Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dr mi je jekla da moram na dijetu zbog secera.......tri parceta crnog hleba dnevno....nista masno .....nista slatko....
nemoj da lezis na ledjima puca kicma.....mene vec mesec i nesto ne boli nista valjda sam uhvatila ravnotezu......a i dok sam dosta radila me je bolela od sedenja.......
 
dr mi je jekla da moram na dijetu zbog secera.......tri parceta crnog hleba dnevno....nista masno .....nista slatko....
nemoj da lezis na ledjima puca kicma.....mene vec mesec i nesto ne boli nista valjda sam uhvatila ravnotezu......a i dok sam dosta radila me je bolela od sedenja.......

Uh, Margo, to je bas nezgodno. Ali opet mislim da mozes naci neke varijante kao sto su punomasno mleko, sir, jogurt, koje smes valjda jesti, da u isto vreme imaju i nesto vise kalorija, a i da su zdravi. Semenke, ne znam da li smes, one goje, a zdrave su, sve redom, kikiriki, orasi, sta volis.
E izem ti kicmu, sad me tako boli da ne znam sta cu sa sobom. Nocas sam probala da lezim malo na jednoj strani, malo na drugoj, malo na ledjima, kako god okrenem, ledja mi otpadaju. Jedino kad spavam sedeci, onda sam OK, ali ne znam koliko je to dobro, Zaboravih danas lekara da pitam, znate li vi, jel se to sme duze tako? Mislim, jos tri meseca, nije bas malo... Nisam pametna, svi bi spavali sedeci da je zdravo. :confused:
 
mislim da malo preteruju sa dijetom da mi je dosta da ne jedem slatkise ali ajde...ne pridrzavam se ja bas strogo......svi lekari preporucuju lezanje na levoj strani sa jastukom izmedju nogu.....ja zaspim na levoj ali se odmah pretumbam na desnu.....
 
mislim da malo preteruju sa dijetom da mi je dosta da ne jedem slatkise ali ajde...ne pridrzavam se ja bas strogo......svi lekari preporucuju lezanje na levoj strani sa jastukom izmedju nogu.....ja zaspim na levoj ali se odmah pretumbam na desnu.....
Ma kakva leva strana i jastuk izmedju nogu, to su price za malu decu, kod mene to jednostavno ne ide. :confused: Cim legnem na stranu, beba pocne da lupa, i osecam bol tu gde lezim, pritisak i bol. Sem toga, ta leva strana je kao neko narodno verovanje, jer je na levoj strani srce, a nije naucno dokazano da je leva strana bolja nego desna, to sam skoro citala...
 
Uh, Margo, to je bas nezgodno. Ali opet mislim da mozes naci neke varijante kao sto su punomasno mleko, sir, jogurt, koje smes valjda jesti, da u isto vreme imaju i nesto vise kalorija, a i da su zdravi. Semenke, ne znam da li smes, one goje, a zdrave su, sve redom, kikiriki, orasi, sta volis.
E izem ti kicmu, sad me tako boli da ne znam sta cu sa sobom. Nocas sam probala da lezim malo na jednoj strani, malo na drugoj, malo na ledjima, kako god okrenem, ledja mi otpadaju. Jedino kad spavam sedeci, onda sam OK, ali ne znam koliko je to dobro, Zaboravih danas lekara da pitam, znate li vi, jel se to sme duze tako? Mislim, jos tri meseca, nije bas malo... Nisam pametna, svi bi spavali sedeci da je zdravo. :confused:


Draga Carobna..ja sedeci spavam vec 3 meseca..2 velika i 3 mala jastuka i sta da radim kad mi jedino tako prija...a nisam jedina koja tako spava..i nista mi ne fali hahahah...jedva cekam da se uvalim u horizontalu po mogucstvu na stomak...
 
mislim da malo preteruju sa dijetom da mi je dosta da ne jedem slatkise ali ajde...ne pridrzavam se ja bas strogo......svi lekari preporucuju lezanje na levoj strani sa jastukom izmedju nogu.....ja zaspim na levoj ali se odmah pretumbam na desnu.....

Ja sam kombinovala ..malo na levo malo na desnoj i sa jastukom izmedju nogu i ispod stomaka..i na kraju uvek zavrsim sedeci...:dash: ali sta da se radi...


Ako niste primetile kojim slucajem jos uvek sam tu..promenicu nik u Georgina..hahah salim se sutra mi je termin..sad sam bila u frontu..ctg je ok..imam kontrakcije na 8 min..ali jos nisam u porodjaju..ispao mi je sluzavi cep pa sad cekam sledecu fazu...mozda veceras mozda sutra...ako se ne porodim do ponedeljka primaju me u bolnicu..blljljljljlj....dali su mi bensendin da se malo opustim...sad mi se spava...a inace ja imam neki trip da cu da se porodim 24 ili 25 heheh videcemo..

pozz stomaci :cao::cao:
 
[/COLOR][/B]

Draga Carobna..ja sedeci spavam vec 3 meseca..2 velika i 3 mala jastuka i sta da radim kad mi jedino tako prija...a nisam jedina koja tako spava..i nista mi ne fali hahahah...jedva cekam da se uvalim u horizontalu po mogucstvu na stomak...
Cao Natasa! :cao: Secam se da si pomenula ranije da spavas sedeci, i ja samo tako mogu, nikako drugacije. Pretpostavljam da nije sjajno za kicmu, ali za sad mi je OK, mene ustvari kicma boli kad lezim. Cak i manje idem u WC nocu kad spavam sedeci, definitivno u toj pozi osecam manji pritisak. Jedino sam se pitala kako je to za bebu...
Nisam znala da ti je sutra termin, znaci doslo vreme... Bravo za vas, zelim ti sve najbolje, i pisi nam, jedva cekamo novosti! :zag: :bye:
 
Ja sam kombinovala ..malo na levo malo na desnoj i sa jastukom izmedju nogu i ispod stomaka..i na kraju uvek zavrsim sedeci...:dash: ali sta da se radi...


Ako niste primetile kojim slucajem jos uvek sam tu..promenicu nik u Georgina..hahah salim se sutra mi je termin..sad sam bila u frontu..ctg je ok..imam kontrakcije na 8 min..ali jos nisam u porodjaju..ispao mi je sluzavi cep pa sad cekam sledecu fazu...mozda veceras mozda sutra...ako se ne porodim do ponedeljka primaju me u bolnicu..blljljljljlj....dali su mi bensendin da se malo opustim...sad mi se spava...a inace ja imam neki trip da cu da se porodim 24 ili 25 heheh videcemo..

pozz stomaci :cao::cao:

svako treba da spava kako mu je zgodno....
javljaj sta se desava......
u svakom slucaju jos malo.....:heart:....:kiss::kiss::kiss:
 
Dobro jutro!
Mi smo juce bili kod mojih na slavi...toliko sam se najela da mi je jos uvek muka...bilo je 4 vrste ribe(ostalo da i ne pominjem)...i ja navalila po ribi...inace je bas ne podnosim...od ribe sam ranije imala mucnine, cak sam jednom i temp. dobila...sada je kao podnosim(mada je obozavam, al mi je zeludac ne podnosi), verovatno mi je zato muka...
Natasa, bogami se priblizilo...kada ti ispadne taj cep porodjaj je blizu...sada je u pitanju najvise dan ili dva...
malamargo, koja si bese nedelja...
carobna, dobro je da je sve ispalo ok...
pozz za sve
 
Dobro jutro stomaci..vratili me kuci aaaaaa:dash::dash: (zabolece me glava od ovoga)..
Ispao mi je cep juce...ali sam se otvorila samo 1,5 prst...Dali mi bensendin i kuci..ako se ne porodim do ponedeljka moram u bolnicu pa ce da vidimo..Smorila sam se zesce...Ali sam se naspavala..izdrogirala sam se sa bendzom nisam mogla da stojim na nogama...ja inace nikada nisam pila te sedative, mozete zamisliti kakva sam bila...kaze moj dragi da ce cesce da mi nabavlja bendzu jer sam mu mnogo slatka tako..svasta ludak....i tako ti ja zaspim rano i probudim se u pola 3..e onda sam blejala po kuci i smarala se..ne vredi ni bensendin nocna ptica jednom , nocna ptica zauvek...:manikir::manikir:
 
Caos!
Vidim da su neke blile na pregledima i da je sve ok:super:
Ja sam juce ceo dan bila kod mojih na slavi i cak sam jela i ribu jer je fenomenalna s rostilja...Zao mi sto mamici nisam mogla mnogo da pomognem, ali tata me odmenio...

Jutros sam isla da proverima krvnu sliku i gvozdje zbog onih cudnih vrednosti...Otvorila se nova fensi laboratorija blizu mene...Nigde nikog..."Forum lab", jel neko za kakvi su?Ali mi je 10min trazila vene i na kraju izvadila iz prsta...Iz vene nista nije izaslo...Margo, tebe sam se setila...Meni su tanke vene ali nikad nije bilo da nista ne izadje...Kaze da moze i iz prsta.:think: Inace, dele super kisobrane velike i lele kalendare prirode...Mi na kraju sa tri kisobrana kuci....:hahaha:

Natasa,
Moju durgaricu su primili u Frontu sa 1 prstom otvorenim...Dosla u 2 porodila se u 5 sa epiduralom...Srecnica...Bice to do sutra, videces...Drzim ti fige:cmok:
 
Inace, da ne izbaksuziram...Ja se stvarno dobro osecam...spavam u svim polozajima, osim na stomaku i nijedan mi ne smeta...kao da nisam trudna...samo mi je frka kad legnem na ledja zbog pritiska na tu suplju venu, pa da ne smanjim protok kiseonika...Sad smo po ovoj kisi isli peske i prijalo mi je svez vazduh...Ja nosim pojas stalno, a on se preporucuje i za krsta, mozda me zato uopste ne bole...Kockice i caroban, mogli biste to da nabavite, stvarno vredi...I pridrzava stomak plus...

Hej, pa ja u 27.nedelji od juce...Jos par dana pa sedmi:) Kockice i Carobna, znate vec...brojac se okrece:)
 
Poslednja izmena:
cao..:cao:.....
mi smo zaglavili do dva na slavi....ja nesto nisam mogla da jedem ribu....ustvari nikad ni ne mogu da jedem kad vidim ogromne kolicine hrane......izgubim apetit......ali zato kolacici.....pojela sam par komada.....
meni su uzimali iz prsta krv za krvnu sliku na infektivnoj......a i za secer....ne znam ni zasto mi buse vene kad moze sve iz prsta......
33.nedelja sam......
mi smo se pre neko vece super prosetali od skupstine do krsta......milina....
 
Margo, Nemoj da preterujes sa maratonskim setnjama...To nije bas deonica za trudnice...
Ti si smrsala 3 kg? Kad su ti bese merili bebu, jel lepo napreduje? Mozda da proveris, ako ti nije u skorije vreme UZ...Ja sam jos na nuli u sestom, nadam se da cu dobiti bar pola kg u ovom mesecu...Beba je toliko trebala da dobije odtprilike od pocetka do kraja sestog...
 
ja sam mogla da se hlvalim sa mojom trudnoco do juce, ne znam sta cu, bila sam u setnji koja nije bila duga,setala sam 10 min pa pauza kod komsinice neke, pa sam opet setala 1 sat isla sam u kupovinu pa sam opet sedela 1 sat i morala sam do kuce opet 10 min. znaci to nije nista, a mene boli dole umrecu, mislim nije jak bol, konstantni tup bol je upitanju ko da sam dobila ko da ce nesto da ispadne dole e tako nesto, i od juce uvece to osecaim i nije proslo lezim svo vreme. a sto posto nisu to kontrakcije, ne znam da li ste imale priliku to da osetite vec me jako nervira
 
26. idem na uz.....zadnji put su se sve mere savrseno poklapale.....izgubila sam oko 2,5 kg.....to je sve od dijete....videcu u kad mi se vrati dr sa odmora 29. sta se desava.......ako je malecki dobro bas me briga za mene....strasno mi prijaju setnje ja se vracam iz fronta peske kuci samo sto usput svratimo negde na kaficu...imam visak energije......moram negde da se praznim.....
 
ja sam mogla da se hlvalim sa mojom trudnoco do juce, ne znam sta cu, bila sam u setnji koja nije bila duga,setala sam 10 min pa pauza kod komsinice neke, pa sam opet setala 1 sat isla sam u kupovinu pa sam opet sedela 1 sat i morala sam do kuce opet 10 min. znaci to nije nista, a mene boli dole umrecu, mislim nije jak bol, konstantni tup bol je upitanju ko da sam dobila ko da ce nesto da ispadne dole e tako nesto, i od juce uvece to osecaim i nije proslo lezim svo vreme. a sto posto nisu to kontrakcije, ne znam da li ste imale priliku to da osetite vec me jako nervira

ne znam sta ti se desava......mislim da bi trebalo da vidis sa nekim lekarom (dezurnim)....nemoj da se zezas.........
 
Margo,
Ne bi trebalo da se mrsavi u trudnoci,ako si dodala malo kg nema veze,jos bolje za tebe,ali da se gubi :think: to nevalja!Vidi sa docom za to!Kakvu tu dijetu drzis?Ja sam mislila samo slatko da se smanji :dontunderstand:
Tina,
Nemoj da se zezas,ako se nastavi obavezno se konsultuj sa nekim doktorom,neznam o cemu se radi ti si ipak nekoliko nedelja ispred mene!Cuvaj se :cmok:
 
Tina,

Meni je nekako logicno da si se sad spustila beba i stvara pritisak...Pomisli samo koliko kg imas u stomaku:eek: Meni je beba nisko, ima sad valjda oko 1kg, pa kad duze stojim osecam pritisak, a zamisli kad dodas jos 2kg na bebu, pa voda itd....
Mozda gresim, ali sigurno ti je bolje sad da lezis sto vise...
 
Ja nosim pojas stalno, a on se preporucuje i za krsta, mozda me zato uopste ne bole...Kockice i caroban, mogli biste to da nabavite, stvarno vredi...I pridrzava stomak plus...

Hej, pa ja u 27.nedelji od juce...Jos par dana pa sedmi:) Kockice i Carobna, znate vec...brojac se okrece:)

Imam neki pojas koji mi je Sunny77 poklonila, ali mi je malo mali :eek: ili ja uopste ne podnosim da me nesto steze :aha: plus se sve mislim ti steznici su za mrsavice, steznik za mene verovatno necu naci :brus: ali pogledacu...
Aha evo i ja sam sad usla u 33. nedelju! :D :klap: znaci milinaaa... :heart: cestitam svima kojima se pomera brojac! :zurka:

cao..:cao:.....
mi smo zaglavili do dva na slavi....ja nesto nisam mogla da jedem ribu....ustvari nikad ni ne mogu da jedem kad vidim ogromne kolicine hrane......izgubim apetit......ali zato kolacici.....pojela sam par komada.....

I ja sinoc od 17h do pola 1h na slavi bila... a posto ne postim i ne volim ribu najela sam se prebranca, posnih sarmica, tursije i 2 parceta torte sa kokosom! :klap: znam znam dijeta i pritisak, ali sam se castila i sad sam mirna do daljnjeg! :mrgreen:

i ja mislim da se mozda beba spustila dole ali po stomaku ne vidim, tako da mozda ja veceras odem do bolnice sa muzem da vidim sta se desava, bol nije jak ali mi ide na zivce.

Molim te tina idi do nekog lekara da te ispregledaju... :cao:
 
ja sam bila na nimalo prijatnom pregledu mislim da bi porodjaj bolje podnela. stavila me na ctg pola sata sve je ok normalno, onda mi je turila svojih svih 5 prtstiju unutra:besna: nesto je cackala mislila sam da ce mi oci ispasti, i zena pocela da vice ah kako ces se ti poroditi, *** nikad mi niko nije turio svih 5 ja se izvinjavam na mom otimanju. posle toga je bio vaginalni ultrazvuk pa posle je isla preko stomaka i sve je ok, kao ne postoji nista opasno zbog cega bi morala da me zadrzi, ako mi se bol poveca onda da dodjem opet nocas, a zakazala mi je kontrolu sutra ujutro.

pa da ja vas pitam, sta joj znacilo sa onim njenim prstima, jel gledala koliko sam otvorena ili sta? jos uvek osecam njene prste i ako je neko imao takav pregled da li je bolelo, znaci nije to bilo ono da uvuce prste pa da drugom rukom stiska po stomaku, nego je gurnula ruku i nesto pokusala da uhvati unutra. da li vas je to bolelo. jao muke moje sad se bojim svega sto me ceka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top