Pasta za zube

mogway

Zainteresovan član
Poruka
318
Koji proizvodjaci su vam favoriti?
Drzite li se one koliko para toliko muzike ili koristite i manje poznate?
Smatrate li da su neke paste ne realno skupe i da za svoju cjenu ne aju adekvatnu higjenu i zastitu zuba?
Pozdrav svima
 
mogway:
Koji proizvodjaci su vam favoriti?
Drzite li se one koliko para toliko muzike ili koristite i manje poznate?
Smatrate li da su neke paste ne realno skupe i da za svoju cjenu ne aju adekvatnu higjenu i zastitu zuba?
Pozdrav svima

Paste poznatih proizvodjaca tipa Colgate su odlicne i za svoju cenu daju ono sto treba da daju. Izracunaj koliko te kosta jedna pasta za zube i koliko traje, a koliko kosta gornja i donja totalna proteza kao posledica ne koriscenja te paste. Novca svakako. Pa vidi sta ti se vise isplati. Onda dodaj na to zivce i stres pa ces shvatiti koliko je cena paste mala u poredjenju sa tim koliku cenu mozes da platis ako je ne upotrebljavas.
 
Mislim da si me pogresno razumijo.
Nisam mislio na ne koristenje paste za zube i posljedice.
Ja sam ( moje misljenje ) i previse opsjednut higjenom i zdravljem zuba :-D .
Samo me zanima, iz vaseg iskustva, koju pastu koristite, kojom ste najzadovoljniji,kako ste zadovoljnji odnosom cjena - kvalitet za paste koje ste do sada koristili.

Evo da kazem da sam ja probao razne od Colgeit-a svih tipova, Vademecum sve tipove pa do evo neke od Nevene Leskovac. I mogu da kazem , koliko para toliko muzike.
Kolgejt je potrebno puno manje staviti na cetkicu od ove druge, da bi pjenile u istoj mjeri.

Znaci , manja potrosnja.
A o kvalitetu se da puno raspravljati jer nije vidiljiva stvar - bar dok ne odes kod zubara :grin: :grin:

Ali kazem, koristio sam svakojake, i na kontrolama kod stomatologa super prolazio. Hvala bogu
 
carolina 212:
Colgate, pokazala se kao najbolja, a i posto imam osetljive desni od nje mi najmanje krvare. Blendamed su me razocarale potpuno

Od paste ti ne krvare desni BELIEVE ME :)

Uzmi Sensodine pastu, i nabavi u apoteci konac za zube "Thornton 3in1 Floss"
Idi kod stomatologa da ti skine kamenac koga se kladim da imas. I ubrzo bi trebalo da prestane da krvari.
 
Mom suprugu je 1994. zubar rekao da ima sve zube ali da su od tako loseg materijala da ce u roku od 1 godine poceti da se nenormalno kvare i ispadaju. Tj. da skuplja lovu kako bi ih napravio.
Kupio je tada najskuplju pastu Colgate i dan danas su mu svi zubi na broju.
 
E upravo zbog tipa odgovora kao kod apaca, sam postavio ovu temu.
I ja licno mislim da su i colgate i ostale malo precjenjene i preskupe.Mozda grijesim.
Ipak najbitnije je koliko i kako peres zube.
 
Idem redovno kod stomatologa, nemam kamenac, zubi su mi u redu, niti ispadaju, niti su pokvareni, cak stavise zub me nikada u zivotu nije zaboleo, a i sensodyne pasta mi nije nista pomogla. Meni jednostavno blendamed pasta ne odgovara, od nje mi krvare desni ubedljivo najvise i tacka
 
Carolina ne mogu desni da ti krvare od neke paste za zube , lepo ti je rekao Aca..
Mozda je problem u nacinu na koji peres zube...
Cim ti kazes ubedljivo najvise ti krvare desni od blendameda..znaci krvare ti i kada koristis druge paste..da sam na tvom mestu konsultovala bih se sa zubarkom..eventualno uzela neku tecnost za ispiranje to moze dosta da pomogne..
Veruj mi tetka mi je zubarka i polovina ljudi koji dolaze kod nje imaju problema sa krvarenjem upravo zbog nepravilnog pranja..a i moze da se desi da imas neku bakterijicu u ustima...Koliko je samo meni objasnjavala dok sam bila mala...kako se pravilno pere..i svejedno je koja je pasta..blendamed..colgate..polovina ljudi ovde kod nas..ne vodi dovoljno brige o zubima...najveca greska je ..sto prvise pritisnu cetkicu o zube i desni dok peru..i onako energicno sve to rade..sto naravno dovodi do ostecenja..
Mislim..slobodno stavi tacku na to..ali zubi su samo jedni ..za ceo zivot..:)
 
Koristim i vodicu za ispiranje usta i konac i perem ih redovno i kako treba, odozgo na gore, menjam redovno cetkicu, nemam bakterije u ustima, redovno idem kod zubara..., jednostavno imam osetljive desni i ne dopada mi se blendamed pasta i njen ucinak, zanemarimo to sto mi od nje krvare desni, posle kratkog vremena se izgubi ukus svezine u ustima, razgnjecavi se, zavuce u cetkicu...
 
I meni desni iritira 'blendamed' i uopste nemam osecaj da sam oprao zube. Kao da sam ih samo trljao cetkicom i vodom.
'Blendamed' 'propolis' 'kolinos' nemam pojma ne rade posao.
Nije svejedno sta koristite kao pastu, naprotiv.
U shirokom luku izbegavam sve domace paste.
Probao sam svakakve marke i zadovoljan sam 'colgate-om'.
Operem zube i osecam da su cisti.

Secam se kada je jedan stariji covek uzeo da objanjava mi kako ja u stvari ne znam koja je dobra marka paste za zube, zato sto su im sve reklame iste, pa ono, sve su iste.
Kaze on meni 'Ma otkud znas dal je dobra!' a ne koristi pastu za zube, niti cetkicu, barem ne cesto, to se vidi, ali voli da zaebava matori.

Ja se nasmejem i kazem mu 'pa koristim je chiko'

img_logo_ohm.jpg
 
I ja koristim colgate, najvise mi odgovara... samo je stvar u tome da ljudi padaju na gluposti, tipa "3d izbeljivanje" vecu glupost odavno nisam cula...
Kao i konac koji ima izbeljivcku funkciju.... glupost.
Redovna higijena.. i genetska predispozicija.
 
Tesko da pasta moze izbjeliti zube koja god marka da je u pitanju.
Jer su zubi stalno pod oticajem obojenih materija tipa, kafe, koka kole, duvana, hrane itd...

Mislim da se zubi ne mogu izbjeliti pastom ma koliko to oni reklamirali i prodavali. A tek konac da izbjeli zube....uf... :grin: :grin:
 
Imam druga koji je kupio neku od pasti za izbeljivanje (imaju cak i u liliju neke da se kupe..), i valjda je non stop prao sa njom nekoliko dana..i puko mu je zub!! (tako mi je on ispricao) :)
 
Aman bre ljudi, o cemu pricate?! Jednoj od paste (?!) krvare desni (!?), tvom drugu od paste puko zub(?!?!) - dajte bre stvarno! Niti desni krvare od paste niti zubi pucaju od paste. To je isto tako besmisleno povezivati kao i reci da si deset dana za redom preskakao konopac pred zgradom a onda je tresnuo zemjotres!!!!
 
najvise koristim colgate,ali ne neku odredjenu jer volim da menjam ukuse.
koristim oral-b cetkicu,konac,elektricnu cetkicu i onu pumpu za zube ( ili kako god da se zove).

ponekad mi krvare desni,ali mi je zubarka rekla da je to zato sto ih previse energicno ribam.a i povlace mi se pa su zato valjda osetljive.mada od kada pazim sa njima kako ih perem cini mi se da je bolje :)
 

Back
Top