Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
to mi zvuci puno bolje nego da me bockaju u stomak.da zakazem preko doma zdravlja za ekspertni uz nema sanse...treba da se najavis min. 1mesec unapred...ali i ako moram da platim privatan ekspertni a ne moram da se bockam - puno bolja varijanta! ne uporediva!!!!!!!!!
zakazacu uz za ponedeljak a triple ne mora da se zakazuje...samo odem da vadim krv kod privatnika i to je to....
ja sam inace iz novog sada.... :) poradjam se u ns....u betaniji( u ns nemas izbora ili betanija ili nista)...kad dodje vreme do toga..
 
Samo amniocenteza daje pravi rezultat, po pitanju ranog otkrivanja Daunovog sindroma. Uradila sam je i uvek bih.
Testovi su statisticke metode, kolika je verovatnoca da majka koja ima toliko god. i ostale parametre, rodi dete sa DS.

Ekspertski UZ i skrining na DS/amniocenteza su dve potpuno odvojene stvari.
 
A gde vodiš trudnoću kad ti ništa ne govore na vreme? I zašto radiš ekspertni UZ? Meni je moj ginekolog to prvi put zakazao za 2 nedelje a do sada ga nisam radila.
Moja drugarica koja ide kod privatnog ginekologa nije radila ni jedan test, niti ekspertni UZ a ima godina kao ja, 29. Njoj je ginekolog rekao da se sve vidi na UZ. E pa ti sad budi pametan pa odluči koga da poslušaš, kad ni oni nemaju pojma.
 
Ako je nekom od koristi, ekspertski UZ se radi negde pri sredini trudnoce, ne secam se tacne nedelje, i radi se samo jednom. Ekspertski je jer ga tumaci i radi ekspert za ultrazvuk, koji zna da prepozna anomalije, a dobija se vrlo detaljan nalaz na kome su parametri o velicini ploda u toj nedelji.

Sto se genetskih poremecaja tice, tacno je da postoje parametri koji se vide na Uz (debljina vratnog nabora, duzina butne kosti i postojanje nosne kosti) ali samo i jedino amniocenteza daje pravi rezultat.

Radila sam Ac jer sam se porodila sa punih 35 godina, nisam ekspert, samo pisem svoje iskustvo. A imala sam koga da pitam da mi objasni sve sto me je zanimalo u trudnoci, i ne mogu reci ni za jednog dr da nema pojma.
 
ovaj forum i jeste ovde da bi se trudnice razmenile razna iskustva. ne verujem da je iko od nas ginekolog ovde nego jednostavno zene u istom " drugom stanju" koje se pomazu jedna drugoj... iskreno da ti kazem, SANJA, ovaj forum mi je pomogao jakoooo do sad...ima toliko stvari koje sam saznala od drugih devojaka a na koje me ni jedan lekar nije uputio. Lekari nemaju toliko vremena da nas upute na sve...bas zato sam se i odlucila da se upisem na ovaj forum i da umesto 1 lekara imam 2i drzavno i privatno. tako da kad jedan zaboravi da mi nesto kaze tu je uvek drugi..ti si imala puno srece da naidjes na pravog koji moze sve da ti objasni. iskreno receno ja mogu da zahvalim internetu, forumu i mojoj znatizelji za vise informacija do sada. zalosno je to sto se javno zna da u porodilistu moras da imas vezu. zalosno je sto ta veza ima svoj cenovnik (tajno javni) i sto svi lekari okolo znaju to a niko ne prijavljuje... to je zalosno! i kad znas to a nemas nameru da platis nekog ekstra, zato sto radi samo svoj posao, onda krenes da sumljas i da se okreces nekim drugim izvorima informacija.

inace, ekspertni ultrazvuk se radi u 12 nedelji, pa u 20 nedelji....ne samo jednom.
 
Ćao devojke! Vidim da nikog nije bilo preko vikenda, pretpostavljam da se javljate sa posla kao i ja.
Meni je moj ginekolog rekao da se ekspertni UZ radi valjda između 22 i 26 nedelje i mi smo se dogovorile da ja dođem kada budem u 24 nedelji. Pošto idem privatno zanima me koliko to košta, pretpostavljam da nije ista cena kao i za običan UZ?

I slažem se da doktori mnogo toga ne kažu trudnicama što bi trebalo. Meni se to desilo sa ginekologom u Domu Zdravlja i zato idem paralelno i kod privatnog.
 
UZ eksperti je skuplji od obicnog Uz. U zavisnosti gde ides cene variraju. Moze da kosta od 3.000 pa do 7.000 u zavisnosti od privatnika i njegovog apetita.
Licno bih ti preporucila da ides u drzavnu ustanovu. Cena je 0 i to sasvim dobro odrade.
Ako imas vremena zovi odmah da bi ti zakazali za 24 nedelju.
 
@jugogirl nemoj da se sekiras amnio...je sasvim normalna analiza,nije strasna ni opasna...
Ne treba praviti paniku samo sto kaze Sanja razmisljaj da je to jedino 100 % tacno,sve ostalo je matematicka kominatorika velikih brojeva.
Ja sam isto radila amnio..zbog godina 37....
 
Pa oni nisu normalni sa cenama. Ajde još mi je nekako i ok da za UZ dam 1700 + pregled 500 ali za ekspertski je baš previše. Ne znam koliko je kod mene, moraću da proverim.

Jugogirl samo opušteno. Nisi ni prva ni poslednja koja ide na amniocentezu. Biće sve u redu a ti ćeš posle toga biti mirnija kad budeš znala da je sa bebom sve u redu.
 
'Fala vam devojke za podrsku...jako sam se uplasila. pogotovo zato sto svuda pise da je risk very low...a ja ipak moram na amnioc.
veceras imam zakazano sa geneticarom...:(
vec mi je preko telefona rekao da cu morati na amnio...
sta ti rade na amnio...i jel istina da treba da se lezi posle 4 dana i da je u stvari posle strasno....
da amnio i nije tako strasna ali da su sledeci dani uzasni?!
 
Jao nemoj da slusas te gluposti.
Evo ja sam radila amnio..privatno..nije bilo mesta u drzavnoj...( a i nebi iskreno) nego ovako polse amnio.. sam odlezala kod njih na klinici 45 min. i nakon toga otisla kuci,nista sasvim normalno u toku dana kasnije i sutradan uz malo vise odmora no obicno,ali ne lezanja non stop u krevetu. Nije nista strasno ni za vreme ni posle amnio...
Jeste onaj period dok cekas rezultate...neizvesnost ali pozitvno razmisljas i bavis se nekim stvarima da ti dani brze prodju
 
Da, u drzavnom se ceka 4 nedelje od dana vadjenja amnionske tecnosti. Stvar je rutinska, samo zena koja nije radila AC moze da kaze da je uazsno tesko i slicno... nikakav bauk, nista strasno, a svakoj trudnici se moze desiti i pred kraj trudnoce da radi amniocentezu, ovaj put ne zbog genetike vec je to jedini pouzdan nacin da se iz amnionske tecnosi utvrdi zrelost bebbe za aerobno disanje, tj. rodjenje.
 
vidis, na kraju krajeva mozda bi morala da je radim..ja ne znam ni tacan datum zaceca jel nisam vodila uopste racuna o menstruaciji tako da je i do sadasnja procena "od prilike" ...na kraju krajeva mozda je ovako i najbolje.
hvala vam puno devojke
 
E sad da ja okrenem pricu ka malo trivijalnijem terenu :)
Kupila sam super trudnicke farmerke :) Izgledaju potpuno isto kao obicne (plitke) farmerke, ali imaju dodatak za stomak od nekog elasticnog materijala i imaju lastis koji se podesava, pa mogu dugo da se nose. Udobne su jako i lepo stoje, a uz njih moze da se nosi bilo koja netrudnicka bluza ili sta god. Bas mi se svidjaju. A skroz sam pesimisticno krenula u tu prodavnicu (Dendy, kod Vuka, preko puta omiljene mi kafane :) ). Pa eto da znate... I da, kostaju oko 2500 din.
 
zakazana amnio za 11.10 u drzavnoj.... celu noc nisam spavala... moram samo sebe da ubedim da se smirim da to nije nista...ne znam da li ce biti gore cekanje na same vadjenje plodove vode ili na rezultate. Sanja bila si u pravu...3-4 nedelje je cekanje na rezultate ... u slucaju da nesto nije kako treba zovu ranije.
 
E sad da ja okrenem pricu ka malo trivijalnijem terenu :)
Kupila sam super trudnicke farmerke :) Izgledaju potpuno isto kao obicne (plitke) farmerke, ali imaju dodatak za stomak od nekog elasticnog materijala i imaju lastis koji se podesava, pa mogu dugo da se nose. Udobne su jako i lepo stoje, a uz njih moze da se nosi bilo koja netrudnicka bluza ili sta god. Bas mi se svidjaju. A skroz sam pesimisticno krenula u tu prodavnicu (Dendy, kod Vuka, preko puta omiljene mi kafane :) ). Pa eto da znate... I da, kostaju oko 2500 din.

Super, svratiću da vidim kad budem imala vremena. A gde je to kod Vuka, u Bulevaru ili Ruzveltovoj? Ja još uvek mogu da uđem u stare farmerke, ali juče sam probala da obučem pantalone koje sam nosila prošle zime i koje su ekstra uske i nema šanse. Pitam se da li ću ikada ponovo ući u njih. Iako se uopšte nisam puno ugojila to mi sada izgleda nemoguće.
 
blago vama u bg-u...mi u novom sadu imamo jedan butik za trudnice i punije dame...verujte mi da je smean(ili veoma tuzan) izbor garderobe za trudnice...ne znam sta oni misle o trudnicama...da smo babe ili odjednom apsolutno izgubile ukus za oblacenje?!?!
 
Ja sam sad u 11.nedelji i bila sam kod lekara 2 puta i sad idem da odnesem rezultate krvi.Jel to dovoljno?Citam ovde svi pominju preglede ali nemogu da ocenim koliko puta ste isle.
Naravno ako sve bude ok necu ici cesto.Jedna mama mi je rekla da ako je sa trudnocom sve u redu ultra zvuk se radi 3-4puta.Mislim da je to dovoljno.
Sad kad budem isla kod doce pitacu ga koliko cesto treba da dolazim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top