Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rosarium_7:
Ja bila juče na uz i rekao čika doca da je sa bebom sve u redu, da se super razvija i tako. I rekao mi je još nešto: da je muško. A ja bila totalno sigurna da je žensko, znate već, jak osjećaj. Čak sam imala i sve bapske znake da je žensko: obao stomak, dupe poraslo, flekice po licu, naprasno lakiranje noktiju u crveno... :razz:

Sad treba da se naviknem na neko drugo biće u meni, jer sam se već bila sprijateljila sa Nevenom :roll:

Slicno, samo sam ja bila ubedjena da nosim decaka. Milion posto. I stigne nalaz amniocenteze, zove moja mama i kaze "Jel to buduca mama jedne devojcice?" a ja spustim slusalicu, toliko nisam verovala da ne moze biti decak. Trebalo je par dana da se naviknem. Danas je ne bi menjala ni za sta na svetu. Ipak moze da nosi maslinasto i maskirno i da se igramo sa kamionom i vozovima...
 
Drago mi je sto ima jos vas koje se osjecate kao ja. Jer, kada sam pred nekim ljudima izrazila tugu ili neki slican osjecaj, svi su me odmah napali, kao, da te nisam vise cula da govoris tako, stvarno pretjerujes i sl.

Znam i ja da cu se navici i da cu voljeti puno svoju bebicu, (nemam nista protiv sinova) samo sam htjela da se osiguram sa djevojcicom, pa posle bi mogla i dva sina ;)

Inace, jutros, dok sam isla na posao, osjetila sam takav bol u jajniku, da mi se odmah smucilo i jedva sam se dovukla do Doma zdravlja. Cure, uvijek nosite zdrav. knjizice i nesto da pregrizete u tasni, posto ja, dalabu, nemam tu naviku, kao ja se super osjecam, ne moze mi biti lose.....
 
Zdravstvenu knjizicu uvek treba nositi sa sobom uz licnu kartu, ne vezano za trudnocu...(zvucim ko keva)
Bebsons77
procitaj po Krsti bilo je vec tema o epiduralu...Ja planiram epidural...Misljenja su podeljena i medju zdravstvenim radnicima , postoje i dobre strane i rizici... Al danas je sve rizik u Srbiji narocito...Par zena koje ja poznajem i koje su se porodile uz pomoc epidurala su odlicno prosle i preporucuju ga iz sve snage...

Jao sad mi lakse kad vidim da ima jos "lujki" koje su htele zensko a dobice musko...Mene grize savest zbog moje reakcije od kad sam saznala da je decak... Ma da vam priznam i pre neki dan kad smo poceli da mu kupujemo prve carapice, kapu , peskir dok smo cekali na kasi ja gledam i ne mogu da verujem da kupujem plave bebi stvari...uvek sam mastala o roze stvarcicama...:(
 
Jao baki, tako si mi draga:smile: :smile: :smile:
Već sam pisala, meni bilo nekako skroz čudno da rodim dečaka, ja kao žensko , mislim šta ću ja sa dečakom... Al' sam znala čim sam zatrudnela da je muško; i imala sam 8 meseci da se navikavam... I sad boga mi, volela bih ćerkicu za drugo dete, ali ne mogu baš da zamislim:smile: Toliko sam ponosna, i toliko ga volim, io toliko ga razumeme i učim da igram fudbal i barbike mi izgledaju tako izveštačeno i nezdravo:lol:
 
Cao Cure,Hvala na cestotkama.
Strahinja je veliki decko i uglavnom je dobra beba,spava, klopa,kaki....ponekad ne moze da izdrzi do klope pa se malo unervozi.
Ja sam imala srcu i izasla iz bolnice 5 dana po porodjaju ( carski rez) tj.oni dan porodjaja ne racunaju to je kao "0"dan,pa cetri dana posle mozes kuci.
Inace porodila sam se u Frontu i tamo je onaj baby friedly program i za carski rez mora da je neki Hitler to smislio jer je beba sa tobom 24h. Strahinja ne sisa na foruli je i to je bio mali problem jer je setrru neki put mrzelo da dodje da mu da klopu a on nda krene na sav glas da se dere gladan.....
Ja sam primljena u bolnicu ranije i nisam bila nista otvorena,tako da su mi probusili vodenjak ne boli samo je neprijatno i uradili carski.
U svakom slucaju malo smo se uhodali pa ce mo se sada vise druziti.

Cure nemojte da ste tuzne ako nije decko ili devojcica,j nisam verovala kada su sotale iskusne mame sa formuma i ovako pricale da kad ugledas bebu shvatis da nekog volis vise od zivota za stvarno e tako je pa bio decko ili devojcica.

Ljubim Vas puno sve... i u Strahinjino ime.
Malo9 sam se raspisala sorry.
E sada cu da procitam sve od kad nisam bgila u kontaktu sa Vama pa da pisem jos....

Giovanna ima da se spijateljimi nego sta:):):

Hipotenuzo kada je termin.....Cekam sa nestrpljenjem nti si sad prva posle mene.

Sanja hvala sto si obavestila cure
Poljubac
 
Snezac
Ej, pa dobrodosli kuci vas dvoje!
Snezo pisi o svemu, kako se osecas, kakvi su ti utisci o lekarima, babicama, ako hoces pisi kolko sta kosta zvanicno-nezvanicno...jao pisi nam o Strahinji ma o svemu kad god mozes...pozdrav
 
epidural - nisam bash za to,ali znam zene koje su proshle OK, ali znam i koje bash nisu.Davno sam se porodila,u mojoj sobi su bile dve zene koje su se epiduralno poradjale jedna je bila vishe nego dobro,a druga katastrofa.Danas se sve vishe zena opredeljuje za bezbolan porodjaj - ja bih dobro razmislila i dobro se raspitala o posledicama ali i o dobrim stranama epiduralnog porodjaja.
 
Razbaruseno pile:
epidural - nisam bash za to,ali znam zene koje su proshle OK, ali znam i koje bash nisu.Davno sam se porodila,u mojoj sobi su bile dve zene koje su se epiduralno poradjale jedna je bila vishe nego dobro,a druga katastrofa.Danas se sve vishe zena opredeljuje za bezbolan porodjaj - ja bih dobro razmislila i dobro se raspitala o posledicama ali i o dobrim stranama epiduralnog porodjaja.
Pa sta mislis...koja posledica mze biti od njega?
Valjda mozes da imas loseg anesteyiologa i on da napravi ``promasaj``....ili...mozda nesto gore?
 
Bebsons77:
Ne znam zasto lekari izbegavaju taj ``carski rez``?Mozda je on zaista najbolji za poradjanje?

Ni meni to nije jasno, znam da u Nemackoj retko koja zena se poradja prirodnim putem, vec se radi carski rez, i kad ga rade rade ga kao ljudi veoma mali rezic povishe bikini zone, a kod nas shto veci to bolji - a mozda se neshto i na tom nivou promenilo.
 
Bebsons77:
Pa sta mislis...koja posledica mze biti od njega?
Valjda mozes da imas loseg anesteyiologa i on da napravi ``promasaj``....ili...mozda nesto gore?

Ja sam čula da kad se porađaš sa epiduralom onda nemaš osećaj u donjem delu tela pa nemaš osećaj ni kako i koliko da se napinješ i možeš da povrediš bebu. Opet drugi kažu da to nije tačno i da samo ne osećaš bol. Najbolje je razgovarati sa više ginekologa jer čini mi se da ni oni nemaju svi isto mišljenje. Ni ja se još nisam odlučila, ima još vremena.

Samo da vam kažem da sam podigla rezultate triple testa i da su dobri, tako da guramo dalje. Bila sam i na UZ i vodila dragog. Tata se oduševio koliko je beba živahna. Beba je dobro i svaki put se iznenadim koliko je porasla. Jedino sam se razočarala što mi nije rekla pol bebe, kaže da je još rano a ja u 18 nedelji.
 
Carski se izbegava jer je to operacija i kao i svaka druga operacija nosi rizik sa sobom. Zato lekari i izbegavaju carski osim ako drugacije ne moze ili je ugrozeno zdravlje mame ili bebe. Ja sam se oba puta porodila na carski jer je tako moralo. Prvi put pre vremena na pocetku osmog, beba je bila poprecena sa obmotanom vrpcom oko vrata nekoliko puta, pa je morao carski. Drugi put placenta previa, carski obavezan, jer u suprotnom je zivot majke ugrozen. I za mene u carskom nema niceg carskog. Tezak je oporavak, rana boli, nekome se desi da i ne zaraste kako treba pa mora na reviziju. Danima si od anestezije mamuran, prikacen na infuziju i katetar (to mi je bilo najgore). Mada i tu moze doci do komplikacija nevidjenih, ja sam sa drugim detetom zamalo izgubila zivot, iskrvarila sam strasno odmah nakon budjenja iz anestezije. Tako da drage moje birajte druge alternative, ako ste u mogucnosti da birate. Kad bih mogla da biram uvek bih izabrala prirodan, bez epidurala. Pozdrav.
 
tamara1:
Jedino sam se razočarala što mi nije rekla pol bebe, kaže da je još rano a ja u 18 nedelji.


Eto ti, a meni iz topa rekao sta je.

Super je sto ti je bebica dobro. Ja, inace zavrsila u hitnoj u petak zbog bolova, primala infuziju, rekose mi upala mokracnih kanala ili pijesak. Hvala Bogu da nije nista vezano za trudnocu, jer sam se bila prepala za bebu.
 
Rosarium, baš mi je žao. Možda ti je to zbog mora, nisi menjala mokar kupaći ili si se kupala u hladnoj vodi. Kupi čaj ili kapsule od brusnice da piješ, to je dobro za upale takve vrste i za bakterije u mokraći samo ne znam da li sme da se pije u trudnoći, tako da se savetuj sa ginekologom. Nadam se da će ti biti bolje.

A za pol bebe, pa možda nije htela da mi kaže sve dok ne bude sigurna ili je to onaj fazon da neće da kažu ako nije muško. To sam čula od prijatelja u CG da je tamo takav običaj.
 
E devojke evo mog iskustva sa carskog.Slazem se sa 7sins treba da znate da je to zaista klasicna operacija koja nosi sa sobom rizik.Ja sam htela na carski a narkaju sam i morala Strahinja je bio malo karlicno postavljen i krupna beba od 4050gr.Doduse moram priznati da sam imala vezu jer bez veze ne bi me primili na carski isla bi na normalan poriodjaj i posle 10 sati mucenja bi me poslai na carski.Surovo zcvuci ali je istina.
Strahinja je imao obmotanu pupcanu vrpcu 2 x oko vrata ali toNIJE PROBLEM KADA SE RADI CARSKI,samo je opasno ako krete prirodni porodjaj.
Ja sam primljena u bolnicu da mi nije pukao vodenjak i inisam bila otvorena,ali kazem isla sam preko veze i bas zbog toga sam primljena ranije.
Vodenjak su mi probusili pre porodjaja gadan osecaj ne boli mnogo.Katetar sam imala 24 sata i skinuli su ga.
Rez je bikini i mali,ne znam da li svima tako rade.Rana boli,ne mnogo ali sam si prilicno lud od anestezije....
U svakom slucaju mislim da treba izbegavati carski ukoliko je moguce kazem iz svog iskustva koje je sasvim ok.
Kao sto ranije napisah Porodila sam se uFrontu i svi oko mene kazu da je Front najgori....

E sada moje iskustvo sa ginegoloskim sestrama na odeljenju je super stvarno su bile vise nego ok prema svima,ali pedijatriske sestre treba tuci...Majke mi..Toliku kolicinu neljubaznosti i osionosti nisam ni mogla da zamisli da moze da poseduje neko ko radi sa bebabam asve do jedne,ne preterujem majke mi.
Strahinja ne sisa na formuli je,i klopa na 3 sata,pitam ja sestru ( pedijatrisku ) da li oni nemaju nocni obrok???Kaze zena imaju nego je koleginicu mrzelo da dodje......da odlepis.
Niko mi nista nije rekao na izlasku sta treba oko pupka,niti tamo pokazao previjanje...Valjda misle matora kobila pa imam iskustva...Strava,
Ali je patronazna sestra super koja ga obilazi.
Evo jutros mu je otpao pupak 12 dan.
 
tamara1:
Rosarium, baš mi je žao. Možda ti je to zbog mora, nisi menjala mokar kupaći ili si se kupala u hladnoj vodi. Kupi čaj ili kapsule od brusnice da piješ, to je dobro za upale takve vrste i za bakterije u mokraći samo ne znam da li sme da se pije u trudnoći, tako da se savetuj sa ginekologom. Nadam se da će ti biti bolje.

Tamara, toliko sam puta promijenila kupaci, da je to bilo smijesno, jedina aktivnost na plazi, ja idem u svlacionicu i izlazim u drugom kupacem. Ali je moguce da je more bilo hladnije par stepeni nego sto mi je prijalo i mozda je zbog toga. Inace, sto se tice cajeva, znam za brusnicu, a znam i za jedan koji je malo egzotican, tzv. caj od ljuski od (divljeg) ljesnika, koji je isproban i strava je koliko je dobar za mokracne puteve i uopste sve "donje" organe, ali kada pitam svog doktora da mi kaze sta smijem, a sta ne smijem, on mi uvijek kaze da se opustim i da uzivam?!

Sto se tice ljubaznosti medicinskog osoblja, pa to je legendarno. Evo posljednjeg primjera: bas u petak, kad sam bila u hitnoj, lezim ja u bolovima na krevetu, prilazi mi doktor i kaze vrlo osorno: Sta tako disete, molim vas prestanite, a uz to vec zna da me strasno boli i da sam trudnica :???:, a onda cekam sestru 15 minuta da me prikljuci na infuziju, ne zato sto ima pacijenata, vec zato sto nekome posmatra buducnost u solji kafe......
 
E draga Snezo imale smo slicno iskustvo. Isto tako sa sestrama sa porodilista super, sve fine ljubazne, doduse svakoj smeni sam davala ponesto, ali i bez toga su stvarno bile super. Ali sestre iz box-a e pa pobila bi ih. Moj prvi sok, dolazim negde pred zadnji podoj oko 23h nosim izmuzeno mleko u flasici da daju mojoj bebi, one sede u jednoj prostoriji, vrata su im otvorena od beba u inkubatoru ih deli samo staklo i ta otvorena vrata i jedna od njih (najstarija, glavna sestra) pusi li pusi! Kad me je ugledala bila je tako besna pocela da vice sto sam zaboga donela mleko, pa rekoh da date bebi moje da ne pije formulu! Valjda je bila besna sto sam je videla sa cigaretom. Da se razumemo ja sam pusac, ali pusiti pa skoro u prostoriji gde leze bebe u inkubatoru?! Nezamislivo. Pa onda su neljubazne, nece da ti pokazu kako da dojis, kako da se izmuzas, nemaju vremena, sve na brzinu, da poludis. Mada dobila sam uputstvo kako tretirati pupak, sta od ishrane.... Jedna zena je tada rodila decaka i mame decaka znaju da je bitno da jajasca oba budu spustena. Sestra je tako "nezno" brisala bebu dok je presvlacila da mu je oba jajasca vratila unutra. Ova zena je bila van sebe, hirurg je dolazio.....Tako da buduce mame, spremite celicne zivce za osoblje bolnice. Pozdrav.
 
ja se vise ''plasim'' tog osooblja nego bilo cega...al u meni su probudi takva snaga i inat da mi se cini da bi ih pojela...samo sto posle porodjaja verovatno necu imati tu snagu..
7sins gde si se ti porodila

Snezac
vec proslo 12 dana od kako je Strahinja rodjen, jao :)
pisi o svemu ja upijam kao sundjer jer su tvoji utisci sad najsveziji...Kad bude simala vremena napisi nam sta si ponela u porodiliste...
jel te sad boli rana

Rosarium
gde si isla na pregled u hitnu u Bgd
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top