Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Goscica

Domaćin
Poruka
4.534
Mislim da nam fali mesto gde mozemo spontano da pricamo i caskamo o svemu vezanom za trudnocu.Od porodjaja (mada ta tema vec postoji), pa do svih mogucih pitanja vezanih za ovu temu.Trenutno me zanima beby oprema, gde, sta i koliko? Mame nam mogu puno pomoci savetima tipa - sta je neophodno kupiti, poneti u porodiliste i sl.
 
Ja sam zavrsila za babicu,pa znam sta treba poneti u porodiliste,tu mogu da ti pomognem.Dve spavacice,jedna za pre,a druga za posle porodjaja,jer ti ova prva bude sva prljava i nikakva,gacica sto vise (za svaki slucaj),ULOSKE OD VATE,ni slucajno ove tanke sa krilcima,jer si ga onda nadrljala od babica,sredstva za licnu higijenu(toalet papir,pasta za zube,sapun,cesalj i td.),ponesi neki plasticnu casu da imas kad ti muz donese sok da ne trazis bolnicke case,jer onda popizde,bade mantil,papuce,carape,pampers new baby,jer ti to traze kad u boksu previjaju bebu,dekica za bebu,odelce koje ces obuci bebi kad krenete kuci,i sebi odelo za odlazak kuci.Ako se setim jos necega napisacu.
 
E vec napisah na Porodjaju da negde ne smes da unosis torbu nego sve to u kesama :? Ja cu ici u Gradsku, ne znam da li neko ima iskustva sa tom bolnicom.I jos jedno mnooogo glupo pitanje, ali me bas interesuje - placaju li trudnice kartu u gsb-u? Jedni vicu da, drugi ne.Juce mi upali ridzovani, ali nisu stigli do mene, a bas sam se bila naostrila...I da - ja ulazim u bus, a zena u ranim pedesetim me preskoci i u skoku sede na jedino prazno mesto.Ja stanem pored nje.,a ona baca pogled u daljinu...katastrofa...
 
Што се тиче беби опреме, ја сам оба пута ишла на једно место у Земуну, у питању је велепродаја и цене су доста повољне. Кога занима где је, написаћу му.
У петом месецу сам већ куповала ствари за бебу: око 30-так тетра пелена (обичне, четвртасте) и 15-так шведских пелена (оне што иду преко тетра пелене да би се учврстила), паковање пелена за једнократну употребу (најбоље су Памперс али су и јако поскупеле, а и Бони су доста добре, а и јефтиније су), затим 15-так бенкица (мајчице са пантљикама за везивање, немојте узимати "чамац бенкице", јер иду преко врата и није баш сјајно да беби облачите мајицу преко главе (пошто вам иде зима, узмите оне са дугим рукавима). Имате од пунијег или тањег материјала, затим пар чарапица, обавезно памучне, 3,4 капице (облачи се после купања, кад беби перете косицу, тј. главицу и обавезно 2 сата да стоји капица на њој), бар 2 велика пешкира, неку беби крему типа Павловићеве масти, само што има јефтинијих варијанти (Павлогел, Павлодерм и све су по квалитету солидне), може а и не мора уље за бебе (с тим што их један дан мажете само по леђима и по рукама, други дан по ногицама и стомаку, да би кожа могла да дише), беби штапићи, маказице, повидон јод (кад бабица буде требала да чисти пупак), газа, пуфери од газе. То је оно што вам треба у кући. Наравно, спремите креветац и постељину, кадицу, шампон за бебу и евентуално, сапун.
За породилиште - не прихватају торбе - носе се 2 спаваћице, бар 3, 4 паковања НИВА уложака (мрежасте са ватом), 2 пешкира (за купање и за лице), за хигијену, папуче, чарапе (ако вам буде хладно), обавезно паковање Памперс или неких других пелена за једнократну употребу и све то лепо стане у кесе. Евентуално гаће, ако вам дозволе да носите.
Кад долазе по бебу, треба: 2 бенкице, пелена за једнократну употребу, једна тетра и једна шведска пелена (оне служе за широко повијање), капица, чарапице, и неко ћебенце. Понесите и носиљку за бебу, ако имате. Супруг или неко други вам доноси ствари да се обучете, јер није дозвољено задржавање истих. Или иду у гардеробу, али боље да вам однесу кући.
Ако се сетим још нечега, написаћу.
 
Goscica:
Mislim da nam fali mesto gde mozemo spontano da pricamo i caskamo o svemu vezanom za trudnocu.Od porodjaja (mada ta tema vec postoji), pa do svih mogucih pitanja vezanih za ovu temu.Trenutno me zanima beby oprema, gde, sta i koliko? Mame nam mogu puno pomoci savetima tipa - sta je neophodno kupiti, poneti u porodiliste i sl.
tema je 'kutak za trudnice'..
ali kako tek od porodjaja?
 
ok :)

bivshe trudnice ili poodmakle, da li bi mogle da kazete koje ste analize radile ili koje su vam ostale u secanju :) i da li ste u drugom tromesechju i dalje imale muchnine i cheste promene raspolozenja i koliko ste dobijale na tezini, kada itd, jedna po jedna..hvala :)

ja sam pre nekoliko dana radila NT merenje, tako zovu taj UZ, i test rizika, niskorizichno thanks God i biohemijsku analizu..
 
Evo, kad je tema o trudnicama da i ja nešto kažem.

Mnogo me nervira kada se trudnice ponašaju kao invalidi. Kao ne može da čeka u redu (a u redu je samo dvoje ljudi) ili ne može ovo ili ne može ono....... Pa trudnoća je jedna sasvim normalna stvar i ne treba od toga praviti dramu. OK je ustati u autobusu trudnici ili tako nešto, ali malo me nervira svo to prenemaganje. Moja je kolegenica bre radila sve do pred porođaj, lepo se porodila i nista joj ne fali. Mislim da ako je neko aktivan u trudnoći, što podrazumeva da se šeta, da se kreće.... imaće i lakši porođaj. Možda grešim?
 
shaddow:
Evo, kad je tema o trudnicama da i ja nešto kažem.

Mnogo me nervira kada se trudnice ponašaju kao invalidi. Kao ne može da čeka u redu (a u redu je samo dvoje ljudi) ili ne može ovo ili ne može ono....... Pa trudnoća je jedna sasvim normalna stvar i ne treba od toga praviti dramu. OK je ustati u autobusu trudnici ili tako nešto, ali malo me nervira svo to prenemaganje. Moja je kolegenica bre radila sve do pred porođaj, lepo se porodila i nista joj ne fali. Mislim da ako je neko aktivan u trudnoći, što podrazumeva da se šeta, da se kreće.... imaće i lakši porođaj. Možda grešim?
Ne gresis.Ali neshvatljivo mi je da ti neko ne ustane u busu - narocito zena srednjih godina koja je verovatno sve to jednom prosla.Ne radi se o kilavosti, mogla bih sa svojih 39 godina i poodmaklom trudnocom da stojim koliko hoces, ali su veliki rizici od naglih kocenja(padova, gnjecenja, udaraca od sipke) ili nedaj Boze sudara (a cujemo sta se non-stop desava na ulicama - skoro ova nesreca sa tramvajima,npr).Samo - ali samo zbog toga uvek sednem.Takodje ako je guzva mogu te nagnjeciti, udariti nezgodno laktom, neko drugi moze da te povredi ako se ne drzi cvrsto pa poleti na tebe, ma milion primera.E zato trudnica treba u busu da sedi.Inace uvek u posti i prodavnici stanem u red, pa ako me neko samoinicijativno pusti - super, ako ne - nikom nista.

pregnant.gif
 
Ma ljubim vas trudnjačice sve, al' ovu što je u gostima ponajviše:razz: I da vam kažem da deca tako brzo rastu - ne znam kog smajlija tu da stavim, lepo je, fala Bogu što rastu, al' sve ne mogu da verujem da sve to tako brzo ode u nepovrat:smile: :-? :-(

ja mučnine nisam imala uopšte, ali ove oko mene što su imale posle prvog tro,esečja su prošle.
Od analiza najviše naravno amniocinteza -kao najstrašnije iskustvo, a kao najlepše prvi ekspertni (išla na 4D) ultrazvuk:grin:
 
Mackiceeee, jub jub jub! :D I meni je 4d bio fascinantan, tek tad sam shvatila da mi je beba stvarno u stomaku! :lol: A ja sam radila biopsiju horionskih cupica (umesto amniocinteze) i bilo je prilicno neprijatno, ali preziveh.Strasno je i ono cekanje dok ti jave rezultate.Samo se nadam da cu ok pregurati do kraja i da ce ovaj malisa da bude jedan zdrav decak...:)
 
Za 4D baš kao što kažeš, ostali smo zapanjeni i muž i ja.
A za amniocintezu, odnosno čekanje - sva sreća što sam imala vezu da mi javi odmah kad su bili gotovi rezultati pa sam imala fore da se isplačem od sreće i uzbuđenja, inače dr kad sam otišla zvanično je tako kul rekla ''nosite zdravog dečaka'' (pre toga nisam znala ni pol) da bih se ja tačno onesvestila da nisam znala unapred:lol:
 
Gura se ogromna igla u stomak da se izvadi plodova voda. Na UZ dr gleda, naravno da ne pogodi bebu; meni je bilo jaaako grozno gledam monitor i vidim iglu kako ide prema glavi moje bebe; on smao viče ne mrdajte, ne mrdajte... Ja ne dišem, ali otkud znam da se mališa neće mrdnuti... Brrr, užas. I posle me jako boleo stomak još tri dana, iako u tom trenutku stvarno ništa ne boli.
 
Goscica:
@Mili super si...falaaa! :D

Нема на чему! Шта год треба, написаћу.
И да, заборавила сам да напоменем и баде мантил да понесете у породилиште и неку чашу или шољу.
Што се тиче мучнина, ја сам оба пута имала по месец и по дана мучнину /после првог месеца трудноће би почеле).
Колико знам, амниоцинтеза се ради после 35. године због ризика од појаве Дауновог синдрома.
И да .... пре него што кренете у породилиште, било би добро да се сами обријете у интимном делу, или ако неко од ваших може да вам помогне у томе. Верујте ми, боље да сами то урадите него они да вам ураде.
 
4D je najbolje iskustvo koje sam doživela u trudnoći. Kako je samo zevao i smejao se i mrštio, i muž i ja smo pali na d... Stvarno je fenomenalno.
Što se tiče stvari za porodilište, nemojte previše nositi jer nije potrebno. Obavezno pribor za nokte, kesice nesa, ako ste ljubitelj kafe ili lonče, malo soli u kesicu jer je bolnička hrana jako bljutava, punjač za telefon i puno maramica i toalet papira. To je ono što je meni bilo najpotrebnije.
Gaćice su kao zabranjene ali obične će varovatno i smetati ili poneseš neke veće i šire da ne pritišću mnogo ili one mrežaste ( 20ak dindži koštaju u apoteci a jako su udobne), spavaćicu nam nisu tražili ali nisu ni imali da daju čiste tako da obavezno jednu, čarapice ako ti bude hladno, peškiri.
Muž, komada jedan, toplo preporučujem. Tolika podrška moralna i fizička je nezamenljiva. Dobro razmislite o taktici da ga nagovorite na to. Puno mi je pomoglo to što je bio tu da će sledeći put sigurno biti prva stavka na spisku za porodilište.
Sokići ne smeju da se piju osim jabuke, tako da vam muževi ne donose previše jer sam ja po izlasku iz bolnice imala više nepotrebne hrane nego stvari.
Pošto te bude u 6 a doručak je u 9 (u gradskoj) obavezno nešto za grickanje, plazmica i slično. Večera je u 6 a poslednji podoj u 11 tako da dok ne legneš umreš od gladi.
Ako se setim još nečega javiću.
Od analiza sam radila samo tripl test, verovatno zato što sam u pravim god. za radjanje, zdrava, prava, bez istorije bilo kakvih bolesti u porodici. Na početku 9og ctg u domu zdravlja i to e to.

Srećno svim budućim mamama. Cmokić
 
Jaaooo sto je sladak malisa! Kako su majusni i slatki sa tim malim pufnastim prsticima, ma sva se raspilavim kao luda !Bas sam htela da pitam gde imaju da se kupe mrezaste jednokratne gacice - kad eto ti rece - u apoteci.Berta jel si bila u bebi frendliju u Gradskoj?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top