda da smo podrzavali Satrapa, kako kazes.....super smo prosli samo sa bombardovanjem , milion izbeglih, i gubljenjem Kosova.......... :roll:
 

Back
Top