Pranje kod frizera

ivanica92bg

Početnik
Poruka
1
Drage zenske..........
ne znam jel se o ovoj temi već raspravljalo al jako me zanima jedna stvar - kako vama peru kosu kod frizera?! Tražite to ili je obavezno?
Ja mislim da je to pranje prava lutrija svuda, pogotovo u većim salonima. Ok, zakažeš (ili baneš) kod nekog frizera ili frizerke, al jako je mala mogućnost da će ti ta osoba i prati kosu. Pranje obično rade devojke na praksi ili neke mlađe frizerke. Ja sam se ko veliki hodočasnik frizerskih salona stvarno svega nagledala, a najgore stvari su mi kad sama osetim da mi dobro ne operu kosu i još gore kad osećam da mi kosa nije dovoljno isprana. Užas! Da, još nešto, to me najviše zanima - ja kući držim regenerator na kosi pa najmanje minut, ako mi se da i malo više, a u salonu, uvek, al baš uvek - regenerator stave, ako imaš sreće malo ga raščešljaju i odmah isperu. To s češljanjem i masažom vlasišta - samo u boljim salonima naravno! Uobičajena praksa - trlja ko luda dok šamponira, otkine glavu na onom čudu za pranje + nanese regenerator i odmah ga ispere, a ja poludim. Ne znam, jesam li ja jedina kojoj to smeta?! Jel regeneratoru treba neko vreme da deluje ili je to samo fama?!
I još nešto, šta mislite - ovi bolji saloni šta imaju originalne L'orealove, Revlonove itd... šampone - jesu li to stvarno ti šamponi ili oni te bočice pune običnim dvolitarskim šamponima? Pitam to jer sam čula takve priče za neke fensi salone za koje to nikad ne bih ni pomislila. I da li vama isto kad pokvasi kosu nanese šampon pravo iz bočice na glavu tj. sipa jednom dok u isto vreme utrljava drugom rukom obično ledeni šampon!?
 
Sta, jel treba da zagreva sampon?
Nemam nikakvh posebnih primedbi niti sam imala losih iskustava, osim sto su kao po pravilu one stolice za pranje (ili kako god da se to zove) jako neudobne,osecam kao da ce mi slomiti vrat.
 
E samo mi treba da se još opterećujem da l' je šampon 'ladan! :roll:
I je l' su ti to godište u nicq? Nađi dete neq zabavu. Zdravije je.

teddy.gif
 
Pa narvno da je sampon 'ladan kad je pre toga vrela voda :)
Nadji muskarca-frizera. Primetila sam da su pazljiviji...
Ili: idi kod frizera u svom kraju - to ja radim - zakazem, kod kuce ofarbam&operem kosu i onda samo pretrcim kod frizerke :) Dovoljno je sto me sisa i fenira (o uzasa!) jos i da mi pere kosu! Bilo bi previse...
 
ivanica92bg:
Drage zenske..........
ne znam jel se o ovoj temi već raspravljalo al jako me zanima jedna stvar - kako vama peru kosu kod frizera?! Tražite to ili je obavezno?
Ja mislim da je to pranje prava lutrija svuda, pogotovo u većim salonima. Ok, zakažeš (ili baneš) kod nekog frizera ili frizerke, al jako je mala mogućnost da će ti ta osoba i prati kosu. Pranje obično rade devojke na praksi ili neke mlađe frizerke. Ja sam se ko veliki hodočasnik frizerskih salona stvarno svega nagledala, a najgore stvari su mi kad sama osetim da mi dobro ne operu kosu i još gore kad osećam da mi kosa nije dovoljno isprana. Užas! Da, još nešto, to me najviše zanima - ja kući držim regenerator na kosi pa najmanje minut, ako mi se da i malo više, a u salonu, uvek, al baš uvek - regenerator stave, ako imaš sreće malo ga raščešljaju i odmah isperu. To s češljanjem i masažom vlasišta - samo u boljim salonima naravno! Uobičajena praksa - trlja ko luda dok šamponira, otkine glavu na onom čudu za pranje + nanese regenerator i odmah ga ispere, a ja poludim. Ne znam, jesam li ja jedina kojoj to smeta?! Jel regeneratoru treba neko vreme da deluje ili je to samo fama?!
I još nešto, šta mislite - ovi bolji saloni šta imaju originalne L'orealove, Revlonove itd... šampone - jesu li to stvarno ti šamponi ili oni te bočice pune običnim dvolitarskim šamponima? Pitam to jer sam čula takve priče za neke fensi salone za koje to nikad ne bih ni pomislila. I da li vama isto kad pokvasi kosu nanese šampon pravo iz bočice na glavu tj. sipa jednom dok u isto vreme utrljava drugom rukom obično ledeni šampon!?
Mislim da se u boljim salonima to nece desiti........
Zato ja kad bih i skapavala od gladi uvek bih imala za DOBROG frizera, za markiranu odecu i mnoooogo dobre cipele..................nikako ici na nekvaliteno..................... ;-)
Vruj mi dobri frizeri imaju dovoljno mozga i ne bi toliko rizikovali
 
ja u svom salonu imam jednog od najboljih frizera u gradu i on svima pere kosu a ne neke priucene amaterke.pranje kose je najlepsi dozivljaj kad odes u salon.svaki salon koji koristi kvalitetne preparate za kosu mora da ima frizera koji zna na pravi nacin da ih upotrebi inace sve je uzalud...
 
malamargo:
ja u svom salonu imam jednog od najboljih frizera u gradu i on svima pere kosu a ne neke priucene amaterke.pranje kose je najlepsi dozivljaj kad odes u salon.svaki salon koji koristi kvalitetne preparate za kosu mora da ima frizera koji zna na pravi nacin da ih upotrebi inace sve je uzalud...

šta je to sve? šta uzalud? ima neka posebna filozofija stavljanja šampona i pakovanja na glavu? frizura možda neće uspeti?
yebote, kakva tema:shock:
zapravo sam se fascinirala poslednjom (boldovanom) rečenicom.
 
Ne mislim da je pranje kose neka visoka filozofija, ali isto tako ne mislim ni da je to nesto sto treba raditi bez ijedne aktivne sive celije. Naime, moja kosa je kovrdzava i suva, i kad idem na feniranje poslednje sto mi treba je neka kretenusa koja mi opere kosu jednom, stavi regenerator/balsam/pakovanje citavih 36 sekundi i onda sve to zajedno ne ispere kako treba... jer to sve, u slucaju kada imate moju kosu znaci i bacanje para na pokusaj feniranje, jer je upravo nemoguce dobiti zeljenu frizuru.
 

Back
Top