Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bila sam u porodilistu, zakazali mi CTG za sl.nedelju i stupila u kontakt sa anesteziologom zbog epidurala...Sad samo cekamo ...
Sto se tice trudnicke garderobe ja ne podnosim siroke haljine i one pantalone na tregere i nije mi padalo na pamet da kupujem tako nesto. Zena u njima izgleda josa deblje nego sto jeste. A u radnjama za trudnice naravno da to koriste jer budu bas skupa roba...Moj savet novopecenim trudnicaa je da kupujete samo pantalone ili trenerke sa lastisem ili uckurom u struku i duze majice il tunike, ide hladnije vreme preko tog aobucete dzemper. Jer bar do 5.og meseca nosicete svoju garderobu koju ste inace nosile...Ako vam budu oticale noge videcete da je veci problem obuca nego garderoba...(kao meni)Nosim samo jedne bele patike jer su jedino one mogle da se prilagode mom velikom stopalu i verovatno cu ih baciti cim se porodim jer su dotrajale al ne kuopuju mi se druge za ovu velicinu nogu za ovaj kratak period...
 
Negde sam čitala da u trudnoći može da ti se raširi stopalo čak za jedan broj jer kao što se sve kosti u telu razmekšavaju tako i stopalo. Posle bi trebalo da se vrati u normalu ali može i da ostane tako.
Ajde Baki, čekamo da nam javiš lepe vesti. E da, koliko si platila epidural (i javno i tajno)?
 
Meni su noge i stopala bile kao balvani. I sto je najgore, kako sam se zeznula, kupila sam dva para cipela odmah nakon porodjaja, dok su mi stopala jos bila onako natecena. Sad te cipele ne mogu da nosim , velike su mi.
 
tamara1:
Negde sam čitala da u trudnoći može da ti se raširi stopalo čak za jedan broj jer kao što se sve kosti u telu razmekšavaju tako i stopalo. Posle bi trebalo da se vrati u normalu ali može i da ostane tako.
Ajde Baki, čekamo da nam javiš lepe vesti. E da, koliko si platila epidural (i javno i tajno)?

Ako me ne bude 2 dana na KRsti znajte gde sam! ;)
Nije anesteziolog nista danas pominjao al zna im se tarifa 150 eura za tajno, pritom ne znam sta ima da im placam javno kad ja moram da kupim set za epidural za koji sam saznala da kosta oko 4000.
E ne rekoh vam da je doca dobar dasa, onako sportski tip ;)
 
Super Baki ti gledaj u docu i lakse ce ti ici :)

Sto se tice stopala,moja majka je imala taj slucaj.Pre porodjaja je nosila 38 a kada se porodila sa mnom i sestrom noga joj se rasirila i sada nosi 40.Pantalone na tregere je sestra samo jednom kupila i kada je videla da joj samo fali radnicka kapa nikad ih nije obukla... Verovatno imate ili ste videle tunike sa dodatim parcetom tkanine na stomaku koji se u zavisnosti kako vam raste stomak tako pomerate i podesavate uz pomoc lastiha velicinu koja vam odgovara.Super Stvar! :)
 
Giovanna, znas li gde mogu da se nadju takve tunike?
I gde da nadjem stvarcice tipa helanke i sl. koje me nece stezati u stomaku (ne predlazite mi trenerke, to samo po kuci nosim, zanimaju me stvari koje mogu da idu uz poluduboke martinke...)
Jos uvek nisam kupila nista trudnicko, nisam se ni mnogo ugojila, ali me stezu farmerke, kao da mi preseku stomak kad zakopcam dugme (samo to, guza mi jos uvek lepo izgleda :) ) Nadam se da cu mozda naci neke na tregere koje ne izgledaju kao dzak :) Mora da ima nekih ok modela, pri tom cu verovatno i dalje da nosim svoj broj ili broj vece, samo ne bih bebicu da stezem. Dakle, ako neko negde snimi neke lepe farmerke na tregere... :)
 
baki 75:
Ako me ne bude 2 dana na KRsti znajte gde sam! ;)
Nije anesteziolog nista danas pominjao al zna im se tarifa 150 eura za tajno, pritom ne znam sta ima da im placam javno kad ja moram da kupim set za epidural za koji sam saznala da kosta oko 4000.
E ne rekoh vam da je doca dobar dasa, onako sportski tip ;)

Blago tebi, kad krenu bolovi a ti docu za guzu.
Kako si se odlučila za epidural? Ja još uvek ne znam jer ima dosta protivnika epidurala, čula sam da posle možeš i mesec dana da osećaš oduzetost u donjem delu tela.

Što se tiče pantalona na tregere meni se to nikad nije sviđalo. Još uvek se nekako provlačim sa starom garderobom ali u poslednje vreme stomak raste tako da ću morati da pređem na nešto drugo. Da sam kući ne bi bio problem, nosila bih trenerke ali ne mogu tako da idem na posao, pa kad je toplo nosim haljinice i suknjice. Javite ako vidite neke lepe tunike. Mada sam ja mislila dosta toga da šijem što ću moći da nosim i kad se porodim. U Piramidi ima neki butik za trudnice u kome se kažu oblačila Goca Tržan. Ne znam u kom ste fazonu sa oblačenjem.
 
Sigurno ne kao Goca Trzan :)
Ne znam za epidural, ja ne bih zbog skolioze, cula sam da to moze da bude problem, a i zvuci logicno. Ja cu samo da pokusam da stignem u bolnicu sto kasnije :) , ne lezi mi se tamo satima, mislim da ce mi najteze pasti taj psihicki pritisak.
Javi se, Baki! :)
 
Ma nisam ni ja u njenom fazonu ali ne volim ni da se oblačim kao baba zato što sam trudna. Nisam za ono da trudnice moraju da nose šljampave džempere, dukserice i trenerke. Helanke možeš da kupiš bilo koje jer te neće stezati ili možeš da ih spustiš ispod stomaka.
 
Blago vama, ja imam samo jednu ulicu sa buticima :p Mozete li mi nesto poslati postom iz BG?

Najgore je kad mi dodje majka sa nekom teksas tunikom i kaze evo ovo ti je super sa npr. rolkom ispod, a tunika sa nekim cirkonima ili tako nesto, kombinacija uzas zivi. A inace, ovdje i ne znas koja je tunika ruznija od koje, npr. sa resama ili aplikacijom Ajfelove kule, itd. I ja isto radim i znam da cu da ludim ujutru od razmisljanja sta da obucem.
 
Na kraju ispadne da je najbolje sasiti nesto, ja vec imam ideje, nesto sa velikim dekolteom, seceno ispod grudi, ali cela da se siri, i rukavi, nesto u stilu Aleksandre Kovac :) I haljine u tom fazonu, do iznad kolena (vitke delove ostaviti otkrivene molim! i ponositi se nikad lepsim nedrima :) )
 
Molly Bloom:
vitke delove ostaviti otkrivene molim! i ponositi se nikad lepsim nedrima :) )

U potpunosti se slažem sa tobom!!!

Rosarium, mogu da ti pošaljem sličice nekih tunika ako hoćeš da šiješ ili onoga što kupim za sebe pošto smo u istoj nedelji. Nije problem ni da ti kupim i pošaljem poštom ako ti se nešto svidi. Koliko imaš kg, i koliko si visoka?
 
tamara1:
Blago tebi, kad krenu bolovi a ti docu za guzu.
Kako si se odlučila za epidural? Ja još uvek ne znam jer ima dosta protivnika epidurala, čula sam da posle možeš i mesec dana da osećaš oduzetost u donjem delu tela.

Vise se plasim bolova nego anestezije. O epiduralu sam se informisala, pitala sam za misljenje sve lekare sa kojima sam dolazila u kontakt. Vecina je bila za. Jedan anesteziolog (na zalost nije iz BGda) kog poznajem privatno, odmoah mi je rekao da ne slusam sve price koje se vezuju za ovu vrstu anestezije, da jedino sto moze da se desi je glavobolja sutradan i prekosutra. I da svaka zena moze da primi ako nema neku povredu kicme ili infekciju i sl. U njega stvarno imam poverenja.Naravno da postoje i neke nuspojave ali sta danas nije rizik. Moze covek da sedne ispod slike na zidu pa da mu ista padne na glavu posle 2 minuta, zar ne?
Taj set za epidural kosta 2000 dinara, nije 4000 kako sam ja nasla negde na forumu.
 
Pa nije bas da je jedina kontraindikacija peridurala glavobolja, ali je i sigurno da niko jos nije osetio oduzetost mesec dana posle. Ja sam uzela peridural i imala sam blage bolove u okolini uboda (i sve zato sto sam imala kontrakciju bas u vreme kad su mi davali anesteziju). TO je toliko. O ostalim krajnjim negativnim posledicama ne bih ni da pricam (ipak je daju strucnjaci). Bez sekiracije i opusteno. I ja je preporucujem, narocito za prvi porodjaj. Koga interesuju iskustva neka pita
 
Ma naravno da necemo ni da razmisljamo o nekim krajnostima jer ko garantuje da se isto to ne bi desilo ni da je porodjaj prirodnim putem?
Pile babino
ako hoces opisi postupak i kako si se osescala, gde si se porodila i sl ako ne ovde onda na pp
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top