Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da,napravila sam gresku,ne gvozdje,mislila sam na magnezijum :roll:
Ja jedem po dve tri banane na dan i paradajz,mada vise volim krastavce :)
Koju vodu pijete?Ja neku sto bas ima magnez 119 u 1l jedna je od onih skupljih ali mi jedino ona pomaze za konstipaciju,pijem je vec dve god stalno!
Muz nemoze danas da idemo kod doce,sutra cemo kod babice kod nje nemora da se zakazuje,zvali smo sekretaricu,radi sutra,inace kod ginekol mes dana se ceka :whistling:
Meni su desni dobri za sada,na vreme sam i popravila zube sto je imalo(ko da sam znala da cu ostati trudna),tako da za sada nebrinem,kazu da novi karijes nemoze da se stvori u trudnoci,samo onaj sto vec postoji,neka tackica ona se brzo siri i moze da se prosiri i na ostale zube :sad2: ali videcu sa docom da mi prepise te fluor tabletice,bolje da se zastitim!
Ja pijem vodu sa cesme, na svu srecu, ovde nam je voda fantasticna! :)
Trudnicama se ranije po defaultu propisivalo gvozdje, ako si trudna, automatski ti lekar propise gvozdje. Novija istrazivanja pokazuju da je sasvim normalno da trudnice imaju nizak nivo gvozdja u krvi, jer u proseku, dobijaju jedan litar krvi vise, za bebu. Time se krv "razredjuje", ali to nema nikakve posledice. Samo u slucaju da je gvozdje ispod odredjenog nivoa, propisuje se preparat. Ustanovljeno je, naime, da uzimanje gvozdja u trudnoci donosi vise stete nego koristi - probleme sa zatvorom i hemoroidima.
Ovo je meni babica objasnila kad sam pitala zasto mi lekar nije propisao gvozdje.
 
Elem Maki je super, cica moja se igrala, vrtela, tapsala, ma ludilo... ali ne voli da bude slikana na mamu, pa se stalno izmice i nismo ni jednu lepu fotku glavice uhvatili! :roll: uhvatili smo joj rebra i ledja! :lol: ma luda je 100%... ja imala malo visi pritisak, pa mi je od sad zabranjeno da jedem kobasice, sunke itd. :sad2: iako malo sam preterala sa tim... ali ok evo sad vise necu :P Maki je sad velika 26cm i teska 620g :klap: :super: srcana radnja super, plodova voda normalna... :heart:

Super, vi ste vec veliki! :klap:
 
Kockice,
Super :klap::klap::klap: martica je bas napredna :super::cmok: ja nemam predstavu koliko je moja emma velika,merili su je zadnji put na onom prvom ultrazvuku,tad je bila 66mm,videcemo u cetvrtak,kad budemo radili 3d valjda ce moci da nam kazu koliko grama ima i koliko je dugacak bebac :think:

Ovde cesmovaca nije dobra,mora kupovna voda :roll:
 
ne....... to je savrsena kilaza.......streberski.......

:mrgreen: :heart: :klap:

Super, vi ste vec veliki! :klap:

:rumenko: :whistling: :super:

Kockice,
Super :klap::klap::klap: martica je bas napredna :super::cmok: ja nemam predstavu koliko je moja emma velika,merili su je zadnji put na onom prvom ultrazvuku,tad je bila 66mm,videcemo u cetvrtak,kad budemo radili 3d valjda ce moci da nam kazu koliko grama ima i koliko je dugacak bebac :think:

Ovde cesmovaca nije dobra,mora kupovna voda :roll:

Nama je samo butna kost 5cm :eek: bas je dugacka!!! :worth: :heart: ljubi je mama ima i na koga, ja sam 180cm a moj dragi 200cm :mrgreen:
 
Kockice,
Super :klap::klap::klap: martica je bas napredna :super::cmok: ja nemam predstavu koliko je moja emma velika,merili su je zadnji put na onom prvom ultrazvuku,tad je bila 66mm,videcemo u cetvrtak,kad budemo radili 3d valjda ce moci da nam kazu koliko grama ima i koliko je dugacak bebac :think:

Ovde cesmovaca nije dobra,mora kupovna voda :roll:
tvoja beba bi trebala da ima 20cm i 450g.....to je po kalendaru trudnoce......
 
Eto malo fotkica sto sam uspela da uslikam sa mojim krs telefonom :roll:
Na prvoj nam se vide rebra i lepo telo, na drugoj deo butne kosti i ruke, a na trecoj se vide prstici i ono je deo glave... :ok: na toj zadnjoj slici ona tapse, steta sto to ne mogu da vam pokazem! :D

Toliko od nas dve... :cmok:
 
Super za naprednu Marticu:super: Stalno pricas da si debela, pa te ja malu zamislila, a ti visa od mene:)
Jel ti ovo sa 4D? Nekako mi drugacije slike izgledaju...

Ja sam za sad dobila 2kg od pocetka trudnoce, a oko 3.5 ako racunamo da sam u prvom tromesecju smrsala.

Nasla sam kalkulator kilograma u trudnoci...Samo ukucate pocetnu kilazu i izbaci tabelu po nedeljama koliko je normalno da se dobije...
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
 
Eto malo fotkica sto sam uspela da uslikam sa mojim krs telefonom :roll:
Na prvoj nam se vide rebra i lepo telo, na drugoj deo butne kosti i ruke, a na trecoj se vide prstici i ono je deo glave... :ok: na toj zadnjoj slici ona tapse, steta sto to ne mogu da vam pokazem! :D

Toliko od nas dve... :cmok:

Kako je slatko,nemogu da verujem da se tako vidi :) bice to veliki devojcurak :heart::heart:
Kockice sta jedes pa bebac tako lepo napreduje?:???::cmok:
 
Brzopleta Boznitice...:)
Ukucala sam tvoju kilazu 51 kg, lupila sam visinu od 1.60m i u 40toj nedelji treba da imas 66kg.
Znaci, desno od broja imas opciju -funte ili kilogrami, kao i za visinu-inchi ili metri...
Prebaci, pa ces lepo dobiti tabelu sa postepenim porastom tezine...
 
Super za naprednu Marticu:super: Stalno pricas da si debela, pa te ja malu zamislila, a ti visa od mene:)
Jel ti ovo sa 4D? Nekako mi drugacije slike izgledaju...

Ja sam za sad dobila 2kg od pocetka trudnoce, a oko 3.5 ako racunamo da sam u prvom tromesecju smrsala.

Nasla sam kalkulator kilograma u trudnoci...Samo ukucate pocetnu kilazu i izbaci tabelu po nedeljama koliko je normalno da se dobije...
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

Da da to je taj 4D samo sto se mala mackica non stop krije pa ne moze da se vidi bas kako treba :hahaha: a i moj telefon je krs za fotografije pa ispade jos gore nego sto vec jeste... :roll: Ma gde mala... pitajte Sunny kolika sam! :mrgreen: ko bulldog! :rotf: i debela i visoka, a sto je najbolje sa velikim grudima i visokim strukom koji se uprkos debljini i dalje tu nalazi, ne prekriva ga salo! :D :hahaha: Angi blago se tebi, pa ti si super sa kilazom! :klap:

Kako je slatko,nemogu da verujem da se tako vidi :) bice to veliki devojcurak :heart::heart:
Kockice sta jedes pa bebac tako lepo napreduje?:???::cmok:

Ooo daaa bice ogromna to je vec najavljeno... :mrgreen: :heart:
Paaa ja vam vec rekoh kad smo pricale o tome, tj o hrani da jedem sve, ne lisim se nicega, samo neke stvari jedem manje, neke vise! :super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top