Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baki, cestitam!!!!!!!!!!!

Divno je cuti sva tvoja osjecanja, jer ja uopste ne mogu da zamislim kako ce sve to izgledati, taj dio sa osjecanjima.
Super sto je na kraju sve dobro proslo.

Puno srece i zdravlja u danima koji dolaze. Kako se zove sinak? Dojis li i kako ti ide?
 
Čestitam Baki! Blago tebi, i ti si sada sa svojim beberoncem.

Kada budeš imala vremena javi nam kako je protekao porođaj, ko te je porađao i kakvi su bili prema tebi. Pitam zato što razmišljam da se porodim u Višegradskoj ili u Gradskoj bolnici.
 
Pozdrav drustvo! prvo Cestitam Baki! iako sam nova na forumu culo se puno o tebi....:)
ja se vratih sa moje amnioc.... :(
nije bas da ne boli nista...no preziveli smo... odlezala koliko mi je doktor rekao i evo me u kancelariji opet u akciji.
 
Pozdrav svima
ja sam se porodila 05.10. u Visegradskoj, rodila prelepog decaka:p, dobila epidural , pre porodjaja sam zaglavila u bolnicu zbog visokog pritiska zato me nije bilo ovoliko. Kod kuce smo vec 4 dan, uhodavamo se, nije lako, al oboozavam ga, osvojio me na prvi pogled. Termin mi je bio 15.10. al onaj sluzavi cep mi je ispao sutradan po ostajanju u bolnici, i posle 12 dana lezanja dr. mi je stavila vaginaletu i tako je sve krenulo. Imam bebu tek 9 dana al svoj zivot ne mogu da zamislim vise bey njega
javljacu se kad god bude slob vremena ako neku nesto interesuje neka pita
Čestitam baki, i dobro došao dečko :smile:
congratulation_to_baby.jpg
 
mackice hvala na info! svaka informacija u tom pogledu je VEOMA cenjena! :)
jos nisam stigla do radosnice ali ti iskreno moram reci da jedva cekam da odem tamo i do ove nove robne kuce samo za bebe(na naselju)...kazu da ima svasta svasta svasta...da je veliko i jaaako zanimljivo.
jedno po podne moram sesti u autic i krenuti u obilazak malko...
 
mackice hvala na info! svaka informacija u tom pogledu je VEOMA cenjena! :)
jos nisam stigla do radosnice ali ti iskreno moram reci da jedva cekam da odem tamo i do ove nove robne kuce samo za bebe(na naselju)...kazu da ima svasta svasta svasta...da je veliko i jaaako zanimljivo.
jedno po podne moram sesti u autic i krenuti u obilazak malko...
ja nikako da ukapiram gde je ta Aksa. Mislila sam da je tamo gde je bio C market i ona robna kuća, ali nije; ono je još uvek prazno:?
 
Postovani ja sam od danas novi clan u porodici trudnica i ako mi dozvolite ja bih se malo druzila sa Vama. U 18 nedelji sam zasad mi sve ok ide jos uvek neznam pol bebe.Posto sam veci deo dana u kuci koristila bih to vreme da razmenjujem savete sa Vama.
Snezana
 
Hvala na dobrodoslici. Volela bih da se druzimo iskreno malo mi je dosadno kuci.Suprug mi radi cesto je na putovanjima sto u zemlji sto u inostranstvu,drugarice,kuma svi rade.Jedino mi komp pravi drustvo.Umesto zaludnih igrica bolje da se dopisujem sa "zivim" ljudima.Pitajte me sve ukoliko mogu da dam dobar savet bicu i vise nego srecna.
 
Dobro dosla Snezana81,lepo je videti nove trudnice:):)
Ja sam skoro celu trudnocu provela kraj racunara malo sam se kretala,tako da mi je ovaj formum dosta pomogao.Nadam se da ces lepo prekratiti vreme i ukoliko imas neka pitanja dobiti odgovore od bivsih trudnica onako od srca.
Pozdrav
 
Mackice, jako je jednostavno naci aksu ili kako su oni nazvali Baby Mega Store....kad ides od Mercura prema naselju predjes prugu i nastavis pravo dokle mozes. pre obaveznog skretanja u desno prema GRAS-u obradi paznju sa desne strane na veliku zgradu od granita. Ima sigurno 500m2 ako ne i vise.
Ako znas gde je Uradi Sam samo nastavi pravo nekih 200m.
 
dobrodosla snezana....:) iako sam relativno nova mogu ti reci da je ovaj forum extra...u nekim stvarima ni prijatelji, ni kumovi, ni muzevi ne mogu pomoci koliko pomognu i zabave drugarice sa foruma :)
sigurna sam da ce ti biti druziti se sa nama u ovim posebnim danima....
u kojoj si nedelji ?
 
Dobrodosla Snezana! Ovde ćeš saznati mnogo toga što nemaš koga da pitaš i moći da razmeniš svoja iskustva sa prošlim i budućim trudnicama.

Bila sam juče na UZ ali izašla pomalo razočarana. Još nisam saznala pol bebe jer je ponovo okrenula guzu. Beba je inače sve u redu ali po merenjima uvek kasni 5-6 dana tako da je moguće da mi je ovulacija nastupila kasnije a samim tim ću se kasnije i poroditi. Radili su mi ekspertni UZ i videli da je posteljica nisko usađena. Kažu da bi to moglo da se koriguje lekovima tako da sada pijem Gynipral a ako mi taj lek izazove aritmiju i drhtavicu onda i Verapamil. Drugarice su mi iz iskustva rekle da sada moram malo više da odmaram, da se ne saginjem i ne dižem ništa teško. Meni je to malo teško da ispoštujem, naročito da se odreknem šetnji. Doktori mi nisu ništa rekli. Sada sam malo u strahu zbog svega i ne bih volela da imam te drhtavice i aritmije. Čitala sam da sa porastom materice i njenim podizanjem podiže se i posteljica a ako se to ne desi onda moram na carski.Da li je neko od vas imao spuštenu posteljicu i neke komplikacije zbog toga?
 
tamara kod mene je bio slican slucaj, ali ja sam vec u petom mjesecu bila otvorena skoro dva prsta

pila sam iste lijekove i morala sam da mirujem
ipak nisam mogla da nista ne radim pa sam za nedelju dana zavrsila u bolnici na odrzavanju jer su rekli da cu se najvjerovatnije poroditi..

nemoj se plasiti bolje ispostuj to za mirovanje ja nisam imala nikog ni da mi opegla ni skuva ni usisa pa sam sve radila sama

vjeruj mi miruj kod kuce ti je najljepse okruZena ljudima koje volis i koji tebe vole, uz tv radio hranu koju volis udoban krevet...

zato ne naprezi se i bice sve ok

ja sam izasla iz bolnice sa 7 punih mjeseci i cak sam presla termin ali sam zato vecinu vremena provela lezeci, nisam smjela ni autom da se vozim osim kod doktora...:-(
 
Tamara, ne verujem da moras bas toliko da mirujes; sto rece alexis1 - ona je bila otvorena malo. ti nisi? To zahteva mirovanje. A ako ti doktori nisu nista rekli, pitaj jos jednom.
I meni bebica kasni 5-6 dana u odnosu na prosek, ali to je ok, ne znaci da je zaostala, nego da je sitnija (samo je velicina u pitanju). Meni to odgovara, jer i sama sam sicusna, pa bih morala na carski sa krupnom bebom.
U petak sam bila kod doktorke. Nisam ni ja saznala pol. Bilo je prosto smesno, imam najludju bebu bebu na svetu. Pregled je trajao oko 45 minuta i svi smo vrebali kad ce da se pokaze, ali nije vredelo: bebili prvo prekrsti noge (i uglavnom su bile prekrstene), pa stavi rucicu preko genitalija (i posle je nije sklanjao), pa onda okrene glavicu gore, pa guzu... Sve u svenu - nije bilo sanse! :lol:
 
Tamaraa i ostale cure nemojte se sekirati ako beba ne napreduje prema njihovim prosecima...
Moj Strahinja je vazda bio ispred 2 nedelje po kilazi svaki put a rodio se sa 4050gr,nista mnogo ranije 7 dana isla sam na carski a nisam bila ni otvorena niti mi puko vodenjak.
A sto se tice pola saznacete na vreme a zamisli tek iznenadjenje kako je to lepo.
Sto se tice terapije i mirovanja ispostuje,a i bez terapije treba odmarati i nikako cimati i dizati tesko,neka neko drugi to radi umestoVas.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top