Šta mislite o...

## NeVeNa ##

Obećava
Poruka
55
Primećujem da se ovde govori samo o dobrim automobilima.
Ajmo malo i o starim, lošijim kolima. Počinjem sa peglicom. Imali neko možda pozitivno mišljenje o njoj? Ili bilo kakav komentar, samo da nije "krš", "drlja"... Jeste ona to. Ja je imam i vežu me prelepi doživljaji za nju.
;)
 
ne znam nista o peglici ali mi je fica kultan.. nikad nas nije ostavio na putu, a vozili smo ga svuda. milicija nas je jednom uhvatila sa 95 na ulazu u naseljeno mesto... jbg isli smo 120 pre naselja pa nismo stigli da zakocimo....
 
luci:
ne znam nista o peglici ali mi je fica kultan.. nikad nas nije ostavio na putu, a vozili smo ga svuda. milicija nas je jednom uhvatila sa 95 na ulazu u naseljeno mesto... jbg isli smo 120 pre naselja pa nismo stigli da zakocimo....
Ni ja mnogo o fići, ali iz priče drugih ljudi znam da je i fića kao i peglica, auto za doživljaj. Ni pegla mene nikada nije ostavila, vozila sam dosta automobila,boljih, ostavljali su me , nikad gore, a pegla! Nikad. i sa milicijom sam imala slična iskustva, samo meni nisu pisali kaznu, kada sam stala, i kada su videli, rekli su samo- mlada damo nastavite vožnju slobodno-.
 
111111111767460962445111236894231af3.jpg
 
Neki rođak je dolazio na selo sa peglom, uđem ja i razgledam ono jedan prekidač,saz mjenjač i to je to, a njegov burazer iz Njemačke dođe zelenim jumbašem pređem ja u mečku i upitam ćaleta, jel bi znao on to da vozi :lol:
Bila je dobra fora kako su dalmoši budžili te peglice i stvarno su išle ko metak :D
 
E kad se setim tih krseva, dobro je da ih je sve manje na putevima.
Kad se setim caletovog starog fice kojeg su 2 puta krali uvek se od srca nasmejem.
Posto nije mogao da se zakljuca, uvek je otkljucan ostajao (to je bilo u vreme kad je fico bio auto - pocetak 80ih) i jednum mu maznu, dok je bio na poslu.
Posle par dana ga zove rodjaka i pita za broj tablica itd. i kaze da je parkiran blizu njene kuce (25km od mesta gde zivi).
On sedne u bus, nadje ficu, udje i vrati kuci, tj. mazne od lopova.
Drugi put je bila ista scena s tim sto su sad stigli malo dalje, oko 40km od tog grada, a ovaj put mu je javio neki prijatelj.
Jadni lopovi nisu mogli daleko da doguraju.
 
Кулиража:
Jadni lopovi nisu mogli daleko da doguraju.
pa da je ćale sipao pun rezervoar pre krađe, da se ljudi siti izvozaju;)
ovako, ostaviše ge, čim je popio sve:lol:
ee lepa su to vremena bila kad su krali kola, dok ne istroše čorbu..
sad ih teraju i kidaju u delove:(
i nikad ne možemo da im uđemo u trag.
ja sam sa peglom, od mog drugara prošla celu srbiju, više puta uzduž i popreko...
nikada nas nigde nije ostavila,
jes da smo bili ko naduvani posle dužeg puta:lol:
ali njegov pezejac je bio vrh:lol:
sve je bilo zakačeno žicama...
hahahahahhhaahaaaa
kud me podseti
hahahhaahahhahahaha
 
Bio je slučaj kada su ukrali reno 4, vozali ga dok je bilo čorbe i ostvili, samo što je riba koja ga je vozila prijavila milicijiji. kada je došla u sup pandur joj je reko da pravi izveštaj: Večeras su ukradeni 1 hamer i reno 4. Naravno riba ga je sama našla.
 
Prvi auto koji sam vozio je bio rendza. Tad sam imao 15 godina, cale me naucio da vozim, a morao sam stavljati jastuce na sediste da vidim prednji deo haube. Menjac je bas cool, blizu volana, pa se brze menjaju brzine. Jedino ti ruka stalno podignuta pa razvijes prednje desno rame :D A dalja obuka mi je zabranjena cim je ubrzo pukla sajla kvacila :(
 
## NeVeNa ##:
Primećujem da se ovde govori samo o dobrim automobilima.
Ajmo malo i o starim, lošijim kolima. Počinjem sa peglicom. Imali neko možda pozitivno mišljenje o njoj? Ili bilo kakav komentar, samo da nije "krš", "drlja"... Jeste ona to. Ja je imam i vežu me prelepi doživljaji za nju.
;)

super bi bio autic..ali kad bi ja mogao da se strpam u njega. Jedino da izbacim zadnje sediste i gurnem prednje na zadnje, ali ako to vec radim kupicu nesto malo vece
 
Oooo, peglica...i pored svih problema ipak lepe uspomene. Kupio sam je polovnu i namucio se ali problemi su se bitno smanjivali ugradnjom novih delova. Fino ofarbana, Sony 4x25 W, 80 kroz grad, proci kuda 'oces, neretko i trotoarom. Svojom lezernom pojavom ( Ha-Ha ) ostavljao sam utisak da mi je peglica rezervni auto za po gradu pored Alfe...verovali ili ne bilo je i sexa u njoj :twisted: Eeeeeeeee...
 
Pa sam zatim dugo vozio burazerov FIAT 128 sport/coupe. Izmisljen za gradske trke, adrenalinski zvuk...Danas ponekad provozam, opet burazov, Reno 16 iz '74. Cak su nas i u Madjarsku pustili prosle godine...Medjutim FICA -to je zlo !!! Vozio sam ih 10-tak. Ne, ne zelim ni da se prisecam...
 

Back
Top