Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:bye:

Pozdrav. Kako ste sve? Ja sam nesto sva bljak...hvata me panika...evo polako...

Carobna sta si odlucila za kolica?Jel ti se spusta stomak polako?Osecas li neke promene?Podseti me molim te kad je termin?

I ja koristim mustelu protiv strija,stvarno je super....ovde kosta oko 30 franaka a to je oko 2000 dinara,valjda....
:cao: Evo i nas... Ja sam nesto sva izstresirana, opet nekakvi majstori u kuci nesto rade, ostalo mi jos par stvarcica da operem i da spakujem torbu za bolnicu (jos nisam!), a tako naticem da ne mogu da se pomerim. Za kolica, trenutno gledam jednu norvesku marku, zove se Simo i ovde je apsolutni zakon, 60 godina su na trzistu, ali mislim da iz nekog razloga ne izvoze. Oni imaju klasicne modele, sa najvecim korpama na trzistu (koriste se do 9 meseci), a kolica se koriste do 4 godine, znaci bas su velika, stabilna i kvalitetna, nisu skuplja nego i ostala u njihovoj kategoriji. Napravljena su za ovdasnje klimatske i "terenske" uslove, tako da ih masovno koriste kao "glavna" kolica, a uz njih posle kupe neki kisobran za putovanja, ili neka sportska, (jer su ova dosta teska). Cini mi se da ce to biti i moj izbor. :ok: Razlog sto ranije nisam o njima razmisljala je sto imaju pomalo dosadne i mutne boje, ali sad sam otkrila da imaju novu liniju proizvoda koji su ekstra oprema za kolica (presvlake za nosiljku i za sporstski deo u jako lepim i veselim bojama i dezenima)! :)

Stomak mi je cini mi se malo nize nego inace, ali nisam sigurna jer mi je celo vreme jako nisko. Ne osecam promene, osim sto se zadnja 4 jutra budim sa bolom u zelucu, verovatno je postalo pretesno unutra. :P
 
Ma gde nema panike,,,ja sam ti najveci panicar...i kukavica...
Inace kupujemo mi za bebu ...polako i sigurno..ali to ne pomaze...strah je dubok i predubok..nocu se budim sva uplasena i bez daha...
:worth:
nemoj da panicis nego razmisljaj o tome kako ces uskoro upoznati svoju bebicu.......ja sam samo o tome mislila zato se valjda nisam ni plasila porodjaja i nista mi nije bilo strasno......
 
tebi da nabijem tremu? nema sanse...ti si draga spremna vec ihahaj :aha:
jedino ti ne panicis da li ces sve da stignes na vreme...
a i termin ti je prvi sledeci...neces valjda da budes georgina :mrgreen:
Bonzi ima termin 12 mart po UZ, a ja 21. :P
Meni je frka sto necu znati da prepoznam prave kontrakcije, jer ove koje imam su bolne. :aha: I jutros me je bas boleo stomak i ledja kao kad imam menstruaciju, vec sam pomislila da je to to, al nista.
Bojim se da cu tako sedeti i misliti da nije nista i kad stvarno bude. :hahaha:
 
Bonzi ima termin 12 mart po UZ, a ja 21. :P
Meni je frka sto necu znati da prepoznam prave kontrakcije, jer ove koje imam su bolne. :aha: I jutros me je bas boleo stomak i ledja kao kad imam menstruaciju, vec sam pomislila da je to to, al nista.
Bojim se da cu tako sedeti i misliti da nije nista i kad stvarno bude. :hahaha:

to setkanje termina bebe ne priznaju :D
a za prepoznavanje pravih kontrakcija svi kazu - kad pocnu, znaces!
 
carobna,
Po uz je tako ,a kako je po ginekologu?
Ja sam bas sva nervozna,i mene je boleo celu noc stomak kao da cu da dobijem,i jos uvek imam dijareju pa nemam pojma sta je sta,neverujem da cu prepoznati kontrakcije :think:
Danas smo isli da kupujemo nesto za kucu i u dve bebece radnje al nista nisam nasla,i jos dijareja me je ubila da sam morala kuci odmah,ma danas definitivno nije moj dan :besna:
meni se jos stomak nije spustio,ja nosim bas visoko,pa leva strana stomaka je ogromna kad se trci tako skroz ode ispod rebra nemogu da disem ni da se pomerim,i nemam apetit pritiska mi zeludac,gorusica me ubi...
 
Cao!
mi smo danas sredili sobicu za bebca..Stavili smo Vini Pu dekoracije i borduru na zid...Soba je bas vesela:D Ali necu da stavljam sliku dok ne bude i bebac u svom krevecu:p
Jos samo neke stvarcice da operem i da spakujem torbu za porodiliste...To cu ovih dana da zavrsim...
Bonzi i Carobna,
mora jedna od vas dve da se porodi na moj rodjendan:) Nadam se da ovaj moj lenjivac nece pre...:whistling:
 
Cao dragi stomaci...bez panike molim..to vam margo i ja iz iskustva savetujemo..ja se isto nisam plasila, iako sam se 15 sati poradjala...:mrgreen::mrgreen:
Jedva cekam da vidim vase bebice..meni crko hdd pa mi sve slike Aleksejeve ostale..nemaaa:sad2::sad2::sad2:

Uzivamo sada, prolaze ga grcevi...smeje se raduje frflja nesto..ma ko mator..napokon lepo spava nocu..idemo sutra da se merimo jer je do redovne kontrole malo napredovao..
ljubim vas sve kisss veeeeeejiki...duzna sam vam par pisam devojek..ne zmerite mi :manikir::manikir:
 
za prvorotke. :D

kontrakcije nema shanse da omashite. :D
a termin nishta ne znachi. ja sam se porodila 11 dana posle termina, a moja drugarica 7 dana pre. tako da nema svrhe u to da se uzdate.

sa srecom!

samo da vam kazzem, porodjaj nishta ne boli.
boli ono malo pre porodjaja, ali porodjaj je bash nishta.
 
Cao dragi stomaci...bez panike molim..to vam margo i ja iz iskustva savetujemo..ja se isto nisam plasila, iako sam se 15 sati poradjala...:mrgreen::mrgreen:
Jedva cekam da vidim vase bebice..meni crko hdd pa mi sve slike Aleksejeve ostale..nemaaa:sad2::sad2::sad2:

Uzivamo sada, prolaze ga grcevi...smeje se raduje frflja nesto..ma ko mator..napokon lepo spava nocu..idemo sutra da se merimo jer je do redovne kontrole malo napredovao..
ljubim vas sve kisss veeeeeejiki...duzna sam vam par pisam devojek..ne zmerite mi :manikir::manikir:

Caoooo! :cao:
Joj sto mi je zao za slicice, probaj da ih spasis nekako, i za ubuduce uvek napravi kopiju na CD-u... Samo vi uzivajte i rastite, bice vremena za pisanje, veliki poljubac! :cmok:
 
za prvorotke. :D

kontrakcije nema shanse da omashite. :D
a termin nishta ne znachi. ja sam se porodila 11 dana posle termina, a moja drugarica 7 dana pre. tako da nema svrhe u to da se uzdate.

sa srecom!

samo da vam kazzem, porodjaj nishta ne boli.
boli ono malo pre porodjaja, ali porodjaj je bash nishta.

..bravo, maslachak..sve potpisujem.. :D
..oko termina:
..veche uochi porodjaja sam bila na UZ,
dr mi je rekla da nece bar josh 7-8 dana, najverovatnije... :cool:
 
Ja sam se porodila jedan dan pre termina,a bas sam mislila da cu preneti.Ima ovde na kutku,negde na prvim stranicama ,moja dilema kad ce porodjaj,i taman kad sam ustala i ovde postovala da se jos nisam porodila,osetila sam kontrakcije i otisla u bolnicu :D.
 
Ajde jedno pitanje za mame :)
Pre nego sto su pocele kontrakcije,znaci par dana pre porodjaja,dali se nesto desava sto bi mozda nagovestilo uskoro,neki znaci koji su se desili kod vas...kako ste se osecali par dana pre porodjaja?:cao:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top