Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam se porodila u Beogradu to te verovatno interesuje, mada kako citam iskustva su nam slicna. Ja sam znala sta me ceka sa osobljem jer mi je to drugi porodjaj i bas sam bila naoruzana i spremna da se bunim, ali nisam mogla da se sastavim posle porodjaja samo mi se plakalo tako sam bila nesto nemocna, jedva sam cekala da izadjemo iz bolnice da dodjem svojoj kuci, svojoj mami :), da se okupam ko covek.... BAs sam bila depresivna i placljiva. Sve je to proslo cim sam izasla. Uzasno me je nervirala ta njihova bahatost, kao da se nijedna nikada nije porodila.
 
Potpuno te razumem sta pricas, mogu da zamislim situaciju iako ja jos nisam prosla kroz to. Problem je u tome sto te sestre na sve porodilje gledaju ko na razmazene, histericne zene a vremenom i one i lekari oguglaju na svoj posao tako da ih boli d... otaljavaju svaku od nas i jednostavno kako ti je sudjeno tako ces i proci sa njima.
Bas me hvata strah zbog skorog usreta sa njima
 
E zato je bitno da pokupis sve sto znas i da sa tim krenes u bolnicu. Moj sinko nije znao lepo da uhvati, ja nisam znala lepo da ga dojim tako da smo se mucili i on i ja, ja placem, on zaspi jadan gladan i izmucen. Molila sam da mi daju vremena da pokusavam stalno, one udju vide da on to bas ne ume a ni ja sa njim, i odnesu ga. Ludela sam, plakala ko kisa svaki dan. Odem do box-a da vidim bebana i odnesem mleko, one skoce "pa sta je sad opet, pa nije vreme za podoj, pa malopre ste bili..." E onda sam nazvala tetku koja radi u toj istoj bolnici, i koju nisam htela da cimam, i istog popodneva ulazi extra ljubazna, mlada, lepa sestrica i kaze "Dosla sam da vas naucim da dojite bebu i odavde ne smem da izadjem dok ne naucite. Po nalogu M...." Znaci sve se moze. Srecom sve brzo prodje, kuci je mnogo lakse.
 
tamara1:
Ja sam čula da kad se porađaš sa epiduralom onda nemaš osećaj u donjem delu tela pa nemaš osećaj ni kako i koliko da se napinješ i možeš da povrediš bebu. Opet drugi kažu da to nije tačno i da samo ne osećaš bol. Najbolje je razgovarati sa više ginekologa jer čini mi se da ni oni nemaju svi isto mišljenje. Ni ja se još nisam odlučila, ima još vremena.

Samo da vam kažem da sam podigla rezultate triple testa i da su dobri, tako da guramo dalje. Bila sam i na UZ i vodila dragog. Tata se oduševio koliko je beba živahna. Beba je dobro i svaki put se iznenadim koliko je porasla. Jedino sam se razočarala što mi nije rekla pol bebe, kaže da je još rano a ja u 18 nedelji.

Polako...reci ce ti i pol deteta....Drago mi je sto ti je tripl test dobar....imas sad i onaj 4D ultrazvuk.....mislim da bi se tek tu odusevila....
Pozdrav!!!!
 
Razbaruseno pile:
Ni meni to nije jasno, znam da u Nemackoj retko koja zena se poradja prirodnim putem, vec se radi carski rez, i kad ga rade rade ga kao ljudi veoma mali rezic povishe bikini zone, a kod nas shto veci to bolji - a mozda se neshto i na tom nivou promenilo.
Jeste...kod nas se jedino promenilo da te poradjaju ``carski``,samo ako postoji neki problem....Mislim da smo samo mi zaostali u svetu po tom pitanju.
Ja tek treba da idem na ultrazvuk.....Bila bih odusevljena da budu blizancici.....Ma neka bude zivo i zdravo i normalno....a da li je musko ili zensko.....neka Bog odredi!
 
E cure najbitinije da podjete mirne i naouruzate se kao sto kaze 7sins celicnim zivcima trebace vam.
Samo polako.Obavezno ponesite nekoliko pakovanja mrezastih ulozaka,ja sam kupila u bolnici i mrezaste gace i bas su mi prijale,duboke su i ne smetaju rani ( ovo za one sa carskim) za prirodni porodja ne znam da li trebaju.Rana boli kao svaka,sada bas i vreme je nekakakvo bljak pa malo vise,ali nista strasno ono strasno pregrmis tamo.Malo imam problema da regulisem normalnu stolicu ali kazu to je normalno.
Znaci nosite:
1.Uloske
2.Pribor za licnu higijenu,najlakse je imati tecni sapun ili prati ruke sa kupkom za tusiranje
3.Spavacice ( oni daju ali ih ne menjaju)
4.Plasticne case
5.TOALET PAPIR
6.MOBILNI I PUNJAC
7.Papuce za tusiranje neke sto kaze Sanja najobicnije plasticne
TO JE ONO NAJBITNIJE .
E sada ja sam ponela i bade mantil vise mi je smetao nego koristio,bilo je toplo ....
 
ja ne znam kako cu biti mirna jer vec imam frku a od pre nek dan napade plača..:(

Sneyac
mislim da te mreyaste gacice trebaju i za prirodan porodjaj, koliko komada kupiti, posto su, jesu li ya jednokratnu upotrebu
moyda spisku dodati neki peskir i carape
sto se tice tvoje rane svi kayu da je bolje kad je ovakvo vreme tj malo niya temperatura nego zamisli u sred leta da imas ranu na 40 stepeni
 
rosarium_7:
Tamara, toliko sam puta promijenila kupaci, da je to bilo smijesno, jedina aktivnost na plazi, ja idem u svlacionicu i izlazim u drugom kupacem. Ali je moguce da je more bilo hladnije par stepeni nego sto mi je prijalo i mozda je zbog toga. Inace, sto se tice cajeva, znam za brusnicu, a znam i za jedan koji je malo egzotican, tzv. caj od ljuski od (divljeg) ljesnika, koji je isproban i strava je koliko je dobar za mokracne puteve i uopste sve "donje" organe, ali kada pitam svog doktora da mi kaze sta smijem, a sta ne smijem, on mi uvijek kaze da se opustim i da uzivam?!

Sto se tice ljubaznosti medicinskog osoblja, pa to je legendarno. Evo posljednjeg primjera: bas u petak, kad sam bila u hitnoj, lezim ja u bolovima na krevetu, prilazi mi doktor i kaze vrlo osorno: Sta tako disete, molim vas prestanite, a uz to vec zna da me strasno boli i da sam trudnica :???:, a onda cekam sestru 15 minuta da me prikljuci na infuziju, ne zato sto ima pacijenata, vec zato sto nekome posmatra buducnost u solji kafe......

Mislim da brusnica nije preporucljiva jer moze da izazove krvarenje.
 
I ja mislim to isto za brusnicu.
Pa rana boli na svaku promenu vremena mislim da je to Sneza mislila. Da i peskir za tusiranje i ruke i lice, carapice, mada je u bolnicama uglavnom toplo. Par pelena pamucnih i neki peskir extra mekan za bebu :), ja sam pamucne pelene koristila za grudi, mleko je curelo kao ludo. I najvaznije PUMPICU za izmuzavanje mleka, molim vas nemojte to zaboraviti, ja preporucujem AVENT, to je nesto sto ce vam stvarno trebati. Neku masnu kremu za ruke, laktove i pete, pribor za nokte.
 
@Baki,mrezaste gacice u frontu kostaju oko 70 din,tako mi se cini,ja sam to kupila posto sam stigla u Bolnicu sa jos nekim stvarima.
Carapice obavezno i peskir,ako idete u front gde je Baby friendly ponesite jedan veci peskir da pokrijete bebe,jer moj Strahinja je imao pocepanu jastucnicu malu kao pokrivac???Pa sam ga ja pokrivla peskirom sva sreca te imala jedan veliki za kupanje.
Da sto kaze 7sins i pumpicu i pamucne pelene,ja nedojim tako da nemam iskustva sa tim.
Za bebu Pampers pelene,Pavloviceva,vlazne maramice to traze u frontu.
A ja tek sada imam napade placa valjda je to normalno?Samo malo malo pa krenem da placem onako sa sve suzama koje mi ispadaju....
Caj od Brusnice nije preporucljiv.
Najbolje uvin caj ili jos bolje persun.
 
Ne brini proci ce ti napadi placa ja jos posle osam meseci ponekad imam takve napade, valjda hormoni divljaju. Jos bih dodala za uvin caj, moj lekar je meni rekao nikako uvin caj, jako je opasan?! Persun moze, nana, kamilica, ali naglasio je nista brusnica, uvin, i tako neki cajevi koji se kao preporucuju trudnicama. Nemam pojma ja sam ga poslusala.
 
Juče sam bila kod ginekologa i dok sam čekala u čekaonici posmatrala koliko su veliki stomaci trudnicama. Bilo je par njih baš ogromnih i pitam se da li ću i ja biti takva. A onda je došla devojka koja je ušla u 7 mesec a stomaka nigde, manji je od mog koja sam ušla u 5. Zanima me, kakvi su vaši stomaci bili ili su sada?
 
tamara1:
Juče sam bila kod ginekologa i dok sam čekala u čekaonici posmatrala koliko su veliki stomaci trudnicama. Bilo je par njih baš ogromnih i pitam se da li ću i ja biti takva. A onda je došla devojka koja je ušla u 7 mesec a stomaka nigde, manji je od mog koja sam ušla u 5. Zanima me, kakvi su vaši stomaci bili ili su sada?

sve zavisi od gradje zene i koliko se goji u trudnoci.ja sam za sve ovo vreme videla samo jednu bas bas krupnu ali vidi se da je t a zena inace debela...ne sekiraj se vazno da je trudnoca i beba u redu a velicina stomaka je individualna. ja sam sebe zamisljala mnogo debljom u trudnoci...ma u 6.7. mesecu shvatis da je sve to van tvoje kontrole i prestanes da se gledas i meris koliko si se ugojila ;)
 
sad dosla od dr. pritisak mi bio povecan...dobila puno uputa za analize koje treba izvaditi pred poorodjaj: odneti stolicu i izvaditi neki bris u Zavodu u 29.om, uraditi CTG, overiti uput u svom Dzdravlja pa s njim otici u Zavod za transfuziju u SSave da izvadim potvrdu o krvnoj grupi i RH faktoru - ko ima ovu potvrdu na devojacko prezime ona ne vazi u porodilistu znaci potvrda mora da glasi na novo prezime jer za njih nisi ista osoba...
Jel neko zna kako se utvrdjuje krvna grupa vadjenjem iz vene ili prsta, pre 6-7 godina sam to radila cini mi se da je iz prsta al nisam sigurna...jel neka bila u Zavodu u 29.om jesu li tamo velike guzvee
 
baki 75:
Jel neko zna kako se utvrdjuje krvna grupa vadjenjem iz vene ili prsta, pre 6-7 godina sam to radila cini mi se da je iz prsta al nisam sigurna...jel neka bila u Zavodu u 29.om jesu li tamo velike guzvee

Krv se vadi iz vene. Ja sam na početku trudnoće vadila krv da bi mi odredili krvnu grupu ali u privatnoj laboratorijji. I nalaz mora da glasi na tačno ime i prezime koje sada imaš.
 
Proslog petka oko ponoci, nedelju dana pre termina, mi je pukao vodenjak i u zoru 8 septembra oko 7.30 sam postala mama! Sin nam se zove Folco (cita se Folko). Rodio se sa oko 2,8kg i 50cm. Nije se namucio tokom porodjaja pa je izasao lep. Mali je i sladak. Plavokos. Miran je. Samo jede (kao Gargantua) i spava, ponekad i u isto vreme. Prekjuce smo izasli iz bolnice.
Porodjaj je odlicno prosao. Samo su poslednja 3 sata bila stvaaarno bolna al sam to ja cutke istrpela. Kad se Folco ispilio stavili su mi ga na stomak onako umazanog i smesnog a nas dvoje neo-roditelja istopismo se.
Mleka imam za izvoz. Curi na obe slavine: mali sisa s jedne strane a lije i sa druge.
Malo sam umorna. Ne zbog nespavanja (jer kad dojim nocu zaspimo skupa, posle se ja iskradem i vratim njega u krevetac te mi se noci ne cine zaista besane) vec zbog stomaka i procesa vracanja organa na svoja mesta.
Cim uhvatim malo slobodnog vremena ispricacu vam do detalja kako je tekao porodjaj.

Sve vas ljubi mama Hipotenuza!
 
Hipoteniza Cestitam! :) Sve najbolje malom Folcu :)

Bas mi je drago da si super prosla i da se nisi namucila mnogo.Dobro je da imas mleka,lakse ce ti biti.Meni je sestra zaradila upalu bubrega pa je bila u bolnici 10 dana i za to vreme je moja mama dezurala i hranila je vestackom hranom! Jadna moja majka nije joj bilo lako! Srecom sada je dobro i ponovo moze da je sisa.Juce je napunila mesec dana i fino napreduje!.:)
 
Hipotenuzo, čestitam! Baš lepo što je sve dobro prošlo. Poljubi sina. I javi nam se kada budeš imala više vremena da nam kažeš sve detalje kako si prošla.

Po malo zavidim vama koje ste već sa svojim bebicama a možda me i malo hvata strah od onoga što me očekuje.
 
Hipotenuzo, kakvo iznenađenje!!! Baš mi je drago što je sve tako super prošlo i što je mališa dobro. Pokušala sam da zamislim moj momenat, ali ne mogu, sve mi je to i dalje nadrealno, valjda zato što su te stvari zaista čudesne.
I kako je dobro što je muž bio pored tebe da zajedno dočekate sinka.

Tamara, znam o čemu pričaš, ali kad mi misli odu malo dalje u budućnost i pomislim na vaspitavanje i čuvanje djeteta od svega lošeg, onda mi porođaj i ne izgleda tako strašno.... :-|
 
rosarium_7:
Tamara, znam o čemu pričaš, ali kad mi misli odu malo dalje u budućnost i pomislim na vaspitavanje i čuvanje djeteta od svega lošeg, onda mi porođaj i ne izgleda tako strašno.... :-|

Ma znam to i ja, ali kad pročitam ili čujem nečija iskustva sa porođaja nije mi sve jedno. Ne znam da li mi je bolje da što manje znam šta me čeka. Još malo pa smo sledeće ti i ja, Hipotenuzo. Ne mislim vremenski, nego postajemo sad već iskusne trudnice i najstarije na forumu osim Baki koja je sledeća. Čini mi se ili grešim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top