Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
majcheki:
Ja u stvari prestajem s pušenjem.... znam da je to neoprostiv greh u trudnoći :wink:

Nemoj da te mrzi da procitas celu temu o pusenju na zdravlju (lepljiva) - ucini to za svoju bebu :D

Procitaj sta kazu ljudi, pa odluci da li ces da ostavis. Ima mnogo prakticnih saveta koji ce ti olaksati ostavljanje duvana (ako odlucis da ostavis)
 
@ZIMIV
Nije to nista.Znas li koliko kosta biopsija horionskih cupica (rano otkrivanje Daunovog sindroma i ostalih genetskih oboljenja )? Od 250 do 300e.Nisam kompetentna da ista kazem o socijalnom kod nas, sve sam isla privatno od starta, ali mislim da ti nista ne placaju.Mozda ce ostale devojke da ti kazu vise o tome, ali znam da je i za amniocintezu uvek bila frka oko zakazivanja u drzavnom i da je tesko maltretiranje kad ides tim putem.Meni su stvarno preseli ti pregledi u Domovima zdravlja, nasla sam odlicnog dr i kod njega sam vodila i trudnocu.Sve analize sam platila iz dzepa i nije mi krivo.Mnoge preglede i UZ mi covek nije uopste naplatio!!!Inace, moj dusevni mir ne moze niko da mi plati.A ni moje zdravlje.Poslednji ginekoloski pregled u drzavnom sam prosla tako sto sam pala u nesvest i rekla sam sebi tada da to vise necu da dozvolim .Sigurno da ima svetlih primera i po DZ i slicnim ustanovama, ali moja iskustva su grozna.:?
 
Banshee:
pao mi mrak na oci kad sam videla slike.
trudnice svaka vam cast kad imate hrabrosti da se upustate u ovo.

ja se vec vidim kao sebicni skot bez bez dece i bez zelje za istim.
Ajde, ajde i ti ces jednom, a svaka trudnica je prica za sebe kao i svaki stomak! :D :P
Stvarno ima groznih, ali ima i bas lepih stomacica...
 
nemoj bre majcheki.
nema sad straha kad te ceka bepce :D

ja imam pravo da se bojim,ja sam mladja :razz: ;)

e a kad ces znati jel decak ili devojcica?kako cete da ga/je zovete?
e a bas mi nekako krivo sto nisu blizanci,da znas.ja bas gotivim blizance.

sorry sto vam spamujem temu :(
 
polako zene srBkinje, nema mesta panici
mi muskarci prezivimo 9 meseci u vojsci, pa mozete i vi isti period i to jos kod kuce
hah
zajebavam se
jednom sam se tako nasalio kad sam tek dosao na forum pa me napali uzduz i popreko
 
Banshee:
ma ajde jos stomak,nego kad sam videla porodjajne slike :lol: :shock:
ko sto rekoh rispekt za trudnice.ne moze to svako ni psihicki ni fizicki :)

I ja imam isti problem, možda je to drugačije kada ostaneš trudna i kada osetiš bebče kako se mrda pa ni nemisliš na to nego jedva čekaš da vidiš bebu....... :lol:
 
Nisam cesto na forumu,mada vas citam kad god stignem i htedoh da pohvalim ovu temu!!! Imam i jedno malo pitanje, iako ne znam da li mu je ovde mesto? Dakle- devojke, kada ste osetile prve simptome trudnoce? Moj decko i ja zelimo bebu u nekoj blizoj buducnosti, nije da nesto intenzivno radimo na tome i da se opterecujemo, ali smo u fazonu "ako se desi-super!".I sada sam ja umislila da sam trudna, iako treba da dobijem tek za desetak dana i ne mogu to do tada da potvrdim. Stvar je u tome sto sam ja vec dva dana posle "sumnjivog"odnosa pocela da osecam simtome slicne pms-u, samo jos jace, a narocito su mi grudi uzasno, ali uzasno osetljive i bolne, a malo je rano za pms na sredini ciklusa? Licno mislim da je to nemoguce osetiti tako brzo, ali mozda i gresim, pa sam htela da pitam malo iskusnije...A sto se tice strahova od trudnoce i porodjaja, mislim da je to kod mene toliko jako da izlazi van granica svake normale, pa sam tako docekala 33 godine i jos uvek se kolebam izmedju straha i zelje za detetom, ubedjujem sebe da su tolike prezivele i ponovile po vise puta, ali sam ja i dalje istraumirana cim pomislim na to. Nadam se da ce se to promeniti kada, tj. ako budem trudna. Divim se svim hrabrim zenama koje pozitivno razmisljaju i govore o tome i zao mi je vise od svega sto i sama nisam bar malo takva...
 
Nema trudnice bez straha, kao ni one koja se tek sprema za trudnocu, a naslusala se kojekavih prica o porodjajima koje su je istraumirale.Moram priznati da sam i ja imala (imam) takoreci patoloski strah od porodjaja.Ali o samom poorodjaju sam pocela tek odnedavno da razmisljam, jer se polako skracuje vreme do tog cina i termin mi je sve blizi.Jos je gore kad kopas po internetu, knjigama, dobijes 1000 informacija, od kojih je 80% neka patologija - ma to je uzas.Kad sam ja rekla mom dr da sam to i to procitala na internetu, on mi je samo odmahnuo rukom i rekao - batali, na internetu ti je 90% patologija.Ima tu dosta istine.Naravno ima i puno korisnih saveta koji mogu puno pomoci i olaksati mnoge stvari i stanja.Kad sam ostala trudna imala sam X nekih simptoma, promena, bas sam bila zbunjena, u tripovima-strahovima od svega zivog.E tu mi je dosta pomogao jedan hrvatski forum gde sam videla (procitala ) da i druge zene imaju slicne probleme mojim.I to u stvari i nisu neki problemi vec bukvalno - DRUGO STANJE.Tako da drage moje buduce i sadasnje mame opustite se koliko mozete, jer je trudnoca ipak i pre svega nesto posebno.Nije lako, ali se izdrzi.I mogu reci samo ovo - zao mi je sto postoje ti strahovi koji nam uskracuju potpuno uzivanje u stvaranju novog zivota.Uhhh, kako sad ovo zvuci pateticno...No, one koje su to prosle znaju o cemu pricam, a one buduce ce tek saznati.
@Orhideja1
Kupi za neki dan baby rapid test za rano otkrivanje trudnoce, imas ga jeftino u svim Lily radnjama ;) I videces - tvoja trudnoca ce ti biti jedno posebno iskustvo kada se desi.Menjaju se mnogi stavovi, neki strahovi se brisu, neki novi stvaraju, ali tako ti je to...
 
ZIMIV:
A kako je sa socijanim programom jel vraca sta?
e, da!
raspitajte se žene, ja kada sam se poslednji put porodila 2002.
dobila sam novac za sve lekove, anesteziju i konce i ostale potrepštine (kupila sam braunile, rukavice i ne sećam se..) koje su se koristile u bolnici!
dakle dobila sam refundaciju.
nije loše da se raspitate. jer sam ja na konto svih skupljenih računa (naravno niko nam nije rekao, tek pred izlazak keva čuje od neke žene..) skupih skoro 300 evra!
 
Goscica:
Nema trudnice bez straha, kao ni one koja se tek sprema za trudnocu, a naslusala se kojekavih prica o porodjajima koje su je istraumirale.Moram priznati da sam i ja imala (imam) takoreci patoloski strah od porodjaja.Ali o samom poorodjaju sam pocela tek odnedavno da razmisljam, jer se polako skracuje vreme do tog cina i termin mi je sve blizi.
i što ti je termin bliži..radost je veća.
kao i želja da skineš taj teret već jednom;)
nema te žene koja se ne plaši porođaja.to je normalno.
ja sam za drugi porođaj..odlepila. od straha.
bila sam sigurna da ću umreti.
ma skroz načisto:p
kada sam se probudila, još u sali..kažu rodila si devojčicu..ja gledam oko sebe ne verujem...ma nemate pojma koje su se gluposti motale po mojoj glavi:roll:
sqamo se vi lepo isporađajte:lol:
pa da pričamo o ragadama:lol:
 
Orhideja1:
Nisam cesto na forumu,mada vas citam kad god stignem i htedoh da pohvalim ovu temu!!! Imam i jedno malo pitanje, iako ne znam da li mu je ovde mesto? Dakle- devojke, kada ste osetile prve simptome trudnoce? Moj decko i ja zelimo bebu u nekoj blizoj buducnosti, nije da nesto intenzivno radimo na tome i da se opterecujemo, ali smo u fazonu "ako se desi-super!".I sada sam ja umislila da sam trudna, iako treba da dobijem tek za desetak dana i ne mogu to do tada da potvrdim. Stvar je u tome sto sam ja vec dva dana posle "sumnjivog"odnosa pocela da osecam simtome slicne pms-u, samo jos jace, a narocito su mi grudi uzasno, ali uzasno osetljive i bolne, a malo je rano za pms na sredini ciklusa? Licno mislim da je to nemoguce osetiti tako brzo, ali mozda i gresim, pa sam htela da pitam malo iskusnije...A sto se tice strahova od trudnoce i porodjaja, mislim da je to kod mene toliko jako da izlazi van granica svake normale, pa sam tako docekala 33 godine i jos uvek se kolebam izmedju straha i zelje za detetom, ubedjujem sebe da su tolike prezivele i ponovile po vise puta, ali sam ja i dalje istraumirana cim pomislim na to. Nadam se da ce se to promeniti kada, tj. ako budem trudna. Divim se svim hrabrim zenama koje pozitivno razmisljaju i govore o tome i zao mi je vise od svega sto i sama nisam bar malo takva...
Hvala na dobrodoslici!
Orhidejo, sto se mene tice ja nisam osetila ama bas nista neobicno..kao malo su me bolele grudi i postale su malo vece (ali to sam samo ja mogla da primetim :-D )... jedino sto se desilo je da nisam dobila.
 
Majceki pi taj prenatal svaki dan ne moze da skodi, tj ne da nece da skodi nego ce ti pomoci da kroz trudnocu odrzis dobru krvnu sliku. JA sam pila i tablete gvozdja i to neki grcki feofol za koji kazu da je najboljijer u sebi sadrzi i folnu kiselinu neophodnu za vezivanje gvozdja , a uz to i vitamin c .

Sve to mi je pomoglo da odrzim ekstra krvnu sliku koja je po pravilu veliki problem u trudnoci.
 
E moram da pitam mame da li je neka koristila ove marame.Izgledaju ludo, vidim da ih preporucuju i kod jako malih beba, kazu da su zdravije od kengura i drugih vrsta nosiljki.A i beba je u direktnom kontaktru sa maminim telom...

Images%5CGallery%5CGal5.jpg
Images%5CGallery%5CGal6.jpg


Ovde mozete pogledati vise... http://www.100knots.com.au/Gallery.aspx
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top