Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bebac je sa 32+5 imao 1580g, sto je dr rekao da odgovara 31 punoj nedelji, tj. ispada 12 dana kasnio. Ali on kaze 7, pa nije mi bas jasno. Kaze da je u granicama i da sve deluje ok na UZ.
Onda sam ja rekla da je 4 nedelje pre toga imao 1300g, pa je ponovo ukljucio UZ i opet rekao da je u redu, ali da dodjem za dve nedelje da ga merimo. Nadam se da je u pitanju geska UZ...Al opet, UZ gresi u oba pravca...
Znam da su tebi govorili da je manja beba, pa na kraju kao da ima 3kg, a ispalo pola kg manje... Rekao mi samo da vise lezim na levom boku...Ja uglavnom i lezim tako kad spavam i danju kad lezim, mada ne prdidrzavam se bas...Slabo sam danju u lezecem polozaju:rumenko:
 
i meni je moja dr rekla da lezim na levom boku.....probaj malo da pojacas ishranu....moguce da je nadoknadio dosta od proslog uz-a .........dosta grese u vezi procena i na uz i sto se samog porodjaja tice.....u mojoj sobi je bila zenica koja se poradjala 19 sati i dobila dva epidurala zbog lose procene...nije mogla da se sastavi dva dana.......
 
i meni je moja dr rekla da lezim na levom boku.....probaj malo da pojacas ishranu....moguce da je nadoknadio dosta od proslog uz-a .........dosta grese u vezi procena i na uz i sto se samog porodjaja tice.....u mojoj sobi je bila zenica koja se poradjala 19 sati i dobila dva epidurala zbog lose procene...nije mogla da se sastavi dva dana.......

Ja sam ga bas piala za ishranu...kaze da jedem normalno...Ja jedem redovno, maksimalno koliko mogu...Jedem svaki dan cokoladu, a kazu da se bebe goje od slatkog, a meni manja beba. A u kom smislu losa procena dva epidurala , ne kapiram?
 
evo i mene lenjivice da se javim i da cestitam ujedno kockici i marti.... vidim da ste uglavnom tu, ima ih novih, pa i njima da pozelim dobrodoslicu.... a ko zna od kad su tu... ja sam vecito u nekoj jurnjavi, pa me nema tako cesto. sutra ulazim u 25 nedelju. moja princeza je velika 28cm i teska 750g. izgleda da ce se zvati sanja, mada sam ja vise bila za to da bude masha. ali dobro....
super se osecam, radim po ceo dan, jedem sve i ugojila sam se 6kg do sad. eto i tu sam zadovoljna. ajde, sve vas cokimo nas dve, uzivajte, pa cu se opet javiti ovih dana...
 
Ima li neka beba koja treba da se rodi u julu? :) Meni je sestra trudna i po njoj zadnju menstruaciju je imala krajem decembra, a po doktoru ona je već u novembru bila trudna..Ona kaze da je tad imala..Ko će ga znati šta je i kako je,mada mesec dana je velika razlika..
 
Happy-ca čestitam ti od sveg srca :zag:
Baš mi je drago, super je osećaj kada se pojavi nova trudnica :D

@Angi7

Htela sam ti reći da se ne brineš zbog veličine bebe. Meni nisu bili sigurni koji mi je termin jer ako se računalo po menstruaciji, kasnila sam oko nedelju dana. I stalno nam je falilo tih nedelju dana u težini, a sada kad razmišljam o tome, meni je smešno jer to merenje u stomaku je jako, jako orjentaciono. Videla si da su Kockici omašili za ceo kilogram.
Moj Luka se rodio sa 2930kg, a sa 3 meseca je stigao bebe koje su imale 4kg na rođenju. Sama kilaža na rođenju nije bitna, važno je da je beba zdrava, a posle se to sve nadoknadi. Manje bebe češće i više sisaju, a veće bebe su "lenjivice" i više spavaju...
Samo se opusti i veruj doktoru kada ti kaže da je sve u redu. Ne bi te on lagao.
 
Eli, Hvala ti...Nadam se da je tako..
Ne bi me brinulo da je stalno beba bila malo manja. Bio je napredan, pa po terminu, pa odjednom 12 dana kasnio...Samo mala ispravka...Ona tezina Kockicine bebe sa UZ je od dve nedelje pre pordodjaja pa onda nisu tako mnogo promasili...
Videcemo za par dana...Nadam se da je stigao do 2kg:)
 
Eli, Hvala ti...Nadam se da je tako..
Ne bi me brinulo da je stalno beba bila malo manja. Bio je napredan, pa po terminu, pa odjednom 12 dana kasnio...Samo mala ispravka...Ona tezina Kockicine bebe sa UZ je od dve nedelje pre pordodjaja pa onda nisu tako mnogo promasili...
Videcemo za par dana...Nadam se da je stigao do 2kg:)

Ali jasno je da nije mogla beba dobiti 1.2kg za dve nedelje :D Znači, omašili su debelo.
A što se tiče tvoje bebe, u ranijoj fazi su razlike minimalne, a kako počinje trudnoća da odmiče, povećavaju se i razlike u veličini bebe. Vidiš i sama da se neke bebe rode sa 2.5kg, a neke sa 4,5kg ili čak 5kg. Logično je da ne mogu onda sve bebe pri kraju imati istu težinu u stomaku. Računa se da je prosečna kilaža bebe na rođenju 3,5kg (čini mi se) i po tome se sve meri. Šta fali Fleci što se rodio sa 2.5kg?
Kažem ti, ne brini. :heart:
 
Happy-ca :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:
Čestitam! Želim ti laku i ugodnu trudnoću, još lakši porođaj i zdravog i srećnog bebca!

Ja sam ošamućena, napolju je baš hladno i nisam izašla danas iz kuće uopšte. Nigde mi se ni ne ide :roll: Varenje mi se malo popravilo pa sada mogu da jedem a da ne ostanem gladna nakon obroka, mada mi mirisi užasno smetaju, imam pseći njuh, odvratne mučnine i danas mi se zgadila moja omiljena mini plazmica od jagode pa više ni to ne jedem :sad2:
Ali sam zato slistila skoro 2kg kupusa danas, napravila salaticu sa limunom i dodala malo bosiljka :super:

Kako ste vi? Koja je sledeća po terminu?

Kockice nadam se da se ti i tata lepo snalazite sa plincezom :heart: :)
 
Btw Angi7, nemoj se toliko brinuti oko bebine težine. Evo moja sestra sa prvom ćerkicom se porodila 4 dana pre termina, mala je imala jedva 2.5kg. Dete živo, zdravo i pravo, nije bila ni u inkubatoru niti na nekoj specijalnoj dohrani. Porodila se u Švedskoj i od porođaja je beba non-stop bila s njom. Adaptirano mleko su joj davali na dva-tri sata dok njoj nije krenulo mleko i onda joj ukinuli. Kroz par meseci težina se povećala, prvi mesec se duplirala i evo napunila je dve godinice pre mesec dana! Niti je bolešljiva, niti je sitna ili neuhranjena ili mršava. Sasvim normalna i zdrava devojčica za taj uzrast. Jako je bitno da ti imaš kvalitetnu i bogatu ishranu, da uzimaš vitamine i minerale i dosta voća i povrća. Nemoj jesti čokoladu, pojedi malo suvog grožđa ili neko egzotično voće, napravi voćnu salatu, svako jutro uzmi kafenu kašičicu mleča on je odličan za bebin razvoj, ali i za tebe. Jer ona će piti tvoje mleko i hranljive sastojke iz njega ne može ništa da zameni, ali ti možeš da ga poboljšaš. I nema sekiracije i nerviranja, od sedmog meseca beba počinje da oseća sve što i mama. Osmeh na lice, mazi tibu i raduj se što dolazi uskoro!
 
angi....fleca je dobio 9 na rodjenju.....nije bitna tezina nego koliko je beba zrela.....nemoj da se brines......
sto se procena tice meni su rekli da se necu poroditi jos par dana a kad su krenuli naponi nisu mogli da veruju da sam se otvorila tako brzo i rekli mi da se ne napinjem......dva epidurala .... zena je prvo dobila jedan zato sto su mislili da je vreme i onda su shvatili da su se malo zeznuli pa su joj iskljucili pa posle par sati su joj dali ponovo.....
 
Dr kaze 20. septembar!!!!:heart:
Samo da sve bude u redu... Iako u ovoj trudnoći nemam kad da razmišljam o svemu kao u prvoj, upak me je strah hoću li sve uspeti da izguram kako valja. Ovog puta nemam vremena za odmor i spavanje i imam mnogo jake mučnine, ali valjda će Bog da čuva ovu mrvicu u mom stomaku.
Strawberry, ti i ja ćemo se negde u isto vreme poroditi! Jeeeeeee!!! I ja imam pseći njuh i samo kukam kako sve smrdi, čak mi smdi i vazduh (što je neobično jer ja uživam u mirisu vetra i trave), povraćam dvaput dnevno(mada nisam već dva dana, jea) i obožavam kiseli kupus(koji inače ne volim). Takođe, ne mogu slatkiše(koje inače volim). E pa stvarno.

I ja sam imala dilemu oko buđenja bebe, babica je rekla da je budimo a moja debelica bi samo spavala... Babica joj udara čvegere po stopalima i vuče je, a ona ništa. Onda kad je babica otišla, mama mi je rekla "ostavi to dete da spava, zdrava je, nema žuticu, neka spava". I ja je poslušah, kontam da naše mame znaju šta rade:). Dobro je napredovala, a mi smo dobro spavali:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top