Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje,
mislim da sve treba izgurati do kraja u zivotu i ne isetati iz ordinacije pre nego sto dobijete odgovor koji ste zatrazili. Ta doktorka (a sramotno je nazvati je tako jer je ona sramota za svoju plemenitu profesiju) je bila duzna da vas ohrabri i objasni sve sto bi vas potencijalno interesovalo. Nad njom stoji neko kome bi ona morala da odgovara za tako neprofesionalno ponasanje, zato predlazem da uvek nacinite mali napor i zapamtite ime i prezime onoga sa kime komunicirate.
Nemojte biti zrtve, posebno u ovom vremenu u kome zivimo.
Ovo je bila dobra lekcija za Baki. Kad se beba rodi, opet ce se susretati sa idiotima po ordinacijama, dakle, borite se za svoju decu i sa sebe, jer to mozete samo vi.
Dakle, nije ok da su doktori drski, nije ok da je bilo ko drzak. Ok je da proba, a na vama je da li cete mu dozvoliti da se tako prema vama ponasa.
 
@Ultima Forsan
bila sam zatecena, jer nisam ni molila ni potencirala da mi ta dr. procita nalaz, vec sestra koja tu radi je kulturno usla u ordinaciju, ja sacekala u cekaonici, sestra me pozvala da udjem...nekome diploma ne donosi ni kulturu ni vaspitanje...

Nisam bila mirna, i popodne odem do moje dr. , ispricam joj, ona kaze ovde se uopste ne vidi da je beba silentna, pita da li su mi CTG radili dok sam lezala na ledjima, kazem da, ona kaze da se CTG radi dok je zena na boku, rekla mi da se vide kontrakcije, pregledala me i vidi da beba glavom gura dole, da je spremna da izadje i u narednih nedelju, dve se moze ocekivati porodjaj sto je pre termina...Muz i ja brzo poceli sve da spremamo po kuci kad smo dosli tj. on ja ne mogu...ja sam samo jos nesto ubacila u torbu za bolnicu...
Eto...udavih vas...
 
Pa da, ja sam nova samo na forumu :) Citala sam i pre sta ste pisale, ali nikako nisam imala sta da pitam, imam super dr koja mi uvek razjasni sve sto bi moglo i da mi padne na pamet do sledeceg susreta. Ali bas me briga, 'ocu da caskam s vama :)
 
:) jeste prva trudnoca. Imam 24 godine.
Ne znam jos pol, bila sam proslog petka na ultrazvuku (obicnom) i dr mi je rekla da bi jos bilo neodgovorno tvrditi da je decak/devojcica iako su svi organi formirani, bas mi je pokazala u jednom polozaju kako izgleda kao da je musko, kad ono - pupcana vrpca! :) Reci ce mi sledeci put. A ja jedva cekam da saznam, ne zato sto bih vise volela jedno ili drugo, nego zato sto jedva cekam da upoznam svoje dete, a mora se priznati da je pol vrlo vazna stavka u necijem identitetu :)
 
Dobro dosle trudnice!
Zelim vam laku i lepu trudnocu!
Ja sutra idem na razgovor u Visegradsku, beba me pritiska bas onako nisko, malo me povremeno nesto probode...ne znam sta bih vam rekla ...bas me neka frka spopala...
 
Hvala, Baki. Jesi li odlucila kod koga ces se poroditi?
I, iz pozicije jedne (jos uvek) neiskusne, ali nadasve intuitivne osobe - meni sve sto si pisala u prethodnim postovima zvuci bas onako kako treba da bude (ne mislim na susret sa onom dr idiotkinjom) i, ako beba izadje malo ranije, to ce biti zato sto je spremna i nestrpljiva da upozna svet! A koliko znam, svim trudnicama je tesko poslednjeg meseca, ali svaka ima sopstveni dozivljaj svega toga. Izdrzi jos malo, budi jaka, uskoro stize nagrada, najlepsa na svetu :)
 
Molly Bloom
ma nemam pojma kod koga cu...Nedavno sam direktno pitala moju dr.ginekologa iz DZ koja mi vodi trudnocu koju vezu da trazim za porodiliste, jel to akuser il babica...Ona mi oddgovorila Sta ce vam veza, vi se morate poroditi te morate, i porodice vas onaj koji bude bio tu, onaj cija je smena...Al posto planirate epidural vazan vam je anesteziolog....Sutra idemo na razgovor sa nekim dr. valjda je anesteziolog (mm je pricao sa njim), nosim sve papire koje imam, idem da se raspitam za epidural i nemam pojma kako to sad ide da li ce me neko pregledati il ne...videcemo, pa javljam...Ako me ne ostave...Jao kako mije frka od svega jer ja ne podnosim bonice...
 
Baki i ja mrzim bolnice i nikad nisam bila u njima, i pitam se kako ću izdržati. Svaku od nas će uhvatiti frka pred odlazak u bolnicu ali nazad nema. Beba mora da izađe. Pre par godina sam sanjala da sam trudna i pred porođajem. Voze me po bolnici a ja dozivam moju mamu i kažem da neću da se porodim. Tada sam bila srećna što sam se probudila i što je to bio samo san, ali jednog dana svaka od nas mora da se suoči sa tim. Ne razmišljaj o tome već o onom što te čeka kad se vratiš kući sa svojom bebicom.

Dobodošla Majla! Eto nama još novih trudnica. Pa predstavi nam se i ti.
 
Evo i ja da se javim, nema nikakvih novosti ili promjena, dobro se osjecam. Sinoc sam kupila prve trudnicke pantalone. Bas mi je bilo cudno da se vidim u njima i jos ne mogu da se zamislim sa velikim stomakom. Ja, inace, planiram da radim sve do polovine januara (termin je polovina februara), naravno, ako beba i ja budemo dobro. Ne znam da li je to pametno, ali posto je posao kancelarijski i nema nikakvih stresova (osim kada prevodim usmeno :shock: :shock: ), mislim da cu moci.

Baki, misli na to da ce sve brzo proci i da ces sve probleme i neprijatnosti brzo zaboraviti. Jedva cekamo radosne vijesti!
 
Danas je izgleda dan za prijem novih trudnica. Baš lepo što nas sada ima više.

Rosarium, već si kupila trudničke pantalone? Ja se još uvek provlačim u farmerkama ali ne još dugo, i kupila sam pantalone dva broja veće. Dragi me zezao da ću ih nostiti dve nedelje. Ja kupujem helanke i duže tunike, ne mogu sebe da zamislim u trudničkim pantalonama. A za kasnije videću šta ću.
I dalje sa nestrpljenjem čekam da se ova moja bebica javi. Izgleda da stalno spava, mada je na UZ bila baš nemirna.

Mislila sam da stavimo slike svojih stomačića, ja hoću samo kada se budem slikala. Pa devojke izvolite.
 
Super sto imamo nove trudnice:):) Dobro dosle.
Baki nemoj da se nerviras,a to ostajanje u bolnici pa znas da sam ja otisla na ctg i da su me zadrzali,doduse porodili su me za 2 dana na carski,da nedavim i ne ponavljam se ja nisam bila nista otvorena pre toga a beba je bila zrela za porodjaj:):):
A sto se toce pantalona ja sam dosta dugo nosila ( broj vece) levisove tregerice,kasnije trenerke ,i na kraju haljine kupljene u St Georgu,taka je letos bila moda:):):)
A super je sto su buduce mame mlade :):)
 
Ja sliku svog stomaka ne stavljam!!! Suvise je velik :p


Sto se tice pantalona, necu ih jos nositi, ali sam morala da ih uzmem za kasnije, jer je ovdje (u PG) tako tesko naci trudnicku garderobu, a tamo gdje se prodaje, koriste tu cinjenicu, pa nenormalno nabudžuju cijene, sram ih bilo :( tako da juce, kad naidjoh na nesto jeftiniju varijantu, ugrabih i kupih. (Izgleda da je, sto se tice odjece, lakse biti trudnica ljeti nego zimi.) Mada, iskreno, ako se trend rastenja stomaka ovako nastavi, jos jedno 2 nedjelje i trudnicka garderobo, here I come.

Uzgred, u Mamma mia, gdje se prodaje ova skupa odjeca za trudnice, stvari su im tako ruzne, neka to svi znaju. Ua!
 
rosarium_7:
Ja sliku svog stomaka ne stavljam!!! Suvise je velik :p

Sto se tice pantalona, necu ih jos nositi, ali sam morala da ih uzmem za kasnije, jer je ovdje (u PG) tako tesko naci trudnicku garderobu, a tamo gdje se prodaje, koriste tu cinjenicu, pa nenormalno nabudžuju cijene, sram ih bilo :( tako da juce, kad naidjoh na nesto jeftiniju varijantu, ugrabih i kupih. (Izgleda da je, sto se tice odjece, lakse biti trudnica ljeti nego zimi.) Mada, iskreno, ako se trend rastenja stomaka ovako nastavi, jos jedno 2 nedjelje i trudnicka garderobo, here I come.QUOTE]

Što si takva, daj da ti vidimo stomačić.
Pa ja izgledam kao da sam se užasno ugojila u struku i nabacila stomak a sve ostalo je na svom mestu sem naravno grudi. Više bih volela da se neširim tako nego da samo dobijam na stomaku. Kažu da je tako kad nosiš devojčicu.

A to što kažeš da hoćeš na vreme da se snabdeš trudničkom garderobom, to sam i ja radila, odnosno raspitivala se za neke trudničke pantalone i pitala da li postoje čarape za trudnice (šta ću kad ne znam) ali su komentari uvek bili: Pa jel to za tebe, ili šta će ti, tebi to još ne treba. Kao da sve treba da ostavim za poslednji trenutak pa da sa velikim stomakom lutam gradom i tražim šta ću da obučem.
I mnogo je lakše za oblačenje biti trudnica leti nego zimi.
 
Ma ne, kad se širiš u struku, kukovima onda je devojčica a kad dobijaš samo stomak onda je dečak. Proveri ti to, možda su pogrešili a evo i zašto ti to kažem:
Moja kozmetičarka ima dve ćerkice i sada je treći put trudna (inače je možda godinu dana starija od mene). U 6. mesecu su joj rekli da nosi devojčicu i to je išla na preglede u Višegradsku, da bi joj sada kada je ušla u deveti mesec rekli da je ipak dečak. Češće se dešava da je obrnuto, od pupčane vrpce misle da je piša.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top