Neuspjesno testiranje Bulave u Rusiji..

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
Ovih dana Rusi su testirali Bulavu.
Test je zavrsen neuspjehom -Bulava je ukljucila program za samounistenje posle lansiranja..
Slican test je zavrsen neuspjehom u Septembru..
R-30 Bulava moze da nosi do 10 nuklearnih bojevih glava i ima domet do 8000 km.
Rusi planiraju da Bulava udje u naoruzanje u prvoj polovini 2008 god..

A Bulava intercontinental ballistic missile launched from the Dmitry Donskoi nuclear submarine in the White Sea self-destructed after it deviated from its trajectory, the Russian Navy press service said Wednesday.

A Navy spokesman said the missile lifted off successfully from a submerged position, but that it deviated from its trajectory several minutes into the flight.

"It could have triggered a self-destruct system," he said, adding that a special commission will conduct a detailed investigation into the cause of the incident.

A similar test conducted September 7 also failed when an error in the testing program during the second stage of the flight caused the missile to miss its designated target.

The R-30 Bulava (SS-NX-30) ballistic missile was developed at the Moscow Institute of Thermal Technology. It can carry up to ten nuclear warheads and has a range of 8,000 kilometers (about 5,000 miles).

The first in-flight test launch was conducted September 27, 2005 also from the Dmitry Donskoi, a Typhoon-class ballistic missile submarine.

On December 21, 2005, another Bulava was launched from the Dmitry Donskoi in the White Sea before traveling thousands of miles to hit a dummy target at the Kura test site, on the Kamchatka Peninsula. It was the first time a Bulava had been launched from a submerged position.

Russia's Borey-class nuclear submarines could be equipped with Bulava missiles as early as 2008, the missile's chief designer said in April.
 
To je samo komercijalni trik, da zatalasaju vojne lobije....kad su oni napravili nesto lose? Rusi jednostavno imaju GEN za takve stvari. A ove neispravne ( ! ) Bulave ce prodati severnoj koreji, kao za...bali ih. Na prolece eto Bulave II, sa 25 bojevih glava. Show must go on !!!
To je neko moje razmisljanje posle 3-4 ladna piva i sta mi mozete ?! :twisted: :twisted: :twisted: Nazdravljot!!!
P.S. Moraju nabiti cenu za raketu dometa 8 000 Km. Ne moze svaka susa to da kupi. Treba tu i sipati goriva, eeeeeeee prika moj !!! Ozbiljna stvar...
 
upuvala se...

A-man:
To je samo komercijalni trik, da zatalasaju vojne lobije....kad su oni napravili nesto lose?

na primer Car tenk....
Tsar_tank.jpg
 
A-man:
To je samo komercijalni trik, da zatalasaju vojne lobije....kad su oni napravili nesto lose? Rusi jednostavno imaju GEN za takve stvari. A ove neispravne ( ! ) Bulave ce prodati severnoj koreji, kao za...bali ih. Na prolece eto Bulave II, sa 25 bojevih glava. Show must go on !!!
To je neko moje razmisljanje posle 3-4 ladna piva i sta mi mozete ?! :twisted: :twisted: :twisted: Nazdravljot!!!
P.S. Moraju nabiti cenu za raketu dometa 8 000 Km. Ne moze svaka susa to da kupi. Treba tu i sipati goriva, eeeeeeee prika moj !!! Ozbiljna stvar...
ziveli
 
Silent Bob:
A oni psi, sto su se trebali podvuci pod Nemacke tenkove i eksplodirati, a oni se podvukli pod Ruske...

Ajde seti se ( ! ) to gde si to procitao, pisano je latinicom ???!!! Jel ti to nesto govori ? Svapska kontraobavestajna podvala. Pa ja mog kera kad izlemam, bezi od mene k'o djavo od krsta. Sto bi mi se vracao, pod "moj tenk" -metaforicki. A nije ni bilo jos ruskih tenkova, svabe su bili u ofanzivi. T-34 je imao legendarni, u ono vreme revolucionarni oklop od kosih ploca, samo da spomenem...
 
prvo, zakosen oklop nema mnogo veze sa onim ekslpozivom na psima, zato sto su se oni zavlacili ispod tenka...a drugo postoje razni izvestaji o tome, ali je sigurno da su se u nekom broju vracali svojim tenkovima, s ozbirom da su tu bili i hranjeni....

ovaj na primer ide KA t-34...a ne OD

dog_mine_001.jpg
 
puzzled:
mozda je to specijalni nisko-rastuci severno sibirski hrt koji ide unazad da zbuni svabe

Haaaa-Haaaaaaaaaa-Haaaaaaaa !!!! Pre ce biti da su ih jadni gladni Rusi sami pojeli, od bedaka, pa ponestalo kerova. Posle su lansirali urbani mit da su se kerovi sami medjusobno pojeli i eto cuvenog "Ruskog Samojeda" ! Posle cu vam objasniti i pojam "samovar".
A sto se tice ovog kuce na slici, sve je jasno. Vidi se da je to postansko-kurirski pas, u nocnoj maskirnoj verziji. E, sta radi svapska propaganda, kad ne moze da pogazi Ruskog seljaka...
 
Da rezimiramo situaciju: Rusi su demontirali ogroman broj interkontinentalnih raketa nekakvim sporazumima sa Amerikancima, kako sam cuo - prodali su sve nosace aviona, takodje su demontirali mobilne raketne lansere - vozove, ne ide im kako treba sa Topolj M sistemima, imaju izvesnih problema sa podmornicama i da ne nabrajam. Sve se to navodi kao specijalna taktika V. Putina i vojnog vrha. O kakvoj taktici je rec?
 
U stvari bulava i nije toliko nova.Za prvi stepen rakete koristice se jos upotrebljivi busteri sa drugih ICBM-ova [SS-18,SS-16] koji se rashoduju prema dogovoru START-1 sa Amerikom a ne novi.Verovatno da pri tom balans rakete nisu pogodili,sto se odrazava na putanju, pogotovo pri lansiranju,koristeci snagu manjih bustera kakve imaju podmornice.Mikro bojeve glave koje bulava nosi imaju specifican raspored [proceduru] odvajanja od nosaca i stvaraju neplanirana ubrzanja i 1 stepen rakete jednostavno nije pravljen za to,bolje reci ne-dovoljno je prepravljen,jer je suvise mali za velike prepravke koje bi dodale tezinu i smanjile domet.Tako da sad pokusavaju to nekako da sklope i to im je na granici tehnoloskih mogucnosti.
 

Back
Top