Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima da žarimo i palimo :p
Mislim da treba pronaći zlatnu sredinu, tj. čitaj sve što ti se čini korisnim, a kada naiđeš na neke strašne stvari, samo zaobiđi. Ja sam dosad čula toliko strašnih stvari, da bi bilo najbolje da me sad lupe po glavi i onesvijeste sve do posle porođaja kad bih se dala prepustiti razmišljanju (kakva konstrukcija :p )
 
rosarium_7:
Ima da žarimo i palimo :p
Mislim da treba pronaći zlatnu sredinu, tj. čitaj sve što ti se čini korisnim, a kada naiđeš na neke strašne stvari, samo zaobiđi. Ja sam dosad čula toliko strašnih stvari, da bi bilo najbolje da me sad lupe po glavi i onesvijeste sve do posle porođaja kad bih se dala prepustiti razmišljanju (kakva konstrukcija :p )

Cure nista se ne opteresujte,a ruzne price gledajte da necujete.
Evo mojih svezih iskustava za bolnicu treba krvna grupa na prezime koje je i u LK i zdravstvenoj.Znaci obavezno poneti i licnu kartu.
U Beogradu u 29 U Gradskom Zavodu se vadi krv na hepatitis.Ne ceka se u redu kad udjete u zgradu uz stepenice i odmah levo u ordinaciju.Rezultati su za 2-3 dana.To se nosi u bolnicu kao i brsevi koje vadis kod svog ginekologa.
 
 
Rosarium jesi počela da osećaš bebine pokrete? Mene je još pre nedelju dana doktorka pitala da li osećam a ja još uvek ništa. Nestrpljiva sam a i počinje to da me brine, jer sutra ulazim u 20 nedelju i tačno sam na polovini.
 
Tamara, ja bih se zaklela da jesam :) Prije neko vece osjetila sam nesto sto nije licilo na uobicajeno krcanje crijeva, u stvari nije licilo ni nasta sto se obicno dogadja u stomaku. Izgledalo je kao neka ribica koja je plivala po stomaku. Od tada nista. A inace sam procitala da nije nista strasno ako se pokreti ne osjete do 22. nedjelje, a nije za uzbunu ako ih ni posle toga ne osjetis, samo treba provjeriti kod doktora, tako da nemoj da brines.
Meni je inace stomak bas porastao, nekih dana je veci, nekih manji, i citav predio je tako zategnut, kao da radim trbusnjake, tako da se moram redovno mazati, inace sve popuca.
 
tamara1:
Baki, kad je termin?

15.10. je termin :razz:

odem danas kako mi rekla ginekolog , da dam stolicu i cervikalni bris u Zavodu u 29.om
Prvo nemojte nositi stolicu u onim flasicama za mokracu, ja ponela u tome jer smatram kupila u apoteci, sterilno je, pa sam tamo morala u wcu da prebacujem u njihove bocice :-?
sreca ima sapun, papir, voda tako da ima uslova za "prebacivanje"
onda cervikalni bris se radi u DzVasingotona 17 na I spratu... Ja ne bih znala kakav je to bris da mi zene sa Foruma nisu rekle...Samo uzme bris za grlica (to traje sekund) i kaze Bacite papir za sobom, ja gledam kad sam ustala sa rasklimatanog stola koji je stariji od moje babe Koji papir, pipam, pa rekoh Ovde nema papira, a ona kaze Pa nisi ga stavila Ja :-o :shock: Otkud znam da treba da ga stavim, jel ja vadim cervikalni bris svaki dan?Znaci trudnicu Niko ne uputi...
A tamo u Zavodu me pitaju gde mi je uput za vadjenje krvi na zuticu jer svaka trudnica mora da ima taj nalaz za porodiliste , ja kazem da mi dr nije dala, pa posle svih tih aktivnosti kod njih , ja u moj D zdravlja po uput a sestra kaze A oni i to rade :-o ...Dobijem ga za 2 minuta...
Mnogo je lepo biti trudnica u Srbiji
A i da pohvalim jednog bradatog iz Zavoda, kad me video sa stomakom i papirima da se sa portirom konsultujem gde cu i sta cu, on pridje pita sta treba i kaze Idite na salter jer trudnice idu preko reda...Predusretljiv covek...
 
Hvala cure u Strahinjino ime:):):)

Ja cu vise visiti na Savetima za bebe jer me svasta nesto interesuje,a shvatila sam da praksa nema mnogo veze sa literaturom....tako da drage mame hvala na svim savetima
 
Ja sam trenutno fuj, jer sam prvi put jutros radila CTG i kad me sestra odvela nekoj dr- ginekologu (prvi put je vidim)da mi to "procita" ova je samo onako lenjo pogledala papir i rekla nekoj u belom mantilu sto je sedela sa njom Beba je silentna, pa se obrati sestri i kaze Neka uradii jos jedan CTG do petka...Ja onako bojazljivo pitam Sta znaci silentna? Dr me pogleda i kaze drsko Uradite jos jedan CTG do petka, sestra i ja krenemo da izadjemo a dr. komentarise iza nasih ledja Danas svako hoce da uci medicinu...Ja zastanem i kazem Necu da je ucim samo me interesuje nalaz...Pitam sestru da li to znaci da je beba mnogo mirna jer znam da na engleskom Silent znaci tisina, sestra me smiri i kaze Sve je u redu, samo je beba verovatno spavala, ne sekiraj se...
Sve je to valjda ok, samo sto lekari umeju da budu mnogo drski...Hvala bogu ima ih i super da ne mozes poverovati!
Izvinite na duzini....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top