Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala bananice, baš smo u pravom "drugom stanju". Ja obožavam čokoladne bananice(štarkove), a sad je ne mogu ni okusiti.
Mnogo se radujem što ću biti letnja trudnica, haljinice, papuče i vesele boje, juupiiii.
 
Jooj mila sad sam te videla,moras vode da pijes sto vise,i ja sam stalno zedna ali sto vise tecnosti,nek ti muz uradi masazu,nek masira nekim mlekom za telo od prstiju prema kolenu,tj prema srcu,nikako u suprotnom pravcu,nista drugo nemozes da uradis,jedino spavaj sa podignutim nogama,i odmaraj malo,nema previse stajanja,mada meni oteknu cim ustanem iz kreveta cim spustim noge na pod...ako bas previse oteknes onda kod doce i pogotovo ako se jave i neki drugi simptomi,povracanje,mucnine,bol glave,itd odmah doca,ja nisam pametna sta da radim,cekam da mi urade dopler 27 pa da vidim,proveravaj pritisak ako je normalan onda nije opasno...nadam se da ce ti ujutru biti bolje...ljubimo te :zag:
Cao... Evo, jutros izgleda dosta bolje nego sinoc, mada je otok i dalje tu, videcemo kako ce biti u toku dana. Imam mucnine nocu i ujutro, pa kad u toku noci ustanem na WC, obavezno moram da pojedem nesto, nocas sam tamanila kisele krastavcice, a obicno grickam orahe... Poljubac i za vas, izdrzite jos malo. :cmok:
 
U prvoj trudnoći sam uživala u kuvanim jelima i domaćem hlebu, a punjene paprike su mi bile omiljene. Nisam volela slatkiše i nije mi se jelo kiselo.
U ovoj, dok još nisam ni znala da sam trudna, kupila sam teglu maslina i skoro celu je sama pojela:roll: Strašno mi se jede kiseli kupus u vidu salate i pileća supa u bilo koje doba dana. Ni ovog puta mi ne prija slatko. Prijaju mi i topli sendviči, njam,njam, uopšte hleb koji je prepečen.
I tako...ogladneh:)
Ja ne znam šta da radim sa tim što ne mogu da pijem vodu, sad sam smanjila kiselu jer znam da nije dobra, ali to je jedina voda od koje ne povraćam. To je stvarno paradoksalno, ja inače ne pijem gazirano, mislim da nisam popila čašu kisele ili koka-kole godinama. Upravo pijem čašu vode u malim gutnjajima, pa kako nam Bog pomog'o.

I ja sam na samom pocetku dok nisam znala da sam trudna i nisam imala mucnine sama smazala skoro celu teglu maslina. :eek: Inace ih ne volim, sad me ni stapom ne bi na njih naterali, kupila slucajno da imam za dekoraciju na stolu za neku zurku, i odjednom shvatila da mi se jedu. :lol: Sto se tice vode, ja sam sa tim muke videla, na kraju sam sebe zavaravala tako sto sam u casu vode dodavala vrlo, vrlo malo, bukvalno 10-tak kapi bistrog soka od jabuke, ili nekog ledenog caja, samo da promeni boju, i kao fol ima neki ukus. To sam pila, naravno na slamku, jer je svaki gutljaj bio premija, ali pomoglo je u toku neke dve-tri nedelje kad sam bila u najgorem stanju. Mozda i ti da probas sa necim sto znas da ti ne izaziva mucninu, da dodajes po malo u vodu...
 
Vidiš, o tome nisam razmišljala... ti ćeš roditi dečaka, je li? Ja sam primetila da su moje prijateljice koje nose devojčice veselije od onih koje nose dečake, ali opet to nije pravilo. Ja sam bila strašno ponosna na svoj stomak, a moja prijateljica koja je nosila dečaka, stalno ga je skrivala. Ali ni tu nema pravila. Ko će ga znati... volela bih devojčicu jer bi bile drugarice..a imam i puno garderobe, hihihihi. S druge strane, volela bih da vidim kakav je osećaj odgajati dečaka. Definitivno mi je jedino važno da je zdravo i samo zdravo.
 
Zaista verujem da itekako ima veze da li je devojcica ili decak sam time sta nam se jede ili ne jede. Meni je npr. paradajz sos bio "okidac" za povracanje. :lol:
Meso mi se bas jelo u jednom periodu, ja meso i inace volim. :)

hehe, bas cudno, jer su mi neki govorili da je verovatno decak cim mi se jede paradajz sos :confused:
a meso sam pocela malo normalnije da jedem tek skoro...ali i dalje kilavo
 
Nemora da znaci,ja meso ni pre trudnoce nisam nesto posebno volela,ali sad u trudnoci jedva mogu da ga progutam ,a ni sosove nesto narocito nevolim(sad),niti imam zelju za necim kiselim,jedino slatko mogu sad sto na pocetku je bilo nemoguce...mada mi je neki put plazma sa mlekom previse slatka...znaci po meni hrana koju jedemo nema presudni znacaj sta nosimo decka ili devojcicu,ma najbitnije je da je zivo i zdravo...
 
:)

..samo kratko o babskim prichama..
..kada sam bila trudna sa mojom velikom devojchicom,
nismo zeleli da nam kazu pol na UZ..
..komshiluk i rodbina su se bacili na detaljno prouchvanje mog stomaka,
zelje za hranom, ponashanja i slichno
sa otvorenom kladionicom na temu pola nashe bebe.. :)
..nosila sam visoko, pa su jedni bili 100% sigurni da nosim
dechaka, zato shto se sinovi nose "visoko, kod srca" :roll:
..jele su mi se bele semenke od bundeve, shto je takodje bio ziv "dokaz" za dechaka,
a nisam mogla da prodjem pored mekdonaldsa :rumenko:
mada za to nisu imali objashnjenje.. :roll: :lol:
..jedinu "ispravnu" :lol: prognozu je dala moja baba,
metodom skrivenog bacanja soli na glavu i pracenjem gde cu se prvo dotaknuti
na licu, po nosu (mushko) ili ustima (zensko) :hahaha:
..u drugoj trudnoci, takodje nismo zeleli da nam kazu pol,
pa je kladionica ponovo proradila.. :)
..ovog puta sam nosila jako nisko, par meseci sam pila i lekove
protiv kontrakcija zbog toga :( , shto je bio neoboriv "dokaz"
da cu roditi "upishulju" :roll:
..jele su mi se iste one semenke i u pola noci slala muza do drive-through mekdonaldsa :rumenko:
mada se ovog puta pojavila jedna struja koja je odgovorno i dokumentovano tvrdila
da se bele semenke jedu mamama koje nose devojchice, a ne dechake.. :hahaha:
..baba je opet bacala so i zakljuchila da je "dechak" 100%,
a neplanirano ranu potvrdu smo dobili kada nam je dr na jednom od UZ pregleda rekla:
"..hocete da znate pol, bash se lepo namestio, sve mu se vidi? " :roll:
 
Hvala bananice, baš smo u pravom "drugom stanju". Ja obožavam čokoladne bananice(štarkove), a sad je ne mogu ni okusiti.
Mnogo se radujem što ću biti letnja trudnica, haljinice, papuče i vesele boje, juupiiii.

ja moram da priznam jednu sokantnu stvar da bananice ne volim :rumenko:
ali mi se sad desava da, kad ih moj dragi jede, da uzmem po koju ...a to ranije nikad ne bih.
drugo stanje, definitivno :D
 
Za te bapske price, ja i dalje tvrdim da itekako imaju veze, stvar je samo u tome sto svako znakove tumaci na svoj nacin pa onda ispadne sasvim kontra, tipa jedni kazu da ti se semenke jedu ako je devojcica, a drugi ako je decak, ili da u jednom slucaju nosis nisko a u drugom visoko, oko cega se opet ne slazu. :thumbdown:
Sto se tice slatkog i kiselog, tu se svi slazu da je kiselo za decaka, a slatko za devojcicu, ali opet, trudnoca traje 9 meseci, i nama se cesto promeni ukus za hranu u tom periodu, znaci nista nije crno-belo. Naprimer, ja sada svako jutro jedem narandze, da nisam lenja da ih gulim, jela bih ih i u pola noci, a na pocetku sam sok od narandze koristila da bih lakse povratila, istina ziva, kad mi je tako muka da mislim da cu crci, a ne mogu da povratim, ja samo popijem dva gutljaja soka od narandze (vec u stavu priprema-pozor...) :lol: i onda trcim do WC-a (tri koraka), pre nego sto bude kasno.
A kako tek objasniti da sam svez paradajz celo vreme normalno jela, sada jedem i sos, a na pocetku sam od same pomisli na sos povracala. :think:
Lako, sada mi se normalizovala kolicina kiseline u zelucu, a pocetku mi je i najmanja kolicina (koja je, pretpostavljam, u sosu i soku vise koncentrovana) izazivala mucnine i povracanje. Stvari koje su mi definitivno najvise smetale su sok od narandze, paradajz sos i luk. Slatko u pocetku nisam mogla da smislim, a sad normalno jedem, ali, sto je cudno, uopste ne uzivam u slatkisima kao pre. :confused:
 
Meni se sinoć toliko otvorio apetit, da mi nećete verovati koliko sam pojela! :D
Sinoć smo otišli u piceriju i smazala sam sama onu veliku italijansku pirošku ne pitajte kako!
Moj dragi je uzeo neku srednju picu koja je nešto veća od one klasične mini, pa sad zamislite konobaricinu facu i poglede ostalih gostiju- ja sa onim čudom na tanjiru i on sav fin sa onom picom! :lol: Ma ludnica!
Ali od jutros stara priča. Pojela sam jabuku i povratila već nakon par minuta. Kafa mi užasno smrdi, podseća me na zapršku sa lukom :roll:
Nego gledala sam nešto za čajeve u trudnoći i našla sam nešto interesantno za vas u trećem tromesečju. Čaj od lista maline se preporučuje pred kraj trudnoće, jer opušta mišiće materice, olakšava porođaj i ublažava tegobe vezane za trudnoću. Sadrži dosta vitamina C i preporučuje se najviše 2 šoljice dnevno. :heart:
 
ali po jednu ili pola bananice pojedem svaku desetu priliku koju imam, a paradajz za koji kazu da predvidja decaka ne bih propustila ni za zivu glavu...

izgleda da je od svih metoda predvidjanja najpouzdanije ono babino bacanje soli u lice :D...samo, jel te to ona iznenadi ili ti najavi :eek:

od metoda najvise verujem u uz :D

:lol:
..pogodila baba oba puta, nema shta.. mada je imala 50:50 shanse.. :lol:
..inache, ne najavi ti nishta, samo ti prijavi rezultat..nije fora ako znash da gleda.. :lol:
 
:lol:
..pogodila baba oba puta, nema shta.. mada je imala 50:50 shanse.. :lol:
..inache, ne najavi ti nishta, samo ti prijavi rezultat..nije fora ako znash da gleda.. :lol:

pa tako i ja razmisljam...svi imaju 50% sanse da pogode, pa taman i lupili bezveze iz glave :D
mada baba jeste dokazala doslednost u pogadjanju...jednom moze biti sreca, dvaput je vec sistem...

ja mislim da bih se uhvatila za oci jer mi je ideja o upadanju soli u oci bolna cak i kad je zamisljam...ali ko zna...
 
Sto se tice babskih prica...ja sam bas cula da se decaci nose nisko...Meni je ranije bio nisko moj bebac-deckic...Jede mi se kiselo-poklapa se...
A to da su trudnice koje nose decake manje vesele je notorna glupost...Ja pokazujem svima svoj stomak i vesela sam, kao i moja drugarica i kuma koje isto nose decake...
poklopilo mi se i ono da se zena ne promeni kad nosi decaka u licu...Je sam samo stomak dobila, lice isto...
Prema babskim pricama trrebalo bi da rodim celavu bebu, jer nemam gorusicu...Bas da vidimo...

Inace, imam UZ sutra popodne.
 
Nego gledala sam nešto za čajeve u trudnoći i našla sam nešto interesantno za vas u trećem tromesečju. Čaj od lista maline se preporučuje pred kraj trudnoće, jer opušta mišiće materice, olakšava porođaj i ublažava tegobe vezane za trudnoću. Sadrži dosta vitamina C i preporučuje se najviše 2 šoljice dnevno. :heart:
:eek: :eek: :eek:
Sad sam se bas sokirala, samo mi nije jasno kako uspeju da pisu clanke koji su 100% oprecni u stavovima. :dash: Sve sto sam ja citala vezano za caj od maline (a procitala sam dosta) je da se u trudnoci ne pije ni pod razno jer izaziva kontrakcije.
Iz istog razloga se preporucuje nakon porodjaja, da bi se materica sto pre vratila u prvobitno stanje i da bi se krace krvarilo...
 
Sto se tice babskih prica...ja sam bas cula da se decaci nose nisko...Meni je ranije bio nisko moj bebac-deckic...Jede mi se kiselo-poklapa se...
A to da su trudnice koje nose decake manje vesele je notorna glupost...Ja pokazujem svima svoj stomak i vesela sam, kao i moja drugarica i kuma koje isto nose decake...
poklopilo mi se i ono da se zena ne promeni kad nosi decaka u licu...Je sam samo stomak dobila, lice isto...
Prema babskim pricama trrebalo bi da rodim celavu bebu, jer nemam gorusicu...Bas da vidimo...

Inace, imam UZ sutra popodne.
I ja sam oduvek slusala da se decaci nose nisko, meni se poklapa, za kiselo isto. Kazu da kad je decak trudnici uglavnom samo raste stomak, dok kad je devojcica goji se svuda, to mi je isto tacno. Ja isto nemam gorusicu, ali sam citala da ta "bapska" koja kaze da bebina kosica izaziva gorusicu nije tacna. E bas da vidimo Angi da li ce nam bebe biti celave. :P Javi kako je bilo na UZ, jeli osecas da je beba sad u drugacijem polozaju, ili je isto?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top