Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosla sam sa UZ...beba je 2550g! Ako se secate pre dve nedelje ga izmerio 1580g...Eto ti sta je ultrazvuk! Sve je u redu, ali je karlicno...Lepo ja upitam mog dr da li ce biti carski, kaze ne to je rizicno, prirodan karlicni porodja je normalan..kao malo duze traje, ali nista strasno...Ja slusam i ne mogu da verujem!!!!!! Da li je on normalan?! Danas svi preporucuju carski kad je karicno, bas sam popizdela. Ima za nedelju dana prvi CTG pa cu insistirati na carskom...Ne pada mi na pamet prirodan karlican porodjaj, da se ziva napatim i ja i beba i pocepam...A beba moze da iscasi nogu, ruku...Uh, bas sam popizdela...Ne mogu da verujem..On je faca u Visegradskoj i idem privatno kod njega i treba da me pusti da se patim. Ma strasno...
 
Dosla sam sa UZ...beba je 2550g! Ako se secate pre dve nedelje ga izmerio 1580g...Eto ti sta je ultrazvuk! Sve je u redu, ali je karlicno...Lepo ja upitam mog dr da li ce biti carski, kaze ne to je rizicno, prirodan karlicni porodja je normalan..kao malo duze traje, ali nista strasno...Ja slusam i ne mogu da verujem!!!!!! Da li je on normalan?! Danas svi preporucuju carski kad je karicno, bas sam popizdela. Ima za nedelju dana prvi CTG pa cu insistirati na carskom...Ne pada mi na pamet prirodan karlican porodjaj, da se ziva napatim i ja i beba i pocepam...A beba moze da iscasi nogu, ruku...Uh, bas sam popizdela...Ne mogu da verujem..On je faca u Visegradskoj i idem privatno kod njega i treba da me pusti da se patim. Ma strasno...

Verovatno hoće da mu platiš za carski. Tako je kod nas u NS-u. Dobiješ carski samo ako platiš...
 
Dosla sam sa UZ...beba je 2550g! Ako se secate pre dve nedelje ga izmerio 1580g...Eto ti sta je ultrazvuk! Sve je u redu, ali je karlicno...Lepo ja upitam mog dr da li ce biti carski, kaze ne to je rizicno, prirodan karlicni porodja je normalan..kao malo duze traje, ali nista strasno...Ja slusam i ne mogu da verujem!!!!!! Da li je on normalan?! Danas svi preporucuju carski kad je karicno, bas sam popizdela. ...
Ja sam cula za neke slucajeve gde su se zene poradjale karlicno, i u tom slucaju su morali da lome bebinu kljucnu kost. Iako to zvuci strasno, lekari tvrde da nije jer kod beba to jako brzo zaraste. Ipak, danas kad zene iz hira idu na carski, mislim da je suludo reci da je karlican porodjaj normalan, a da je carski rizican. :confused:
Dobro je, bebac raste, ima jos vremena, bice on veliki decko. :zag:
 
Ma doktor me razocarao totalno...A on vazi za velikog strucnjaka...
Evo cula sam se sa brdo ljudi, svi mi kazu da insistiram na carskom i nije im jasam njegov stav. Znam nekoliko zena koje su imale prirodan karlicni i lose su prosle, a da ne govorim kakva sam horor iskustva citala...Sve te zene su u fazonu: Obavezno carski ako je karlicno, ne dozvolite nikako prirodno da vas porode...

Sledeci put cu da insistiram, pa da vidimo sta ce reci...
Najcudnije je sto sam pricala sa sestrom u ordinaciji dok smo cekali doktora i piala sam je posto je karlicno beba, sta doktor praktikuje...Ona mi rekla da ce me poslati u bolnicu da konzilijum proceni itd. kao da ce razmatrati carski i onda on isprica drugu pricu. Ma trazi pare sto posto!

Bebac mi je sad opet po terminu:) Ono proslo merenje je izgleda bilo totalno bezveze...
 
kako moze merenje da mu se za dve nedelje razlikuje za kilo :confused:? jel ti objasnio odakle ta razlika? cula sam da je greska ultrazvuka +-30%, a ovo je vise.

vaginalni porodjaj u slucaju da je beba karlicno je bas rizican. mislim, moze se izvesti i tad, ali zasto ispitivati krajnje granice i izlagati tolikom riziku i mamu i bebu stvarno mi nije jasno :confused: uopste se tu ne radi o razmazenosti, kao sad hocu carski jer necu da trpim bol. mozda stvarno da odes u visegradsku, pa da konzilijum odluci, mada sumnjam da ce i taj konzilijum proci bez njega.
 
Dosla sam sa UZ...beba je 2550g! Ako se secate pre dve nedelje ga izmerio 1580g...Eto ti sta je ultrazvuk! Sve je u redu, ali je karlicno...Lepo ja upitam mog dr da li ce biti carski, kaze ne to je rizicno, prirodan karlicni porodja je normalan..kao malo duze traje, ali nista strasno...Ja slusam i ne mogu da verujem!!!!!! Da li je on normalan?! Danas svi preporucuju carski kad je karicno, bas sam popizdela. Ima za nedelju dana prvi CTG pa cu insistirati na carskom...Ne pada mi na pamet prirodan karlican porodjaj, da se ziva napatim i ja i beba i pocepam...A beba moze da iscasi nogu, ruku...Uh, bas sam popizdela...Ne mogu da verujem..On je faca u Visegradskoj i idem privatno kod njega i treba da me pusti da se patim. Ma strasno...
namoj da se brines......u mojoj sobi je lezala devojka koja se pororodila prirodno a beba je bila karlicno.....nista nije ni njoj ni bebi.....uh...sigurno je bolje da se radi carski rez.........ja sam za 9 dana svasta videla i cula.....:lol:
 
Poslednja izmena:
Margo,
To su retki slucajevi da karlicni porodjaj dobro prodje. Zaista ne zelim to da dozvolim. Sa carskim rezom bar je beba bezbedna, a ja cu se vec nekako oporaviti.

Bananice,

Ultrazvuk moze da pogresi poprilicno...Drugi su mi pricali svoje primere, a evo i ja se uverih...Moze 500g da omasi ladno...Pa i Kockica i Margo su primer za to...
 
pa da, ali jedno je 500g greske na ukupnu tezinu od 4.5 ili 2.5 kile, a drugo je greska od 1 kile na ukupno procenjenih 1.5 kile.
ovo drugo mu dodje greska od skoro duplo :confused:
dok se greska kod kockice ili margo uklapa u tih +-30% koliko po tehnickoj specifikaciji iznosi moguca greska uz-a.
 
Ne znam kako ti to racunas... Za dve nedelje beba u osmom moze da dobije 500g. Pretopstavljam da je prosli put imao malo vise, a sad malo manje od procenjene tezine...Nije ni bitno...Btino da lepo napreduje
 
Ne znam kako ti to racunas... Za dve nedelje beba u osmom moze da dobije 500g. Pretopstavljam da je prosli put imao malo vise, a sad malo manje od procenjene tezine...Nije ni bitno...Btino da lepo napreduje

najbitnije je da po poslednjem uz-u dobro napreduje...nekada doktori bez objasnjenja preplase trudnice...njima je to kao dobar dan, a mi zbog toga provodimo nedelje strepeci...
 
Dobro jutro :cao:
Evo nas,juce smo vredno raduckali,spremali papire,pa kofer za bolnicu...danas imamo nesto da sredjujemo po kuci,sutra ceo dan u kupovinu :whistling: da napokon privedemo kraju...
Juce sam uzela rezultate bris mi je super,urin isto nema ni proteini ni glukoze,a i za toxo je super,tako da sam mirna...samo pomerili su mi ctg za 2mart :roll:
Angi,
Vidis da si se bezveze nervirala,bebac je super,napreduje dobro,nego taj tvoj doca nije nizasta,kako moze da pogresila toliko,i malo je nelogicno za dve nedelje 1kg da skoci,i kako karlicno prirodno da te porodi,on nije normalan,da se mucite i ti i beba,covek je nevidjena budala :besna: insistiraj na carski nemoj da rizikujes tako,a mozda se mali pomeri u zadnjem renutku,mala je verovatnoca ali je moguce...
Mozes li da mi posaljes onaj sajt za dekoracije kod nas?
Kockice,
Kako je martica?Kako spava nocu?Jer si se navikla u ulozi mame?Joooj ja jedva cekam...
 
Kockice,
Kako je martica?Kako spava nocu?Jer si se navikla u ulozi mame?Joooj ja jedva cekam...

Ehej bonzi :cao: dobro je Maki, spava, siki, kaki, piski, smeje se, pravi grimase, zeva, gleda i place kad ima grceve... eto to ti je sve sto ona radi :D e da i izubija i sebe i mene rukama, posto je prava mala boxerka na mamu :hahaha: sta ta radi sa rukama drage moje da vidite umrle biste od smeha :eek: :mrgreen: uh uloga mame je nesto... NAJLEPSE!!! Znaci ja bih je samo ljubila i grlila i slikala itd. ali me jos uvek cesto savlada umor, po ceo dan zevam... evo npr juce mi ama uopste nije bio dan, bas sam bila fuj, rana me bolela, malo vise sam krvarila, spavalo mi se... :dash: ali danas je juce vec zaboravljeno i sve je super :ok: :super: valjda ova promena vremena, uopsteno ovo vreme je ludo... verujem ti da jedva cekas, i ja sam... evo uskoro ces i ti... :zurka:
CMOK! :cmok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top