Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kockice ljubi nam Marticu puno puno:heart:.Kako si ti,jesi li se malo oporavila od porodjaja?:cvet:

Meni se jutros tako jela presna paprika,i pojela sam je,jaako mi je prijala.A danas cu da pravim one najobicnije Bakine kolace sa visnjama,bas mi se jedu:kolac:,a i Aca ih obozava :zaljubljena:
 
Bananice,
Noge su kao i uvek otecene,i ruke i lice,al se tesim jos malo ce biti tako :whistling:
Nepomaze nista ni carape,ni masaza,ni jastucici ispod nogu...videcu 27radim dopler pa da vidimo sta ce reci doca...
kad je tebi termin?Jooj i meni se jede nesto slatko,razmisljam da cas napravim plazma tortu...:P
Kockice,
Mala ti je pravi slatkis,kako se samo smeje,dusica mala:heart:
kako se snalazis,jer se budi nocu da rucka?

Ocekujemo tinu :zag:
Da i ja sam primetila da su sve trudnice nestale bar ove sto su im se priblizili termini :think:

pa da, nece to jos dugo, par nedelja se moze izdrzati.
a kakvu masazu radis? jel limfna drenaza? to bas ima za cilj da ti potera nagomilanu tecnost.
divim ti se kako te ne mrzi da pravis tortu...ja sam se skroz ulenjila, mada volim da eksperimentisem i kuvam za nas dvoje...razmisljam cak i sad da krenem u skolicu kulinarstva :D ako mi se ne poklopi sa skolom za trudnice.
meni je termin sredina maja.
 
zdravo devojke da vas pozdravim i na brzinu ispisem kako je bilo. prvo da se zahvalim svima na cestitkama.

eto ja se bojala epidurala i carskog i htela sam sve prirodno, i vrlo lako sam prihvatila epidural, a sledeci porodjaj ce biti carski:super:

pukao mi je vodenjak u 11 ujutro, onako samo je curkalo ponekad. nisam bila sigurna da li je to to, ali ipak sam pozvala hitnu i tamo su me zadrzali i potvrdili da je pukao vodenjak i bila sam 1 prst otvorena. i do nekih popodnevnih sati smo cekali bolova ali od njih nista vrlo blagi. dala mi je indukciju da ubrza , dobila sam bolove na dva ipo minuta a ja se jedva otvorila dva prsta, cak do ponoci je bilo jedva tri prsta cak sam izmedju i u kadi lezala dva sata, a ja i dalje bolove na dva ipo min. onda mi je babica rekla da moram da uzmem epidural i zbog bolova i zbog toga jer epidural opusta pa cu se brze otvoriti, i tako ja to prihvatim odmah. nije bolela igla samo neprijatan osecaj. i tu sam imala dva sata raja. posle je pocelo da pusta a dali su mi jos jednu dozu ali ja sam osecala bolove ali nisam osecala kad me je pregledala dole. to je mene najvise bolelo. i pocnu tu zestoki bolovi, otvorila sam se i bila sam dva sata otvorena u najgorim bolovima. bio je problem jer bebina glavica je krenula na gore a ne na dole, zaglavio se. to je bio pakao, bolove vam ne mogu opisati, raspad sistema, cak sam stigla da se ispovracam. znaci sve sto je moglo da me zahvati zahvatilo me je. i tu mi kazu da guram a nista se ne desava posle pola sata guranja. uzeli su vakum, dosao doktor bilo ih je oko mene 5 komada, svi su navalili da ga izvlace napolje. doktor mi je legao na stomak. i posle par guranja on je izleteo ja nisam nista morala da radim, niti sam osecala korist neku od mog tog guranja. sve o svemu sve je ok, stefan ima malu ranicu na glavi koja prolazi sad je krasta u pitanju. moj muz se posle smejao kako sam se svima zahvaljivala sto su me porodili. rana mi je ogromna i ono cega sam se bojala je epizotomija, nista nisam osetila ni secenje ni sivenje. imam mleka i za blizance, samo sto imam rane na bradavici pa se borimo sa silikonskim sto njemu bas to ne odgovara samo kuka dok sisa. da i rana mi je ogromna, ogroman rez, verujte mi ne znam ni kako izgleda.

e svima zelim ono sto ja nisam prosla, hehe. ja vam kazem da sam ja baksuz.
eto koliko sam porodjaja procitala nijedan mi se nije cinio tako tezak ko moj.
 
Cao svima... :cao: Izgleda da je nas kojima se priblizilo malkice uhvatila panika. :mrgreen:
Nekako sam rasejana, pocnem nesto pa nastavim nesto drugo, nikako da se sastavim da zavrsim ovo sto je ostalo. Sad gledam sobice na netu i mastam, jer sobicu nemam...
Evo link za jednu lepu sobicu...
http://www.finn.no/finn/viewimage?f...seskurv+(seng)&adTypeId=68&areaId=306
Razmisljam o ovoj kosarici, jako je prakticna, ali se kratko koristi, pa ne znam da li da je uzmem. :aha:
Bonzi, ni meni ne pomaze nista sa ovim otokom, gledam da odmaram, spavam sa podignutim nogama, ali ne vredi. :( Jesi li kupila sobicu?
 
Cao Tina, dobrodosla nazad! :)
Eto, napokon stize i tvoj bebac, sad sam sigurna da vise neces kukati da ti se nista ne desava. :D
Zao mi je sto si se tako namucila, ali vazno da je sve dobro zavrsilo. Cekamo Stefine slicice, veliki poljubac od nas! :cmok: :heart:
 
nema sta da se plasis, ja sam posebna, moram da se pomirim sa tim. medjutim od toliko porodilja u bolnici koje su imale normalan porodjaj, i sve kazu da boli ali da se izdrzi. i sve su odmah kad su ustale posle dva sata trckale i lepo se pokretale zbog rane, dok je meni trebalo 10 min da ustanem iz kreveta.
tako da nema sanse da vas zadesi ono sto i mene, mozda malo indukcije i to je to.a ja sam svo vreme bila pod indukcijom. katastrofa.
 
Cao...
Evp skupile smo se...:)
Tina, Zao mi je sto si se namucila...Ali mi sustinska stvr nije jasna...dali su ti epidural i tek onda je krenulo da te bolo jako????!!!!Pa koja je svrha? Ocigledno nesto nisu dobro uradili, kad ti nije delovalo...

Carobna, Meni su rekli da ne kupujem tu kprpu jer se koristi za inosenje iz porodilista i eventualno da odneses bebu na prvi pregled...Zato cu ja pozajmiti od sestre...

kockice,
Marica je medeljak pravi,,,Kako se vec smeje tako, neverovatno...:D
 
Tina, čestitam i ja od sveg srca! :zag:

I nisi baksuz, sram te bilo! :D
Taj tvoj porođaj je samo duže trajao i više su doktori morali da se uključe, ali je na kraju sve ispalo dobro i videćeš kako ćeš brzo sve zaboraviti.
Beban je dobro, ti ćeš brzo biti dobro i to je najvažnije!
Odmaraj koliko možeš da se što pre oporaviš i uživaj u bebanu...:heart:
 
Tina,
Zao mi je sto si tako prosla,ali sad je sve gotovo i bebac je tu...Cula sam da indukcija boli puno...I ja sam vam baksuz,videcemo kako cu ja proci :sad2:
Kako se snalazis,jer ti dosla mama?Ljubi nam Stefu :heart::heart::heart:

Carobna,
I mene hvata panika,stres ma nemam pojma sta mi je,nisam uzela jos sobu,do subote moram da se odlucim...jooj jos dosta toga mi ostalo da kupim,a i hvata me panika kako ce porodjaj proci i da bebac bude u redu...
 
Ja sam bila na indukciji 5 sati i prva 3 sata me je jedva bolelo. Poslednja dva sata su bolela stvarno, ali ne verujem da trudovi manje bole. A imam sliku 4 sata posle porođaja sa mojim sinom. Na njoj sam nasmejana i uopšte ne izgledam kao da sam se tek porodila i bila na indukciji 5 sati. Stojim na prozoru. :D

Ljubim vas sve i nemojte biti u frci. Ja sam razmišljala ovako: šta je tih par sati bolova naspram celog života sa mojim detetom! I stvarno je tako. Porođaj mi je ostao u lepom sećanju i iako me je bolelo, ja se samo sećam momenta kada su mi dali Luku u ruke - plakala sam od sreće! :heart:
 
da ne uvredim neku trudnicu, a posebno one koje moraju da idu na carski rez. kada sam rodila drugo dete, samnom u boksu je bila jedna porodilja koja je urlala da zeli carski, a doktor joj je rekao nesto sto ce mi zauvek ostati u pamcenju :"da je bog odredio da zene radjaju carskim rezom, ostavio bi im rajsferslus na stomaku". preporucila bih svakoj zeni koja to moze, da se porodi prirodnim putem, jer carski rez je operacija, a dete nije nesto sto treba odstraniti. da ne pricamo o postporodjajnom oporavku.
 
:sad2: :sad2: :sad2:
Bonzi, pomagaj, sta su tebi savetovali za izbacivanje vode iz organizma, ja sam sad vec sva natekla, cele noge, ne mogu da cucnem, stopala kao u medveda, jedva se vide prsti.
Leva noga mi je, kao i tebi, mnogo gora, jedva se krecem, hodam kao guska. Ako podignem noge navise, pocne da boli, narocito listovi... Ne znam sta da radim, kakvu ti masazu radis? Ja vise ne mogu ni da dokucim stopala. :dash:
Puno vode pijem i stalno sam zedna, ne verujem da bi bilo pametno da smanjim, sta su tebi rekli? :confused:
 
:sad2: :sad2: :sad2:
Bonzi, pomagaj, sta su tebi savetovali za izbacivanje vode iz organizma, ja sam sad vec sva natekla, cele noge, ne mogu da cucnem, stopala kao u medveda, jedva se vide prsti.
Leva noga mi je, kao i tebi, mnogo gora, jedva se krecem, hodam kao guska. Ako podignem noge navise, pocne da boli, narocito listovi... Ne znam sta da radim, kakvu ti masazu radis? Ja vise ne mogu ni da dokucim stopala. :dash:
Puno vode pijem i stalno sam zedna, ne verujem da bi bilo pametno da smanjim, sta su tebi rekli? :confused:

Jooj mila sad sam te videla,moras vode da pijes sto vise,i ja sam stalno zedna ali sto vise tecnosti,nek ti muz uradi masazu,nek masira nekim mlekom za telo od prstiju prema kolenu,tj prema srcu,nikako u suprotnom pravcu,nista drugo nemozes da uradis,jedino spavaj sa podignutim nogama,i odmaraj malo,nema previse stajanja,mada meni oteknu cim ustanem iz kreveta cim spustim noge na pod...ako bas previse oteknes onda kod doce i pogotovo ako se jave i neki drugi simptomi,povracanje,mucnine,bol glave,itd odmah doca,ja nisam pametna sta da radim,cekam da mi urade dopler 27 pa da vidim,proveravaj pritisak ako je normalan onda nije opasno...nadam se da ce ti ujutru biti bolje...ljubimo te :zag:
 
Volim sneg,ali ovo je uzas.Isla sam jutros u dispanzer za zene da mi se potvrdi trudnoca,medjutm doktorka ,koja mi je vodila prvu trudnocu, radi posle podne,pa mi je receno da dojdem u 11,ali ovaj put idem peske,jer ono strecanje mi ne treba,uzasna klizavica,uopste nisu pocistili puteve:evil:,a i parking sam jedva nasla.
Ja jos uvek nemam mucnine,ali zato imam nenormalnu potrebu za paprikom.Mama mi je nakupovala one paprike "Silja" i samo je grickam (inace ja vazim za osobu koja ne voli papriku:lol:).
Sta se vama od hrane posebno trazi u trudnoci?Meni se u prosloj trudnoci samo jela sarma:lol:
Pozdrav za sve vas :heart:.
 
U prvoj trudnoći sam uživala u kuvanim jelima i domaćem hlebu, a punjene paprike su mi bile omiljene. Nisam volela slatkiše i nije mi se jelo kiselo.
U ovoj, dok još nisam ni znala da sam trudna, kupila sam teglu maslina i skoro celu je sama pojela:roll: Strašno mi se jede kiseli kupus u vidu salate i pileća supa u bilo koje doba dana. Ni ovog puta mi ne prija slatko. Prijaju mi i topli sendviči, njam,njam, uopšte hleb koji je prepečen.
I tako...ogladneh:)
Ja ne znam šta da radim sa tim što ne mogu da pijem vodu, sad sam smanjila kiselu jer znam da nije dobra, ali to je jedina voda od koje ne povraćam. To je stvarno paradoksalno, ja inače ne pijem gazirano, mislim da nisam popila čašu kisele ili koka-kole godinama. Upravo pijem čašu vode u malim gutnjajima, pa kako nam Bog pomog'o.
 
U prvoj trudnoći sam uživala u kuvanim jelima i domaćem hlebu, a punjene paprike su mi bile omiljene. Nisam volela slatkiše i nije mi se jelo kiselo.
U ovoj, dok još nisam ni znala da sam trudna, kupila sam teglu maslina i skoro celu je sama pojela:roll: Strašno mi se jede kiseli kupus u vidu salate i pileća supa u bilo koje doba dana. Ni ovog puta mi ne prija slatko. Prijaju mi i topli sendviči, njam,njam, uopšte hleb koji je prepečen.
I tako...ogladneh:)
Ja ne znam šta da radim sa tim što ne mogu da pijem vodu, sad sam smanjila kiselu jer znam da nije dobra, ali to je jedina voda od koje ne povraćam. To je stvarno paradoksalno, ja inače ne pijem gazirano, mislim da nisam popila čašu kisele ili koka-kole godinama. Upravo pijem čašu vode u malim gutnjajima, pa kako nam Bog pomog'o.

meni je isto na pocetku bilo muka od mnogo vode. nisam sebe ni terala da je pijem. kiselu vodu slobodno pij ako ti to pomaze kod mucnine. u prvom trimestru je bitno da jedes ono sto ti odgovara, kvalitet ishrane postaje bitan tek kasnije. nemoj da se brines previse oko toga. ja sam imala bas jasnu zelju za koka kolom, koju inace ne pijem. nisu to bile velike kolicine...svaki drugi, treci dan sam delila po jednu konzervu sa mojim dragim jer mi je cela bila mnogo. ali ta mala kolicina mi je bila dovoljna da ublazi moje muke. koka kola nije zdrava, ali ne ubija. u tom trenutku je korist od nje bila veca nego steta.

od hrane sam tamanila paradajz sos. mogla sam danima samo to da jedem sa nekom testeninom. a meso nisam mogla ni da pogledam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top