Pravosudni / Privatni

liberal82

Zainteresovan član
Poruka
406
e ovako... ima dosta tema i o drzavnim i o privatnim pravnim fakultetima......
ali sve nas interesuje jedno :).... neke iz obesti da i komsiji crkne krava (po meni se plase konkurencije) a druge iz nuzde posto im je to potrebno.....

Zna li neko nekog da je sa bilo kojim privatnim fakultetom polagao pravosudni ispit, da je probao da polaze i da su ga odbili, da je probao i da je pao ili sta vec.... cisto ima li nekog ko je do sada pokusao da polaze taj ispit....
da li neko zna nekog sa privatnog pravnog da radi u nekoj javnoj instituciji i kojoj ???? dakle nije bitno ko je taj ??? nije bitno konkretna institucija.... ali ako ima nekog u skolama npr. dovoljno je reci "znam ja.... osnovna skola kao pravnik, sekretar ili sta vec.....

Postoji zakonski osnov za to ali je praksa malo drugacija ..... inace pre mesec do dva je po sudovima, tuzilastvima i advokatskim komorama proslo obavestenje tj. naredba da se niko sa privatnim pravnim ne sme zaposliti tj. ne moze biti pripravnik..... i to je 100% pouzdana informacija da je to obavestenje proslo i ja sam ga licno drzao u rukama i citao .
 
Vidi ovako prvi dipomci sa privatnih fakulteta su poceli da izlaze negde pre mesec,dva.
Sa naseg fakulteta imas ukupno troje,cetvoro do sada tako da je poptuno nemoguce da je neko do sada sa privatnog fakulteta polagao pravosudni ili probao jer ce to moci tek za oko 2 godine.
Prvi studnet koji je sa naseg fakulteta koje je diplomirao se zaposlio u osnovnoj skoli kao sekretar.
Sto se tice tog obavestenja koji pominjes ne znam za sudove i tuzilastva (sve je moguce) ali za advokatske komore nije tacno jer takodje jedan diplomac sa naseg fakulteta pocinje da radi u advokatskoj kancelariji.
 
liberal82:
hm to si u pravu za 2 god.......
mada privredna akademija novi sad mislim da ima diplomce od pre dve god.... ako se ne varam.... a mozda se varam.. mada uopste i en znam kako se kotira doticna akademija.... uhhhhhh jos uvek ne znam .... da li da ostanem... da li da to bude union ili akademija ns ;)....
Odakle ti informacija oko "naredbe" za sudove i tuzilastva tim pre sto sigurno nije tacna u delu oko advokatskih komora?
 
stigla je faksom od ministarstva pravde rs.....
bas u tom trenutku sam bio u kancelariji sekretara kada je to stiglo a tu je bio i predsednik suda..... ja procitao ... nasmejao se nasoj bednoj drzavi a oni prokomentarisali meni "pamet u glavu a dupe na stolici i zagrej je" :)

i nakon toga isfotokopirano i ja sam ih licno nosio svakom sudiji u sudu ( bem ti praksu:)
 
liberal82:
stigla je faksom od ministarstva pravde rs.....
bas u tom trenutku sam bio u kancelariji sekretara kada je to stiglo a tu je bio i predsednik suda..... ja procitao ... nasmejao se nasoj bednoj drzavi a oni prokomentarisali meni "pamet u glavu a dupe na stolici i zagrej je" :)

i nakon toga isfotokopirano i ja sam ih licno nosio svakom sudiji u sudu ( bem ti praksu:)
Sta je pisalo?
bas kao zaranjuje se zaposljavanje onima koji su diiplomirali na privatnim fakultetima ili sta?
 
liberal82:
uhhh to je bilo pre poprilicno meseci kada mi i nije bas padalo na pamet da se prebacim na privatnom tako da nisam upamtio tacnu sadrzinu....... ako me secanje ne vara bas tako ....... ali oticicu u ponedeljak ili utorak do suda pa ako neko od njih ima jos uvek neki primerak prekucacu ga...... misljenja sam da ga verovatno imaju negde u fioci ipak sam odneo 20tak.. primeraka.. i mene sad bas interesuje sta je tacno pisalo.

edit. poprilicno je jun, jul...
bez ljutnje ali ja imam informacije posle juna/jula da ne postoji prepreka za ulazak u sudove i tuzilastva a posebno u advokatske kancelarije...
 
Inicijalno je postojao problem prilikom zaposljavanja naseg prvog diplomca... Ali je taj problem otklonjen, verovatno na isiti onaj nacin na koji je i stvoren.
Ono sto ja znam jeste da ne postoje nikakve normativne prepreke za polaganje pravosudnog od strane studenata privatnog fakulteta. Naredba kako je liberal82 opisao je prema tome protivzakonita,pa bi se ista lako mogla izbaciti iz pravnog poretka ove zemlje. Takodje, time se ministarstvo pravde debelo mesa u nadleznost ministarstva prosvete. E sad, za svaki slucaj , ako ti nije tesko , posalji mi makar kopiju te naredbe. Znam kome bih je ustupio...
 
liberal82:
ma nije mi tesko... samo da je uzmem......

inace daj boze da je sve tako kako vi pricate, ja bi bio najsrecniji to bi znacilo da je mojim dilemama dosao kraj

btw. ako si u pravu.. ljut sam ti i dodjem pivo :)....

Evo vidi sta je problem sa privrednom akademijom i sto ima logike da se takva odluka odnosi na njih a da to bude utemeljeno u zakonu.
Obrati paznju na ovo resenje:

Pravni fakultet univerziteta "Privredna akademija" iz Novog Sada ima dozovlu od pokrajinog veca Vojvodine.
Решење Покрајинског секретаријата за образовање и културу
бр. 106-614-00004/2006-03 од 11. септембра 2006. године

Vidis privredna akdemija za koju ti kazes da vec ima diplomce ima legalnu dozvolu za rad tek od 11. septembra 2006?
Pored toga ministarstvo prosvete i sporta je odbilo da izda dozvolu za rad koju je kasnije izdalo izvrsno vece vojvodine (o ovome sam slusao od rektora beogradskog univerziteta Dejana Popovica).
 
liberal82:
stigla je faksom od ministarstva pravde rs.....
bas u tom trenutku sam bio u kancelariji sekretara kada je to stiglo a tu je bio i predsednik suda..... ja procitao ... nasmejao se nasoj bednoj drzavi a oni prokomentarisali meni "pamet u glavu a dupe na stolici i zagrej je" :)

LEPO SU TI REKLI LJUDI,A TI NECES TAKO :)

...IPAK,IAKO BI DOTICNA NAREDBA BILA PRAVEDNA DEFINITIVNO NIJE U SKLADU SA ZAKONOM....

A JESI LI SIGURAN DA JE DOTICNI DOPIS BIO U FORMI PRVANOG AKTA,NAREDBE?
 
liberal82:
dobro.. naredba.... mozda sam ja pretareao u zaru nervoze.....

pre bis e reklo da je to bila preporuka, da se ne dozvoli.... naravno da nije stajalo ....
tipa. ministarstvo pravde rs
naredba
eksplicitno se zabranjuje :))itd itd...... bila je to dosta blaza forma ali zakljcuak je jedan.. no ostavimo to .... probacu da ndjem to negde pa cu prekucati ......
da se ne lazmo posle izbora i ulaska DS u vladu za "Union" nece biti nikakvih prepreka ni sabotaza...ljudi koji tamo rade smetaju mracnom krilu DSS-a i SRS.
 
_Milanche_:
da se ne lazmo posle izbora i ulaska DS u vladu za "Union" nece biti nikakvih prepreka ni sabotaza...ljudi koji tamo rade smetaju mracnom krilu DSS-a i SRS.

ZNACI TO CE BITI POLITICKA ODLUKA?? STRASNO!

KUNEM VAM SE DA JE PISALO NA SAJTU PRIVREDNE AKADEMIJE DA IMA DOZVOLU ZA RAD MINISTARSTVA PROSVETE,I TO NE JEDNOM...
GLEDAO SAM SAJT POKUSAVAJUCI DA NADJEM GDE SVE TO IMA ODELENJA.NARAVNO TU INFORMCIJU NISAM NASAO KAO STO JE NEMA NI SAD NA SAJTU...MILANCE,KOMENTAR??
 
ma imaju milion odeljenje.... inace nemaju dozvolu ni za jedno sem to maticno naravno..
savo brate daj nemoj taj caps molim te vise )....
inace site privrene ne radi neko vreme a moguce da su pisali sve po volji i nahodjenju.;

inace ne mislim da je politicka odluka.... pa 90% profana na drzavnim su u politickim partijama is vkao vuce na svoju stranu..... zasto ne bi bilo i na privatnim.... kako koja partija dodje na valast tako se drugi profan uskostresi i dozivi orgazam od srece i izivljavanja :)....

a da.. izvinite za permutacije i greske u kucanju ali danas ociglendo nije moj dan :)
 
savomilosevic:
ZNACI TO CE BITI POLITICKA ODLUKA?? STRASNO!

KUNEM VAM SE DA JE PISALO NA SAJTU PRIVREDNE AKADEMIJE DA IMA DOZVOLU ZA RAD MINISTARSTVA PROSVETE,I TO NE JEDNOM...
GLEDAO SAM SAJT POKUSAVAJUCI DA NADJEM GDE SVE TO IMA ODELENJA.NARAVNO TU INFORMCIJU NISAM NASAO KAO STO JE NEMA NI SAD NA SAJTU...MILANCE,KOMENTAR??
I ja kazem da je strasno sto je politicka odluka jer neki imaju ambiciju da diraju u stecena prava.
Sa DS-om to nece biti slucaj jer je to stranka normlanih pogleda za razliku od dela DSS-a i SRS-a.
Vidic dodju radikali ili deo DSS oko Stojkovica i slicnih kazu ti Vodinelicu,Vojine Dimitrijevicu,Lepa Karamrkovic pa vi ste tolike godine drljali protiv nas i dragog nam SLobodana Milosevica ma sae cemo da vam se najabemo majke kao sto smo to radili u svoje vreme(to valjda ne sporis).
Razumes li sta hocu reci oko politike?
Kao sto ako dobijemo takvu vlast mozemo ocekivati i pozive za mobilizaciju....
Sto se tice privredne akademije ocigledno je da se radi o neozbiljnom fakultetu pa i ja na to ukazujem.
Kako neko moze da ima dozvolu od 11. septembra 2006. a da ima diplomce(ako ima)?
 
******* NEMOJ TO DA TRAZIS OD MENE,TO MI JE STIL,IDENTITET...:) ETO ZAMISLI DA JA TRAZIM SAD OD TEBE DA PROMENIS NICK U "RADIKAL" :)..... EVO SMANJICU SLOVA MAXIMALNO!

PA NIJE BAS DA SU DEKANI "U POLITICKIM PARTIJAMA",...NIJE TO VISE FORA,SAD SE CESCE DELE U INTERESNE GRUPE...LOVA,UTICAJ,BOLESNE SUJETE....

I ETO TAKO,ODOH JA LAGANO SA TEME....:)
 
Hehe, znam ja savu sa Union-a zajedno smo prepisivali gradjansko. :lol:



Salim se naravno. Ma ovde u Srbiji ti je sve u partijama, koji ce fakultet kako da prodje zavisi od toga kako ce koja partija da prodje na izborima i ko ce da drzi koji resor.

Pravni fakultet Union jeste okrenut vise ka ovoj liberalnoj opciji, cak je i vas dekan govorio protiv Ustava na nekoj tribini. Ako Cheda udje u vladu eto ti praznovanja. :D
 

Back
Top